Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ps3peter Creative Commons License 2008.06.16 0 0 394

A rendszer ugyanaz 5-ösben is, mármint az erösítö. A hangszórók szintén, mert ugyanarra a termékszámra jönnek. Az logic erösítök meg tényleg elöszeretettel mennek tönkre, én a motortalk.de-n olvastam ugyanezt, beleírtam a népítéletembe is.

http://totalcar.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=79078

Előzmény: docgoyo (390)
gébandi69 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 393
Köszi, jól jönne egy friss kiadás, hogy tudjuk intézni? Van esetleg infód arról, hogy ősszel valóban megjelenik a hivatalos magyar térkép, és vajon mennyit akasztanak le érte?
Előzmény: mategyurcsovics (392)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.06.16 0 0 392
Szia,

Az akkumulátort a csomagtérben találod, leveszed a job oldali kárpitpanelt, és a kerékív fölött van.

Hazai térkép Professional navi-hoz még nem létezik. Nekem 2008/01 van és hamarosan meglesz a 02-is. Ha esetleg valamelyikre szükséged lenne, akkor szívesen adok.
Előzmény: gébandi69 (391)
gébandi69 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 391

Szia!

Most találtam rá az oldalra igaz BMW-s is csak 1 hete vagyok. Az oldal haznos, az autó kifogástalan. Két téma érdekelne: Végigolvastam a kézi könyvet amiből szerintem néhány dolog hiányzik, pl. hol van az AKKUMULÁTOR? A másik a navi: nekem 530d-ban professional van, ehhez érdekelne a hazai térkép, mert csak a gyári 02/2007 DVD van meg. Köszi.

Előzmény: mategyurcsovics (361)
docgoyo Creative Commons License 2008.06.16 0 0 390

Hmmm. Kedves szürkeimportos, díler barátaim szerint - akik előszeretettel rángatnak be 7er BMW-ket Németországból - a ProLogic 7 igen gyakran szokott bekrepálni. No, és nem olcsó mulatság a csere...

 

Az Ötösben más rendszer van? (Az enyém standard.)

 

Előzmény: ps3peter (389)
ps3peter Creative Commons License 2008.06.13 0 0 389
Ez biza Logic... Jó neked...
Előzmény: mategyurcsovics (388)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.06.13 0 0 388
Fotóztam párat, igaz csak a mobilommal, ezért elnézést kérek.
Tehát ezek találhatóak az autóban:
viso0103 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 387
melyik? "Budaörsre"
Előzmény: G.Gambino (383)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.06.12 0 0 386
Így van a két fej/tarkó támasztó fülre gondoltam. A magasság szintén elektromos ;)
Előzmény: ps3peter (385)
ps3peter Creative Commons License 2008.06.12 0 0 385
A magasságát nálam is, de mategyurkovics szerintem a két fej/tarkó támasztó fülre gondolt a fejtámla elején.
Előzmény: G.Gambino (384)
G.Gambino Creative Commons License 2008.06.12 0 0 384
Nekem motorikusan lehet a fejtámlát állítani.
Előzmény: ps3peter (378)
G.Gambino Creative Commons License 2008.06.12 0 0 383

Tényleg nem vészes, 30 ropi volt. Úgy hívtak fel amikor elkészült az autó, hogy maguk is meglepődtek, hogy milyen olcsón tudták megtudták oldani a problémát. :)) Mindjárt ki is fejtem, hogy miért az a sok mosolygó ikon. 

Nos annak tükrében érdekes ez a valóban olcsó összeg, hogy a gyári trafó 8e HUF, a beszerelése pedig kereken 30 perc volt (ezt egy ismerősöm mondta aki szerelő ugyanebben a márkaszervízben), úgyhogy a félóra munkáért fizettem 22 rugót. És még tényleg olcsón megúsztam, illetve örülhetek, ha nem gyártottak vmi plusz hibát. :) Ha meg igen akkor pár hét múlva úgyis kiderül. Na ez a durva, hogy ennyire bízik az ember itthon egy márkaszervízben. Egyébként Budaörsre vittem volna a legjobb privát BMW szervízbe az országban, beszéltem is Velük amikor előjött a probléma, de végül nem mertem odamenni 5 hengerrel a város másik végéből. Viszont utóbbi szervíz annyira korrekt, hogy hívtak is ma, hogy mi a helyzet, megoldódott-e, kérdezték mennyit fizettem, és Ők is meglepődtek az enyhe túlszámlázáson. :)

