Keresés

Részletes keresés

Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17683

Csa csak egy huzodasrol van szo, ami gyakori a mi meggyengult izuleteinkel, akkor par het mulva lehet jobban leszel. 

Előzmény: Avarsavala (17682)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17682

Igen, kicsi az esély, de hátha nincs köze a prosztatához. Majd kiderül.

Előzmény: Ricciardo (17681)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17681

Ha mar eljutott a mellekherekig ez igy is ugy is kronikussa valik,ha szedsz valamit,ha nem. Bar egy probat lehet hogy meger...

Előzmény: Avarsavala (17679)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17680

Megnéztem, hogy kell kitapintani a mellékherét, érintésre is fáj. A protokoll szerint ha nem vagyok 35 év alatti Casanova akkor 10 nap levofloxacin a szokásos kúra, úgyhogy elkezdtem ma önkényesen szedni a tavalyról maradt Savulint. Ugyanezt kapnám az urológián is.

Előzmény: Avarsavala (17679)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17679

Boldog vagyok. Menjek vele urológushoz? Nem úgy van, hogy ha nem kúrálják ki AB-vel akkor krónikussá válhat?

Előzmény: Ricciardo (17678)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17678

mellékhere lesz az. Az aztán kisugároz mindenhová az idegeken és a vezetékeken keresztül, akár lábakba is. Egyébként ott az idegek, izmok, izületek mind gyulladásban vannak, és a legkisebb rossz mozdulatra is be tud állni. Pihenés a legjobb erre, esetleg még a gáttájékot combtő mellet bekenheted gyulladás lehúzó kenőccsel.

Előzmény: Avarsavala (17677)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17677

Pár napja sajog egy kicsit a bal herém és ha megfeszül a hasizom (pl. felülök), akkor a lágyékom is combtőnél. Pont ott, ahol az anatómia rajz szerint az ondóvezeték feljön. A mellékhere-gyulladásnál van ilyen, hogy mozgásra fáj? Vagy csak meghúztam valami izmot?

Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17676

Még annyit hozzátennék hogy a tüneteid 100%-osan nem fognak elmúlni csak kb 95-99%-ra max. Mindig lesznek rosszabb napok. A húgycső tövét sajnos szeretik bacik, mert ott olyan obligát anaerobok is meg tudnak bújni, amiknek nincs szükségük levegőre, mivel a húgycső vége messze van. Na épp ezért kell mélyre dugni a pálcát.

Előzmény: Ricciardo (17674)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17675

Hát pont ez az hogy a tesztek lófaszt sem érnek. Gombára milyen tesztek vannak? Semmilyenek. A 99 % -át csak mikroszkóppal lehetne látni, de ilyeneket az orvosok nem csinálnak. Flukonazolt szoknak kiírni, ezen kívül még max 3 gombaölőt ismernek. Vírus? Még az orvosok nem is hallottak olyanról hogy vírusos pr gyulladás. STD? Le se tudják venni a mintát, volt itt olyan akinek 12-esdjére mutatták ki a chlamydiát, mert szinte könyörgött hogy vegyék le normálisan a mintát. Mert kb húgycső felétől mutatja ki a z std-ket, oda meg a világ 99% nem dugja be a pálcát. Ha AB-ztál akkor meg többnyire negatívak maradnak a tesztek életed végéig, és örökre rejtély marad a betegséged. Én is összezabáltam már minden AB-t, esély nincs hogy itt valamit kimutasson. Nekem az entero meg ilyenek jönnek ki, néha e coli, de ezek csupán azt jelzik hogy valami nincs rendben, de a fő bajhoz nem juttat közelebb... 

Előzmény: Fickooo (17671)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17674

szia Banánturmix!

 

Én azt tudom mondani neked, amit itt jó rég óta, vagyis majdnem 6 év óta mitóta itt vagyok, kitapasztaltunk. Először is: 

 

1. Összeszedtél egy STD-t. Ami valójában nem egy, mert ezek tipikus társfertőzéssel járnak. Rengeteg baktérium és gombát szedsz ilyenkor össze. Kb fele arányba. A másik felét az immunrendszered legyengülése által szedted össze. Magyarán: amik eddig csekély mennyiségben benned volt, az elszaporodott.

