Keresés

Részletes keresés

stefania51 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6838

Szépek, precízek a hópelyhek, nagyon szépen csipkedsz. Ollót használsz vagy csipeszt?

A macisból tényleg nem sokat látni. Jó ötlet a szalag befűzése.

A színezésnél én általában a hátulját színezem általában aquarellel ( de használok filcet, tűfilcet, zseléstollakat, zsírkrétát csak maszatoláshoz)és színátmenettel. 

Én nem használok vizet, mert a pausz és a perga nem szereti, hullámos lesz tőle. Papíron jó megoldás, ott én is össze szoktam mosni néha a színeket.

 

Előzmény: marcsika14 (6836)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6837

Szépek ezek is, .... bár a macisból alig látni valamit. ... 

 

Valóban a vizes színezés elég nehéz, .... egyszerűbb a színén színes ceruzával, hagyományos módon, vagy a hátoldalon filctollal. Előbb kis fecniken próbálj ki többféle módszert, ....

 

Papírból van az "igazinak" nevezett eredeti holland pargamano márjákú, ... (egy helyen lehet venni a fővárosban) - ez 140 g-os. A papírbolti - az a közönséges pausz, - és 90 g-os. ... Vagyis sokkal vékonyabb. ... Stefi úgy látja (én is, hogy a piros hátterű képed a  vastagabb eredeti anyagból készült) ... amit nehezebb megmunkálni, mert keményebb. 

 

Színezésben is nagymester - Stefi. .... A neve alatt - rákattintva - megtalálhatod a képtárát, .... ott elég nagy méretben is előjönnek a képei. 

Sok gyakorlati fogást, - színezést, vágást, domborítást, ... meg lehet nézni, hogy csinálta. ... 

 

Előbb le kell kicsinyíteni a képet, akkor tudod idehozni gond nélkül, ... ehhez valamilyen képszerkesztőt kell telepítgeni a gépedre, .... csak azután tudod maj lekicsinyíteni a képeket. ... 

 

:D

 

 

Előzmény: marcsika14 (6836)
marcsika14 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6836

Az a baj, hogy a fényképezőgéppel készült képeket nem engedi feltenni, mert túl nagyok, ezért csak a mobiltelefonnal készült (még silányabbakat) :) tudom feltölteni... akkor már felteszem ezt a néhány hópelyhet is egyúttal

marcsika14 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6835

A technika esküdt ellenségem, egyszerűen nem engedi feltölteni a képeket, hol azért, mert túl nagy, hol pedig egyszerűen minden indoklás nélkül...:((((

marcsika14 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6834

Sziasztok!

Köszönöm a dícsérő szavakat, örülök, hogy ilyen szépeket írtatok, nagyon jól esik! Igazság szerint először gyakoroltam a domborítást, lyukasztást, vágást egy külön papíron, mielőtt nekiláttam a lapoknak. Ezért tűnik úgy, mintha ez a virágos lap már gyakorlottabb kéz munkája lenn. Még nem olyan sok mindent tudok mutatni, mert időhiány miatt nem sok kész munkám van...Igazatok van, tényleg tehetségtelen vagyok a fényképezésben, még digitális géppel is. Különféle kreatív dolgokat szoktam készíteni, üdvözlő kártyákat fonalgrafikával, origami és iris technikával, de mióta rábukkantam a pergamenre, azóta beleszerettem :)). Ez a szülinapi lap az első színezett lapom, nagyon könnyűnek tűnt, egészen addig, míg el nem kezdtem kiszínezni. Az első lap a kukában végezte, ez a másodszülött:))). Lyra water-soluble színes ceruzával színeztem, utána pici vízzel elkentem. Nem volt egyszerű eltalálni a víz mennyiségét. Talán Stefi írta nekem, hogy nehéz ilyen papírral dolgozni. Mert milyen papírok vannak? Én olyat vettem, ami volt az írószerben...Akkor jöjjön a szülinapi lap, a fotóért elnézést...:)))Még van hová fejlődnöm - ezen a téren is.

stefania51 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6833

ISTEN HOZOTT TÉGED IS MARCSIKA:))))

 

Nagyon örülök, hogy jöttél, és hogy ilyen szép munkát hoztál mutatni.

Nincs ezen kritizálni való. Precíz, pontos a csipkeminta, harmonikus, szép az egész.

És én tudom, hogy ilyen vastagságú pergamenre milyen nehéz dolgozni!!! Nekem ebben nagyon elfárad a kezem, ezért használok inkább pauszt. ( No, meg elérhetőbb, olcsóbb:)))

 

Mutasd, mit csináltál még!

