Keresés

Részletes keresés

gabi650 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 312
Jó estét mindenkinek!
Mit lehet tenni,azonkivül,hogy igyekszünk elmenekülni?Már aki megengedheti magának.
Házat eladni szinte lehetetlen,ha megtudják,hogy elárassza a falut a kisebbség még annyira sem lehet,a betelepülők meg nem vesznek házat,azt ad nekik az önkormányzat,meg jó sok segélyt,természetbeni juttatást,stb.A gyerekek elé igy is ki kell menni a vasutállomáshoz,mert nem mernek haza jönni,ugyanis megverik kirabolják őket.Ez a jelen.Mit hoz, egy ezer fővel felturbózott jövő?
Kildikó Creative Commons License 2008.10.08 0 0 311
Üdvözlet mindenkinek!
Én már nem élek szelén, de remélem, ha ezekből egy szó is igaz, akkor legalább most összefog a falu és ezt megakadályozza.
NE ENGEDJÉTEK!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 310

 Manapság minden megtörténhet tényleg .Én már azt is hallani véltem ,hogy itt az orvosnál már jelentkeztekbe VIII kerületi  romák .akik ide települnek .

 Annyit tudok ,hogy a faluban valahol még fog egy lakopark épülni ,de hogy pontosan hol azt nem tudom .

Előzmény: zsumika (309)
zsumika Creative Commons License 2008.10.08 0 0 309

Köszi a válaszokat.Majd meglátjuk! Manapság tényleg sose lehet tudni:)

Előzmény: gabi650 (308)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 308
Szia Zsumika!
Én is uj vagyok a fórumon,párnapja regeltem.Nem hinném,hogy igazlenne,ugytudom azok a földek mind magántulajdonban vannak,ahhoz hogy bármi létesitmény kerüljön rájuk,nagy üzemű felvásárlásra lenne szükség,arról meg szerintem hallottam volna,van ismerősöm akinek arrafelé van földterülete.Bár a mai világban semmi sem kizárt.
Előzmény: zsumika (306)
VM Tszele Creative Commons License 2008.10.07 0 0 307

Szia Zsumika!

A Polgármesteri Hivatalt hívd fel telefonon, ott talán tudnak válaszolni a kérdésedre.

Előzmény: zsumika (306)
zsumika Creative Commons License 2008.10.07 0 0 306

Sziasztok!

 

Most találtam erre a topikra.:)

Ti hallottatok valamit, arról hogy társasházakat építenének a Farmosra vezető út melletti földeken?Vagy ez csak pletyka?

 

Zsumika

 

VM Tszele Creative Commons License 2008.10.07 0 0 305

Sziasztok!

Igazad van Gabi! Bensőséges kis ünnepség volt, kb. 40-45 résztvevővel (a kb. 6500

6800 ? fős településhez képest kevés érdeklődővel).

Szomorú volt hallani a 13 aradi vértanú néhány mondatos életrajzát, utolsó szavaikat haláluk előtt. Megható megemlékezés volt!

(Az én dícséretem Borsos Judité a színjátszók közül. Nagyon szépen beszél!)

Előzmény: gabi650 (304)
gabi650 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 304
Szép csendes megwemlékezés volt.A szinjátszó kör fiatal tagjai is jók voltak.Én mint a többi rendezvényről erről is hiányoltam az érdeklődőket.Túl kevesen voltunk.És hiányoztak olyanok is akiknek hivatalból ott kellett volna lenniük.
VM Tszele Creative Commons License 2008.10.05 0 0 303

Sziasztok!

Október 6-án este 6 órakor gyertyás megemlékezés lesz az Aradi Vértanúk emlékére, gyülekező a Művelődési háznál (gyertyát ott kapunk).

Gyertek el Ti is!

gabi650 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 301
Nagyon leült a fórum.Nyitnák topicon belül ,egy egyszerű topicot.Ki ,milyen változást tapasztalna szivesen tápiószelén, és miért?A téma lehet személyhez kötődő,környezethez kötődő,kultúrához kötődő,falu képhez kötődő,csak személyeskedő,és politikai jellegű nem.Megkérném azt a tisztelt fórumozó társamat aki érez magában annyi ambíciót,hogy érdemben elkezdi a témát az tegye meg.Én a magam részéről,szivesen vennék a faluban egy kutyakiképző iskolát,szerintem ez a kutyát szerető fiatalokat, és időseket,egyaránt tudná szórakoztatni,és kellemes sportolási,kikapcsolódási lehetőséget biztositana.Első lépésként mondjuk kaphatna a leendő egyesület területet az önkormányzattól.
MakkIca Creative Commons License 2008.10.02 0 0 300

Szép estét mindenkinek

Sziasztok!

Köszönöm az üdvözlő szavakat.