 

2. Nem tudom a Chlamyidiára szedtél e valamit, de amint beszedtél rá valamit, általában negatívat mutat. holott a húgycső legmélyén, ahol már a teszt-pálcikák sem érnek be, ott nyugodtan szaporodnak. Hogy miért ott? Mert a húgycsőben nincs vérkeringés, és a húgycső belső felébe csak akkor kerül ab ha vizelsz. Ezt meg simán kibírják amik ott meglapultak. ekkor a tesztek negatívak, mivel a nagy része kiirtódott, főleg amik felmásztak a prosztatába, de a gócpont a húgycsőből simán hordozóvá tesz téged. Sőt idővel újból felmásznak mindenhová és szaporodnak. 

 

3. Most enyhe tüneteid vannak. De hidd el az std-k még mindig benned vannak. Már sose lesz kimutatható de entero és társai (ami az immunrendszered  válasza lesz) lehet hogy rajta lesz a teszten. Sose kezeltesd! Szedd végig a Doxyt az ureára , az amúgy is jó a clamyidiára is. Aztán törődj bele. Tüneteid időként lesznek. Sőt, ennél lehet hogy duvábbak is. De egy 4-5 év múlva megszokja a szervezeted, és fájdalmad se lesz. Ami még most nincs, de lesz. De elmúlik. A vizelési kényszer is elfog idővel. 

 

Nincs erre 100%-os ellenszer. És egyelőre nem is lesz mert nem is kutatják. Kutatják a rákot mert halálos , meg a koronavírust. De ezt sosem fogják, mert nem a kutatók rokonai, szerettei vannak ebben a betegségben, és a társadalom létét nem veszélyezteti. 

Előzmény: banánturmix97 (17665)
watson75 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17673

rohanj ki nyugodtan, ha segít! én is beszedtem már minden xart, de semmi sem segít!

az egész derekam sajog. 2020-ban egy ún. fejlett eü. rendszerben 45 évesen FOLYAMATOS FÁJDALOMBAN kell élnem!

Előzmény: Fickooo (17672)
Fickooo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17672

Soha a jo budos életbe nem fogjuk sem mi sem a dokik megfejteni ennek az egésznek az okát, ill megoldást találni rá. Legrohadtabb betegseg,mégha nem is halálos. Bocsi a kirohanásomért!

Fickooo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17671

Mindenkinek, de főleg Ricc-nek: megjottek 2 napja a tenyesztes eredmenyei, amit a tükrözés során, jo mélyről vettek: ugyanaz mint az előző meg sem tudom mondani mennyi tenyesztesem: negativ mind bakteriumra, mind sexualis uton terjedőkre! Irtam h a hugycsövem odavan, ami most nem gyulladt elvileg, de korabban az volt, csak kérdezem én h mi a jo budos franctol ha sosem találtak semmit a 7 év alatt??? én ilyeneket h doxy stb, sosem szedtem.

Előzmény: Fickooo (17670)
Fickooo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17670

Elvileg ugy van de mégsem, hisz nekem is neztek, és baromi alacsony, és mégis gyulladt odalent minden..én sem értem ezt!

Előzmény: sickzoli (17669)
sickzoli Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17669

Ez amúgy hogyan van, hogy 0,92 a PSA és prosztata gyulladása van banánturmixnak? Nem úgy van, hogy ha be van gyulladva akkor magas az érték?

Előzmény: banánturmix97 (17668)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 17668

Ehhez hozzátéve, néztek PSA szintet vérvételből,ami: 0.93 ug/L Elvilrg 5 ug/L től problémás a dolog.

Előzmény: banánturmix97 (17665)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 17667

A doxy biztosan jó rá. De tekintve azt, hogy már szedtem rá antibiotikumot, és nem volt már utána kimutatható, így el vagyok már keseredve... főleg azért, mert visszatérő a panaszom..

Előzmény: watson75 (17666)
watson75 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 17666

hat rohadt egy dologm ha beirod a keresobe h ureolasma akkor sok infot talalsz itt.

asszem a doxy jo lehet ra. Talan Rico sorstars a legavatottabb ha jol emlexem.

Előzmény: banánturmix97 (17665)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 17665

Sziasztok!