 

Mindenesetre legalább nem anyagfáradás, nem kuka a motor, ezért is röhögök utólag az egészen. Persze ha mondjuk egy valós 100 eHUF szervízköltség helyett számláztak volna 400e HUF-ot, nem venném ilyen viccesen a dolgot. :)

Előzmény: grbv (382)
grbv Creative Commons License 2008.06.12 0 0 382

az csodalatos.en is valami ilyentol felek mint a tuztol:))))

nem hianyozna nekem se ha anyagfaradas miatt mehetne a motor a kukaba.

es az a nem sok megis mennyi?6szamjegyu azert?azert szerintem lenyegesen nem dragabb egy dizel autot szerivzelni stb stb mint 1 benzinest.sajnos lassan a kocsi is a szerencsen fog mulni.ha makod volt olyan anyagbol csinaltak a gyarba h nem esik szet....10bol 8nem esik szet akkor mar jo...ez azert annyira nem franko szerintem:)

Előzmény: G.Gambino (381)
G.Gambino Creative Commons License 2008.06.12 0 0 381

Nos annyit beszéltünk róla (elektromos hiba), hogy tegnap előtt engem is utolért a végzet. :) Most először, de remélem utoljára. grbv légyszíves ne mond azt, hogy na ugye megmondtam. :)

 

Budapesten haladok 60as tempóban amikor is elkezd rázni a kormány, berezonál az egész kasztni és érezhetően elképesztően lecsökken az autó teljesítménye, a gyorsulás szinte nulla A computer kiírja, hogy motorprobléma és azonnal irány a szervíz, mert a katalizátor meghibásodásához vezethet, ha nem orvosolják azonnal a problémát. Szerencsémre közel voltam az otthonomhoz és 5 perc múlva haza is értem. Ha ugyanez az autópályán jelentkezik, akkor trailer. Otthon beparáztam rendesen, hogy nem valami anyaghiba jött-e elő a motorban, mert hangos kopogó hangot észleltem a motortérből. Másnap a szervízben megnyugszom, mert rákötik a computerre és kiderül, hogy elszállt az egyik henger trafója. Most vettem át a gépet, ismét minden OK, a javítás sem volt komoly költség. 

 

Azért picit ideges lettem, mert azért vettem benzines autót, hogy ne legyen Vele problémám. Eddig ugyanis azokkal nem volt gondom. A szervízben azt mondták, hogy ez E60-nál gyakran előforduló jelenség, bár E39-nél méginkább az.

Előzmény: grbv (379)
G.Gambino Creative Commons License 2008.06.12 0 0 380
Ez a ködlámpás műmájerkedés nem kéne Máté. :))
Előzmény: mategyurcsovics (377)
grbv Creative Commons License 2008.06.12 0 0 379
en nem tudom ,h a pro logic vagy logic7 vagy mi a neve milyen, de a sima alap amit beleraknak egy 5os bmw-be az egy szegyen.96ba a WALKMANEM jobban szolt ha ket kis szamitogepes hangszorora kotottem es szerintem nem is tulzok sokat.amugy nekem szerintem a ketto kozotti van mert annyira nem veszes mint ami egyik ismerosomebe van de az elozo szerias a6osba az alap jobb volt mint a BMW felaras hangrendszere.kivancsi lennek h a 3kozul a legjobb hogyan szol meg nem volt hozza szerencsem
ps3peter Creative Commons License 2008.06.11 0 0 378

1. Ha a fejtámla két "fülére" gondolsz a tarkód mögött, az még nem lett elektromosítva...  Simán mögényúlsz és kihúzod, 3 vagy 4 pozícióban rögzül

 

2. Ha van equaliser, akkor az logic7. Meg az extralistád is stimmel, mert az alap az "BMW audio sytem" vagy "BMW standard audio system"  néven van nevezve, a középsö az "Hifi audio system", a csúcs meg a "Logic7" volt szerintem ez van prof-nak nevezve.

