Keresés

Részletes keresés

n80qd Creative Commons License 2010.07.15 0 0 364
Szerintem a xilit lesz a lúdas.... Tényleg lassan kell hozzászokni. A paleo többi része nem okozhat nagyon hasmenést (hacsak nem romlott :)
Előzmény: paleolinda (363)
paleolinda Creative Commons License 2010.07.15 0 0 363
Kedves mindenki!

A párommal kb. másfél hete tértünk át paleora. És bár nem ragaszkodunk röghöz kötötten a csak egészséges alapanyagokhoz, azért még így is nagy váltás ez nekem. Én régen nagyon sok tejet ittam, rengeteg tésztát és édességet faltam, most meg csupa zöldség, hús az étrendem, nó cukor, nó tészta, nó tej. Magvas kenyeret is készítek meg muffint. Nyírfacukrot meg sztíviát használunk, kis mézet. Néhány nappal a váltás után azonban hasmenés kezdődött el nálam, és majdnem egy hete tart. Képtelen vagyok rájönni, mi okozhatja. Azt olvastuk hogy a nyírfacukor okozhat hasmenést, és néhány hét a szoktatás, ami alatt csak kis mennyiséget lehet. Ezért 2-3 napja csak fél muffint eszek -édességnek-, abban nincs túl sok. A párom szerint viszont az annyira kevés h nem szabadna ennyire kikészülnie tőle a gyomromnak. Kérdésem az lenne hozzátok, tapasztaltatok-e hasonlót? Úgy értem volt-e valakinek az elején ilyen hasmenéses problémája? Vagy hülyeség azt gondolnom, h a változás miatt lehet ez?
Előre is köszi!
Evicke Creative Commons License 2010.07.12 0 0 362
szia!
az autoimmun-topikon olvastad? :-)

igen, JRA-m van, kb. 2 éves koromtól, azaz harminc-egynéhány éve. tavaly dec. óta paleózok, és már az első hetekben sokat javult, azóta még többet. semmi fáradékonyság, fájdalom alig - bár ehhez azért kell a rendszeres mozgás, torna!
gyógyszert gyakorlatilag nem szedek, heti egy szem nemszteroid gyulladáscsökkentő kivételével, bár nem tartom számon, és nem is tudom, mikor és mitől fájdogálnak néha mégis, valszleg megerőltetem egyes ízületeimet, hiszen egész nap talpon vagyok, vagy szaladok a városba, vagy kertészkedek, vagy dekuzok vagy gyöngyözök vagy... :-)
és gyanítom, hogy néha elszalad velem a ló a több húsféle irányába, az meg savasít. többek között ezért kellenek a vitaminok, nyomelemek és az Omega3 is nagyon fontos! amennyit csak tehetem, a napon vagyok, ez is sokat segít, és segített nekem mindig is. ja, és mostanában vettem észre, hogy ezt a kánikulát is jobban bírom - már nem ízületileg, hanem úgy általában.

az, hogy teljesen gyógyítható-e, nem tudom, a gyulladás egész biztosan lecsökken, vagy el is múlik, de hogy az autoimmun folyamat megáll-e, az szerintem csak évek múlva derülhet ki. mindenesetre számos eset van már autoimmun betegségeknél, ahol legalábbis tünetmentesek a betegek.

az - ily módon egyelőre ideiglenes - "sikertörténetem" egyébként már több hónapja olvasható Sz. Gábor weblapján (lásd a topiknyitóban), "Gyermekkori JRA-m fantasztikusan javul" címmel.

én biztos vagyok benne, hogy apukádnál tapasztaltok majd valamennyi javulást. majd számolj be róla feltétlenül!
Előzmény: Moncsika123 (361)
Moncsika123 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 361
Kedves Evicke!
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.
A történelemben már többször volt példa arra, hogy valaki az előzőeket teljesen felrúgó tanulmányokat közölt, melyekre kutatása során jött rá és ez azt hiszem jelenleg is nagy feladat Szendi Gábornak, mert az orvostudománnyal szemben álló dolgokkal nem tud egyedül fellépni. De az emberek sikerei, gyógyulásai remélem hamar beigazolják az orvosok számára is a tényeket.
Persze ez az emberekhez szól elsősorban, de sajnos ma elég kevesen ismerik a paleolit táplálkozást, pedig életet is menthet.
Kíváncsi vagyok, mikor jön el az az idő, amikor már nem lehet kapni a boltokban ezeket az élelmiszereket.
Most nme tudom átolvasni a fórumot, lehet hogy írtál már róla, de leginkább Tőled szeretném megkérdezni, hogy Neked hogyan hatott ez a táplálkozás az autoimmun betegségedre? Édesapámnak is éppen ez a betegsége van 8 éve és nagyon lefogyott, erőtlen, minden napos fájdalmai vannak. Most olvastuk a könyvet és most térünk át a másfajta táplálkozásra. Írnál nekem a betegségedről és hogy miket tapasztaltál, mennyi idő alatt? Olyan jó lenne egy kis megerősítés, hogy gyógyítható a betegség!
Üdvözlettel: Mónika
Evicke Creative Commons License 2010.05.27 0 0 360
1.
egyáltalán nem kötelező sok húst enni. és a tojás, meg a sajt is állati eredetű fehérje, előbbiből sokat ehetsz, utóbbiból kevesebbet. azonkívül a zöldség-gyümölcsben is van fehérje.

