Keresés

Részletes keresés

Florance Creative Commons License 2004.02.26 0 0 7184
szerintem teljesen jól, a Csaba nagyon jól beszélt....a legnagyobb poén az volt amikor a Kőváry rákérdezett, hogy 'Csaba,Te orvos Vagy?'...azt hiszem ez sokat elárul kedves elnökünk elméleti felkészültségéről...:))))

az volt még szimpi, hogy a fix.tv-t tényleg érdekelte, hogy miről is szól ez a sport nem csak mint szenzáció.....

de hallgassuk meg Csabát is:)

flo

Előzmény: Sine lege (7183)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.26 0 0 7183
G. Morgen!

Hogy sikerült az adás? Meséljetek!!

SL

pa3 Creative Commons License 2004.02.26 0 0 7182
Bizony :)
Előzmény: Florance (7181)
Florance Creative Commons License 2004.02.25 0 0 7181
sajnálhatod...:)

flo

Előzmény: zoooman (7180)
zoooman Creative Commons License 2004.02.25 0 0 7180
A Fix - TV nálam nem játszik!
Előzmény: pa3 (7179)
pa3 Creative Commons License 2004.02.25 0 0 7179
Akkor az apnea a te sportod lesz, mivel itt nincs akkora szerepe a sebességnek és a vállad is lehet merevebb, mint egy búvárúszónak :)

Néhány apróság:
A búvárinfóban megjelent egy rövid beszámoló a MAN I.-ről. http://www.buvarinfo.hu/buvarinfo_page0.htm
A Submarine is nemsokára az újságárusoknál lesz.

Ma este 21:15 körül nézzétek a fix.tv-t. Ott leszünk hárman (Búvárákos, Flo, én), téma a MAN I. lesz.

Csaba

Előzmény: zoooman (7176)
njugup Creative Commons License 2004.02.24 0 0 7178
Gondolom a jelentkezők között meglátták a magyar csapatot és úgy berezeltek, hogy inkább lemondták a versenyt.

A viccet félre téve, meg lehet érteni őket, nem volt túl sok jelentkező.

Én annyira nem sajnálom, mert el akartam menni, de amikor nyilvánvalóvá vált számomra, hogy pont háromnapos ünnepre esik a családszerető énem győzött (ő gondol a március 13. utáni napokra is).

Előzmény: Florance (7177)
Florance Creative Commons License 2004.02.24 0 0 7177
jo reggelt,

most tudtam meg SL-tol, hogy Haraldek lefujtak a millstatti versenyt:(((((

flo

zoooman Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7176
Mert akkor "már" 22-éves voltam és a vállam nem sikerült a delfin technikához idomítani, az eredmények sem jöttek be igazán.
Most 38 vagyok és mindig szerettem vízalatt úszkálni, most talán megtaláltam a megfelelő sportolási lehetőséget, általatok.
Már egy hónapja edzem magam , apnoe-ra gyúrok!Heti 2-3 alkalommal és egyedül, erőltetett gyakorlatnál segitséggel.
ZOOO
Előzmény: pa3 (7174)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7175
6. Berliner Meisterschaft im Zeit- und...

http://www.tauchclub-wiesbaden.de/

Eredménylista a fent jelölt címen, érdemes megnézni!

Üdv mindenkinek, SL

pa3 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7174

12 év hosszú idő :)
Miért hagytad abba?

Csaba

Előzmény: zoooman (7173)
zoooman Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7173
Ez egy orosz mintájú és készitésű, " K I-O" (kju) talán magyarul delfin nevezetű monofin, mert azt festettek rá. ÁR:20 rugó.Választható keménységgel ahogy a vevő akarja.
Magamról: 12 évig búvárúsztam, nyaranta tájoltam,majd amatőrként triatlonoztam, jelenleg vizilabdázom és edzősködöm. 1db hónapja aránylag rendszeresen edzek uszonnyal és nélküle, javuló eredményekkel.
zooo
Előzmény: pa3 (7171)
pa3 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7172

Szombaton beszélgettünk az aktuális AIDA versenyszabályzat módosításokról (http://www.aida-international.org/news2.htm). Aki esetleg nem olvasta volna, az most megteheti.
Talán a leglényegesebb módosítás lesz a BO és az LMC pontos meghatározása, mivel ez okozza a legtöbb problémát és félreértést.

Csaba

NEW AIDA REGULATIONS "APPENDIX" 2004

The AIDA Delegates Assembly voted on January 19th, 2004, the following emergency modifications for the current AIDA Regulations.

