Keresés

Részletes keresés

Ivan von Klein Creative Commons License 2002.09.30 0 0 46
Hat egyatalan nem kene osszetekerve tartani...
Minden osszetekergetes szep barazdakat biztosit a negan. Szoval valoszinu lesz baja... Inkabb tarts lefuzheto taroloban oket.

Kiegyenesitesre inkabb kilogatnam mint szaritaskor.

Előzmény: kukonya (45)
kukonya Creative Commons License 2002.09.30 0 0 45
Teargas:
milyen az a szetcsuszos-hasznalhatatlan allvany?
!Elegem van a tekeredo negativokbol! Szerintetek ha attekerem, es ugy teszem vissza a dobozba 1-2 hetre, akkor kiegyenesedik? Lesz tole valami baja? Nagyon bosszanto amikor nagyitok, hogy mindenfele uveglapokkal kell leszoritanom a negat, hogy legalabb az az 1 nyomorult 24*36mm sik legyen.
Előzmény: teargas (5)
kukonya Creative Commons License 2002.09.30 0 0 44
OFF
Magam is kedvelem a Trabikat, de semmi tobb :-( gyalogosan/BKV-san jovok-megyek. Kiraly fantazianeveket talaltak annak idejen a Trabiknak, legjobban a limuzin tetszett.
ON
Előzmény: gyurici (43)
gyurici Creative Commons License 2002.09.30 0 0 43
Üdv kukonya!

Van fényképezőm, de Zenit!
Az NDK-s ipar remekeiből a Trabik a kedvenceim.
Van is kettő! Egy tuning 601-es és egy 1963-as 600-as veterán. Talán csak nem Te is kétütem függő vagy?

Előzmény: kukonya (37)
teargas Creative Commons License 2002.09.28 0 0 42
hehe :)
Az ivással nekem is voltag ilyesfajta gondjaim :) hazamentem ittasan, és fel a netre, csetelni... nem találtam a betűket :))
Előzmény: harm2 (41)
harm2 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 41

Ajjaj, hülye vagyok így szombat hajnalban. :-) Nem szedettem sorrendbe a hozzászólásokat, így a topik elejét láttam a végének... Miért iszik, aki nem bírja??!? :-)

Előzmény: harm2 (40)
harm2 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 40

Persze.

Előzmény: teargas (0)
PETYUS Creative Commons License 2002.09.27 0 0 39
OFF

>Nekem csak a fotos cuccaim NDK-k

Nekem meg a régi fafurulyáim. Kár, hogy ilyet már kapni se lehet. Nagyon megérték az árukat.

/OFF

Előzmény: kukonya (37)
kukonya Creative Commons License 2002.09.27 0 0 38
Hat, en azert nem vagyok teljesen elektronikaellenes. Nem tartom visszafejlodesnek. Csak nem elek vele, legalabbis a fotozasban. (Viszont nem is emlekszem, mikor irtam legutobb levelet tollal papirra.)
DE egy Praktica egy jo Zeiss, vagy Helios, vagy szinte barmelyik fix fokuszu M42 objektivvel konnyeden veri minosegben a tobbszazezer forintos muanyag csodak tobbseget. Ami meg uj, elektromos es igazan jo, az nekem megfizethetetlen.
Na, most aztan mar tenyleg 7vege!
Előzmény: elebh (33)
kukonya Creative Commons License 2002.09.27 0 0 37
Az MTL50 is 6V-tal megy? mint a Trabi :-)
Csak azt nem tudom, mi a banatnak kellett valtoztatniuk a jol bevalt gombelemes megoldason. Azzal is mukodik 2-4 evig. Biztos a 6V-ossal sem tovabb. Hosszabb ido alatt meg megromlik :-)
gyurici:
latom nagy rajongoja vagy az NDK iparnak. Nekem csak a fotos cuccaim NDK-k: fenykepezogep (3db), objektivek (6db), nagyitogep, diavetito.
Mindja' 7vege!! Menjetek fotozni!
Előzmény: gyurici (35)
ugyörgy Creative Commons License 2002.09.27 0 0 36
Sziasztok! Kedves elebh és Mindenki!
Elektromos Prakticát még többé kevésbé ma is gyártanak, ilyen néven, de kompakt szerkezetként.(csupa műanyag, meg automata, meg drága, stb)
Az elektromos hagyományos gépek negatív csúcsa a B sorozat volt (BSA,BSM B200) ahol a már bevált elektromos rendszert, érstd: objektív és váz közötti 3 db. félköríves csatlakozót tű érintkezőre változtatták, + menet helyett bajonett, ami csak saját magával kompatibilis, és megváltoztatták a gép szerkezetében az elektronikát is. Régen nyitott blendével mértünk fényt ( objektivben gyűrű ellenállás), ez már a blende beállítását is jelentette, majd exp. és volt egy jó képünk. A B sorozatban hasonlóan ment a dolog ,csak a gép belső része, elektromechanikus szerkezetei sokkal gyengébbek, az idő állító gomb alatt vékony érinkezők, ellenállás sorok vannak, amik vagy érintkeznek, vagy nem de ellenállnak minden beállítási kisérletnek és kopnak és elromlanak. Az időt, ill. a zár lefutását elektronikusan komponálja a gép, tehát 1/125 helyett 1/ 231 is lehet akár.
Ennél csak a B sorozat automatája gyengébb.
Ha valaki igényli tudok küldeni hagyományos menetes Prakticákhoz való tartozékokról szkennelt prospektust, jpg-ben, emilen. Na bocs a sok dumárt, üdv mindenkinek.
Előzmény: elebh (16)
gyurici Creative Commons License 2002.09.27 0 0 35
Hali!

