Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.08.11 -1 3 256112

gratulalok. 1 golt azert tolhattatok volna

Frizuravarjú Creative Commons License 2023.08.11 0 2 256111

"Nekem az első kérdésem Szécsi felrúgása nem volt 11-es? M4 mikor ismétli a meccset?"

 

Miért kellene m4 ismétlés? Akkor nézed vissza, amikor akarod.

https://m4sport.hu/video/2023/08/10/uefa-konferencia-liga-rapid-wien-dvsc-selejtezo-merkozes

 

Egyébként elsőre nekem kamuesésnek tűnt, és nem is ismételték, de visszanézve, bizony kihúzták Szécsi lábát...

Előzmény: kolera4 (256107)
rush01 Creative Commons License 2023.08.11 0 0 256110

Igen nem ismételték pedig Szécsi nagyon reklamált.

Előzmény: ivanandras (256109)
ivanandras Creative Commons License 2023.08.11 0 0 256109

Nem ismételték egyszer sem a Szécsi-esetet sajnos...

Előzmény: kolera4 (256107)
LokiFan16 Creative Commons License 2023.08.11 0 3 256108

Vasárnap valami hasonló kezdőt megnéznék:

 

Milosevic-Baranyai, Dreskovic, Romanchuk, Mojzis-Varga-Kyziridis, Ojediran, Vajda, Bódi-Bárány

 

Furcsa érzés, hogy gyakorlatilag a második sorban sem érezni kirívóan gyenge pontot. :D

kolera4 Creative Commons License 2023.08.11 -1 3 256107

Nekem az első kérdésem Szécsi felrúgása nem volt 11-es? M4 mikor ismétli a meccset?

 

Jól bizony és a hazaiak is amikor csendben voltunk.A tvben állítólag annyira nem lehetett hallani minket. :((

Köszönet a megjelenő Diósgyőrieknek.

 

Milyen hangulat lesz a hazain...tudom nem lehet EKL meccsen,de ha lángolna a stadion a sok tűztől... :))

Addig vegyetek jegyet még lehet :)) Telt ház lesz.

 

Köszönet a csapatnak a játékért. Az edzőnek is és a stábnak is amiért így felkészítették őket. Mentálisan,fizikálisan,taktikailag.

Nem tudom mit művelnek,egy ilyen gyenge önbizalmat rontó Alashkert meccs után,így felhozni őket...ez szép munka.

 

Kompakt védelem,Kusnyír válogatott szinten,a 2 belső védő nagyobb hiba nélkül ( jó fejjátékkal). Manriquen át Lagatorig alázatos játék. 

Bárány beállása ,elmozgásai,beindulásai ( hiányoltam Babutól).  Domingues is de jól szállt be.

Dzs keresztlabdái,indításai,védekezése. Oliveira lefordulásai,megindulásai de jók voltak. 

 

Nagyon tartottam tőle,kicsit "beszariak" leszünk,de nem így volt. 

Azért a Rapid ha fentebb támadott le( főleg a másodikban) és nem hagyott minket hátul gurigázni,építkezni jöttek a hibák sorban.

Tartok tőle hazain ez lesz majd.

Valószínűleg valós tudásunkból mi nyújtottunk többet,ők kevesebbet. Tudnak sajnos jobbak lenni,de hátha mi is.

Szerintem az jut tovább aki az első gólt rúgja,valami miatt ezt érzem. 

 

Nagyon jó lenne továbbjutni,nagyon szeretném főleg Dzsudzsák miatt. Megérdemlné ő is pályafutása vége felé,a csapat is. És persze mi is,a tábor is.

Előzmény: Té (256100)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.11 -1 1 256106

Ok, csak ezt magyarázd meg egy fiatal srácnak aki játszani akar... Nem lehet. Itt még nem telt el annyi idő hogy ítéletet hozzunk Dodóval kapcsolatban. Ha a sérülések elkerülik és játszani fog, akkor max télen lehet következtetéseket levonni, az már azért elég sok idő. Én továbbra is bízom benne. 

Előzmény: vöröscsillagtszelnök (256105)
vöröscsillagtszelnök Creative Commons License 2023.08.11 -1 2 256105

erről magyarázok már mióta, hogy Dodónak, ha 20-30 percre beáll sokkal hasznosabb a játéka mintha végignyomja a meccset, mert olyankor a fáradt védők már nem tudják tartani ő meg jol mozog a résekbe jól, tartja a labdákat, de ha együtt fárad a védőkkel, nem az igazi..

Előzmény: pippolinó (256094)
am83 Creative Commons License 2023.08.11 0 0 256104

Loncar és Babunski haloványabbnak tűnt tegnap, ők még itthon rátehetnek egy lapáttal. Ha picit többet tudunk támadni, akkor Babunski erősségei is jobban kidomborodhatnak. De azt sem tartom elképzelhetetlennek (bár meglepődnék rajta), hogy itthon Bárány kezd.

