Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92159

Próbáltam csak picit alálőni a szobatisztaság szemszögéből - a "húgyagyű pöcs" egészen biztosan nem lenne elég brutális neki. :)

Előzmény: naivkezdo (92158)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92158

Vakon repültök kötelékben:)

Előzmény: Hepci (92155)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 1 92156
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92155

"alulinformált péniszfej"

?

Előzmény: BZoltan (92147)
lazaridi Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92154

Azért vannak helyzetek, amikor kell az oltás, megdöbbentő úgy 0:50 nél, bár az egész érdekes

 

https://telex.hu/belfold/2021/11/20/deutsche-welle-koronavirus-jarvany-oltas-borsod-fuged

 

Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92153

Szörnyetegek élnek közöttünk!

És ezzel még Bzoli is egyet tud érteni... Feltehetően más okból.

Előzmény: Hepci (92151)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 2 92151

Pedig logikus: ha az oltásellenes, zsákfaluban élő, non-netkompatibilis, tehát a mai korban halmozottan életképtelen egyed nem tud enni s legyengül, elébb-utóbb rálel a vírus és konyec filma. A problem pedig megoldódik.

Igazából az oltásellenesektől a természetes szelekció révén a legkönnyebb megszabadulni, s megmaradnak a közjót szolgáló, fészbukos-okostelefonos munkamániások, akiket még átnevelő munkatáborba sem köll küldeni, hogy látástól mikulásig melózzanak bármilyen természeti csapás közepette is. :)

Előzmény: Daeril (92149)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92149

" A kérdésre pedig, hogy hogyan megy el valaki dolgozni és hogyan vesz magának ennivalót... egyszerű a válasz. Oltassa be magát. " 

 

Hagyjuk...

Előzmény: BZoltan (92146)
Hepci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92148

Amikor a közmédia állapotát szoktam számonkérni fidoxos nemzet(h)társaimtól, mindig azt mondják, hogy ott van nekem (ezt úgy szokták mondani: nektek, tehát libsibibsisorosbuzimigráncsbaátbrüsszelitahazaárulóknak) a kereskedelmi média, abban megjelenik a sokféleség, meg az országrontó ellenzék.

No most, miközben az ilyen retardált faszfejeket (a Fidox nevű politikai szekta feltétlen híveit) elküldöm az anyjukba, azért meg szoktam említeni azt is, hogy a köztájékozottság az bizony alkotmányos jog, még a jelenlegi, bizarr narancsos faszságokkal megspékelt alaptörvényben is benne van.

A többi már ebből következik: a "köz(-)" szó is elvesztette értelmét, hasonlóan a "nemzet", "haza", "polgár" és egyéb szavakhoz - ezekből például ki lehetne rakni egy remek mondatot, amiben szerepet kapnak a szavak új jelentései: "A polgár olyan nemzettársunk, aki hazaviszi a köz javait." :D

A közmédia tehát azt jelenti, hogy olyan média, amiben szopják O. Viktor becses faszát.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem olyan egyetem, ahol szopni köll O. Viktor becses faszát.

...

Vajon miként lehetne a kiművelt és kiműveletlen emberfőket tájékoztatni egy krízis esetén egy olyan közmédia által, ahol az állandó meghívott vendég (gyakorlatilag bent lakik) bármely témában a pedofíliától a horgászatig ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász?

Előzmény: BZoltan (92130)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92147

"mindenkit aki nem oltja be magát retardált faszfejnek hívni az erős. Nem kicsit, nagyon."

 

Ebben igazad van. Nyitott vagyok egy kifejezőbb, de még helytálló kifejezésre.

Előzmény: naivkezdo (92140)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92146

A félreértés elkerülése végett én tudom, hogy milyen adminisztratív módszerekkel lehetett volna elejét venni ennek az antivaxxer káosznak.

 

Amiről te megfeledkezel, hogy ebben az országban évtizedek óta minden kormány az oktatási rendszereken spórol és a tömegtájékoztatást, hírszolgáltatást propagandára használjuk. Egy ilyen társadalomban az egyéni felelősségvállalásra bazírozni szerintem legalábbis naivitás. Olyan borzasztó edukációs deficit van amely pontosan azt eredményezte, hogy a népesség cirka 30%-a nem hiszi el, hogy az oltás fontos, hasznos és semmiképpen nem káros. Látod.... nézzed meg miket ír Winesoul. Pedig ő egy internetet használni képes, városi polgár. Milyen tébolyult baromásogat hihetnek el a falvak milliói?