 

Már lassan majdnem 1 éve, hogy visszatérő húgyúti problémával küzdök. 22 éves vagyok. 2019 év elején kezelve voltam chlamydiával, amire antibiotikumot kaptam, (húgycsőből átlátszó folyásom volt, illetve többször mentem wc re), 1-2 nap alatt látványosan javult, és helyre is jöttem. Utána egy darabig megmaradt a többszöri wc re menetel, majd elmúlt. 2019 áprilisában lett egy kapcsolatom. Az első együttlét után 2-3 napra rá, kezdődtek a vizelési panaszok. Gyakrabban mentem wc re. Akkor elmentem ismét urológushoz, antibiotikumot kaptam egyből, ami után nem látványosan, de lassan elmúltak/mérséklődtek a gyakori vizelési ingeres panaszaim. 2019 nyarán a barátnőm is elment orvoshoz, sajnos chlamydiát állapítottak meg nála. Beszedte rá az antibiotikumot, ami alatt persze nem voltunk együtt. Antibiotikum bevétele után a mintavétel negatív lett. Ezidő alatt nekem is volt GENOID mintavételem, amin minden negatív lett. Vizelési panaszaim időközönként előjöttek.. Édesanyám laborban dolgozik, és csináltattunk egy vizelettenyésztést mindenre, amire csak lehet. Klamídiát kivéve, mindent néztek. Kiderült, hogy nekem, illetve barátnőmnek is, ureaplasma fertőzése van. Ami érdekes, mert egyikünknél se mutatott ki a GENOID mintavétel ureaplasma fertőzést... Beszedtük rá a kapott antibiotikumot, málok vizeletminta már negatív lett. 2019 szeptemberében elmentem egy másik orvoshoz, ahol csakugyan GENOID mintavétellel kezdtek, illetve a húgycsövemből vett mintát elküldték baktérium tenyésztésre is. Semmi baktérium, a genoid is negatív, gyors vizelettszt is negatív. Prosztatámat megnézte a doki, nincs megnagyobbodva (3x2cm), nem érzékeny, sima felületű. Vesém is oké. Tamsol kapszulát kaptam, amit bár 1 vagy 2 hétig szedtem, nem hozott változást. 

 

Most év elején mentem vissza a dokihoz, mert ezidáig nem rendelt, panaszaim pedig időszakosan visszatérnek. Tehát, sűrűbb vizelési inger, majdhogynem sürgető néha, nagyon ritkán minimálisan csíp a vizelet, és néha azt érzem, nem tudom magam teljesen kipisilni, és a vége nehezebben jön ki érzésem szerint. Vizeletem elvileg nem marad vissza a húgyhólyagban a doktor szerint, ultrahangon megnézte.  Gyors vizeletteszt ismét negatív.. Arra gondol az orvos, hogy még az ureaplasma fertőzésből visszamaradhatott valami, krónikus gyulladást okozva valahol.. Most doxycyclin 200mg antibiotikumot kaptam, illetve azt ajánlotta, próbáljam ki a Proxelan végbélkúpot, azt sokan dícsérik, ha a prosztatájukkal van gond. 

 

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett, de remélem érthető. Szerintetek mi lehet a probléma? Kezdek tanácstalan lenni és igen zavaró már ez az egész, főleg az hogy úgyérzem, nem tudom magam teljesen kipisilni néha.Valakinek van tapasztalata az antival és a kúppal? Egyébként az ondómmal semmi baj nincs, nem véres, normális fehér színe van, nem fájdalmas az orgazmus....

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Ricciardo Creative Commons License 2020.03.06 0 0 17664

Ebben egyetértek. De ezt írtuk is hogy attól még ugyanúgy jelen van a betegség sajna. 

Előzmény: Fickooo (17663)
Fickooo Creative Commons License 2020.03.06 0 1 17663

Nem akarom senki kedvét elvenni, de fájdalmak kb nekem sincsennek, ennek ellenére ugyanugy hegesedünk, meszesedünk, és ez nem fog megállni, én így gondolom....fájdalom ide v. oda, előbb utobb ugyis műtétek következnek. :(

Namurlan Creative Commons License 2020.03.06 0 3 17662

Nagyon örülök ennek és reménykedjünk, hogy ez így is marad. Ezek az alkalmi rosszullétek csak azt bizonyítják, hogy a betegség nem szűnt meg teljesen, de a mi esetünkben kordában tudjuk tartani. Ezért fontos a sport, egészséges életmód, stb. 