Az MTL 50-be 6 voltos elem kell.
Tipusai:
Varta 4034PX
Mallory PX 28
Ucar Prof 544
GP 476A

Előzmény: elebh (23)
kukonya Creative Commons License 2002.09.27 0 0 34
Kedves Elvtarsak:
Ha valaki szeretne csatlakozni, akkor itt egy elado MTL5 HUF14,000.-ert. (nem az enyem)
http://venyerin.freeweb.hu/
A vas, acel es uveg tuleli a muanyagot!
kukonya
Előzmény: kukonya (30)
elebh Creative Commons License 2002.09.27 0 0 33
Petyus, Kukonya!

Én már láttam fémzáras Zenitet. Egyébként maga a gép nagyon csúnya volt, tele műanyaggal. Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de mintha visszafejlődne a fényképészet. Azzal a sok műanyaggal meg elekronikával tönkre vágják az egész feelinget.

elebh Creative Commons License 2002.09.27 0 0 32
Teargas!

Nem vagyok biztos benne, de a kép alapján én úgy látom, hogy a tied ún. külsőfénymérős gép. Ez azt jelenti, hogy a fény mérése nem az objektíven keresztül történik, hanem az objektív felett lévő kis mérőcellákban. Ha ez így van, akkor valószínüleg a tiedben nincs, és nem is kell elem.

Üdv: elebh

teargas Creative Commons License 2002.09.26 0 0 31
Nem tudjátok hol van ebben az elem????
http://www.praktica-collector.de/159_Praktica_PL_nova_IB.htm
kukonya Creative Commons License 2002.09.26 0 0 30
PETYUS:
Öööö. Nemtom. Csak régit láttam közelről. Az újak is gumivásznasak lennének? Lehet. Mégegy ok, hogy inkább PRAKTICÁt, mint Zenitet!
Előzmény: PETYUS (21)
kukonya Creative Commons License 2002.09.26 0 0 29
elebh:
Ugy ertem, hogy ha nem a pentaprizma kereso van a VLC3-on, hanem feny/tukor akna (neveben nem vagyok biztos), akkor nem mukodik a fenymero (ez nem sajat tapasztalat, de aki mondta, az altalaban okosakat szokott mondani, meg volt is ilyene, ugy emlekszem). Amugy elegge logikusnak tunik, hiszen a felulrol erkezo feny igen alaposan bezavarna' a me're'st.
Az uveg a felpattintott fedelen ugye egy nagyito? Nezz bele kozelrol, es akkor nagyon pontosan lehet elesseget allitani.
kukonya
Előzmény: elebh (24)
PETYUS Creative Commons License 2002.09.26 0 0 28
>Csak azt nem értem, hogy miért van egy üveg a felpattintott fedélen is.

Az egy nagyítólencse, amit ki lehet nyitni, és akkor közelebbről lehet a tüköraknába kukkolni. Akkor lehet jól látni a képélességet.

>Mire jó a szögkereső?

Szögeket keresni. :o) Meg ha nem fér a fejünk a gép mögé, és tüköraknánk sincs.

Előzmény: elebh (24)
teargas Creative Commons License 2002.09.26 0 0 27
Na így néz ki az enyém:
http://www.praktica-collector.de/159_Praktica_PL_nova_IB.htm
teargas Creative Commons License 2002.09.26 0 0 26
Az enyém a kép alapján 10-20 évvel régebbi lehet :) nincs rajta vaku, a gomb is más design, a mérete kb ilyen, viszont van hozzá egy király hosszú objektív...
kukonya Creative Commons License 2002.09.26 0 0 25
elebh:
http://website.lineone.net/~steve.foster/Image/MTL5B.jpg
hát, ez alapján nem sok különbség lehet MTL5 és MTL5b között. Azt nemtom, miert alltak le az elektromosakkal. Én azért nem elektricet vettem, mert azzal nem tul kenyelmes nem-elektric objektivet hasznalni. Viszont a beszerezheto M42 objektivek 90%a nem-elektric. Az meg, hogy mit erdemes beszerezned, attol fugg mit szeretnel fotozni. (nocsak :-) makrohoz-kozgyuru, portrehoz-tele, stb...
udv/kukonya
Előzmény: elebh (16)
elebh Creative Commons License 2002.09.26 0 0 24
Kukonya és egyéb Praktica rajongó elvtársak!

