Keresés

Részletes keresés

krokko_ Creative Commons License 2005.11.16 0 0 3434
Küldeném a stabtáprajzot,ha nem dobálna vissza minduntalan!!!!

MIndegy,akkor ideteszem:

Helló!

Nah ,itt a cucc.
Pont ilyet használok én is.
Pár dolog csak a képpel kapcsolatban:

1.NEM szügséges 20-24 volt bemenő,bár 15 is kevés,min.2 volt kell pluszba,de inkább több,hogy tudjon dolgozni,ráadásul tranyón is esik valamennyi,talán 0.7V ? Szal üresjáratban elkelne 17 minimum.
2.C1 lehet(ne) nagyobb.
3.C4 elhagyható,bár szoktak oda is tenni. Ne legyen túl nagy,mert induláskor
kiveri a tranyód :))) Sajna ezt a "túl nagy" fogalmat nem tudom definiálni pontosan.
Szerintem 4700at simán elbir induláskor. Nekem csak elöl van szűrés.
3.Ha dióda helyére egy potit kötsz,pl 1K trimmer,akkor szépen be tudod lőni tized pontosra a feszt.(avagy 1.8 voltos zener)
4.Nem 3A-t fog ez tudni,hanem jóval többet.2N3055 papiron 10A-t tud,bár ott
már elforr :D Szerintem 7-8A-val számolhatsz.
5.Ha több kell,akkor teszel bele 2 (3?) tranyót,és összesöntölöd.Ugyan ekkor
nagyobb delej kell vezérelni,de 78xx 1A-t tud,az meg tuti kihajt 2-3 tranyót :)
Vagy izmosabb tranyó.
6.2N3055-nek hütőborda mindenképp. (célszerü 7812-őt is rászerelni,csillámokkal a szigetelés végett)

Imhol:

stabtap


Sok sikert.
Előzmény: Acsi4265 (3432)
Acsi4265 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3433
OFF
Skodri84, remélem nem haragszol meg, de ezután a pozitív vélemény nyílvánítás után felbuzdulva, erőt gyűjtök, és ha lesz alucsövem felesleg, majd szólok. Többiektől bocsánat az OFF-ért
ON
Előzmény: Skodri84 (3429)
Acsi4265 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3432
Igen, sajnos ma szembesülnöm kelett vele, hogy ez a táp bizony fabatkát sem ér rádiózás szempontjából... Na mindegy. Azt hiszem, ha anyagiaim ismét lehetővé teszik beruházom egy stabilizált tápra. Egyébként kapcsolási rajz alapján magam is eltudnám készíteni, de ennek hiányában (bármennyire is "tudom" az elvét) nem merek nekifogni. Ha valaki kitudna segíteni egy ilyennel, azt nagyon megköszönném. Sajnos nincsen állandó internet kapcsolatom, (csak modem) és ezáltal nem tudok hosszasan böngészni eme hasznos dolgok után... Tehát, ha valaki kitudna egy kapcs.rajzal segíteni, azt várom, az acsi_@freemail.hu mailomra.
Előre is kösz, és üdv: Acsi
Előzmény: glbtech (3431)
glbtech Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3431
Igazi szakember lehet az előző tulaj. Csak azt tudnám az ilyen hogy mer tanácsokat adni. Én nem kötném a rádiómat nem stabilizált tápra, és a tied nem az a leírásod szerint. Ha a puffereken a feszültség 16V körüli akkor nem is lesz belőle stabilizált, mert ahhoz kevés a kimenő feszültség. Ha sorba kötsz a kimenettel 1-2 diódát az leejti a feszültséget, de nagyobb terhelés alatt ( adás ) a "tápegység" kimenő feszültsége is le fog esni, abból még kivonódik a diódákon eső villany, és úgy már kevés lesz. Ha brummog az attól van mert a táp kimenete nem szűrt, vagy nem eléggé. Tessék venni, vagy építeni egy rendes tápegységet. Venni olcsóbb, de építeni is megéri a saját kezű munka öröméért. Mindenesetre a stabil szűrt táp létfontosságú.
Előzmény: Acsi4265 (3426)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3430

Zebra!

 

Igen, érdekelnek a képek róla.

Előzmény: zebra2 (3424)
Skodri84 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3429

na meg ugye, még ha nem is válik be, akkoris jó pár méter jó vastag alucső. MÉHbe mondjuk én igencsak sajnálnám levinni, fincsi portéka ez a alucső. Ráadásul boltban kurvadrága, épp ma vettem egy yagihoz 3 méteres 8 as csövet, 500 ft. Ráadásul az anyaga köpedelem, puha, hajlik. Ettől még a legeslegbóvlibb utángyártott penetrátor anyaga is 10 szer szilárdabb. Mindig jól jön az alucső, csinálhatsz még belőle  2 m es körsugárzót, 70 centiset.