 

Akiket meg esetleg érdekel a kezelés, amin átestem, bátran kérdezzenek. Nem olcsó, nem is garantált a siker, de reményt adhat. Ha valaki úgy döntene, bevállalja, itt Belgiumban segítek eligazodni, tolmácsolni, ha kell, stb. 

Előzmény: Ricciardo (17660)
watson75 Creative Commons License 2020.03.05 0 0 17661

nekem sajnos állandó a fajdom!_

 raadasul az aranyerem es a repedes miatt foleg a vegbel fáj. de kisugarzik a p.ba is.

borzalom.

Előzmény: Ricciardo (17660)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.05 0 0 17660

Az az érdekes hogy ez a 95-99 %-, sőt vannak napok amikor 100% (!!!!) tünetmentesség ez nálam is megvan. De vannak napok amikor meg nem jól vagyok. Nálam ez a gáttájéki gyulladás, húgycsőégés meg minden abszolút megszünt. Amikor nem vagyok 100% os állapotban akkor a jobb oldali mellékherét érzem. Olyan mintha egy kombinátfogóval szorítanák össze. Aztán pár óra és elmúlik és megint van pár nap tünetmentességem. Érthetetlen hogy néha jól van az ember néha meg nem. És ez akár óráról órára változik, ez benne a rejtély.

Előzmény: Namurlan (17659)
Namurlan Creative Commons License 2020.03.05 0 0 17659

Szia! Igen, nálam elvégezték a beavatkozást, ahogy leírtam. Altatásban végzik, és az injekciót nem végbélen keresztül adják, hanem a gáttájékon keresztül szúrják be. Nekem itt a doki azt mondta hogy ez bevett gyakorlat, rendszeresen alkalmazzák, ő például minden héten csinál ilyet. Nincs beöntés, se tisztítás, hagyomásnyos vizelet- illetve ondó tenyésztés előzi meg, de megcsinálják akkor is, ha negatív. Nálam bejött, segített, az állapotom most is 95-99%...néha van pár pitty-putty, pl. hetente egyszer érzek egy kis égést a húgycsőben, de csak pár másodpercre, de nem vészes. 

Előzmény: drakkvuff (17655)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.04 0 0 17658

Koszi

Előzmény: watson75 (17657)
watson75 Creative Commons License 2020.03.04 0 1 17657

EZT IRTA ANNO:

 

Írtam róla de leírom megint, mert elég kacifántos a történetem:

 

Az egész 2014-ben kezdődött, egy szexuális együttlét utáni húgycsőégéssel. Az STD teszt nem mutatott ki semmit, de mint utólag kiderült (antitestek, ill. későbbi tesztek), chlamydia vagy az ureaplasma volt a ludas. Persze ráment a prosztatára, és jöttek a tünetek: gáttáji fájdalom, herefájdalom, húgycsőégés. Beszedtem egy halom antibiotikumot (levoxa, cipro főleg), de annyit ért mint halottnak a csók. Voltam közben egy halom teszten (STD, vizelet, ondó), soha semmi nem tenyészett ki.

 

Ezután olvastam erről a prosztatába adott injekcióról, és mivel Belgiumban, ahol élek, ez a kezelés részét képezi, bevállaltam, összesen két kezelést. Annak ellenére, hogy a tesztek negatívak voltak, tudtam hogy baci áll a háttérben, meg amúgy sem volt veszítenivalóm.  Az első kezelésnél egy injekciót kaptam, a másodiknál pedig hármat, két hetes szünetekkel. Az orvos neve Peter De Wil, itt a rendelőjének a weboldala: http://www.tilleul.com/ . Nekem az első konzultáción megcsinálta a szokásos vizsgálatot illetve vizelettenyésztésre küldött, plusz átvettük a lehetőségeket. Ezek között szerepelt az injekció. A beavatkozásokra Brüsszelben kerül sor, mindig pénteken reggel. Altatásban végzik, kb fél napot vesz igénybe az egész. Az orvossal való konzultácio ára 40 euro, egy beavatkozásé kb 60. 

 

A doki nagyon korrekt volt, és elmondta hogy a siker nem garantált, tapasztalata szerint a páciensek felénél léphet elő javulás. Nekem a tüneteim közül a legszarabb a húgycsőégés volt, és ez a kezeléseket követően megszűnt. Egyedül a gáttájéki fájdalom maradt, a herefájdalom még korábban elmúlt.