"VLC csak prizmaval mer fenyt, de fenyaknaval szerintem pontosabban lehet elesseget allitani."

Ezt nem igazán értem. :-( Hogy érted azt, hogy csak prizmával mér fényt? Az MTL5 máshogyan mér?
A fényakna ugyanazt jelenti mint a tükörakna(?): az a cucc amelyiket ha beteszi az ember akkor fölülről látja a képet? Nekem van egy ilyen fényaknám(?), a géphez adták amikor vettem, de még nem használtam. Ha megnyomok egy gombot rajta, akkor felpattan a fedele. Csak azt nem értem, hogy miért van egy üveg a felpattintott fedélen is. Olyan mintha nem lenne funkciója, pedig biztos van, de még nem jöttem rá, hogy mi.
Ja és még valami: Mire jó a szögkereső?

elebh Creative Commons License 2002.09.26 0 0 23
Gyattila, Kukunya!

Most éppen nincs velem a gép, de így látatlanban is majdnem biztos vagyok benne, hogy a VLC3-ba való elem nagyobb (hosszabb) mint 25-26 mm. Egyébként ha jól tudom az MTL50-esben már ledek vannak, de talán a fénymérés még mindig az exponáló gomb melletti fogantyú benyomásával működik.(?) Tehát szerintem ebbe a típusba sem az elektromos (PCL ,VCL) sem a mechanikus (LTL, MTL, TL) típusok eleme nem jó. :-( De ne vegyétek készpénznek amit mondtam.

PETYUS Creative Commons License 2002.09.26 0 0 22
>Mire jó a cserélhető kereső?

Van úgy, hogy az ember feje nem fér oda a gép mögé. Ilyenkor egy tükörakna jól jöhet.

Előzmény: elebh (16)
PETYUS Creative Commons License 2002.09.26 0 0 21
>... vagy gumivaszon (pld regebbi Zenitek).

Az újabb Zenitekben már fém redőnyzár van?

Előzmény: kukonya (15)
kukonya Creative Commons License 2002.09.26 0 0 20
gyattila:
Abba szerintem VARTA V21PX kell. Allitolag ritka, de pld a Soosnal mondtak, hogy szokott lenni. 4.5V-os, kb3eFt. De ha ugyesen beleteszel 3 gombelemet ugy, hogy ne mocorogjon benne, akkor meguszod 1eFt alatt. A fentiekre nem eskudnek meg, de ha viszed a gepet magaddal, nem lehet baj.
Elebh:
www.praktica-collector.de/204_Praktica_VLC3.htm
megnéznéd gyattila-nak, hogy a VLC3-adban levo elem akkora-e, mint amit o mert az MTL50-ben. Ha ugyanaz, akkor a V21PX jo az MTL50-be. VLC csak prizmaval mer fenyt, de fenyaknaval szerintem pontosabban lehet elesseget allitani.
kukonya
PS.: gyülünk, gyülünk
Előzmény: gyattila (18)
teargas Creative Commons License 2002.09.26 0 0 19
Huhh... én az enyémben meg nem találom, hol van az elem... ha megmondod hol lehet, akkor megnézem, hátha az enyémre rá van írva milyen... de lehet, hogy az enyém nem is elemes, mert ez kb 30 éves...
Amúgy az optikusok biztos tudják...
Előzmény: gyattila (18)
gyattila Creative Commons License 2002.09.26 0 0 18
Praktica Tudorok Segitsetek!
Munkahelyemen előkerült egy régi MTL 50-es gép. Nem tudjuk, hogy milyen elem jár bele. Ha valaki tudja, köszönettel venném, ha elárulná a tipusát, feszültségét. Kb. 25-26 mm hosszu, és kb 13-14 mm széles.
teargas Creative Commons License 2002.09.26 0 0 17
Az én Prakticám az kb 30-40 éves lehet, ugyanis a nagypapámé volt. PRAKTICA PL novaIB (ez van ráírva) a redőny pedig fémből van. Valószínűleg te tudod jól, mert én az ilyen szakkifejezéseket nem tudom sajna :(

Tehát így néz ki a szett:
- PRAKTICA PL novaIB gép
- 1 db gyári objektív + napellenző
- 1 db Mayer-Optik Görlitz Orestegon 2,8/29-es objektív
- 1 db Pentacon 2,8/135-ös objektív
- fénymérő
- állvány (szétcsúszik. szal használhatatlan)
- táska, tok

Ja és faternak van egy Zenit gépe, és egy külön csatlakoztatható régi fajta vaku... olyan, amit ha egymás után kétszer elsütsz, elkezd füstölni :)

Előzmény: kukonya (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!