Keresés

Részletes keresés

parlagi Creative Commons License 2008.02.16 0 0 130
Az rendben is van, csak nem tudok annyit megvenni :) momentán kevesebbet sem...
Sajnos nagy a valószinűsége, hogy a tízből egy sem fog ezekre hasonlítani (négyszer annyiért), ilyet még nem láttam, egyszerűen gyönyörűek.
Előzmény: krezidiesel (129)
krezidiesel Creative Commons License 2008.02.16 0 0 129

A kecskés topicban a 11237-es hsz-ben 10db vemhes tincsest hirdetnek!

Nem nézted?

Előzmény: parlagi (128)
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 128
Sajnos nem! Azt mondta az ember, hogy valaki este megy értük. Ha mégsem, akkor felhív... Hát nem hívott. Magamba vagyok roskadva. Ilyen gyönyörűségeket még nem is láttam.
Előzmény: kovbence (127)
kovbence Creative Commons License 2008.02.15 0 0 127
Sziasztok!

Na,sikerült valamit intézni???:(:(:(???:):):)
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 126
Afenébe! Már valaki bejelentkezett estére....
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 125
Már hívom....
Előzmény: kovbence (124)
kovbence Creative Commons License 2008.02.15 0 0 124
EMBEREEEK!!!!FIGYELEM!!!

Sziasztok!
Épp most olvastam egy hirdetést az expressz.hu-n:két tincses anya eladó!!!Szerintem nagyon szépek,kérlek nézzétek meg!!!
Expressz-hu:állat-növény kategória:haszonállat,9óra 25kor adták föl.
Állítólag 2004esek,helyileg a Balaton mellett,Zánkához 6 km,Szentantalfa nevű településen!!!Árra 5ezer(!!!) ft van írva!
Egyik február közepén,másik május vége felé ellik!

Kérlek benneteket,nézzétek meg,nem a legeslegtökéletesebbek,de ha igaz a hirdetés,ennyi pénzért ajándék lenne!

Én sajnos az ország másik végében lakom,így lehetetlen hogy eljussak értük,de közületek hátha megtetszenek valakinek!Kár lenne elvesztegetni őket!!!


Minden jót!
Bence
bandi48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 123
 A hortobágyon nem hiszem. Nem nagyon szeretik a juhosok akecskét. Hárskuton tudok állományt.Alsótoldon láttam szép kecskéket .Rudabányán 300 db. de szórványban még nagyonsok helyen lehet.Lehet hogy én egy kicsit hülyén fogom fel adolgot de addig mig nincs nyilvántartás csak tapogatódzunk a vakvilágba.Ott van nállad a patás gyönyörü fehér bak és a fia is az de kőnyőrgöm ki tud erről ezen atopikon meg a közvetlen környezeted.Lehet hogy valahol van utódja!?? Gyönyörü jószágokat látokitt a topikon nagyon szép eredmémnyeket lehetne velük el érni ha lenne nyilvántarva és tenyésztési program.Ha ezek az egyedek bekerülnek egy adatbázisba mindegy hogy spirálfüzetbe vagy számitógépe .Csak tudjunk róla és ne hagyjuk kiselejtezni aszép és jó egyedeket hanem valamilyen uton őrizzük meg mert komoly értékeket képviselnek.
Előzmény: H.Angi (119)
parlagi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 122
Na azokon már túl vagyunk :)
Molnár J. volt nyájának őrzőjével kapcsolatban vagyok, cseperednek ott nekem vagy öten.
Azért én kavargok tovább...
Előzmény: H.Angi (121)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 121
Csak rémlik mintha hallottam volna,de amugy semmi konkrétat.
De szerintem esélyes még Hortobágy is,ott azért az ősi magyar háziállatok zöme megtalálható.
Vagy a Molnár A.-Molnár J. kecskéskönyv kiadójánál is érdemes érdeklődni,mert ők írnak is róla.
Előzmény: parlagi (120)
parlagi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 120
Szerintem nagyon ott állnak!
Én legalábbis alig találok. Ha van is, épp csak közelíti a fajtaleírásban rögzítetteket.

A Gödöllői lelőhelyről többet is tudsz?
Előzmény: H.Angi (119)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 119

És úgy az egész állomány az országban mennyi lehet? Vagy mennyire állnak a "kihalás szélén"?

Szerintem Gödöllőn lehetne találni tincses anyákat.

 

Előzmény: parlagi (118)
parlagi Creative Commons License 2008.01.16 0 0 118
:) még mindig szépek!

Sajnos a gidanevelés nem jön össze, mert ahhoz néhány szabad hét kellett volna, de nem sikerült elintéznem. Egy hetes gidákat 1000-1200 forintért láttam a neten.