Igyekszem aktiv tagja lenni a fórumnak.

gabi650 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 299
Jó estét mindenkinek!
Sajnos a kisebbségi,vagy inkább nevezzük nevén cigány politikával akarják megmutatni a világnak,hogy nálunk milyen erős a kisebbségi politika.Ezért néznek el nekik mindent,nem nevezik néven őket, tagadják a cigány bűnözést,tartatják el őket az aktiv dolgozókkal stb. stb.De ettől a szerencsétlen leszakitott Trianonnal vert honfitársainknak nem lesz jobb.A környékbeli országokban a saját hazájukban,a magyarok a megvetett lenézett jogfosztott,semmibe vett kisebbség.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 298
 Nagyon a padlóra tették ezt az országot . A kisebbséget külön támogatják ,hogy szüljenek .Majd ők huzzák ki az országot a csávából .
Előzmény: Ekideki (296)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 297
 Szia MakkIca  téged is szeretettel köszöntünk itt a klubban :)
Előzmény: MakkIca (295)
Ekideki Creative Commons License 2008.10.02 0 0 296
Sziasztok!!!
Hát igen......a kisebbség sorra potyogtatja a gyerekeket, én meg 28 éves korom ellenére sem merek még szülni, mert mire szüljem meg szegény gyereket??????

Feldühít ez az egész minden, ami ebben az országban folyik!!!
MakkIca Creative Commons License 2008.10.02 0 0 295
Sziasztok!

Hallotam igen, ugy látszik a szeretett kormányunknak nem kell az után pótlás!

Nem baj, hogy évről évre kevesebben vagyunk, és lassan már az se akar gyereket vállalni aki talán eddig szeretett volna mert nincs mire. Igaz ez csak az én véleményem .

Szép napot kívánok mindenkinek.

gabi650 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 294
Sziasztok!
Nem tudom hallottátok-e,szeretett kormányunk adóztatni akarja a családipótlékot is.Az imént mondták a tévéhiradóban.
ellike5 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 293

Ha nem tudnád, Abonyban majdnem háromszor annyian élnek, mint Szelén, tehát nem kissebb település!!!!

Az Ő érdemük, ha annyira megtisztelik szülöttünket!!! (mi meg.... illetve képviselőink).  

Előzmény: szeletura (292)
szeletura Creative Commons License 2008.09.30 0 0 292

Kedves Rhodos!

A teljesen igaza van ellike5-nek és Neked is, e témában, 'hisz valójában nem olyan művelődési ház szerepét tölti be az intézmény, mint 30 - 40 évvel ezelött.

 

Ők nem tehetnek róla, ez a világ ezt hozta, hogy lenni kell ilyen közintézménynek is. De nem könnyű szerep ilyen intézmény vezetése ilyen "heterogén" településen, ahol ennyire nincs igény a kultúrára, ami helybe is jön, mint "ellike5" is írta.

 Az is igaz, amit korábban már ugyan felvetettem, hogy a mai napig sincs a faluban Simonffy Kálmánról és Danielisz Jánosról elnevezett utca. Csak két neves ember nevét említettem, anélkül, hogy a nemrégiben Júlia néniről elnevezett utcanevet bántanám.

 

Sokkal kisebb településeken szerepel Simonffy Kálmánról elnevezett utcanév, így Abonyban is, ahol csak "vendégeskedett" (és nagyszüleim éltek az 1. sz alatt).

 

A civil szervezetek otthona, vagy közösségi ház valójában a mai értelemben szinte általános, így szerintem is lehetne akár a jeles 10 éves évforduló kapcsán nevet is változtatni.

 

Milyen lenne pl: "Simonffy Kálmán kultúrotthon és közösségi ház" vagy kultúrotthon. Szerintem országosan ismertebb név, talán ismertebb is, mint Simon Marcsáé.  