 

Előzmény: marcsika14 (6830)
stefania51 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 6832

Köszi Kata!

Előzmény: Törölt nick (6827)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6831

 

 

Marcsika! - üdvözöllek a "domborgatósok" táborában! :DDD 

 

Nagyon szép a képed!!!!! - nem is tudok mit kritizálni rajta. .... Szerintem: tökéletes..... (A fotózás lett egy kicsit homályos, túl közel tartottad a gépedet a laphoz.) 

 

Arányos, egyenletes, .... a lyukak is szépek, .... nem is olyan, mintha most kezdtél volna. :DDD 

 

Gondolom Stefi is így látja majd. .... (Ő, több száz kép alkotója.) 

 

 

 

 

Előzmény: marcsika14 (6830)
marcsika14 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6830

Talán most..

.

marcsika14 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6829

A képek sajnos valahogy lemaradtak, pedig csatoltam őket...

marcsika14 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 6828

Sziasztok!

Már régóta járok hozzátok nézegetni, eddig csak inkognitóban:)) Nagyon szép dolgokat láttam nálatok! Én nem olyan régen ismerkedtem meg a pergázással. Esetleg, ha érdekel benneteket, felteszek egy képet. Ez a harmadik, amit készítettem, ez előző kettőt nem szívesen tenném fel, nagyon csúnyák lettek. A kritikát nagyon szívesen venném, ha írnátok róla pár szót, hogy hol lehetne javítani rajta...

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6827

Stefi! - Nagyon tetszik! Remek kombináció. 

 

Vegazus! - Stefi pergaindáin jól láthatod az általam "söprögetésnek" nevezett domborítást..... 

 

 

Előzmény: stefania51 (6826)
stefania51 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6826

Hogy ne csak a szám járjon, én is hoztam egyet mutatni.

Ez egy 12 éves kislány születésnapjára készült. Az egyenes lyukasztósablont használtam hozzá, egyedi minta alapján csináltam.

A virágokat és a leveleket lyuasztóval, az indákat géppel csináltam hozzá.

stefania51 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6825

Örülök, hogy neked is ekkora örömet okoz a pergázás:)))

Megnéztem az újabb munkáidat is, és mondhatom a harmadik, a tulipános már gyönyöűre sikerült.

Látszik a-- kissé bátortalan-- domborítás a virágokon. Hajrá! Jó lesz ez így. A Te első munkáid sokkal szebbek, mint anno az enyémek voltak.

Tedd ide is fel, hogy azok is gyönyörködhessenek benne, akik ide kukkantanak be.

Én is azt tanácsolom, hogy lyukasztósablont ( kétféle van: egyenes és diagonális) vegyél, ha áldozol rá, mert azzal csodákat lehet művelni.

Előzmény: Vegazus (6822)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6824

Szia Stefi! 

 

Köszi az elismerést, ... sokat dolgoztam vele. Amand mintáiból vettem a keretmintát, .... háááát nem is olyan könnyű, 

mint amilyennek látszik. ... Nagy figylmet igényel. 

A lepkét énis szeretem, .... könyvjelzőkre szoktam tenni, .... :DD 

Előzmény: stefania51 (6819)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6823

Megnéztem az újabb munkáidat. Nagyon szépek lettek. 

 

Pár jó tanács: 

 

- keress az internetem - milliméterpapírt, - és nyomtasd ki több példányban. Van 1 mm-es, és 2 mm-es méretű is. Ez pótolja azt a dróthálót, amit a régi pergások használnak lyuggatáshoz. De, jó egy kifeszített szúnyoghálódarab is, .... Ha ezek közül valamelyiket a pergád alá teszed (szivacsra, dekorgumira fektetve), és mint a régi isklolákban a "szamárvezetőt", úgy használod a lyukasztáshoz, egyenletesebb lesz. Előbb-utóbb szükséged lesz ilyen eszközre, mert sok háttérmintához kell. 

 

- a zsírkréta háttér színezéséhez jó. Besatírozol vele egy területet, majd egy az ujjadra tekert ronggyal amit olajba mártasz (nem csöpögősen!) szétkened. ... A Pergasuliban találsz róla képet. Én, illatolajat használok. 

 

- a domborításod, is jó. De, félénk. ... Képzeld magad elé az igazi tulipánokat. Képzeld, hogy sűt valahonnan a nap. Onnan ahonnan jön a fény, ott a legvilágosabbak a színek. Vagyis ott fehérek. ... Szóval ott lehet erősebben nyomni, kifehéríteni a növényeket, - úgy láttam még csak hintáztattad a golyófejeket, - még nem söprögettél befelé. .... Ezzel lehet a növény domborúságát kiemelni. Lehet a leveleket, a szárakat is domborítani. 

