Keresés

Részletes keresés

solyom12 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 8317
Üdv mindenkinek. Volna egy kérdésem: Mi a különbség az ME1000 és az ME250-es vertikálfeje között? Elsőnek arra gondolok, hogy kompatibilisek-e és egyik a másik gépre felszerelhető-e?
látogató Creative Commons License 2012.08.27 0 0 8316

Az eszterga macerálása elmaradt. Anyámnak meghozták a téli tüzelőt, két napig azzal "melegedtem". Kb 35-40 mázsa fa, + 38 fok. Tegnap már csak 35. Mire végeztem, akkora ért oda hidegfront. Csókoltatom annak is a menetrendjét, hogy nem bírt keletről jönni. De az új kismegszakítókat (Siemens) megvettem, a kapcsolókat, nyomógombokat kikpucováltam. Folyt. köv. valamikor szeptemberben.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 8315

Valami ilyesmi... 

Előzmény: &rash (8312)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 8314

Köszi, én is tudok. Igazándiból a palackot hurcibálni vagyok lusta. Plusz a palackozásnak megvan az a hátránya, hogy abból bizony mindig akkor fogy ki a gáz, amikor az ember dolgozik. No szóval bosszúságforrás...

Előzmény: dutrancs (8313)
dutrancs Creative Commons License 2012.08.26 0 0 8313

Én tudok(ismerek) olyan emberkét aki tudna neked segíteni! Majd megemlítem neki.Írj magánba.

Előzmény: Törölt nick (8273)
&rash Creative Commons License 2012.08.26 0 0 8312

Ezzel a szerelékkel, gázpalackról miket lehet forrasztani? Keményforrasztani lehet mondjuk esztergakést rézzel? 

Előzmény: Törölt nick (8265)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2012.08.25 0 0 8311

Nekem még nem oldott le, pedig lóg rajta pár ez-meg-az.

Előzmény: rferi (8310)
rferi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 8310

Hát skacok egy dolog az elmélet, meg egy másik a gyakorlat: a fi relé erre biza leold. Ne felejtsétek el, hogy nincs nulla a gépben a gyári kapcsolás szerint!

Ha kiveszi a trafót, jó lesz. A benti gépünkkel is ez volt a helyzet a költözés után, onnan jutott eszembe, mert nemrég volt.

Elég nyűg ez a fi relé ám!

A combosabb zavarszűrők is leoldják, mivel azok is  féloldalasak, kapcsolás szerint. Vagy ha tőbb készüléket teszel a háózatra, összeadódik a hatásuk, sok a kínlódás vele.

58múltam Creative Commons License 2012.08.25 0 0 8309

Na, elkéstem.

Előzmény: 58múltam (8308)
58múltam Creative Commons License 2012.08.25 0 0 8308

Nem szeretném, ha félreértés lenne: nem kötözködöm. Nekem is volt már olyan tapasztalatom, hogy a FI relé leodott, látszólag ok nélkül. (Sose derült ki, hogy mi volt az oka, méréssel nem tudtam rájönni, hogy miért, végül egy 100 mA-es már nem oldott le.) Azt nem értem, hogy miért lenne az baj, hogy 2 fázis között van fogyasztó, hiszen a relé a 3 fázis és a nulla áramait összegzi vektorosan, ami csak akkor nem 0, ha áram folyik el a "talajba".  A két fázis közé kötött fogyasztónál ami áram az egyikből befolyik, annyi folyik ki a másikba.

Előzmény: rferi (8306)
Csuhás Creative Commons License 2012.08.25 0 0 8307

A 380 (400) V primerű trafó miatt nem old le az áramvédő kapcsoló mert ami bejön az egyik fázison az kimegy a másikon. Azaz az áramok összege marad zérus. Ha a trafó hibás és szivárog a föld felé az más eset, mert a föld vezeték árama nincs benne az áramváltóban, így a felboruló szimetria miatt leold a "fi" relé.

Előzmény: rferi (8287)
rferi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 8306

e1-2-3 azért akkora, hogy csak akkor égjen ki, ha zárlat van.

A motort megvédi a motorvédő, ne a bizti ugráljon ki minden szíre szóra!

Azt ők akkor nem tudhatták, hogy neked majd csak 16 ampered lesz! :)))

A trafódnak biztosan nincsen baja, csak azért vágja ki a Fi relét, mert a két fázis között folyatja el a primer áramot.