 

A magyar társadalom nem egy felnőtt társadalom amelynek a tagjai edukált döntések sorozatát lenne képes meghozni.

 

 

A kérdésre pedig, hogy hogyan megy el valaki dolgozni és hogyan vesz magának ennivalót... egyszerű a válasz. Oltassa be magát.

Tény és való, hogy a magyar államigazgatás és kormány nemhogy nem segíti az oltási programot, hanem effektíve gátolja, akadályozza azt.

 

Mondom, abban nincsen vita közöttünk, hogy lehetne adminisztratív eszközökkel 10%-ot dobni a mostani átoltottsági arányon. De ezt valamiért nem teszik meg... 

Előzmény: Daeril (92139)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92145

> 10 perc alatt lehetett volna egy olyan torvenyt hozni peldaul, hogy aki beoltatja magat az kap 5 nap fizetett plusz szabadsagot. 

 

Pontosan. Ilyen és ehhez hasonló döntésekkel lehetett volna és lehetne akár még ma is megelőzni ezrek halálát.

Előzmény: altimus (92137)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92144

na, ennek orulok. ugy tippeltem, hogy valami raktarban rohadnak ezek a buszok is.

Előzmény: Daeril (92142)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92143

Előzmény: altimus (92141)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92142

Egyszer voltak nálunk. Minden héten jöhetnének.

Előzmény: altimus (92141)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92141

"Az Aries oltóbuszok úgy vannak kialakítva, hogy a fedélzeten lévő oltóanyag, az oltáshoz szükséges anyagok, orvosi eszközök, biztonságos tárolása és szállítása megoldott legyen. Az oltóbusz szállítja az oltás adminisztrációjához szükséges felszerelést és a személyzetet is. A hivatalos nevén Egészségügyi Mobil Oltóállomás személyzete összesen tíz főből áll, az oltóorvos által vezetett csapat tagjai a katonaorvos, a mentőtiszt, az egészségügyi szakasszisztensek, szakápolók, adminisztrátorok és természetesen a sofőrök. A mobil oltóállomáshoz a buszon kívül tartozik egy felfújható, fűthető-hűthető sátor, valamint egy aggregátor, amelynek az oltóállomás árammal való ellátása a feladata."

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/03/03/oltobuszokkal_harcol_a_honvedseg_a_virus_ellen/

 

Latott valaki ezekbol az oltobuszokbol egyet is "bevetesen"? Hallott rola, hogy hasznalnak ezeket? A hirek szerint a magyar honvedsegnek 100 darab, nem tevedes _szaz_ ilyen uj busza van.

 

100 ilyen busszal 100 nap alatt az egesz videki, nem varosban lako nepesseget helyben siman be lehetne oltani.

 

 

Előzmény: Daeril (92139)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92140

Ja hát egy dolog biztos: mindenkit aki nem oltja be magát retardált faszfejnek hívni az erős. Nem kicsit, nagyon.

Előzmény: BZoltan (92135)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 1 92139

Nincs közöm hol lakik a kedves mama, nem kérdezek rá. Fiam szobatársa Farkaslyukról nem tudott beutazni a városba csak külön, hogy oltást kapjon. Nem fért bele. Tudod nem csak irodai munkások vannak, hanem sima melósok is. Tömegközlekedve járnak minimálbéres munkahelyekre, szerelősorok mellé. Kis falvakból amikbe nem szállítanak ki internetes rendeléssel kenyeret meg krumplit. 

 

Ez gondolom nem újdonság neked?

 

Egy halál is sok. Az 5 is sok, a 200 is sok. Amit te nem fogsz fel (nem akarod) az az hogy erőszakkal, kényszerítéssel ezt nem tudod megoldani, mert mindig lesz ellenálló és a végén egy nagyon csúnya sztori lesz. Forgatod a szemeidet a hiperboláimon, de ha komolyan töltenél 5 percet azzal hogy végig gondolod mi van annak az útnak a végén amit javasolsz elborzadnál. Felvetettétek itt a kínai kreditrendszert is. Tényleg egy olyan totalitárius rendszerben akarsz élni, amiben ez lehetséges?

 

Tájékoztatni kell az embereket, megértéssel bátorítani, elvinni hozzájuk a lehetőséget. Nem kizárni a társadalomból. Egy adott ponton pedig rájuk hagyni az egyéni felelősségük következményeit. És a gatyarottyra lelakott egészségügyet meg rendbe kell pakolni - mit csináltak ezek az idióták az elmúlt 2 évben? Javítottak bármit a körülményeken? Ha nem most akkor mikor?