 

- vannak olyan képek, ahol nem számít a napfény, .... mert mondjuk egy csipketerítőt domborítunk, akkor egyformán domborítjuk a mintát, ... (mintha felül sütne a nap). 

 

- a széle csipkézéshez én egy csipeszollót használok, ... a pergaollóval nem megy. ... 

 

Sajnos az eszközök - drágák. De, mi is így kezdtük évekkel ezelőtt. Lassan megtelik az "szerszámosládánk" - és már csak papírt kell venni. :DD 

 

Szépen haladsz, ... gratulálok. ... 

 

Előzmény: Vegazus (6821)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6822

Kedves stefania, köszönöm a lelkes üdvözlést! :) Köszönöm a bíztatást, most már ki mertem próbálni pár új dolgot is: a csipkézést a szélén, a lyukasztgatást, és a minta domborítását is a kontúrvonalon belül. Majd biztos fejlődök, de már most is nagyon élvezem. :)

Előzmény: stefania51 (6820)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6821

Köszönöm a tippeket, a ragasztást mindenképp ki fogom próbálni a leesett részeken.

 

Bevált a lyukasztgatás is, egész szépen kisimult a papír! És néhány újat is készítettem. Itt a link.

Előzmény: Törölt nick (6818)
stefania51 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6820

ISTEN HOZOTT VEGAZUS!

 

Örülök, hogy próbálkozol--és nem is akárhogyan---- a pergázással. Első darabnak csúcsszuper:))))))

Szép a körvonal rajza, szép a színezés. Biztos vagyok benne, hogy az árnyalással, csipkézéssel sem lesz gondod.

 

Előzmény: Vegazus (6811)
stefania51 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6819

Szia Kata!

 

Örömmel láttam a kártyádat, szép lett a lepke alatti virágsor. Kellemes, handulatos így együtt az egész.

Látom neked is van lepkés sablonod:)) Én is szeretem, gyakran használom.

Előzmény: Törölt nick (6810)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6818

 

Most már mindenki láthatta, hogy miről beszéltünk, .... :D 

 

Azt tanácsolom, hogy a felragasztást előbb próbáld ki. 

A széle csipkézésénél úgyis lesz potyadékod, leesett darabkák, ... ezeket próbáld felragaztani különböző alapanyagokra, 

különböző ragasztókkal. .... 

Szóval, tapasztald ki melyik lesz a legjobb, - nehogy a kész képet rongáld. .... 

 

A pauszod amin dolgoztál, úgy látom 140-150 g-os papír. Ezt tartják az "igazinak" ... Nekem is van belőle elég sok, színesek is. ....

De, jobban kedvelem a vékonyabb papírokat. ... Csak megszokás kérdése az egész. Finomabb mozdulatokkal kell dolgozni, mert 

hamarabb átszakad. ... 

 

Hogy melyik az igazi? ... nyilván aki a pergamano márkanevet használja, annak ez a vastagság az igazi..... A német-alföldiek és az angolok ilyen papírt használnak. 

 

Miért ne lehetne vékonyabbat felhasználni? Ki tiltja meg?  .... Hiszen a vászonból is sokféle van, - és minden más anyagból sokféle van, nem "szentírás" egyféléből dolgoznia mindenkinek. 

 

A keresztöltéshez használt "kongré" anyagok is sokfélék, .... a selyem, pamut, .... kékfestő alapvászna, van zsákvászon, ágyneművászon, orvosi köpenyhez munkaruhához való vászon, ... sorolhatnám. Igaz ez a pauszra is. 

 

A valódi első ilyen csipkézett szélű szentképeket, a középkorban még merített papírból vágták ki aprócska késsel, ..... az apácák, .... 

Előzmény: Vegazus (6817)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6817

Sajnos úgy látom, nem sikerült. Azért a Tovább gombra kattintva kicsiben mutatja a képeket. De a legegyszerűbb talán az, ha kiteszem adok egy linket a blogomra. Ha ide kattintotok, akkor reményeim szerint a megfelelő bejegyzésre irányít.

Előzmény: Vegazus (6816)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6816

Kedves PergaKata!

 

Köszönöm a részletes választ, így már jobban értem. Dolgozok akkor még rajta, nekiállok kicsipkedni. Két másik hasonlót is elkezdtem már, úgyhogy van min gyakorolni. :)

 

Nyugodtan kiteheted a képet a blogomból, bár most már egyszerűbb, ha én rögtön beteszem ebbe a hozzászólásba. Legalábbis megpróbálom.