Előzmény: Sheverush (256101)
Sheverush Creative Commons License 2023.08.11 0 1 256102

Én még mindig jóval esélyesebbnek tartom a Rapidot, nagy hiba lenne alábecsülni őket.

Többször lőttek kapura, sok helyzetet alakítottak ki, a gegenpressinget is jól tolták, Megyerinek megint kellettek a védései, mi viszont egyszer se tettük próbára a huszonpáréves kapusukat. Auer és Grüll hozták, amit várni lehetett, de Burgstaller is olyat villant néha, hogy megfagyott bennem a vér. A meg nem adott gól meg... adtak már meg ilyet, tényleg eléggé a testéhez volt szorítva a keze. A második félidőben nagyon néztem az órát, volt, hogy alig tudtuk megtartani a labdát, sorra vesztettük el a felrúgott labdákat, Dzsudzsák volt, hogy inkább kivágta bedobásra. Nem Romanchuk, vagy egy másik fiatal, hanem Dzsudzsák...

Amit a végén csináltunk, az viszont bátor és szép volt. Az a támadás pedig, aminek a végén Kyziridisz rúgott kapufát, szépségdíjas lett volna, ha bemegy. Izgalmas lesz az itthoni meccs nagyon.

Előzmény: am83 (256099)
Sheverush Creative Commons License 2023.08.11 0 1 256101

Abszolút nem az jött be tegnap, amit vártam. :) A Rapidnak esze ágában sem volt letámadni a kapusig, visszahúzódtak, gyakran majdnem a felezőig, de nekünk sem volt a céljaink között, hogy meghívjuk a magas presszinget, sőt, Megyeri rengetegszer kézből vágta előre a mezőnybe (vagy ki az oldalvonalon...). Ellenben néha a felezőről indítottak letámadást, és akkor elmentek volna a kapusig, de akkor is gyorsan előrevágta Megyeri. Ez teljesen más taktika volt, mint az Alashkert ellen, támadásnál 3 védővel, középen létszámfölényes helyzeteket létrehozva, a széleken 3-3 szituációkból helyzeteket kialakítva.

 

Lehet amúgy Babunski gyengébb játékának ez is az oka, a hozzá érkező hosszú passzok pontossága nem ugyanaz, mint az előző szezonban, amikor a mi térfelünkön kapta a hátvédektől a passzokat (Csibu videója is ezeket gyűjtötte össze), most meg leggyakrabban a kapustól a túlsó térfélen.

 

Ezért jó amúgy Blago, ha kell, mást játszunk, majd visszatérünk az alapjátékunkhoz, több felállás is működik. Mondjuk ezeket a kézből kirúgásokat nem értettem. Néha visszahúzódtak a hátvédeink és készültek a labdakihozatalra, de Megyeri intett, hogy menjenek előre, inkább kirúgja. Ezek szerint nála a döntés, és komoly bizalma lehet benne Blagonak, ő irányítja hátulról a támadásokat is. 

 

Oliveira kellemes meglepetés volt. Az az átlépés... (amúgy ezt a "létrát" gyakorolhatjuk edzésen, már a sokadik...)

A Szécsit kritizálókat sem értem, rengeteget dolgozott jobbszélen támadásban és védekezésben is, és ez nagyon kellett, mert szinte végig ott támadott a Rapid, ezt a védőmunkát egyetlen másik szélsőnk se bírta volna. Azzal egyetértek, hogy le kellett cserélni, mert benne volt már a kiállítás is a játékában, plusz a pihent szélsőink sokat tettek hozzá a végén.

Balázs passzai nagyon jók voltak megint, és jobban feküdt neki ez a kötetlenebb játék, hogy visszamehetett szervezni. De lehetne a társakkal, khm, udvariasabb is... 

 

Haraptunk, sokkal jobb formát mutatott a csapat, mint a múltkor. Hogy szervezettebb volt-e, ahogy a nagytudású kommentátor sulykolta - hát, akkor más meccset néztünk. Az Alashkert ellen pont hogy túl mereven, statikusan toltuk a pozíciós játékot a második gólig. Mert a szervezettség nem a jó játék szinonimája ám... Van, hogy a szervezettséget és a szerveztlenséget egy skálán ábrázolják, ahol Guardiola van a baloldalon, még tőle is balrább De Zerbi és Sarria "pozicionista" végén a skálának, a jobbszélen meg a "kaotikusok" avagy "relácionosták", mint Spalletti vagy még inkább jobbra Scaloni, Diniz. De a skála minden pontján vannak sikeres edzők (pl Klopp, Ancielotti középen). Szerintem most egyértelműen a kötetlenebb játék felé mozdultunk el a korábbiakhoz képest, legalábbis támadásban.

Creative Commons License 2023.08.11 0 5 256100

Aki ott volt, szintén úgy érezte, ahogy én, hogy kibaszott jól nyomta a tábor?

am83 Creative Commons License 2023.08.11 0 2 256099

Én úgy látom, hogy a Rapidnál a játékosok felelnek meg a modern focinak, értsd: mindegyik robbanékony, gyors, sportos, erős, sokat ütköznek, gyorsak az átmeneteik, viszont technikailag, nem látom őket különösen képzettnek.

