Keresés

Részletes keresés

H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 115
Szia! Akkor meg is próbálom a képeket feltenni.Anyakecskék húúú hát nem nagyon tudok a környéken.Az enyémnek lehet vannak még leszármazottai a környéken,mert annak idején adtunk is el pár kiskecskét.
Patás 7 hónaposan
Patás 3 évesen és a fia Ördög 1 évesen
Ördög 3 évesen
Ördög 5 évesen
Előzmény: parlagi (114)
parlagi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 114
Tincses anya vadászatra nincs esetleg ötleted?
Előzmény: H.Angi (112)
parlagi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 113
Szia! :))

Akkor válaszolok itt!
Én már tudom, hogy szép :)

A feltöltés kevés, még a képtől balra lévő "beszúrás"-ra is kell kattintani, akkor beteszi a szöveg közé. Ha még ennél is többet akarsz illesztgetni :) vacakolhatsz kódokkal, de felesleges. A kép a lényeg.
Előzmény: H.Angi (112)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 112
Hopsz a képfeltöltés valahogy nem jött össze,majd próbálkozok még...
Előzmény: H.Angi (111)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 111
Sziasztok!
Nagon örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot és hogy vannak még akiket édekel és akik szeretik a tincses kecskéket :)
Nekem 13 éven át voltak kecskéim,köztük tincsesek is.De az utolsót el kellett adnom augusztusban,mert az egyetem miatt nem tudtam annyit foglalkozni Vele,mint amennyit érdemelt volna:( De azóta is tartom a kapcsolatot az új gazdijával.
Ők voltak az én tincses bakjaim,mutatok pár képet róluk.
Kiváncsiam várom,mi a véleményetek róluk :)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 110
Én csak összhasonlítani tudom az enyémmel, amire azt mondták elég jóféle. Nem olyan karcsú, magas, inkább olyan busafejű. Ha jól látom nincs meg a jellegzetes "X" lába (innen a "kecskelábú" hasonlatunk) és a szarva is zártabb. Jellegzetessége még a tincsesnek (magyar parlaginak) a nem túl esztétikus púposság, az a képen nem látszik.





Itt van Mátyás (az utolsó képen nyári öltözetben).
A marmagasságnak asszem 70-90 cm van megadva (Mátyásé most üzekedésből kifolyólag lefogyva is 85 körül van).
Előzmény: krezidiesel (109)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 109
És a bak amiről a képet felraktam a 16hsz-ben az mennyire tincses?
Előzmény: parlagi (108)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 108
Nem vagyok akkora spiller, hogy tudományosan meghatározzam, de egy biztos: a szőre rövid hozzá, bár biztos, hogy vannak hosszú szőrű felmenői.
Még tanulom a tincsest, puskáznom kell a "Kecsketenyésztés"-ből, bár a képeket tekintve ott is nagy a szórás. A másik dolog, hogy hiába olvasom el, ha nem tudom az illető méret hol mérendő/nézendő a kecskén. Szóval...

A nagy tincses vadászat tapasztalati szerint épphogy nem haltak még ki a tincsesek, és igazán hosszú szőrűt nehéz találni. Egyre fogynak, mert ugye a tej a legfontosabb.
(Ez a közhiedelemmel ellentétben engem nem háborít fel, csak én másképp gondolkozom. Nekem valamiért fontos, megértem, ha másnak nem, de én nem hülyéztem le még egyiküket sem.)

Itt van néhány kép:






Nálam a 2. a 6. és a 8. a nyerő, kár, hogy utóbbi szarvatlan.
Most már beleásom magam a témába, mert ránézésre ez a nyolc, akár nyolc fajta is lehetne. A szín egy dolog, de testalkatukban is különböznek egymástól, a szarvalakulásról nem is beszélve.

Előzmény: krezidiesel (97)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 107
Ne haragudj, nincs olyan fölös energiám, amit l’art pour l’art vitatkozásra tudnék fecsérelni. A kihalásról szóló szellemes tréfát pont úgy értettem, mint Te azt, hogy az állatoknak van némi közük a természethez.
Előzmény: andreja (99)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 106

Minek nincs köze az állatok igényeihez?

Meg hogy jön ide a magfúzió?

Na mindegy lehet hogy csak fáradt vagyok.