2.
valamennyi biztos bekerül, de ez minimális mennyiség ahhoz képest, amit azelőtt közvetlenül toltál magadba. :-)

3.
?

4.
én a Swanson és a Vitaking multivitaminjait tartom jónak. amiben minden elég nagy dózisban benne van, az nem olcsó sajnos. recept nélkül kapható nagy dózisú D-vitamint tudtommal csak a naturvitamin.hu forgalmaz itthon.

lentebb belinkeltem a paleó-blogot, ott is rákérdezhetsz ezekre.
Előzmény: Thyroid (359)
Thyroid Creative Commons License 2010.05.27 0 0 359
Sziasztok,

Néhány hete olvastam a Paleolit étrend c. könyvet. Nem tudtam letenni. Egyből nekikezdtem a paleó étrendnek, és kisebb, a könyvben is megengedett kilengésekkel,-elvégre nem vallás- e szerint étkezem. Csak pozitívumokról tudok beszámolni. Súlycsökkenés, a falási rohamok eltűntek, és a mentális élesség is nagyon tetszik. Ellenben lenne néhány kérdésem ami felvetődött, gondolom néhány őspaelós tud segíteni ezekben:

1, A könyv ha nem tévedek a paleo zöldségek lúgosító hatását többször hangsúlyozza de talán csak egyetlen helyen említi meg a húsfogyasztás savasító hatását. Mivel a paleo étrend az Atkins, GI és ezek szerint a PH étrendet is figyelembe veszi így ezt a könyv nagy hiányosságának találom. Nos ha 70-80 %-ban húst és zsírokat fogyasztunk, teszem azt ha még a kalóriacsökkentés híveként kevesebb kalóriát is fogyasztunk, a maradék kevés zöldség nem segít az egészséges enyhén lúgos sav-bázis egyensúly elérésében/fenntartásában. Feloldhatatlan konfliktus.

2, Mi a teendő a darán, szóján, borsón tartott sertéssel, gabonán hízlalt marhával és a kukoricás csirkén? Azok a paleo által tiltott anyagok így a húson keresztül nem kerül a fogyasztóba? De a zsírjukkal is nemde? Ugyanez a probléma a szemestakarmányon tartott tyúk tojásával is.

3, Ismeritek a krill olajat? Számít hogy a garnélarák dögevő, lényegében szemetet eszik? Ha jó melyiket ajánlanátok?

4, Tudtok ajánlani árban elfogadható mega dózisú multivitamint?

Egyenlőre ennyi,kiváncsian várom válaszaitokat!

Üdv,
Thyr
Evicke Creative Commons License 2010.05.20 0 0 358

a zacsis 3in1 vagy 2in1 nem jó.
a cukrozottban én a paleó előtt se bírtam azt a sok cukrot, ezért sima Nescafét ittam és iszok ma is, bár tudom, ahelyett is a rendes lefőzött lenne jobb.

egyébként meg jól csinálod, csak így tovább! :-)
sokan vagyunk már. itt jártál már?

Előzmény: nocicus (356)
n80qd Creative Commons License 2010.05.20 0 0 357
Nem biztos, hogy bebeszéled :D Jó dolog elhagyni a gabona / tej féléket. Én is sokkal jobban érzem magam, kevesebb táppal, mégis jobban birom magam, és még fogytam is vagy 6-7 kg-t, pedig nem vagyok éhes :D És van energiám... :D
Pár hete úgy csináltam végig egy 4 órás edzést, hogy elötte ettem 3 szelet sonkát + 4 szelet sajtot, és egy ham and egg-t (1 tojásból), és simán birtam, csak vizet ittam közben... Meg lement rólam 1,5 kg, mondjuk jó volt :D

Kévában jobb, ha magad fözöd, még jobb ha darálod is, pl a Davidoff-ot tudom ajánlani, az 100% arabica... És izesiteni meg azzal izesited, amivel szeretd, persze nem cukorral. De lehet stevia, édesitő, xilit... Talán a xilit az aminek a legjobban megközeliti az ize a cukrot, és még kinézetre is szinte ugyanaz.