A mieink összességében jóval technikásabbak, viszont fizikálisan igen megterhelő volt számunkra a rengeteg testi kontaktus és az ellenfél folyamatos letámadása.

Mindent egybevetve, több variációs lehetőség, több potenciál rejlik a Lokiban, szóval én csalódott lennék, ha nem mi jutnánk tovább.

Előzmény: cassano711 (256090)
Mapé Creative Commons License 2023.08.11 0 1 256098

Ezen a három nemzetközi meccsen nem nagyon adta el magát. Csalódás a játéka.

Előzmény: Sheverush (256097)
Sheverush Creative Commons License 2023.08.11 0 1 256097

Hát, én is erre gondoltam... Vagy van már egy komoly ajánlat a tarsolyban, vagy a végén nyakunkon marad, ha ezeken a meccseken múlik az eladása. Én nem tartozom a kritikusai közé, de ezek most nem róla szóltak.

Előzmény: ivanandras (256096)
ivanandras Creative Commons License 2023.08.11 0 2 256096

És pont azokon a meccseken kíméli magát Babu, ahol a legjobban el tudná adni magát :) Teljesen logikus....

Előzmény: Törölt nick (256093)
hallaignác Creative Commons License 2023.08.11 0 0 256095

Felszabadították már a bérletes helyeket? (Látja-e valaki, hogy vásárolhatnak jegyet a helyére?)

pippolinó Creative Commons License 2023.08.11 0 1 256094

Ezen azért vitatkoznék.Tény, hogy Babunskinek nem ment a játék, de Bárány nagyon jól játszott és küzdött.3 emberen is átjátszotta magát, jól megtartotta a labdákat.A Rapid nem rossz csapat, minden csapat annyira erős, amennyire az ellenfél hagyja.Ha úgy játszottunk volna mint az Alashkert ellen, kapunk egy hármast.Egyáltalán nics lefutva a továbbjutás.Szerencsére a játékosaink és az edzőnk is reálisan látták a meccset és értékelték az ellenfelet.

 

Előzmény: Törölt nick (256093)
rush01 Creative Commons License 2023.08.10 0 3 256092

Nem rossz eredmény, de a visszavágón bátrabb támadó játék kell, és remélem több szerencsénk is lesz, mert eddig 3 nk meccsen 5 kapufánk volt.

Mapé Creative Commons License 2023.08.10 0 5 256091

Remek eredmény. Telt házat kellene csinálni a visszavágón, ez a csapat megérdemli!

cassano711 Creative Commons License 2023.08.10 -1 0 256090

Semmivel nem jobb csapat, de nálam továbbra is 50-50% :-) Minden meccs más, itthon ugye majd gólt kell lőni, miközben kinyílni nem szabad, szerintem nem is fogunk kockáztatni, hasonlóan küzdelmes meccset várok, kis dolgok dönthetnek vagy éppen a szerencse majd.

A végét sajnálom mert az utolsó 10 percben már nekünk állt a meccs, néha utolsó passz hiányzott., szép lett volna az 1-0 ide, de játék képe alapján meg nem volt benne iksznél több, még a kapufákkal együtt sem.

Előzmény: ivanandras (256087)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2023.08.10 -1 1 256089

Idegenben jó a döntetlen, otthon pedig behúzható ez a párharc.

pippolinó Creative Commons License 2023.08.10 0 2 256088

Ez jobb volt, mint vártam.

ivanandras Creative Commons License 2023.08.10 0 2 256087

Picit megijedtünk tőlük, de ezek nem jobbak... revideálom a véleményemet, 55-45% ide :)

Shamrock Army Creative Commons License 2023.08.10 -1 2 256086

Gratulálok!

 

Egyrészt az edzőtök munkája már tavasszal látszódott, másrészt az osztrák csapatok mindig szenvednek ellenünk. Meg amúgy is béna a Rapid évek óta, ez a mostani teljesítménye [tavasza] egyszeri alkalom volt, nem kell bele sokat látni.

hallaignác Creative Commons License 2023.08.10 0 0 256085

Azt hittem ilyenkor már alszol.

Előzmény: Miller a sör (256084)
Miller a sör Creative Commons License 2023.08.10 -2 0 256084

Kibaszott szar ez a Rapid, simán továbbjuthat a Debrecen.

hallaignác Creative Commons License 2023.08.10 -1 0 256083

Lehetne egy normális szögletet rúgni már. Az lenne az igazi meglepetés.

ivanandras Creative Commons License 2023.08.10 0 0 256082

Attól még ő nem 90 perces játékos...

Előzmény: rush01 (256080)
ivanandras Creative Commons License 2023.08.10 0 0 256081

Jó lenne, ha a visszavágón ezek bepattannának, basszus...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!