Keresés

Részletes keresés

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2904

Hobby fotósként alkalomszerüen szoktam képszerkesztéssel is foglakozni.Korábban egy Samsung syncmaster 21" CRT monitorom volt,de a gyenge kontraszt és fényerő miatt váltanom kellett.Bár nem igazán használom ki,de 2008 -ban vettem magamnak egy Eizo 1932sh-bk monitort.Igaz egy évvel ezelött  sorpixel hiba miatt komplett panelt cseréltek benne.Kezdettöl fogva elégedett vagyok az eizo színeivel és élességével.Gyakorlatilag kalibrálatlanul használom sRGB illetve Custom módban.A színek hellyel közzel hasonlítanak a  fotóvilág monitor tesztábrához,(Nyomtatva Fotómarket 20x30)

A lényeg hogy 19" 5:4-ről 24" 16:10 -re szeretnék váltani.Sajnos a korom és munkám miatt romlik a szemem.Az Eizó és Nec ebben a kategórában nekem drága,nem akarok rá annyit áldozni.Rengeteg tesztet elolvastam és a Dell U2410 és Asus PA246Q maradt a kosárban de a tesztek és kalibrálási lehetőségek miatt mégis az Asus  mmonitorjátválasztanám  .

Pozitívtesztek:Digiversus,Prad.de,hardverfórum stb.Igaz hogy nem valószímű,hogy kalibráltatni/kalibrálni fogom a leendő
monitoromat,de vásárlás előtt szeretném a véleményeteketet kikérni.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2903

kttech

Mail ment.

Lesley Gabor Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2902

Szeretném ha valaki elmagyarázná,hogy mit jelen ez konkrétan.

 

"A Dell kijavította a statikus összemosási problémát, amely az U2410-es modellnél gondot okozott.

 

Eizo 1932SH-BK -ról szeretnék 24" 16:10 -re váltani.

y3k Creative Commons License 2011.12.05 0 0 2901

Pedig annyival jobb, kezdjuk ott, persze emelle kell egy tukor a borotvalkozashoz..

Előzmény: Törölt nick (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2900

de nem ezen fogunk osszeveszni:)

Előzmény: Törölt nick (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2899

elegendonek elegendo... de mast szeretnek es nem erzem hogy az en belepo kis eizom annyival jobb lenne mint az iMac-ek monitora...

Előzmény: y3k (2898)
y3k Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2898

Ertem, az Eizo+PC nem elegendo..

Előzmény: Törölt nick (2897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2897
hat ha ilyen Joe McNally meg Vincent Laforet nevu urgeknek megfelel a munkajukhoz akkor az en hobbimra tobb mint elegendo lesz...
Előzmény: y3k (2892)
peterssen Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2896

Urak!  Ilyet evett már valaki?

 

Asus PA246q

 

Vagy ne variáljak: Dell 2410 és kész? :)

emyl Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2895

halihó

 

na újra előkerült a "legyünk mobilak, de viszonylag normális kijelzővel" című kérdéskör.

ennek kapcsán érdeklődnék hogy milyen 14 coll körüli méretű notit érdemes venni ami _viszonylag_ színűen képes megjeleníteni a dógokat? nyilván nem azt várom tőle hogy elpicsázza a dell 2410-et, (ami olyan hogy kiállításra/nyomtatásra megy azt úgyis az otthoni gépen lövöm be) inkább az a kérdés hogy a mostani mezőnyből melyik gyár melyik típusába raknak viszonylag használható kijelzőt.

 

lenovo x220 12,5ös ips-paneles, kellemes darab, csak nekem valamivel nagyobb kéne...

preferált a dell és a lenovo, mekkbukkokat viszont kerülném ha lehet...

(ne, légyszi ne arról akarjatok meggyőzni hogy "pedig a mekkbukk milyen fasza...")

 

minden ötletet/javaslatot köszönettel veszek

 

köfi

csg78 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2894

Engem érdekelne a monitor ha aktuális. Elérhetőségem publikus. Köszönöm

Előzmény: obi_van_kitobi (2878)
poppadom Creative Commons License 2011.11.28 0 0 2893

Na a sajatomat hurka, hogy nem fogom eladni...

Előzmény: Törölt nick (2887)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2892

Fogod Te megbanni azt az iMac-ot, kozelebe nem jon a Eizonak..

Előzmény: Törölt nick (2891)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2891

ketto variáció jár a fejembe:)

mobilizálódok de nagyon és veszek az asszony mintájára egy MBP-t nagyobb méretben mitn az övé vagy nem mobilizálódok de akkor egy 27"-es iMac lesz belőle, és néha elopom az asszony gépét ha kell... a 2. variációt okosabbnak tartanám:)

Előzmény: y3k (2890)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2890

Nem, azt mar komoly buncselekmeny eladni. MIERT teszel ilyet?

Előzmény: Törölt nick (2887)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2889

Ehh, pedig szep lett volna ketto egymas mellett:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2888)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2888

Sebaj, azért köszi!

Előzmény: y3k (2886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2887

nem akargyátok eladni az én s2231W-met?:)

Előzmény: y3k (2886)
y3k Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2886

Nem viszi, valami karacsonyi leegesrol hadovalt:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
tirszinj Creative Commons License 2011.11.25 0 0 2885

Kösz az ajánlatot, egyelőre csere nem érdekel. Még ha eldom is marad 2 monitorom pluszban. :(

Előzmény: Sanya_67 (2877)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2884

En is sajnaltam 2,5 eve, de a szelesvaszon az josag:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2883)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2883
Bevallom, sajnálom is elkótyavetyélni, de valahogy ráállt a szemem a szélesvászonra.:-)
Aktuális lesz, este majd nézek egy üzemórát.
Előzmény: y3k (2882)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2882

Holnap estere kapok valaszt, ha meg akkor is aktulalis, dumalunk:)

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2881

De kivalo monitor is ez, rakerdek sogoromnal, nem akar-e egy masodikat, pill...

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
y3k Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2880

Nem szenyazni akartam, adok-veszekbe nem is irtam be, csak mondom segitem az eladast:)

Előzmény: tirszinj (2874)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2879

De ez a minimum.  Két éve sajátomat 60-ért tudtam eladni, aztán megint vettem 2 db 1921-et és 32 ill. 42 körül tudtam eladni, azok is garosok voltak.

Előzmény: obi_van_kitobi (2878)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2878
Kösz!
Előzmény: Sanya_67 (2876)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2877

Ez attól függ.  16:10-es 26" vagy 27" valóban nincs, csak TN panellel...  Én megvenném 90-ért ha a második széria.

Van egy garis nincs 1 éves 24"-os HP ZR24-em srgb-t tud ráfizetek 20e ft-ot???

Előzmény: tirszinj (2874)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2876

Sztem 30-35-öt.

 

 

Előzmény: obi_van_kitobi (2875)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.11.24 0 0 2875
Eizo S1931 nem érdekel valakit? Jövő januártól számítva még egy év garivan rá.
Fogalmam sincs, mit kérhetek érte...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!