Keresés

Részletes keresés

andreja Creative Commons License 2008.03.18 0 0 148

Ez lesz az igazi kecskeszövetség, a legitim, a kecsketartók valódi érdekképviselete. Őket komálja a MÁSZ, őket támogatja a tőke. Ha valaki, hát ők megmenthetik a halódó ágazatot. Már csak a bírósági bejegyzésig tartó nehéz és rögös utat kell abszolválniuk.

Előzmény: parlagi (147)
parlagi Creative Commons License 2008.03.18 0 0 147
Ahha. És mi benne az ÚJ? Át fog alakulni az ASZE?
Előzmény: andreja (146)
andreja Creative Commons License 2008.03.18 0 0 146
A tanszéken dolgozó 3 docens közül Póti Péter a kecskés. Ő az új kecskeszövetség szellemi atyja is egyben.
Előzmény: parlagi (145)
parlagi Creative Commons License 2008.03.17 0 0 145
Tehát:

Az egyetlen fajtaleírás a "Kecsketenyésztés"-ben található. Gondolom azt nem tekintik hivatalosnak.

Nem tudom melyik docens úrra gondolsz, szerintem nem arra akire én.
Egy olyan illetőtől (M. Józsi bátyánk "jó ismerőse") van az info, aki részt vesz a "projekt"-ben. (Nem azért nem teszem közzé a kilétét, mert a titkolózó bennfentest játszom, hanem egyszerűen nem kaptam rá felhatalmazást.)

A magyaros gondolkodásod látom még mindig jól működik :)
A szufi szerzetesek által kidolgozott, enneagramnak hívott rendszer szerinti 4-es karakter illik a magyarságra. Legfőbb ismérvei az öngyilkos hajlam, a beteges pesszimizmus. Minden jóban megkeresi a rosszat és aszerint (nem) cselekszik, csak sajnálja magát bazira (balsors, akit régen tép... jajsegíccsenmárrajtamvalaki!)

Már megint a pénz!!!! Mert az nincs, nem ad senki, ergo nem kell csinálni semmit. Ezzel kész is!

Végigjárni a tenyészeteket???? Milyen tenyészeteket???? Akárhova megyek -tisztelet a kivételnek- nem tenyészeteket, hanem gyalázatos körülmények között tengődő szedettvedett "nyájakat" látok, főleg a tavalyi takarmánytermés óta. Sorozatban adják el a nyájakat szarérhugyér'. Ezeket kéne körbejárni?

Ha hiszed, ha nem, eddig kb. 5000 forintot költöttem üzemanyagra, hogy tincsest keressek. Ez volt a két teljesen felesleges utam :(
Ezzel szemben eltelefonáltam kb. 2000 forintot, írtam 100 emailt és itt van a kocsim mögött az utánfutó, amire földobok szerdán 10 eléggé tiszta vérű erdélyi import :) tincses anyát.
Ha hiszed, ha nem, van még olyan hülye rajtam kívül is, aki nem tartozik az említett 4-es karakterbe. Nagy köszönet neki érte, egyéb ügyekben járja az országot és közben keresi a tincseseket, fényképez és tenni akar, anélkül, hogy várná az égi áldást hozzá. Szívén viseli a fajta sorsát, időt áldoz rá a saját "alapítványa" anyagi kereteit használva.

Aki figyelt az iskolában a petúniás-tehenes biológia órákon az már csinálhat ugyan tenyésztési programot, de ez az, amit én inkább olyanra bíznék, aki aláírt egy-két jelenléti ívet az egyetemen (akár esetleg előadóként is).

Én is azt mondtam, hogy szarok a jelölésre. Most itt az ideje, elő a krotáliákkal... mert én akarom. Nyugodj meg, nem leszek egyedül!
parlagi Creative Commons License 2008.03.05 0 0 144
Ne tedd ezt velem! :(
Előzmény: NLTom (143)
NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 143

(Csak a gyakorlás kedvéért...)

Néhány tincses kalotaszegről.

NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 142
bajorÉs rájöttem hogyan kell!!!
NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 141

Basszus! Nem tudok felrakni képet, az dobja a rendszer, hogy NINCS JOGOSULTSÁGOM!? Tud valaki ebben segíteni?

 

NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 140

Íme!

NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 139
Szerintem ez lehetett az apja...:)
NLTom Creative Commons License 2008.03.05 0 0 138

Üdvözlet!

A Fekete tincseshez szólanék hozzá, szerintem keverék. Túl nagy a szarva, ami bajor keresztezésre utal (a színt is bele értve)...ha megnézitek, le van vágva a szarvvég... 

Nézzetek meg egy bajor bakot...

parlagi Creative Commons License 2008.03.05 0 0 137
Azt nem tudom, csak telefonszám van és néhány jelentkező, de mikor beszéltem a hölggyel, még nem vitték el. Én a világosabbat részesítem előnyben.

06/30-508-2204
Előzmény: krezidiesel (136)
krezidiesel Creative Commons License 2008.03.05 0 0 136

Ez az eladó fejér megyei  fekete tincses kecsó?

Hol van?

Előzmény: parlagi (135)
parlagi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 135


Hát ebből nem sokat tudtam meg...
parlagi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 134
Rajta vagyok...
Bár nem 100 %-os, meg nem is teljesen fekete, hanem rotweiler-szinű :)
Várom a képet róla.
Előzmény: kovbence (133)
kovbence Creative Commons License 2008.03.04 0 0 133
Hahó!RIADÓ!!!:)
Sziasztok!

Most találtam a hirdetést,Fejér megyében eladó 12000-ért egy fekete szarvalt fejős tincses anya!
Fent van az expressz.hu és a jksz.gportal.hu oldalakon!Tegnap adták föl!
Sajnos én a táv miatt nem tudom megvenni,de kérlek ne hagyjátok elveszni!!!