A fi relé meg úgy működik, hogy a három fázison összegzi vektorosan az áramokat, és az eredőjüket összehasonlítja a nullán folyóval.

Ha az eltérés meghaladja a 30mA küszöböt, leold.

De itt a trafód áramából semmi nem folyik a nullán, hát persze, hogy azonnal leold.

Ezért mondtam, hogy vegyél 230-as primerű trafót, azt a fázis és a nulla közé kell kötni, és nem fogja leverni a Fi relét, mert amit befolyat áramot a trafóba a fázisból, kifelé befolyatja a nullába is.Nem lesz eltérés, fi relé örül.

Előzmény: látogató (8303)
látogató Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8305

Ja és mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi segítséget, továbbra is számítok rátok. :)

látogató Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8304

Hopp, a rajz már megint:

 

 

látogató Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8303

Mutatom a kapcsolási rajzot:

 

 

Pontosan úgy van, ahogy írtad, primer két fázis közé, vasmag földelve. Nagy jelentősége most már nincs, mert lebontottam az egészet.

Amit lehet, (bütykös kapcsolók, nyomógombok) megtartok, mert a panel, ami jóféle 2-es lemez hozzájuk van méretezve, meg azokkal nem is volt baj, majd kitakarítgatom kontaktsprével lefújom, aztán megy vissza.  

Az olvadóbiztosítékokat lecserélem C-s kismegszakítókra, kivéve a 24 V-os ágban lévő két biztosítékot, oda lehet, hogy üvegbiztosítékot rakok, most mindkettő 2 A-es, de 24 V- os kismegszakító nincs, én legalábbis nem találtam.

 

És kell egy új mágneskapcsoló+motorvédő hőkioldó. A trafón még gondolkodom, igazából nem hiszem, hogy baja van, de semmilyen műszerem nincs, amivel mérjek, majd vennem kell a vaterán valami univerzálisat. Mit ajánlotok? 

 

Amit nem értek a gyári kapcsoláson, az e1, e2, e3 biztosítékok miért 20 A-esek? Nekem ez feleslegesen soknak tűnik, de nem ismerem jól a szokványokat, meg a szabványokat. Ennek nálam eleve nincs sok értelme, csak 3x16 A-m van. A 3 KW-os motort egy egy 10 A-es hőkioldó védi, a szivattyú meg 150 W, azon 2 A-es olvadók vannak. 

 

Holnap megyek gépészkedni, majd közvetítek

 

látogató Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8302

Amíg rendesen be nem áll a gép, azt hiszem, megkockáztatok 1-2 tábla prespánt, kössz az elérhetőséget, nagy segítség. :)

Előzmény: rferi (8288)
látogató Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8301

Ágyneműt is kellett vinni, kulcsos házba mentünk.  De már vissza is értünk. Sajnos A somogyi dombok között nem volt ilyen durva a meleg. Igaz egy tóparton laktunk. 

Előzmény: Teaway (8290)
Discovery2 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8300

Örülök, hogy sikerült. :-)

Előzmény: Varga.G (8299)
Varga.G Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8299

köszönöm, most hogy jó már az elötolás legaláb kiprobálom az ütközöt is, (persze miután szerkeztetem rá egyet )

kösz mégegyszer V.G

Előzmény: Discovery2 (8295)
vaskukac Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8298

Tiszteletem az Uraknak!
Egy kérdés, vagy inkább kérés a fórumozók felé.
Szeretnék vásárolni egy EU-630, vagy EU-700 típusú esztergapadot, amely 3000 mm csúcstávolsággal bír. Amennyiben valakinek tudomása lenne eladó, esetleg a MÉH-be szánt darabról vagy a fenti típusok tartozékairól, kérem jelezze! Arra gondoltam, hogy ha éppen tudomást szereztek egy ilyenről, és nem tudják eladni, vagy egyszerűen csak útban van, esetleg gépet mentek megtekinteni, és van egy ilyen típus is, akkor jelezhetnétek. Nem feltétlen kell nekem "patika" állapotú gép, sőt egy kicsit kopott, de nem agyonvert, leharcolt, átalakítgatott, egyszóval természetesen elhasználódott gépnek még jobban is örülnék. A lényeg, hogy ne legyen hiányos, külsőleg ép legyen, és javítható. Az ágy ha kopott is, de ne legyen menthetetlenül berágódva.
Gyűjteménybe kellene, nem termelni! :)
Előre is köszönöm!

robag52 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 8297

Üdv Uraim!