Tényleg jó éjt!

Előzmény: andreja (104)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 105

Nem értem.

Mitől lesz az, vagy nem az?

Előzmény: andreja (102)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 104
Annak semmi köze az állatok igényeihez. A természethez igen, már ami a természetes magfúziót illeti. De éppenséggel nagy érdeklődést mutatva, nem ellenkezőleg.
Előzmény: krezidiesel (101)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 103

Szerintem túlzol.

Menjünk inkább aludni!

Jó éjt!

Előzmény: andreja (100)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 102
Most még nem az.
Előzmény: krezidiesel (97)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 101

A 87-es beszólásodat mellre szivta. (feltételezem)

De teljesen másképp vélekedik az állattartásról egy hobbista, meg egy átlag profi állattartó.

Ha a profikon múlna akkor se racka, vagy szürkemarha sem lenne mert "haszontalan" állatok.

Pedig nem szabad igy gondolkozni, az anyósokat is megtűrjük...:-))

Én fogok rackát tartani egész biztosan, a tincses meg remélem összejön.

Sőt abban is gondolkozom, hogy megpróbálok rackát kivinni Kanadába anyámnak is.

De ez még csak ötlet szintjén merült fel. 

Előzmény: andreja (99)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 100

Ez itt kérem, a NAGY MAGYAR ÉRDEKTELENSÉG! Olvassák és írják ezt a fórumot olyanok bőven, akik sokat tehetnének az ügyért, és szinte semmibe nem kerülne nekik

 

Szerintem meg ez a NAGY MAGYAR CSALÁNNAL VALÓ MÁS FASZÁNAK A VERÉSE.

Honnan lehet azt megállapítani, hogy valaki másnak mennyibe kerül egy ügy, ami igazából még jól körül sincs írva?

 

Majdnem minden földi élőlény ki fog halni. Kivéve azok, amelyek genetikai anyagát az akkor domináns faj (civilizáció) érdemesnek fogja találni bepakolni a bőröndbe. Tehát ha a tincsest maradandóan meg akarjuk menteni, akkor ezt a respektet kell fölépíteni.

Előzmény: parlagi (92)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 99

Szó, mi szó, hibáztam, mikor azt gondoltam, hogy az állattartók (esetleg állatszeretők) tábora kicsit homogénebb társaság, kicsit jobban odafigyel a természetre, de legalább az állatok igényeire. Hát nem...

 

Na ez meg hogy jött ki?

Előzmény: parlagi (92)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.09 0 0 98
Még a körmei is  fekete fehér csikosak.
Előzmény: krezidiesel (97)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.09 0 0 97

Ő lenne az, Vilma a neve.

Tincses e, vagy nem tincses?

Előzmény: parlagi (94)
ca-kó Creative Commons License 2008.01.09 0 0 96
Tisztelem és becsülöm az ilyen embereket mint te remélem lessz erőd és kitartásod végig csinálni. De amíg diletáns faszok csinálják a szabályokat és benem tartható rendeleteket hoznak addíg ne számíts semmi jóra.
Előzmény: parlagi (92)
ca-kó Creative Commons License 2008.01.09 0 0 95
A két kérdésedre a válasz MKSz. bárki bármit mond még létezik és él, talán fog is.
Előzmény: parlagi (92)
parlagi Creative Commons License 2008.01.09 0 0 94
Ó, én örök optimista vagyok, láthatod, hogy még tudok csalódni :)
Na! Ahonnan azt hoztad, aminek nem találom a képét, ott szivesen körülnéznék.
Előzmény: krezidiesel (93)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.09 0 0 93

A 16 hszben látható bakkal fedeztettem be az összes kecsómat.

Van két gatyás és egy erősen tincses jellegű gödölyém, remélem Ő is felvette a bakot. Csak szarvatlan. ( másik topicba raktam fel róla képet, többeknek tetszett) De ettől még lehet szarvalt gidája...

Ha erre jársz nézd meg, szakértsd meg milyen fajta, mert ahonnan ezt hozták onnan lehetne még hozni!

Ne legyél mindíg pesszimiska!

Ha találsz "valódi" tincsest akkor én szivesen tartok egyet-kettőt!