These new points will enter in consideration WITH IMMEDIATE EFFECT for all AIDA competitions & Record attempts, as a new AIDA Regulations "Appendix"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

I. MATERIAL FOR DEPTH'S DISCIPLINES DURING AIDA COMPETITIONS

1. Serial mask without water inside stay mandatory for all AIDA competitions.

2. Nose-clip, goggles, lenses, and any kind ballast other than a weight-belt with a quick-opening-system outside of the divesuit stay forbiden for all AIDA competitions.

II. POINT'S SYSTEM DURING AIDA COMPETITION

1. The new point's system for Static Apnea is 1 minute=12 points/1 second=0.20 points.

2. Point's systems for depth disciplines (1m=1pt) and dynamic apnea (1m=0.5 pt) don't change.

III. OFFICIAL VIDEOTAPES & SURFACING PROCEDURE FOR AIDA COMPETITIONS

1. Official videotapes stay mandatory for EACH performances of AIDA competitions. However, they will now only be used in case of protest from athlete, or Record's recognition procedures.

2. AIDA Judges will now take a «direct-judgement» after each performance, with colored-cards, beetween 30 and 60 seconds after surfacing.

3. The meaning of colored-cards is following
- WHITE = OK performance
- YELLOW = OK performance, but with some penalties
- RED = Disqualification

4. The surfacing's procedure, detailled in the current AIDA regulations, don't change for the athletes.

IV. CONSTANT WEIGHT & CONSTANT WEIGHT WITHOUT FINS

1. Athletes will be now allowed to GRAB the rope several times at the bottom for both AIDA competitions and World Records in a specific marked area of 1.50 meter above the bottom plate

.2. Only ONE pulling stay allowed to reach the plate during the descent, and ONE pulling to start the ascent.

V. JURY FOR INTERNATIONAL AIDA COMPETITIONS

1. Following some internal nomination's procedures, the composition of the Jury for International AIDA Competitions will be now composed by :
- 3 «worldwide» International AIDA Judges
- 2 «local» (*) International AIDA Judges
- 4 «local» (*) Assistant-Judges (National or International Judges)

(*) «Local» = At least the complete country of the organizer or the country of event's location.

VI. BLACK-OUT & LOSS OF MOTOR CONTROL

1. Loss of motor control and black-out stay forbiden during both AIDA competitions and World Records (performance not valid = disqualification)

2. A description of black-out and loss of motor control's symptoms will be added in the next version of AIDA Regulations, in order to have detailled criterias for Judges.

VII. WORLD RECORD RECOGNITION

1. The AIDA Executive Board, represented by the AIDA Responsible for Records or the AIDA President, stay responsible to finalize the recognition of World Records, both during AIDA Competitions and AIDA world record attempts.

2. Judges at location stay responsible to check the deroulement of the attempts, the respect of the AIDA regulations, and to forward then as soon as possible all the official material to AIDA (reports, videotapes, etc.)

VIII. WORLD RECORD ATTEMPTS' SESSIONS RESTRICTIONS

1. The maximal duration of World Record attempt's session is now 7 days with International AIDA Judges at location, whatever the number of disciplines or attempts organized.

2. The maximal number of attempts allowed for each depth's disciplines (with or without sled) is 3 attempts per discipline during the same attempt's session.


pa3 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 7171
Szia,

Milyen márka?
Abból a típusból, amelyet mi is használunk páran (Water Way), ez egy lágyabb uszony lenne (méret alapján), ami tökéletesen megfelelő.

Mit csináltál korábban? Uszonyosúszás vagy tájolás?

Csaba

Előzmény: zoooman (7170)
zoooman Creative Commons License 2004.02.21 0 0 7170
Semmi friss hír, mindenki alszik!
A héten megkaptam , egy eredeti orosz monofint és teljesítettem vele 100m-t vízfelett és vízalatt.
70 cm széles,60 hosszú ez jó vagy jobb a hosszabb?
Közepes keménységű /a derekam már érzi/.
20-év után újrakezdeni már nosztalgia!
prézlimájer Creative Commons License 2004.02.20 0 0 7169
Üdvözlök mindenkit a kissé lelassult apnea fórumon!

Én csak annyit mondok, hogy kedd este a Fat Mo's-ban alá lehet merülni akit érdekel (eddig senkit sem érdekelt, de lelkesedésem töretlen és törhetetlen).