Előzmény: BZoltan (92135)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92138

Igazodási és hivatkozási pontnak épp elég, amennyi van. Nem csak hazaiakról van szó, külföldön sok van.

Előzmény: BZoltan (92114)
altimus Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92137

> Én pontosan tudom, hogy milyen módszerekkel lehet elérni 80-90%-os átoltottságot.

 

10 perc alatt lehetett volna egy olyan torvenyt hozni peldaul, hogy aki beoltatja magat az kap 5 nap fizetett plusz szabadsagot. Ezt az allami szektorban problema nelkul lehetne biztositani. A maganszektorban meg szivnak a fogukat 5 percig, aztan ugyanugy megoldanak. Az emberek eszre se vennek, hogy ugyanugy ledolgoztatjak veluk ezt az idot, ellenben hosszu sorokban allnanak az oltasert, mert a ket kapcsolodo hetvegevel 5 nap szabadsag azert mar komoly csaberovel rendelkezik.

 

Ugyhogy komolyabb koltseg nelkul egy perc alatt megnovelne ez az egyetlen lepes 10%-al az atoltottsagot.

Előzmény: BZoltan (92128)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92136

"Szóval azért ne vizionáljunk éhhalált meg  átnevelő tábort mert ez vagy sértő vagy komolytalan"

 


valahol el kell kezdeni...

Előzmény: BZoltan (92135)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92135

Most tekintsünk el attól, hogy munkába lehet járni sok alternatív módon, nem csak közösségi közlekedéssel, ahogy manapság már élelmiszerhez is lehet jutni boltba járás nélkül. Ha a nyugdíjas édesanyámnak sikerül online házhoz szállítania élelmiszert akkor szerintem a többségnek is sikerülni fog ez. Az elmúlt bő egy év amúgy nagyon jól szemléltette, hogy milyen sok irodai munka elvégezhető távmunkával. Korábban mindenki hápogva háddekéremezett a remote work fogalom hallatán, aztán szépen beállt a többség (én bő tíz éve keresem a kenyeremet így).

 

Szóval azért ne vizionáljunk éhhalált meg  átnevelő tábort mert ez vagy sértő vagy komolytalan.

 

De had tegyek fel neked én is egy kérdést. Szerinted milyen messzire kell elengedni az antivaxxereket? Napi 200 halott az szerinted még vállalható kompromisszum? Te napi hány halottnál mondanád azt, hogy na jól van, eddig tartott gyerekek a bohóckodás most lehet szépen mindenkinek beadatni az oltást és felvenni azt a kibaszott maszkot egészen addig ameddig az orvosaink és a kórházaink végre el tudnak látni más betegeket is mint kovidosokat akik kibaszottul megvédték az alkotmányos jogukat ahhoz, hogy ők hasonfekve, altatsában és intubálva várják a halált?

 

Ezt teljesen komolyan kérdezem. Te hol húznád meg a határt az egyénis szabadságjogok és az élethez való jog között. Mert szemmel láthatólag erről van szó.

 

Vagy te nem hiszed el, hogy a 80-90% átoltottság esetén az ami napi 200 most az lemenne mondjuk napi 5-re?

Előzmény: Daeril (92132)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92134

most úgy  tűnik, hogy az új variáns ellen kb.100-150 nap az új oltás.

 

addig is lesznek új variánsok, ráadásul az oltás várható időpontja pont a nyári időszakra esik, amikor általában szünetel a járvány.

 

nem vagyok meggyőzve...

Előzmény: BZoltan (92133)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92133

Így van... és ha figyelmesen olvasol akkor láthattad volna, hogy én az ellen érveltem és nem mellette.

Előzmény: kifli (92131)
Daeril Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92132

" Ennél a pontnál azért nagy tisztelettel had kérjelek meg, hogy egy lépést azért tegyél hátra. Értem én a vita hevét, de már sokadjára írom neked, hogy ilyen messzire azért ne menjél. " 

 

Belinkeltem neked amikor egyetértésben el akartad tiltani az oltatlanokat a tömegközlekedéstől (munkába járás) és közértbe járástól (élelem) . Végig gondoltad ez mit jelent? Komolyan végig?

Prüszkölsz homofób, soviniszta, rasszista kijelentésekre mégis minősíthetetlen kifejezésekkel pocskondiázol embereket, akikről nem tudsz semmit. Szóval nagy tisztelettel kérlek vegyél vissza. 