 

Ilyenbeavatkozásokat nem csak Brüsszelben végeznek, hanem pl Rómában is: A weboldal: http://www.prostatitis2000.org/en, itt elég sokat írnak a dologról.

 

Ezt követően találtam egy speciálisan nem-bakteriális prosztatagyulladással/kismedencei gyulladással foglalkozó magánklinikát Hollandiában, ahová elmentem. Bemásolom, hogy mit írtam annak idején:

 

Fájdalomklinika:

Ez Hollandiában van, egy kisvárosban a tengerparton. A weboldal: http://www.pelvicpain.nl/international-patients. Az jó benne hogy nem húsz perc alatt akarnak lezavarni, hanem 3 órás konzultáció és vizsgálatok alatt foglalkoznak veled, teljesen átvesznek minden adatot, tünetet, stb. A vezető doktornő 25 éve foglalkozik ezzel, és elmondása szerint szinte mindenkinek tudnak segíteni. Ezt nem tudom ellenőrizni, de nekem segített az biztos. A 3 órás ottlét ára 600 euro - ebben benne van a konzultáció, vizsgálatok: UH, neurológiai és mozsgásszervi vizsgálatok. Miután végeztünk, személyre szabott tornagyakorlatokat írt fel nekem, amiket szorgalmasan csináltam, és ezeknek a hatására a gáttájéki fájdalom is idővel csillapodni kezdett, majd teljesen megszűnt. 

 

Később, 2016-ban mutattak ki nálam egy alkalommal ureaplasmát (egy csúnya balanitisz utáni vizsgálat során, előtte vagy 10-szer nem!), arra kaptam AB kezelést, úgy néz ki sikerült kiirtani. Illetve ami viszonylag új dolog, hogy egy tavalyi ondótenyésztésen enterot és e-colit is mutattak ki 10*3 ill 10*4 csíraszámban. Mivel azonban nem okoz panaszokat, az urológus (ugyanaz, aki műtött), nem javasol AB kúrát, nehogy rezisztensek legyenek. Jelenleg érzékenyek szinte minden AB-re. 

 

Jelenleg 95-99%-ban jó vagyok. Az egyetlen tünetem a szexuális együttlét utáni diszkomfort érzés/makk pirosodása, ami 1-2 napig tart, de nem mindig jön elő, és egyre jobb ez is, mert találtam rá megoldást. Ez nem tudom hogy a prosztatitisz hozadéka-e, vagy a balanitiszé, mindenesetre minimális problémát okoz.

 

Remélem érthetően írtam, mert gyorsan gépeltem és nem olvastam át, szóval ha zavaros, kérdezz nyugodtan. Javasolni csak azt tudom, amit Bohanon: sok sport, egészséges kaja, és ne szedj be akármit.

Előzmény: Ricciardo (17656)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.04 0 0 17656

Gondolom leirja reszletesen hogy volt hisz o elte at. Ugy tudom neki nem volt biopszia hanem csak sima antibiotikumos injekciok kozvetlenul pr ba. Ugy tudom neki kulsoleg, gaton keresztul adtak be es nem vegbel felol de o majd kijavit ha nem igy van.

Előzmény: drakkvuff (17655)
drakkvuff Creative Commons License 2020.03.04 0 0 17655

Érdekelne,hogy adják be,végbélen keresztül UH-val..előtte beöntés vagy tisztítás,vagy a székletes végbélen keresztül..? Jobb lenne többet tudni,mert egy hogy drága,kettő,sokan kérdezgetik. Elég kényes terület a doki szerint,nem szeretik bolygatni csak ha nagyon muszáj,mert én is kérdeztem,nem lehet-e valahogy mintát-szövettan venni,hátha úgy kitenyészik valami,ha a minta közvetlen a forrásból van véve. (ugye amikor már mindenen agyalsz,csak legyen valami megoldás)

Előzmény: Ricciardo (17654)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.03 0 0 17654

Hat most pont epp itt van Namurlan, o be tud szamolni az ilyen beavatkozasrol. Nala inkabb hasznaltak az injekciok valamilyen szinten.

Előzmény: drakkvuff (17653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!