Én is rá fogok állni a penetrátor-kunyerálásra, csak ne legyen magasan:) Meg úgy alapvetően bármilyen TV-yagi érdekel:) Aranyat ér az alucső, ha rendszeresen épitgetsz antennákat, nem boltban veszed:)

Előzmény: Acsi4265 (3426)
concrdd Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3428
Szia! Szerintem érdemes megpróbálni, semmit se veszthetsz, csak legyen önbizalmad
sztem ha ingyen adják bontsd el nézd meg műxik-e és ha nem max. megy a MÉH-be :D
Viszont ha pénzt kérnek érte 3 ezer Ft-nál ne adj többet, mert elég ócska antnnák azok és még nem is biztos, hogy működik-e. Amúgy Egerben ez a szokás CB-s körökben :D
én egy étteremről vettem le egy jó avanti antennát (sigma 5/8) 1ik ismerősöm pedig így szerzett egy Super 24-es antennát ami egy kis csinosítás után Ózdig szólt innen, úgy, hogy az antenna völgybe van és a másik fél egy mobilban lévő kamionos volt (!!)
Előzmény: Acsi4265 (3420)
Skodri84 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3427

Ilyesmi "akció"kon már mi is elmélkedtünk, de elég volt felmenni egy panel tetejére, és meglátni közelről azt a jó magas árbócot, amin ezek a penetrátorok általában pihennek(jól rárohadva)....hát én arra fel nem mászom az tuti:) De akinek van vér a pucájában, annak hajrá:)

Előzmény: Acsi4265 (3420)
Acsi4265 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3426
Lényeget összefoglalva, akkor 15V-ot bírni kell neki. Talán ez az én betegségem, hogy maximálisan precíz akarok lenni ilyen téren. Akitől vettem a rádiót, azt mondta, hogy úgy lehet megnézni, hogy bírja-e a többlet feszültséget, hogy rákötöm a rádiót, és ha a hangszórója búg, akkor felejtős. Mindegy végülis. Ha ez előfordulna, akkor veszek diódát. És majd azzal rásegítek.
Köszike még1x! :)
Acsi
zebra2 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3425

Hát, szerintem olyan min. 50x50 -es  testelt fémlemez kellene alá. A gyári pálcahossz ennél a tipusnál 142 cm, ha jól rémlik.

Az általad javasolt diódás megoldás terheletlenül igaz. Ha a kimenetet megterheled 5-6 Amperrel, esni fog ott jóval több is.

Előzmény: krokko_ (3418)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3424

Ami a vaterán fenn van, az egy alap félhullámú (5,5m), NONAME antenna. Megbízható antenna az is. Attól 2000.-el többért van masszívabb SIRIO Scirocco tipus is, ami szintén félhullámú. Jobb minőségűek a bilincsei, a csövek falvastagsága is nagyobb. Az nincs fenn a vaterán, (pult alatt tartom) de ha igényled teszek fel neked róla képeket. :) A Google is hoz neked rá találatot szerintem.

Mindkettő az összerakod és elfelejtheted kategóriába tartozik. Az SWR mérővel való tökölést akár el is felejtheted. :)

Előzmény: HegyenVolgyon (3421)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3423
Ez így van. Sőt! Még a kimenőteljesítménye is szárnyakat kap 15 voltról. :) Ha a táp stabilan tudja tartani a feszültséget, tapasztalataim szerint még a 16 voltot is nagyon sokáig elviseli a rádió, aktív üzem mellett is. Rendszeresen hoznak olyan rádiókat is, amik vételben napokig 24 volton mentek, az áramátalakító meghibásodása miatt. Legtöbbnek semmi baja sincs, csak a HF IC kukul meg amíg  24V-ot kap. Ha helyes tápfeszt kap, azután megy tovább, mintha mi sem történt volna.
Előzmény: LUCzI FERencz (3422)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3422
A CB rádiókat gépkocsi üzemre tervezték. Egy jól beállított gk. fedélzeti feszültsége járó motorral 14,4 V, de nyugodtan előfordulhat akár 16 V is. A rádiónak a 15 V üzemet nyugodtan ki kell bírnia! A kritikus áramköröknek van belső stabilizátoruk, aminek meg nincs, azok ennyi túlfeszültséget vigyorogva kibírnak.

