Keresés

Részletes keresés

Bojtor Tibor Creative Commons License 2013.10.13 0 0 622

Sziasztok! kipróbáltam a serviiot nagyon szuper ,a felirat kezelést hogyan tudom beálitani (kdl-32ex630)

zbacsko Creative Commons License 2013.10.04 0 0 621

Szia,

Elég részletesen szó volt már erről itt a fórumban, talán kezd innen:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118932187&t=9198641

 

 

Előzmény: tibu1978 (620)
tibu1978 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 620

Sziasztok!

Segitsetek légyszi!

Van egy fél éves sony tv-ém ami már elvilleg a 3D kivül mindent tud. Szeretném a laptopomat csatlakoztatni hozzá wifin kersztül, de az utasítást követve nem tudom. Van valaki aki ezt érti és tud segíteni?

Előre is kösszi!

Laja73 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 619

Klasszikus megoldás nincs, lehetőségek:

- DLNA szabvánnyal a PC-n keresztül, pld

- PS3 Media Server PMS encoder pluginnel (link a howto-hoz)

- várni, hogy a SONY frissítsen (szerintem esélytelen)

- firmware hack (szintén zenész)

Előzmény: dawids (618)
dawids Creative Commons License 2013.09.29 0 0 618

Sziasztok!

Nem régiben vettem egy Sony bravia KDL-32W650A típusú tv-t és online filmeket szeretnék nézni de a böngészője nem támogatja a flash playert. Valakinek van erre megoldása?

Kosík Zoltán Creative Commons License 2013.09.22 0 0 617

Sziasztok!

Pc-ről nézek 3D-t és az egymás feletti filmet nem tökéletesen játsza le. Olyan, mintha két képet vetítene egymásra, kis eltolással. Korábban is volt már ilyen, de addig állítgattam, hogy jó lett. Az egymás melletieket most is jól játsza. A lejátszó progin tudom ezt állítani? Vagy mi lehet a megoldás? Előre is köszi a válaszokat!

Willbour73 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 616

Szia!

Nagyon köszi a választ-jobban utána kell néznem akkor a dolgoknak.Lehet hogy nem is támogatja... :(   Will

Előzmény: zbacsko (615)
zbacsko Creative Commons License 2013.09.11 0 0 615

A jó kérdés az, hogy egyáltalán tud-e használni bármilyen billentyűzetet. A 2011/12 -e modellek nem támogatták az USB porton keresztül a billentyűzeteket.  Az USB port kizárólag Mass Storage Device (HDD, pendrive),  Sony webkamera, és  Sony Wifi stick használatára van belőve. De lehet, hogy az újabb modelleknél bővült a támogatás. Ha szöveg bevitelt megkönnyítő megoldást keresel és a TV-vel van közös hálózatra kapcsolt PC, akkor javasolnám a saját programom kipróbálását :)

 

http://falcosoft.hu/softwares.html#sony_virtual_remote 

 

Előzmény: Willbour73 (614)
Willbour73 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 614

Sziasztok!

Megszeretném kérdezni h Sony bravia

KDL-42W650A típusú tv-hez milyen billentyűzet való?

kolyok0918 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 613

bocsi ideális kép beállitást

Előzmény: kolyok0918 (612)
kolyok0918 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 612

Sziasztok szeretném a segítségetekett kérni vásároltam egy Sony kdl32r420 ehezz tudnátok ajánlani valami ideállis beállitást.

cyberdzsihad Creative Commons License 2013.09.06 0 0 611

Egy Sony kdl-46nx720 okos funkciója eddig szuperül ment a youtube csatornámmal és most egyszer csak semmi.Hiába adom meg neki a felhasználónév jelszó párost semmi.Már újat is regeltem akkor se semmi.Valaki tud valami okosat erre?

Laja73 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 610

Próbálgatom a PS3MS-t, eddig várakozáson felüli. Persze nem ilyen ősrégi gépen kéne futtatni, mint az enyém, és akkor a pufferelés is jobban menne és tán a ventillátor zúgása se nyomná el a hangélményt :)

(a 'no encoding' verzióban ez persze nem gond, csak akkor nincs felirat)

DJGrafi Creative Commons License 2013.09.04 0 0 609

Köszi a tippet, megnézem akkor így.

Előzmény: zbacsko (607)
Laja73 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 608

A Sony TV-k nem igazán mindenevők.

Erre mondják, hogy szép eufemizmus :)

Előzmény: zbacsko (607)
zbacsko Creative Commons License 2013.09.02 0 0 607

Szerintem nem a HDD a probléma, hanem a TV beépített lejátszója nem szereti azt a formátumot amivel eteted. Lehet egyszerű kodek gond, vagy túl magas bitráta is.