Üdv mindenkinek!
Bence
parlagi Creative Commons License 2008.03.01 0 0 132
Még ott (sem) jártam :(
Sajnos időből van a legkevesebb. Én csak a neten vadászok, illetve van, aki egyéb ügyekből kifolyólag utazik és keresgél az országban.
Arrafelé tudtommal ő sem járt, így nagyon jó lenne, ha találnál valamit.
Előzmény: NLTom (131)
NLTom Creative Commons License 2008.02.29 0 0 131
Üdvözlök mindenkit, aki tincses kecskékkel foglalkozik. Én is egy tincses rajongó vagyok, bár semmilyen kecském nincs és sajnos nem is áll módomban tartani, azért mégis ide vetődtem. Próbálok az ország minden részén kutakodni tincsesek után... Egy infó szerint Kocs községben vannak még néhányan, ill a környéken is található még néhány tincses. A kérdésem hogy köztetek van e aki ismeri a környék kecskéit, volt e már ott?  Ha nem, akkor néhány héten belül ellátogatok oda és feltérképezem a dolgokat. Ha netán mégis valaki járt már ott, esetleg ott is lakik, léci szóljon, ne potyázzak. Előre is kössz!
parlagi Creative Commons License 2008.02.16 0 0 130
Az rendben is van, csak nem tudok annyit megvenni :) momentán kevesebbet sem...
Sajnos nagy a valószinűsége, hogy a tízből egy sem fog ezekre hasonlítani (négyszer annyiért), ilyet még nem láttam, egyszerűen gyönyörűek.
Előzmény: krezidiesel (129)
krezidiesel Creative Commons License 2008.02.16 0 0 129

A kecskés topicban a 11237-es hsz-ben 10db vemhes tincsest hirdetnek!

Nem nézted?

Előzmény: parlagi (128)
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 128
Sajnos nem! Azt mondta az ember, hogy valaki este megy értük. Ha mégsem, akkor felhív... Hát nem hívott. Magamba vagyok roskadva. Ilyen gyönyörűségeket még nem is láttam.
Előzmény: kovbence (127)
kovbence Creative Commons License 2008.02.15 0 0 127
Sziasztok!

Na,sikerült valamit intézni???:(:(:(???:):):)
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 126
Afenébe! Már valaki bejelentkezett estére....
parlagi Creative Commons License 2008.02.15 0 0 125
Már hívom....
Előzmény: kovbence (124)
kovbence Creative Commons License 2008.02.15 0 0 124
EMBEREEEK!!!!FIGYELEM!!!

Sziasztok!
Épp most olvastam egy hirdetést az expressz.hu-n:két tincses anya eladó!!!Szerintem nagyon szépek,kérlek nézzétek meg!!!
Expressz-hu:állat-növény kategória:haszonállat,9óra 25kor adták föl.
Állítólag 2004esek,helyileg a Balaton mellett,Zánkához 6 km,Szentantalfa nevű településen!!!Árra 5ezer(!!!) ft van írva!
Egyik február közepén,másik május vége felé ellik!

Kérlek benneteket,nézzétek meg,nem a legeslegtökéletesebbek,de ha igaz a hirdetés,ennyi pénzért ajándék lenne!

Én sajnos az ország másik végében lakom,így lehetetlen hogy eljussak értük,de közületek hátha megtetszenek valakinek!Kár lenne elvesztegetni őket!!!


Minden jót!
Bence
bandi48 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 123
 A hortobágyon nem hiszem. Nem nagyon szeretik a juhosok akecskét. Hárskuton tudok állományt.Alsótoldon láttam szép kecskéket .Rudabányán 300 db. de szórványban még nagyonsok helyen lehet.Lehet hogy én egy kicsit hülyén fogom fel adolgot de addig mig nincs nyilvántartás csak tapogatódzunk a vakvilágba.Ott van nállad a patás gyönyörü fehér bak és a fia is az de kőnyőrgöm ki tud erről ezen atopikon meg a közvetlen környezeted.Lehet hogy valahol van utódja!?? Gyönyörü jószágokat látokitt a topikon nagyon szép eredmémnyeket lehetne velük el érni ha lenne nyilvántarva és tenyésztési program.Ha ezek az egyedek bekerülnek egy adatbázisba mindegy hogy spirálfüzetbe vagy számitógépe .Csak tudjunk róla és ne hagyjuk kiselejtezni aszép és jó egyedeket hanem valamilyen uton őrizzük meg mert komoly értékeket képviselnek.
Előzmény: H.Angi (119)
parlagi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 122
Na azokon már túl vagyunk :)
Molnár J. volt nyájának őrzőjével kapcsolatban vagyok, cseperednek ott nekem vagy öten.
Azért én kavargok tovább...
Előzmény: H.Angi (121)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 121
Csak rémlik mintha hallottam volna,de amugy semmi konkrétat.
De szerintem esélyes még Hortobágy is,ott azért az ősi magyar háziállatok zöme megtalálható.
Vagy a Molnár A.-Molnár J. kecskéskönyv kiadójánál is érdemes érdeklődni,mert ők írnak is róla.
Előzmény: parlagi (120)
parlagi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 120
Szerintem nagyon ott állnak!
Én legalábbis alig találok. Ha van is, épp csak közelíti a fajtaleírásban rögzítetteket.

A Gödöllői lelőhelyről többet is tudsz?
Előzmény: H.Angi (119)
H.Angi Creative Commons License 2008.01.18 0 0 119

És úgy az egész állomány az országban mennyi lehet? Vagy mennyire állnak a "kihalás szélén"?

Szerintem Gödöllőn lehetne találni tincses anyákat.

 

Előzmény: parlagi (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!