Előzmény: Törölt nick (290)
gabi650 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 291
Az első eset,elkövetői biztosan a Petőfi sándor utca,rózsaszin ház,a szódással szemben, lakosai.A második esetről még nem tudni semmit csak azt,hogy megtörtént,de,hogy ki mikor,és hol az még nem ismert.Állitólag a kirabolt kisfiú édesapja rendőr.
A kultúrházzal kapcsolatban én is furcsálom,hogy nincs neve,de azért kultúrház,és az ott dolgozókat nagyon becsülöm,és tisztelem.Az igaz,hogy lehetne,többet és különbet,de ha azt nézzük hogy a környékbeli településekről,sok esetben hozzánk járnak a rendezvényekre,büszkék is lehetünk.Amig olyan szervező készséggel megáldott emberek végzik a dolgukat/és azt hiszem az ő nevét kilehet irni/ mint FARAGÓ SÁNDOR,de a hölgyeket se felejtsük ki,addig a minőség biztositott.Némi árnyékot vet a szinvonalra,az anyagi keret,és a képviselő testület politikai beállitottsága .A jövő hét pénteken indul a 4. Szelei Expo,jó lenne ha minél több polgártárs eljönne,és megtisztelné a kiállitókat a jelenlétével.Két szinjátszó kör is tevékenykedik a községben,előadásaik szinvonalasak,jók.El kellene menni a lakosoknak megnézni.Nem attól tartani,hogy nem látom a Barátok közt 4527.részét a tévében.Én azt merem javasolni minden tápiószelei lakosnak,hogy ne sajnálja az időt,és informálódjon a kultürház műsorairól,a jelenlétével növelje,a műsorok szinvonalát,az esetleges észrevételeivel tanácsaival,segitse a kultúrosok dolgát.Ezt mindannyiunkért tennék.Ismerem annyira Marcsit,Magdikát,Sándort,hogy örömmel fogadnának minden hozzászólást,ötletet.Elnézést ez egy kicsit hosszúra sikerült.
gabi650 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 287
Most jött az ujabb hir egy feldühödött édesapa,rohant a pékségbe,kenyeret venni,ugyan is a kisfiát küldte előbb de azt,meg állitották az utcán és elvették tőle a pénzt.Hogy, ugyan az a banda volt e, még nem tudni.
ellike5 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 286

Gyönyörű! Erről nem hallottam, csak a beköltözésükről, meghogy tízegynéhányan laknak ott egy lakásban.

Hát már itt tartunk? Félteni kell gyermekeinket az ilyen esetektől!? Mi jöhet még ezekután?

 

Előzmény: gabi650 (285)
gabi650 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 285
A képviselő szemközti szomszédjából származó,12-13 éves gyerekek szaggattak meg a multhéten egy 15 éves kislányt az ovodánál,mert nem dohányik.és nem tudott cigit adni.Állitólag a szülei azóta kisérgetig a szerencsétlent.
ellike5 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 284

Nyugodjatok meg, tudják azt a képviselők, de nem tehetnek semmit ebben a szociál-liberális"jogállamban". Lehet, hogy egyik képviselőnk szemközti szomszédjába is Pestről költöztek le?

Múlthéten én is tanúja voltam, amikor az állomáson beszélgettek a ... kerületből leköltözők, akik várták hozzátartozójukat, hogy az xy-ék is leköltöznek hamarosan.

Előzmény: gabi650 (283)
gabi650 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 283
Üdvözöllek ekideki!
Tartok tőle,hogy a képviselő nem mondott igazat,nagyon komoly hivatalos helyen hallottam ezt,a mult héten.A forrást nem szeretném kiadni,meg nem is illene.Van Tiszapuspökiben ismeretségem,oda szolnokról,és szintén a BP.-i VIII.kerből visznek.Azonkivül meg ceglédi és több környékbeli településen lakó ismerős,meg a gyerekek iskolatársai mind hallottak róla.Csak a helybéli képviselő testület nem?
Előzmény: Ekideki (282)
Ekideki Creative Commons License 2008.09.29 0 0 282
Még annyit szeretnék hozzáfűzni a betelepítéssel kapcsolatban, hogy a városi rang nem létszámfüggő (lásd Újszászt, ami kissebb mint szele) - hanem gimnázium, mentőállomás, meg még a fene tudja milyen feltételeknek kell megfeleni.
Szép jó éjszakát mindenkinek!!!
Előzmény: Ekideki (281)
Ekideki Creative Commons License 2008.09.29 0 0 281
Szép estét kívánok mindenkinek!
Megpróbálok gyorsan reagálni a telepítéssel kapcsolatban:
Én már beszéltem az egyik képviselővel, aki azt mondta, hogy ők még csak nem is hallottak erről semmit. Sőt, annyi eszük van, hogy nem is adnának ilyenre engedélyt. Arra azért mindenki rájöhetne a hivatalból, hogyha idejön 500 vagy 1000 kisebbségi, akkor tuti a fél falu elköltözne innen.
Így is hagy ne mondjam, a környékbeli faluk hogyan nevezik szelét....romatelepülés....és még akkor szépen fogalmaztam át.

És azt tudjátok, hogy 8.-án meg lomtalanítás lesz??????
gabi650 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 280
Sziasztok köszönöm az üdvözlő szavakat.Igyekszem aktiv tagja lenni a fórumnak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.29 0 0 278
 ellike nagyon igazad van a szemétüggyel kapcsolatban .Addig volt az önkormányzatnak az érdeke amig megköttették  a lakossággal a KŐTELEZŐ szerződést ,ha nem kötsz megbüntetünt .Hát hol élünk mi ? Vissza mentünt pár évtizedet ? Szerintem azért lenne a polgármester vagy a vegyző ,hogy a lakosságnak a legmegfelelöbb szolgáltatot kiválassák .
Előzmény: ellike5 (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!