Ha a 13,8 V névleges feszültségből indulunk ki, akkor a 15 V tényleges, mindössze 8 % többlet veszültség, márpedig minden készüléket úgy méreteznek, hogy 10-15 %-ot károsodás nélkül kibírjon.
Előzmény: Acsi4265 (3420)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3421

Zebra!

 

Ehhez képest az, amit az aukción hirdetsz 10-ért, milyen? Az is használható azért?

Előzmény: zebra2 (3417)
Acsi4265 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3420
Köszönöm a válaszokat.
Egyébként a táp stabil. Csak ugye nagy a feszkó amit lead.
Más.:
Itt kecsón, és környékén tonnaszámra nyüzsögnek a tetőkön a penetrátor antennák.
HegyenVölgyön kollégával eljátszottunk a gondolattal, hogy esetleg, lenne annyi bőr az arcunkon, és bekopogtatnánk egy-egy ilyen helyre és megkérdeznénk leszedhetjük-e.
Na most a kérdés most jön. Érdemes-e esetleg megpróbálni, vagy egy kapcsiból új antennát vegyünk? Esetleg az általános dolgokon kívül (állapota, csatlakozó) mit kell még megnézni egy ilyen akciónál?
Üdv!
krokko_ Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3419
Helló!

Vagy ha jó massziv,és stabil a táp,simán csak köss a kimenetére pár
diódát,sorban egymás után. Minden diódán 0.6 V fog esni,szóval
ha tényleg 15V,akkor 2 diót elég is,a "maradék" pont 13.8 lesz,és annyi kell
nekünk ;)

Persze a stabilizálás jobb megoldás,kérdés,hogy belefér-e ?
Azoknak,legalábbis az álltalam alkalmazott 78xx/tranyós megoldásnak
legalább 2 volt többlet kell,annyi esik a cuccon. Szóval15vból nemigen jön ki......
Enyém majd' 20volt,ott van bőven tartalék.

Diódás megoldás kipróbálhatod,veszteni nem fogsz ,max 40 ft-t :)

Hajrá!
Előzmény: Acsi4265 (3409)
krokko_ Creative Commons License 2005.11.15 0 0 3418
Helló!

Volt valami,de szerintem rossz volt.

Mit tegyek alá? Az a gond ezzel,hogy az ablakomba széltibe' lenne hely,
de hoszába,azaz kifelé nem tehetek ki valami nagy dolgot :)
Sajna elsőn lakom,tető az más kérdés. Talán az is meg lesz oldva egyszer,de
jelenleg nem járható út. Kérdés az,mi lenne a minimum,ami elfogadható
balansz,és fizikai méretei sem "túl" nagyok. Szerinted ?

THX.
Előzmény: zebra2 (3404)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3417

Semmi gond. Nem értem miért, de csak ámulok mit össze tudtok kinlódni azokkal a húszéves antennákkal. Reklámozd nyugodtan.

A Sirio 827, alias Megarange 827, alias Blizzard 2700, stb, eladási ára nem olcsó. pillanatnyilag 30e. Ez maga az antenna. A bakelitgyűrű, ami a radiálokat összefogja, opcionálisan kapható hozzá. Az még plusz olyan 4-5e. 

Ezt a tipust ára miatt csak rendelésre hozom. Olyan garanciát tudok vele adni, hogy amennyiben felteszed és nem vagy tőle elájulva egy Penetrátor után, 15 napon belül visszaveszem az antennát. Persze ehhez az kell, hogy szakszerűen lebontva és karcmentesen juttasd vissza hozzám. Vagyis max. a postaköltséget bukhatod.

Pár darab ment már el így, de még egyet sem akartak visszaadni. :)

flala Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3416
Szia Zebra !
Bocsi, nem reklám volt, kényszer, hogy penetrátorról regéltem:-( Ilyenem van. Hidd el, jobbra vágyom! A belinkelt antenna nekem is jo lenne:-) Mibe krül ? (emil rulez?:-) Nemsoká lesz egy kis "kedvem" hozzá, rábeszélhetsz. A 7,5 dB, meg a széles átfogás 26-28 mHz között nagyon vonzó.
Üdv: flala
Előzmény: zebra2 (3402)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3415

Hát, ha stabilban akarod, hogy visszakiabáljak, akkor még várhatsz kicsit :-)

De mobilból megpróbálhatjuk egyik nap...

 

Egyébként valószínűleg nem fogok furkálni, főleg betont nem, már kinéztem, szépen a villámhárítósodronyon fogom levezetni a koaxot. Fölül és nálam odahúzózárazom, kész. Az ablakkereten meg már van lyuk, ott fog bejönni a kábelcs.