A legjobb teszt az lenne, ha beszereznél egy hasonló bitrátájú MPEG2 fájlt (M2TS konténer), és megpróbálnád azt a HDD-ről lejátszani. Ha ez megy akkor biztos nem a HDD lassúsága miatt akadozik a lejátszás.  A Sony TV-k nem igazán mindenevők.  

Előzmény: DJGrafi (606)
DJGrafi Creative Commons License 2013.09.02 0 0 606

Jéé tényleg, akkor nem is kell átkonvertálnom őket :) Na ez királyság! Ezer köszi a tippet!

 

Egyébként a külső HDD-re van valami javaslatod?

 

Üdv,

DJG

Előzmény: zbacsko (605)
zbacsko Creative Commons License 2013.09.02 0 0 605

DJGrafi:

A homestream emlékeim szerint csak egy butított serviio, úgyhogy támogatja az mkv-k valós idejű átkódolását, csak a profilok közül ki kell választani a megfelelő Sony TV évjáratot és transcoding fülön a transcoding opciót engedélyezni kell.

 

nnnorbi666:

A serviio szerintem egyszerűbb, a PS3 MS pedig jobban testre szabható egyedi igények szerint.

 

 

DJGrafi Creative Commons License 2013.09.01 0 0 604

Sziasztok!

 

Nem rég kaptam egy maxell usb 2.0 500 GB-os HDD-t. 3D-s filmeket (mp4-é konvertált mkv-s file-ok, mivel Tv nem támogatja az mkv-t) töltöttem fel rá és a HDD-n keresztül szeretném megnézni őket, (USB-vel összekötve a tv-vel), de mikor elkezdi lejátszani a film sűrűn villódzik, gondolom szaggat (minden 3D filmnél sajna).

 

Mikor gépről játszom át a tv-re (homestreamen keresztül) akkor viszonylag jó (néha azért itt is szaggat, akadozik), csak hallkabb, illetve a minőség is rosszabb. A kérdésem az lenne, hogy milyen külső HDD-t kéne szereznem, hogy ez a gond megoldódjon, vagy jó ehhez egy átjátszó is? Ezt néztem ki, de nem tudom, hogy ez ilyenre jó e http://www.bestdigital.hu/full-hd-multimedia-lejatszo-hdmi-p-341.html.

 

Egyébként van olyan program ami mkv-t is támogat és össze lehet kötni a Tv-vel?

 

Ezer köszönet a segítséget előre is!

 

Üdv,

DJG

Laja73 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 603

Újabb mglpetés, mp4 mellett nem működik az srt.

nnnorbi666 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 602

Köszönöm a segítséget? és ha szabad még folytatni a kérdezősködést akkor azt kérdezném, hogy te melyiket ajánlod ezek közül? Nekem az lenne a fontosabb tényező, hogy egyszerűen kezelhető legyen. Jócskán beleolvastam már a fórumba, vagy 2012-ig és láttam, hogy elég sok a gond, probléma ezekkel a progikkal? Szóval szerinted?

Előzmény: zbacsko (601)
zbacsko Creative Commons License 2013.08.31 0 0 601

Szia,

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118932187&t=9198641

 

Szóval a lényeg, hogy a c: is csak azért látszik, mert már fut nálad egy média szerver (feltehetőleg WMP). Szóval vagy ebben adod meg, hogy még mit szeretnél megosztani, vagy letöltesz a WMP-nél rugalmasabb és nagyobb tudású média szervert ( PS3 Media Server, Serviio)

Előzmény: nnnorbi666 (600)
nnnorbi666 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 600

Üdv, remélem még nézegetitek ezt az oldalt :D 

Az lenne a kérdésem, hogy bravia kdl32ex520-omon kábellel van hálózat, de csak a c mappában lévő fájlokat ismeri fel. Nem tudjátok véletlenül, hogy lehetne elérni az összes többi meghajtót?

 

Katoczi Creative Commons License 2013.07.05 0 0 599

Egy jól konfigurált Serviio vagy PS3MediaServer a számítógépen, és nem kell bajlódnod a konvertálással. Ráadásul tudod használni a TV távirányítóját lejátszás közben.

Előzmény: George25 (598)
George25 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 598
Előzmény: George25 (597)
George25 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 597

Sziasztok!

 

32EX650-es tv-m van azt szeretném megtudni hogy mkv hd filmet le tudok valamilyen megoldással játszani? avi filmeket le lehet játszani a számítógépről a tv-n, de az mkv-t nem látja.

 

Köszi!