A mi tincses-állományunk :) a képeken látható kettőből áll. Most folyik a vadászat anyák után, ezért nyaggatok mindenkit ezzel.
Előzmény: H.Angi (117)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 117
Visszaolvastam kicsit és látom hogy fogsz venni tincses kecskebabákat. :)
Hol lehet ilyet venni mostanság és milyen áron?
Mekkora most kb az állomány úgy egészében?
Előzmény: parlagi (110)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 116
Na sikerült!Kiváncsian várom a véleményeteket róluk!
Az első képen Patás 7 hónaposan,a másodikon Patás 3 évesen és a fia Ördög 1 évesen látható.A harmadik képen Ördög van 3 évesen, a nagyadiken pedig 5 évesen.
Előzmény: H.Angi (115)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 115
Szia! Akkor meg is próbálom a képeket feltenni.Anyakecskék húúú hát nem nagyon tudok a környéken.Az enyémnek lehet vannak még leszármazottai a környéken,mert annak idején adtunk is el pár kiskecskét.
Patás 7 hónaposan
Patás 3 évesen és a fia Ördög 1 évesen
Ördög 3 évesen
Ördög 5 évesen
Előzmény: parlagi (114)
parlagi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 114
Tincses anya vadászatra nincs esetleg ötleted?
Előzmény: H.Angi (112)
parlagi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 113
Szia! :))

Akkor válaszolok itt!
Én már tudom, hogy szép :)

A feltöltés kevés, még a képtől balra lévő "beszúrás"-ra is kell kattintani, akkor beteszi a szöveg közé. Ha még ennél is többet akarsz illesztgetni :) vacakolhatsz kódokkal, de felesleges. A kép a lényeg.
Előzmény: H.Angi (112)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 112
Hopsz a képfeltöltés valahogy nem jött össze,majd próbálkozok még...
Előzmény: H.Angi (111)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.15 0 0 111
Sziasztok!
Nagon örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot és hogy vannak még akiket édekel és akik szeretik a tincses kecskéket :)
Nekem 13 éven át voltak kecskéim,köztük tincsesek is.De az utolsót el kellett adnom augusztusban,mert az egyetem miatt nem tudtam annyit foglalkozni Vele,mint amennyit érdemelt volna:( De azóta is tartom a kapcsolatot az új gazdijával.
Ők voltak az én tincses bakjaim,mutatok pár képet róluk.
Kiváncsiam várom,mi a véleményetek róluk :)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 110
Én csak összhasonlítani tudom az enyémmel, amire azt mondták elég jóféle. Nem olyan karcsú, magas, inkább olyan busafejű. Ha jól látom nincs meg a jellegzetes "X" lába (innen a "kecskelábú" hasonlatunk) és a szarva is zártabb. Jellegzetessége még a tincsesnek (magyar parlaginak) a nem túl esztétikus púposság, az a képen nem látszik.





Itt van Mátyás (az utolsó képen nyári öltözetben).
A marmagasságnak asszem 70-90 cm van megadva (Mátyásé most üzekedésből kifolyólag lefogyva is 85 körül van).
Előzmény: krezidiesel (109)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 109
És a bak amiről a képet felraktam a 16hsz-ben az mennyire tincses?
Előzmény: parlagi (108)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 108
Nem vagyok akkora spiller, hogy tudományosan meghatározzam, de egy biztos: a szőre rövid hozzá, bár biztos, hogy vannak hosszú szőrű felmenői.
Még tanulom a tincsest, puskáznom kell a "Kecsketenyésztés"-ből, bár a képeket tekintve ott is nagy a szórás. A másik dolog, hogy hiába olvasom el, ha nem tudom az illető méret hol mérendő/nézendő a kecskén. Szóval...

A nagy tincses vadászat tapasztalati szerint épphogy nem haltak még ki a tincsesek, és igazán hosszú szőrűt nehéz találni. Egyre fogynak, mert ugye a tej a legfontosabb.
(Ez a közhiedelemmel ellentétben engem nem háborít fel, csak én másképp gondolkozom. Nekem valamiért fontos, megértem, ha másnak nem, de én nem hülyéztem le még egyiküket sem.)

Itt van néhány kép:






Nálam a 2. a 6. és a 8. a nyerő, kár, hogy utóbbi szarvatlan.
Most már beleásom magam a témába, mert ránézésre ez a nyolc, akár nyolc fajta is lehetne. A szín egy dolog, de testalkatukban is különböznek egymástól, a szarvalakulásról nem is beszélve.

Előzmény: krezidiesel (97)
parlagi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 107
Ne haragudj, nincs olyan fölös energiám, amit l’art pour l’art vitatkozásra tudnék fecsérelni. A kihalásról szóló szellemes tréfát pont úgy értettem, mint Te azt, hogy az állatoknak van némi közük a természethez.
Előzmény: andreja (99)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 106

Minek nincs köze az állatok igényeihez?

Meg hogy jön ide a magfúzió?

Na mindegy lehet hogy csak fáradt vagyok.

Tényleg jó éjt!

Előzmény: andreja (104)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 105

Nem értem.

Mitől lesz az, vagy nem az?

Előzmény: andreja (102)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 104
Annak semmi köze az állatok igényeihez. A természethez igen, már ami a természetes magfúziót illeti. De éppenséggel nagy érdeklődést mutatva, nem ellenkezőleg.
Előzmény: krezidiesel (101)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 103

Szerintem túlzol.

Menjünk inkább aludni!

Jó éjt!

Előzmény: andreja (100)
andreja Creative Commons License 2008.01.10 0 0 102
Most még nem az.
Előzmény: krezidiesel (97)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.10 0 0 101

A 87-es beszólásodat mellre szivta. (feltételezem)

De teljesen másképp vélekedik az állattartásról egy hobbista, meg egy átlag profi állattartó.

Ha a profikon múlna akkor se racka, vagy szürkemarha sem lenne mert "haszontalan" állatok.

Pedig nem szabad igy gondolkozni, az anyósokat is megtűrjük...:-))

Én fogok rackát tartani egész biztosan, a tincses meg remélem összejön.

Sőt abban is gondolkozom, hogy megpróbálok rackát kivinni Kanadába anyámnak is.

De ez még csak ötlet szintjén merült fel. 

Előzmény: andreja (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!