Pitypang sali biztos jó lehet! Még nem kostoltam, most az rántott akácvirágon gondolkodtunk :D

Mozgást azért ne vidd tulzásba se! Fontos a fokozatosság!
Fontos, hogy csinálj egy kis bemelegitést, átmozgatást elötte, és egy kis nyújtást, vagy smr-t utána!
Előzmény: nocicus (356)
nocicus Creative Commons License 2010.05.20 0 0 356

köszi a reagot jó hogy nem vagyok egyedül.

lehet hogy csak bebeszélem magamnak (?),de mintha könnyebben felálltam volna ma reggel az ágyam széléről. mindegy,én télleg jobban érzem magam,azt hiszem folytatom...

tegnap kizárólag zöldséget,gyümölcsöt fogyasztottam,na meg tojást.

visszatérve a kávéra - akkor a kis zacsis adagos nescafe nem is jó ugye?-mert abban cukor van,meg glükóz, meg egy halom E .

talán  épnek néztek ha még azt is leírom hogy az uzsim pitypangsaláta volt?

(a párom ferde szemmel konstatálta)

van egy virágreceptes könyvem,abból lestem.ha valakit érdekelnek a receptek,csak jelezze.

mozgás?hát az elliptikán 5 percig bírtam.de nem adom fel...ma 10 percig fogom bírni!?

n80qd Creative Commons License 2010.05.19 0 0 355
És ne méregesd magad naponta!!!
Esetleg édesitőnek xilit, bár azt csak fokozatos rászoktatással...
A mozgást, meg ne úgy kezd el, hogy durr bele, hanem szépen fokozatosan, de rendszeresen, sokkal többer ér!
Nézesd meg magad, edzés szempontjából, egy hozzáértővel, én pl.:Őt ajánlom.
Hogy mit javasol...
Előzmény: nocicus (353)
Evicke Creative Commons License 2010.05.19 0 0 354
nincsenek nagyon ötletek, egyszerűen táplálkozz paleolit-módon: hagyd el a cukrot, gabonából készült kajákat, egyéb gyorsan felszívódó szénhidrátokat, úgymint rizs, krumpli, hüvelyesek. helyette hús, hal, tojás és zöldség-gyümölcs, ami belefér.
kávé is mehet édesítővel.
emellett nagyon fontos omega3 halolaj formában és a D-vitamin! meg más vitaminok is nagy mennyiségben.
ja, és a mozgást ki ne felejtsük, csak ezzel együtt teljes a paleo!
Előzmény: nocicus (353)
nocicus Creative Commons License 2010.05.19 0 0 353

a  héten figyeltem fel a paleolit táplálkozásra,amikor is láttam egy beszélgetést az azonos tartalmú könyv írójával.

a lényegét értem már próbálom magam ehhez tartani már csak azért is mert elég rossz fizikai állapotban vagyok(túlsúly,mozgáshiány,ehhez társuló satöbbi)

reggelente nagyon levert vagyok.vajon a kávé belefér???

szóval várom minden hozzászólótól a hasznos tanácsokat,ötleteket,hogy minél előbb kikecmeregjek ebből az állapotból.

a szendi-féle könyvet most olvasom,úgyhogy nagyon bízom a változásban.