Előzmény: flala (3401)
Skodri84 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3414

Gondolom a 15 V-ot az egyenáramú kimenetre érted.

Szerintem valami egyszerű feszültség stabilizátor tranzisztor kéne, ami elvisel vagy 3-4 A-t maximum. BD 249 valami ilyesmi, én tápomban ilyen van.

Előzmény: Acsi4265 (3409)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3413

Zebrabá!

 

És mennyi HUF egy ilyen?

Előzmény: zebra2 (3402)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3412

Kedves Xanti!

A nyereségről csak annyit írtam, hogy amennyiben a Pencsire igaz a 3,1 db., akkor a 827-re meg igaz a 7,5. Természetesen én is tudom, hogy minden gyártó felülspecizi a termékeit. Hogy azután a Sirio mérnökeinek hogyan jött ki a 7,5 db. azt már ne tőlem kérdezd. :) Korrektebb gyártók ha hazudnak, legalább utána teszik azt a bizonyos zárójeles betűcskét: 7,6 db(i)

Az eredeti pencsivel kapcsolatos igazadat nem vitatom. De mennyit találsz azokból még az országban? Illetve mekkora az esélye, hogy valamelyik fórumtársunkhoz egy ilyen darab került?

Tisztelettel: zebra

Előzmény: Törölt nick (3405)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3411

Ja, és külön tetszik az ebay- os Grant képeken a kókány clarifier. Úgy látszik náluk is vannak ilyenek. :)

Előzmény: zebra2 (3410)
zebra2 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3410

:)

 

" Versand nach Deutschland. "

Előzmény: Törölt nick (3408)
Acsi4265 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3409
Sziasztok.
Végre nekem is megvan a stalim. De itthon még szerencse, hogy rámértem a trafómra amivel működtetni akartam, ugyanis 15 V-os. :( Felhívtam azt az embert akitől vettem a rádiót, és ő mondta, hogy ekkora feszültségen üzemeltetni, már nagyon veszélyes. Igazából nem teljesen értek ezekhez az electro technikai megoldásokhoz, de az lenne a kérdésem, hogy vajon, hogy tudnék abból a 15V-ból legalább 2-t leszedni? Egy ez tök egyszerű Toroid vasmagos trafo, egy egyenirányítóval, és egy kondival.
Előre is köszönöm a tippeket, és bocsánat az OFF topic miatt.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3408
Tamáss Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3407

Sziasztok!

 

Grantot vennék elérhető áron!

20/917-6220

Üdv Tamás

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3406

Apropo(po)!

Mi a vélemény az Emperor Shogun rádióról?

T.

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 3405

Szia Zebra!

Amit az egyes antennák minőségéről írsz, az bizony közel van a valósághoz. Ami a nyereséget illeti, khhm, khmm. Egy 5/8-os antenna jó közelítéssel mindíg azonos nyereségat produkál, csak ugye mihez képest. Az izotrop gömbsugárzóhoz  a 7 dB stimmelhet. Ilyen alapon a GP (tripleg) 3,5 dB. De a gyakorlatban inkább jobb a 1/4 hullámúhoz (GP) vonatkoztatni. Akkor meg a 3 -3,5 dB a valós. Mindegy, hogy olasz, kínai vagy jenki nevén készül.

Anno 1980 körül volt szerencsém az országba behozott első Penetrator védjegyű antennák egyikét megtapasztalni. Direct from USA! Az biza tutti hidegálló, spéci vékonyfalú anyagból volt. Az a -25 fokos 120 km/órás szélben hajlott mint a zongorahúr és rugalmasságával kikerülte a szelet. Soha nem maradt görbe és pláne nem pattant el hidegtörésel. A talpszigetelője se danaminból volt kifaragva. Aztán a sok kókler utángyártó, aki sose hallott még az "egyenszilárdság" és a "hidegállóság" varázsszavakról, gyártott sok alakra hasonló mocskot. Mentségükre legyen mondva, nem igazán lehetett még közelítőleg sem hasonló ötvözetű és méretű csöveket szerezni a KöFém boltokban. De az igazi Penetrátor az olyan mint egy igazi Avanti Moonraker az antennák közt. Vagy a K40 vagy az Astatic (a "Vaskirály") a mikrofonok közt.

Aztán, hogy 4-8-16-32... radiál, aranyozott!! sugárzó, meg hasonló parasztvakítás csak  az árat meg a reklámlózungokat nyomja.

Ez egy régi rádiós véleménye.  Szia   Tóni

 

Előzmény: zebra2 (3402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!