Előzmény: parlagi (92)
parlagi Creative Commons License 2008.01.09 0 0 92
Hm... :)

Hol található ez a fajtaleírás?
Ki törzskönyvezi az ennek megfelelő kecskét?
Leszarom, hogy elfogadják-e új fajtának.
Nem vagyok eleresztve.
Remélem csak akkor leszek nagypapi.

Na, a hülyeséget félretéve:
Miért van az, hogy intelligens, nagy tudású, stb. emberek vannak megelégedve a semmivel? Ők a jól értesült optimisták? Miért kell valamit veszett fejszének nyilvánítani, amiért még senki nem tett semmit? Jó, jó, tudom, hogy ez így nem igaz, fűrészeltük már erről a fingot jó sokat. Egy azonban biztos: még nem fordult elő, hogy a témában komolyabb összefogás jött volna létre. Én is látom az elmúlt hónapok tapasztalataiból, hogy ennek most is kevés az esélye.
Ez itt kérem, a NAGY MAGYAR ÉRDEKTELENSÉG! Olvassák és írják ezt a fórumot olyanok bőven, akik sokat tehetnének az ügyért, és szinte semmibe nem kerülne nekik. Az egyiket tényleg nem érdekli, a másikat zavarja, hogy valami f... meg akarja váltani a világot, a harmadik kritizál úgy, hogy nyoma nincs benne a segítő szándéknak, a negyedik figyel, hogy meddig van még lendülete a f...nak, mert a végén majd elégedetten bólinthat, hogy: na ugye, hogy ugye...
Aztán van még sokféle, de nem akarok jobban belebonyolódni, mert nem akarok senkivel összeveszni :)
Szó, mi szó, hibáztam, mikor azt gondoltam, hogy az állattartók (esetleg állatszeretők) tábora kicsit homogénebb társaság, kicsit jobban odafigyel a természetre, de legalább az állatok igényeire. Hát nem...

Van azért reménysugár :) akadnak olyanok is, akik segítenek. Van, aki emailt küld képekkel, nevekkel, telefonszámmal, van aki felhív, van aki nyomoz... pedig nem kap érte semmit. Éredekes... micsoda hülye emberek vannak...

Az elején a két kérdés komoly!!!
Előzmény: ca-kó (91)
ca-kó Creative Commons License 2008.01.09 0 0 91
"Sajnos nem külön fajta, csak-én és még néhány nemnormális- szeretnénk ha az lenne." Ha bele gondolsz abba, hogy a magyar kecskének ugyan meg van a fajta sztenderdje de 1 db sincs törzskönyvezve közüllük. Akkor mit gondolsz, hogy a fajtán belűli állat csoportot hogyan fogod új fajtának elfogadtatni? Ehez hosszú- hosszú tenyésztői munka és sok sok pénz szükséges. Bár azt nem tudom, hogy pézileg mennyire vagy eleresztve de az biztos, hogy jocskán nagypapi leszel mire a hosszú idő letelik. De azért csak fuss neki és hátha.......
Előzmény: parlagi (90)
parlagi Creative Commons License 2008.01.08 0 0 90
Ha hasogatjuk a szőrszálat, mert okoskodunk :) akkor bármelyik lehet tincses, amelyik hosszúszőrű, "felszőreit nem köti össze fátyol és kötőszál, így a hosszú szőrszálak tincseket képeznek".
Ha azonban nem kötözködünk, akkor tincses alatt a magyar parlagi kecske tincses kecskét értjük. Sajnos nem külön fajta, csak -én és még néhány nemnormális- szeretnénk ha az lenne. A fajta leírását több helyen is meg lehet találni a neten.
Előzmény: Blacksheep2003 (89)
Blacksheep2003 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 89

A tincses az egy külön fajta vagy valamelyik fajta hosszú szőrű egyedei.

Nekem van egy bakom, hasonlít a képen láthatóhoz.

Szép nagy, szarvatlan és fekete.

parlagi Creative Commons License 2008.01.08 0 0 88
Azért én meg tudom érteni Bigecset...
Előzmény: andreja (87)
andreja Creative Commons License 2008.01.07 0 0 87
Az nem kétséges, csak az igeidő nem fix még.
Előzmény: ca-kó (86)
ca-kó Creative Commons License 2008.01.07 0 0 86
Na mi vannnn!!! Kihalnak a tincsesek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!