 

Eladom az SX3 új marógépemet.

A főorsó azonnal kicsomagolás után meg lett csapágyazva,mert a gyári csapágyak lógtak,hangosak voltak.

Összesen kb fél órát dolgoztam vele. Bármennyire örülök neki,az ok helyhiány,kisebbet kell vennem .

Érdeklődni: Mail publikus.

Kösz.

Gyula65 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8296

Szia!

Az előtolás kikapcsolása, ha az ütközőhöz be van állítva.

Üdv!

Előzmény: Varga.G (8294)
Discovery2 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8295

Azzal lehet automatikusan kikapcsoltatni a gépi előtolást. Kell egy szánütköző, beállítani a hosszméretet és lehet nyomatni:-)

Előzmény: Varga.G (8294)
Varga.G Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8294

köszönöm a gyors választ kitekertem a csavart de golyo nincs bene ugy hogy keritek egyet és bizok bene hogy müködni fog

még egy utolsó kérdés (ha nem gond) a kereszt szán alat van egy fogasléc magába a szánszekrényen belül de kilog inen onan 2 cm azt el lehet ütni a tokmány és a szegnyereg irányába is az elötolásnak a karján bilent egy picit feljeb vagy lejebb enek a lécnek mi a funkciója?

 

Előzmény: Discovery2 (8293)
Discovery2 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8293

Egész pontosan a kar alatt.

Előzmény: Discovery2 (8292)
Discovery2 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8292

Szia!

Van egy reteszelő golyó amit rugó nyom egy hernyócsavar alatt a kar környékén. Nos ez valószínüleg hiányzik, vagy nagyon ki van tekerve a csavar.

Varga.G Creative Commons License 2012.08.22 0 0 8291

Hello mindenkinek, ujra lene egy szakmai kérdésem hozátok nekiáltam megint tökéletesiteni az ean 1000- emet

az lene a problémám hogy mikor az "elötolást rá adom" nem akad meg a kar visza bilen és megál az elötolás ritkán meg akad de gondol egyet é kidobja

mi lehet a gond? én már bele néztem de nem nagyon értem mit minek kéne reteszelnie ,megakasztania

elöreis köszönöm V.G

Teaway Creative Commons License 2012.08.21 0 0 8290

3 napra 2 nagy bőrönd? Kva meleg lesz, 3 fürdőgatya, 3 póló, oszt annyi :)

Előzmény: látogató (8286)
Gyula65 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 8289

Szia!

 

Az asszony szava szent!

Nem csodálom, hogy szúrós szemmel néz, ha Ő viszi a böröndőket!

De , témára visszatérve:

A rugó, részben az átbillenésben segít, részben a fékezési időnél játszik szerepet.

 

Lehet kapni azbesztmentes tömítőlemezt (max. 1mm vastag), abból pótolod a tömítéseket, és a fedelek alá, és nem lesz szivárgás!

Előzmény: látogató (8286)
rferi Creative Commons License 2012.08.21 0 0 8288

Az a papírszerű izé valszeg prespán, vagy prespánpapír néven is ismeretes.

Papír az is, csak erősebb, meg bírja az olajat.

Alig lehet kapni, én eddig egyetlen helyet találtam, ahol van, mégpedig az Orion gyár területén, a Jászberényi 29-ben van egy stancoló cég, és náluk.

http://www.tomitestechnika-stanc.hu/

Jó áron adják, van nekik mindenféle vastagságban, egészen 2-3mm-ig.

Neked kábé olyan 0,3-0,5mm kéne

 

Ha viszont olyan fedeleket akarsz tömíteni, amit ritkán veszel le, akkor ne prespánt tegyél, hanem autósboltban vegyél olajtömítő pasztát, kinyomópisztolyosat, és kartonlapból vágd ki a tömítést, kend meg a fémfelületet vékonyan azzal a pasztával, terítsd rá a papírt, majd kend meg a másik felet is, és úgy borítsd össze.

A papír leválasztónak kell, ha majd szét akarod szedni, legyen, ami szakad.

Ezzel örök életre tömítetted a gépet, akár olyan helyeken is, ahol áll az olajban a tömítés. (olajszivattyú, olajteknő)

Előzmény: látogató (8286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!