Nem tudom szombaton megy valaki a Komjádiba?

przl

jee_c Creative Commons License 2004.02.19 0 0 7168
És ha nem érdekli? Akkor is megtalálja. :-))

Na, én lassan indulok is Millstattba. :) Bár nem apnea ügyben: a víznek a fagyott formájával van inkább kapcsolatban.

üdv,
jee

Előzmény: Sine lege (7167)
Sine lege Creative Commons License 2004.02.19 0 0 7167
Ha érdekel vkit a 2nd Austrian Indoor Competition eredménylistája (2004.02.14.), akk az alábbi címen megtalálja.

http://www.kompetenz.cc/Aida-austria/documents/2nd%20Indoor%20Performance.pdf

SL

VidámDelfin Creative Commons License 2004.02.19 0 0 7166
Sziasztok!

Csaba ha szombaton viszek cd-t kiírod nekem a képeket?Vagy meg tudnád csinálni hogy kiírod,és én akkor adok egy lemezt.
Olyan 6 körül érek ki kb. Jó edzést 4 all!

Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.02.17 0 0 7165
Hi!

Jee_c:

Tényleg, majd legközelebb. Addig eröltettem a billentyűt, míg megijedt és megjavult. A VITUKI-ba egyébként most indulok. Ha akarsz jöhetsz, MOST. :-)

Pa3:

OKÉ. Szerintem a kettő közül az egyiket megteszem. Ha például kiírom, akkor oda kéne adnom valahogy. Megdumáljuk.

Scu:

Még egy kicsit képlékeny a dolog, de csak egy kicsit. Hogy van-e hely attól függ, hogy lesz-e miben helyet találni. Egyenlőre kedv van, és hozzávetőleges időpont. A márc. 15-i hosszú hétvégét toldanánk meg még pl. 2-3 szabadnappal, és akkor abba már egy Vis-i túra is beleférhet. Én oda mennék. Járműveket meg megoldjuk valahogy, remélem.

Most pedig át a túlpartra az uszodába. Viszlát

U

Előzmény: Scuba (7164)
Scuba Creative Commons License 2004.02.17 0 0 7164
Ha tervezgettek lemenni Adriára akkor lécci engem is számoljatok (persze ha van még hejj).
Thx:Scu
Előzmény: Umbi (Janiii) (7161)
pa3 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 7163

Szia,

Írd ki vagy küld el őket kérelk.

Üdv,

Csaba

Előzmény: Umbi (Janiii) (7161)
jee_c Creative Commons License 2004.02.16 0 0 7162
Umbi!

Underscoret_is_használhattál_volna! :)

Holnap_reggel_Vitukiba_megyünk_edzeni,_csatlakozz,_MOST!
:) Na jó, félre a tréfával.

jee

Előzmény: Umbi (Janiii) (7161)
Umbi (Janiii) Creative Commons License 2004.02.16 0 0 7161
Helló!

Nekemisvannakképeimszombathelyiversenyről,azokatisgyűjtsdbe.(K***vaéletbe,elromlttaszóközbillentyűm,demárnincserőmvisszzajavítgatni).Napokótapróbálokírni,demindigbeszartazindex,amikoridejutottam.Mostmegaklaviatúrám.

Azosztrákversenyhelyettén(mi)egytengeritúrántörjükafejünketnagyonerősen.Amillstatiuszodárólmegneterjesszensenkirémhíreket,semmibajvele.

Naebbőlelegemvolt,titeketismegkíméllekatovábbolvasástól.

U

Előzmény: pa3 (7160)
pa3 Creative Commons License 2004.02.16 0 0 7160

Hahó,

Aki jelentkezni akart a Millstatti versenyre, az tegye meg, mert különben törölni fogják az alacsony érdeklődés miatt.

Csaba

Florance Creative Commons License 2004.02.13 0 0 7159
haho,

holnap ki lesz edzésen délután?

flo

BuNnY Creative Commons License 2004.02.13 0 0 7158
pa3, mél ment az pannonos címedre a tegnapi uszis képek miatt.
pa3 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 7157

Sziasztok,

Lassan megkapom az összes fényképet a MAN I.-ről. Aki szeretne belőlük másolatot, az dobjon nekem egy levelet.

Üdv,

Csaba

zoooman Creative Commons License 2004.02.12 0 0 7156
Köszönöm az ismeretlen elismerést!
Előzmény: njugup (7155)
njugup Creative Commons License 2004.02.12 0 0 7155
Szasztok!

Köszönöm az ovációt, de nem érdemlem meg, csak szerencsém volt, hanem ebből a Zoooman krapekból még lesz valaki.

Előzmény: jee_c (7154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!