n80qd Creative Commons License 2010.05.18 0 0 352
Ja... transzzsir olcsó... Menjen bele sok? :(
Előzmény: Evicke (351)
Evicke Creative Commons License 2010.05.18 0 0 351
jav.: HA baj van ezekkel....
Előzmény: Evicke (350)
Evicke Creative Commons License 2010.05.18 0 0 350
baromság.
baj van ezekkel, akkor az a transzzsír, amit az előállításukhoz használnak.
na mondjuk a tartósítószer és egyéb műadalékok sem jók, csak azoknak meg mi köze pont a szívhez... :-)
Előzmény: n80qd (349)
n80qd Creative Commons License 2010.05.18 0 0 349
Érdekes cikk az indexen...
Azt biztos nem nézték mennyi rizst, kruplit, kenyeret ettek hozzá... Esetleg cukros üditöt?
n80qd Creative Commons License 2010.05.18 0 0 348
n80qd Creative Commons License 2010.05.17 0 0 347
Jól néznek ki, meg is éheztem... Még jó hogy elkészült az ebéd, jó kis mangalica kolbász :D :D :D
Előzmény: Evicke (344)
n80qd Creative Commons License 2010.05.17 0 0 346
Közben kirpóbáltam a tojás proteint... Eddig bevált, bár kicsit drágább :( És csak 1 kg-os kiszerelésben van :(
Előzmény: Evicke (342)
n80qd Creative Commons License 2010.05.17 0 0 345
Előzmény: Evicke (344)
Evicke Creative Commons License 2010.05.17 0 0 344
Evicke Creative Commons License 2010.04.29 0 0 343
még szerencse, hogy nem csak azokat a kajákat ehetjük, mint az ősember, minthogy legtöbbjéről azt se tudjuk, léteztek-e akkor...
Előzmény: Dorien (340)
Evicke Creative Commons License 2010.04.29 0 0 342
most utánanéztem én is, most a blogon megint szóba került egy tejtermék, konkrétan a tejföl: nem annyira a tejsavó a probléma azzall sem, hanem a tejfehérje, márpedig a tejföl fermentálatlan tejfehérje.
Előzmény: n80qd (341)
n80qd Creative Commons License 2010.04.29 0 0 341
Most olvastam a könyvben, hogy pont a tejsavó protein ami a legrosszabb talán a tejben... Ahh... Nem vagyok egyébként nagy tejes, régebben sem ittam sokat, sőt, és tejtermékből is csak a tejfölt szerettem nagyon, meg a sajtokat, de akkor ez most ugrott.
Előzmény: Dorien (340)
Dorien Creative Commons License 2010.04.28 0 0 340
Nyugodtan, már az ősember is 100% Whey Protein turmixszal öblítette le a mamutbecsináltat... :)
Előzmény: n80qd (337)
n80qd Creative Commons License 2010.04.28 0 0 339
Köszi! Rákérdezek...
Majd nézek egy tojás proteint is, hogy milyen, még nem is kostoltam.
Előzmény: Evicke (338)
Evicke Creative Commons License 2010.04.28 0 0 338
ezt sajna nem tudom. de a tojással biztos nem lehet semmi gond.
szerintem kérdezd meg Gábort itt:
http://szendigabor.freeblog.hu/archives/2010/04/09/A_paleo_taplalkozas_ved_a_cukor-_es_a_sziv-_es_errendszeri_betegsegekkel_szemben/
Előzmény: n80qd (337)
n80qd Creative Commons License 2010.04.28 0 0 337
Hmm... nem kell bonyolitani :D Gyorsan elkészül és finom is :D
Bár amióta paleon vagyok (5 hete kb) azt vettem észre, hogy nem éhezek meg annyira nagyon, hogy bármit bezabálnék azonnal :D
Kaja után nem nehezülök el, és sokkal jobban érzem magam.
Edzésben nem hátráltat, energiám van...

Ezzel kapcsolatban nem tudod, hogy tejsavó proteint lehet-e paleoban használni?
Kvázi mindent kivontak a tejből csak a protein marad meg... Vagy inkább akkor tojás proteint kellene használni?
Előzmény: Evicke (336)
Evicke Creative Commons License 2010.04.27 0 0 336
ez olyan pasisan egyszerű. :-)
de jól néz ki és tényleg kifogástalanul paleó! és hát legtöbbször én se bonyolítom meg ennél jobban.

mostanában pl. hogy kezdenek lenni friss zöldségek, elhatároztam, hogy mindenféle zöldséges omletteket fogok csinálni, egyszerűen beleaprítom a tojásba a zöldhagymát, sóskát (itt nő a konyhaablakom alatt :-), uborkát, akármit.
ettől egyszerűbb kaja se nagyon van. :-)

a spárgát most akarom kipróbálni, még sose csináltam, sőt, nem is ettem...
aki hozzám hasonlóan tapasztalatlan, annak ajánlom ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=sAZlOCjUIfU
Előzmény: n80qd (335)
n80qd Creative Commons License 2010.04.27 0 0 335
Háát....Vasárnap, miközben fotózgattam, és amikor nem volt esemény, akkor olvasgattam a topicot...

Ez meg a vacsim :D

Gomba, töltve 2 féle sajttal és mangalica kolbásszal, baconbe csavarva, cukkinival együtt sütve... :D Finom :D
Előzmény: Evicke (334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!