 

 

Katoczi Creative Commons License 2013.06.29 0 0 596

Az igazság az, hogy a TV-m szerencsére elég sok formátumot támogat, és eddig csak néhány régi filmel volt gondom. AZ újakat átkódolás nélkül viszi (mkv-t is). Ez sokkal inkább olyan dolog, hogy ha már lehetőség van rá akkor tudja megcsinálni :D. A hálózatot úgy oldottam meg, hogy a TV-t UTP-n is összekötöttem a routerrel. Azóta mindent lát, nincs ilyen gond. Az átkódolás viszont nem akar menni, de ez nem TV hiba. Majd utánanézek hogy hol ronthattam el ha lesz némi időm. Ha esetleg valakinek lenne erre ötlete itt akkor szívesen nevszek minden segítséget.  A Media lejátszó nálam nem jó, túl sok távirányítóval járna, meg nem nézek olyan gyakran filmet, hogy most beruházzak arra is (na nem mndha az egekben lenne az ára, ez inkább olyan elvi kérdés. Meg úgy néz ki csak néha-néha botlok olyan filmbe amit a TV nem támogat, erre meg ideális lenne a Serviio vagy a PS3MS)

Van esetleg itt valaki, aki a Sony Új TV+Telefon akcióban vett TV-t?

Előzmény: Törölt nick (595)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 595

Erre a perfekt megodás egy média lejátszó, sokan sokat görcsöltek a DLNA (UPNP) cumókkal (pl. én is), de végül mindenki itt kötött ki.

Egyszerűen nem éri meg ennyit szenvedni a TV beépített lejátszóival és a DLNA kiszolgálókkal, ráadásul a kadenciahelyes lejátszás sem lehetséges ezekkel.

Előzmény: Katoczi (592)
Katoczi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 594

Köszönöm a segítséget. Megnézem a firewallt a gépen, próbáltam kikapcsolva is, de a Windows firewallra nem gondoltam (tudtommal le van tiltva, mert nem szerette az ESET tűzfala, de ha hazaérek megnézem). Azóta is sok fórumot olvastam (többnyire a serviiot) és többeknek volt problémája, ha a router UTP-n csatlakozik a számítógéphez, és WiFi-n a TV-hez. De megoldást senki nem említ, sem azt, hogy megoldotta-e a problémát egyálltalán. A kódolással kapcsolatban pedig az az érzésem, hogy nem működik a transkódodlás, bár az Enable be van pipálva, media serveren át is csak azt játsza le amit egyébként is lejátszik a TV (ennél szerencsére elég sok formátum támogatott már) - a PS3MS-nél peig a transcoding buffer sáv a kezdő képernyőn folyamatosan 0%, mintha nem lenne transcoding aktivitás. Az ffdshow fel van installálva, kell ezzel csinálni még valamit (spéci könyvárba instalálni, vagy instal után bemásolni valamit valahova)? Nekem még az az ötletem volt, hogy azzal kéne még varázsolnom valamit.

Előzmény: zbacsko (593)
zbacsko Creative Commons License 2013.06.18 0 0 593

Szia,

A hálózatos problémád majdenem biztosan tűzfallal kapcsolatos. Ha a router lenne a gond, a laptopodon sem működnének a média szerverek. Mivel oprendszert meg egyebeket nem nem írtál, ezért általánosan csak annyit tudok javasolni, hogy tesztelés céljából lődd ki az összes futó tűzfalat (beépített windows firewalltt is), és ha így működik akkor lehet utána a kivételek megadásával bajlódni. A PS3MS -el ebből a szempontból az szokott lenni a baj, hogy az engedélyt nem a pms.exe -nek kell adni, hanem a java környezetnek (java.exe, javaw.exe). De nálam például a szerviz mód a system32 -ben lévő java.exe -t használja, míg a normál alkalmazás a program filesjava.. -ban találhatót :).  A tűzfal szempontjából a két java.exe nem ugyanaz!

A másik problémád nekem fura , mivel még nem találtam olyan videot, amit a ps3ms nem evett volna meg. A lényeg, hogy a ps3ms és a serviio is független a windowsos lejátszó programoktól (tehát, hogy mit tud lejátszani a WMP teljesen irreleváns) mivel sem directshowt, sem media foundation-t nem használnak, hanem a javan keresztül saját mencoder-t és/vagy ffmpeg-et. Ezek a leginkább naprakész és legsokoldalúbb nyílt forrású kódoló/dekódoló motorok, az ffmpeg-et pl. az ffdshow is használja. A PS3MS felületén találsz egy beállítást "Hide transcode folder" néven. Na az ne legyen bepipálva! Ezután a TV-den az 'alapértelmezett' formátum mellett a TV-n a transcode könyvtárban megtatlálod az összes lehetséges előállítható transzkódolt verziót, meg persze a direkt (átkódolás nélküli) opciót is el tudod érni így. Ha megvan, hogy melyik  a legmegbízhatóbb számodra, akkor a többit ki is lőheted a PS3MS felületén, és akkor alapértelmezettként azzal fogja lejátszani mindig a filmeket, ami neked bejött.   

Előzmény: Katoczi (592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!