Előzmény: BZoltan (92128)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92131

ok, de pl a dohányosok orvosi költségekben történő marasztalása az ugyanaz az elv lenne

Előzmény: BZoltan (92129)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92130

Ebben nincs közöttünk vita. A szar kormányzás egyik következménye kétség kívül az, hogy egy krízishelyzet a társadalomból ilyen reakciókat vált ki.

 

Fokozottan megfigyelhető ez Erdélyben a székelyek köreiben. Ők annyira nem bíznak semmiben ami Bukarestből jön, hogy az oltást sem hajlandóak emiatt beadatni. Ez nyilván ostobaság a részükről... de alapvetően a több évtizedes bukaresti politika eredményezte ezt a bizalmatlanságot.

 

A magyarországi antivaxxerek sem öntevékenyen retardált faszfejek. A kormányok sora, korrupt és balfasz politiukusok több évtizedes "kemény munkája" az, hogy a Winesoul féle jóravaló polgártársak is már simán becumizzák a legelvadultabb ostobaságokat is.

 

 

Nem lehet büntetlenül ezoterikus faszságokkal etetni egy társadalmat éveken keresztül. Ez a következménye annak, hogy Magyarországon nincsen érdemi tájékoztatás és hírszolgálat.

Ha lenne egy nézhető köztévénk ahol a járvány első napjától kezdve hiteles szakemberek lefolytatják ezeket a vitákat és érthető módon cáfolják a fóliasakás laposföldhívő fényevők ostobaságait akkor lehet, hogy még Winesoulhoz is a valóság jut el és nem a műkörmösök facebook csoportjából az antivaxxer hülyeség.

 

Előzmény: Hepci (92123)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92129

Nem az

Előzmény: kifli (92127)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92128

Nyitott ajtót döngetsz.

 

Én pontosan tudom, hogy milyen módszerekkel lehet elérni 80-90%-os átoltottságot. Aki olvas külföldi sajtót az pontosan tudja, hogy Portugáliában, Izraelben, Finnországban hogyan érték el azt az eredményt aminek következtében ma két nagyságrenddel kevesebb ember hal meg naponta mint Magyarországon.

 

 

Mindaz a módszer amit te leírtál már megbeszéltük. Én is azt mondtam, hogy a magyar kormány végzetesen elkúrta a járványkezelést és az egész oltási rendszert. Én ugyan elsősorban a tájékoztatást, propagandát, hírszolgáltatást és a transzparenciát tartom a legfontosabb eszközöknek.  De igazad van, hogy az oltás beadatásának egyszerűsége és az oltás elérhetősége is ilyen.

 

Értelem szerűen nem erről beszélek.

 

"Nálad meg nálam képzettebb szociológusok, pszichológusok fogják évtizedekig elemezni, hogy az amúgy nem oltásellenes társadalom miért feszült ebbe bele."

 

Igen. Erre mondom, hogy a retartdált faszfejek ilyen tömeges jelenléte az szerintem mindenki számára meglepő jelenség.

 

Én a társadalom bizalmatlanságát és az edukáció teljes hiányát tartom a fő okoknak. Nem magyar specialitás ez. Romániában, Bulgáriában ugyanez a helyzet. Minél kevésbé bízik meg a nép a hatalomban és az államban annál szkeptikusabb lesz. A fő ok pedig tényleg az, hogy egyszerűen az emberek buták és beszopnak minden ostobaságot csont nélkül. Nézzed meg szegény Winesoul olvtársat. Ha lett volna neki rendes biológia órája az iskolában akkor jó esetben nem írna le olyan iszonytatóan nagy imbecil fasságokat amikre alapozza az oltásellenességét.

 

 

"mégsem fenyegetjük átnevelőtáborokkal őket. "

 

Ennél a pontnál azért nagy tisztelettel had kérjelek meg, hogy egy lépést azért tegyél hátra. Értem én a vita hevét, de már sokadjára írom neked, hogy ilyen messzire azért ne menjél.

 

Senki itt a topikban nem beszél átnevelő táborokról. Én max azt az álláspontot képviselem, hogy egy valódi oltási igazolványt lehetne egy sor közösségi hely és rendezvány esetében elvárni. Mondjuk kocsmákba, éttermekbe, moziba, színházba, tömegközlekedésre, meg hasonló alapvetően nélkülözhető helyekre egy ilyen járványhelyzetben lehetne kérni igazolványt. Ez még azért messze nem gulág.

 

 

Előzmény: Daeril (92113)
kifli Creative Commons License 2021.11.30 0 0 92127

ugyanaz az elv

Előzmény: BZoltan (92122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!