Manuálisan is meg tudod állapítani, leveszed a csomagtérben a bal oldali kárpitpanelt, és a kerékív fölött megtalálod az audio erösítöt (ha van). Ha nincs semmi ott, akkor standard, ha 2 cigarettásdoboz méretü, akkor hifi, ha egy karton cigi méretü, akkor logic.

Még egy tipp, ha a müszerfal közepéröl is szól, akkor szintén logic. A hangszórórács mindben ugyanúgy néz ki, de a többiben csak parasztvakítás.

Előzmény: mategyurcsovics (377)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.06.11 0 0 377
Üdvözlet az Uraknak,

kérédéseim lennének.
1.Hogyan tudom állítani a fejtámlán lévő kis támaszt? Lehetséges, hogy elvan programozva és nem működik? (komfortülés)
2.Miről ismerhető fel, hogy Pro Logic7-es hifi van a kocsiban? Az extrán listán Professional hifi rendszer van írva. Viszont az I-drive-ban kiírja, hogy LOGIC7 tudom állítani a hangzást, és van külön equaliser. És a mély hangok is szépen szólnak.... Akkor most mi az igazság? :-)
És egy esti kép a mai kirándulás végezétvel :-)
mategyurcsovics Creative Commons License 2008.06.10 0 0 376
Egy kis hangulat kép, az új felnikkel :-) (Köszönet érte ImportEUr-nak)
borgasz Creative Commons License 2008.06.09 0 0 375

Köszönöm szépen!

 

Villogtam a német rendszámú BMW-re is, nem mindenki vette a lapot:)

Viszont volt olyan szembejövő ( nem is egy ) aki megfordult és beállt a közénk sorba:)

Előzmény: Törölt nick (370)
borgasz Creative Commons License 2008.06.09 0 0 374

Köszönöm szépen, de a prof navi mellett furán mutatna:)

Illetve amúgyis van egy nüvi660-am, még egy hasonlót nem vennék ( elég egy is )

Előzmény: Törölt nick (371)
ps3peter Creative Commons License 2008.06.08 0 0 373
Még nincs, az a businesshez való.
Előzmény: docgoyo (372)
docgoyo Creative Commons License 2008.06.08 0 0 372
Most akkor, gondolom, rosszul értelmezem, hogy mégis van Magyaro. lemez professional navihoz?
Előzmény: mategyurcsovics (361)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.08 0 0 371
A Navigation Portable egy átcímkézett Garmin nüvi 360T. A magyar térképe 100%os lefedettségû, de a cradle nem tud dead reckoningot. 270 euró körül van beszereléssel, ha ilyesmire adod a fejed, tudok hozzá adni beépitési utasítást és fúrósablont (5 lyukat kell fúrni a mûszerfalon, négyet a rögzítéshez, egyet a kábeleknek).
Előzmény: borgasz (365)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.08 0 0 370
Gratulálok!

Azért nem mentem be, mert egyrészt nem ismerek senkit, másrészt teljesen véletlenül jártam arra, a strandról mentem hazafelé. Azért kb a harmadik autó után leesett, hogy miért villogtatnak :)
Előzmény: borgasz (364)
viso0103 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 369
http://www.youtube.com/watch?v=w-VLZETAz9I
Előzmény: borgasz (367)
viso0103 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 368
igen
Előzmény: borgasz (367)
borgasz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 367

A második még egész elfogadható. és ugye az E90-ben nem széria a képernyő.

Ha szeretnél navit, de nem akarsz szélvédőre rögzített PNA-t akkor biztos költséghatékonyabb megoldás mint komplett műszerfalat cserélni és beépíteni a gyárit. A benne lévő térkép részletessége és frissíthetősége pedig ( most még ) lényegesen jobb a gyáriénál, nem?

Előzmény: viso0103 (366)
viso0103 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 366
jól mondod "érdekes"
Előzmény: borgasz (365)
borgasz Creative Commons License 2008.06.05 0 0 365
Előzmény: grbv (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!