 

Ilyen volt, amikor a kontúrokat már kihúztam, de a színezést épp csak elkezdtem:

 

[img] 

[/img]

 

És ilyen most:

 

[img] 

 [/img]

Előzmény: Törölt nick (6815)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 6815

 

Szia! - ismét benéztem a blogodba, .... megnéztem a már kiszínezett pergaképedet is, amelyiket a gyöngyök "súlyoznak" le. :DDD 

 

Szép lett a színezésed, .... de, úgy látom csak a kontúrozást merted domborítani, .... a virágokat még nem. Ha,  majd egyszer a hátoldalon elkezdesz domborgatni, .... arra számítanod kell, hogy a színezésed kifehéredik ott, ahol a legjobban nyomod a golyófejet.

 

Visszatérve a pöndörödésre, .... a kész képet általában felragasztjuk valamilyen alapra. .... Ez leggyakrabban egy vastagabb karton.

Hogy szép cakkos legyen, és kifeküdjön, - ki kell a szélét csipkedni. .... Ez lehet mintára készült csipka, vagy csak bélyegszerű. Mivel kevés a helyed a "margón",  :) ide a bélyegszélt ajánlom. 

 

A közepe is akkor fekszik ki, ha kicsipkeded, csipkeszerűre. Különben ezt a részt is le kell ragasztanod. És, jöhet a - lepke, katica, ...

 

A felragasztásnál számítanod kell arra is, hogy a ragasztó átlátszik majd az első oldalon. Ezért olyan helyet keress, ahol majd jól mutat az első oldalon 4 valami, a sorkoknál, ragasztásoknál. Lepke-, virág-matrica.  

 

A ragasztásnak több módja van, ... átlátszó kétoldalas ragasztó, ... folyékony ragasztóból fogpiszkálóval apró pöttyök, .... mindegyik átlátszik. .... Még az eredeti holland pergaragasztó is. Persze előbb-utóbb ha, már megszáradtak, "láthatatlanra" kellene száradniuk, de, valamiért nem így működnek. 

 

Szívesen áthoztam volna  a képeidet, hogy mások is tanulhassanak belőle, .... de, a megkérdezésed nélkül nem mertem. 

Pedig nyilvános a blogod. .... :D

 

Előzmény: Vegazus (6813)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 6814

 

:DD 

 

Gondolom, hogy nem akarod így hagyni - csak egy egyenes vonallal? - a külső szélénél?

 

Hacsak nem akarod befogni valamilyen keretbe. .... ?

 

 

Általában a képek szélét ki szoktuk cakkozni, csipkézni - mint a bélyeg szélét. 

 

 

A minta külső keretétől egészen a lap széléig - úgy látom - van kb. 1 cm? .... Ezt mondom én margónak.

Ide kellene valami széleminta. ... Ettől fog kifeküdni a papírod. 

 

Igen - ha, bélyegszerűre akarod, egyenletesen kiszurkálod a minta külső részénél. .... Majd ollóval kicsipkeded. .... Nézd meg a pergalsulit, ott egyértelmű lesz amit írok. 

http://www.pergakata.eoldal.hu/fenykepek/pergasuli2/lepesrol-lepesre--step-by-step/

A képek között megtalálod, amiről beszélek. 

 

 

De, most még ne csipkedd ki, .... csak kiszurkálhatod, ... attól tényleg kifekszik majd a pauszod. .... Vagy, - csak letűzöd a 4 sarkánál. 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Vegazus (6813)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.19 0 0 6813

Kedves PergaKata!

 

Köszönöm a gyors válaszod! Nézegettem már az oldalad, nagyon tetszik, de mindent még nem tudtam megnézni. De szorgosan olvasgatom majd. :)

 

Nem egészen értem, hogy érted azt, hogy ha kiszurkálom a szélét, akkor nem fog pöndörödni. Lyukasszam ki egyenletes rácsban az egészet? Vagy hogy kell ezt érteni? És hogyhogy, hogy kevés a margó? Miféle margó?

 

Bocsi hogy itt értetlenkedem... majd belejövök. :)

 

Köszi még egyszer!

Vegazus

Előzmény: Törölt nick (6812)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 6812

 

Szia Vegazus! 

 

Megnéztem a blogodon az elkezdett pergádat. Azért pöndörödik, mert kevés a margó, ... tűzd le mind a 4 sarkánál a 

papírt, .... akkor fog igazán kifeküdni, ha már kiszurkálod a szélét. Attól kiegyenesedik majd. 

 

A domborítást a megrajzolt minta szélétől befelé haladva, enyhe nyomással kell végezni. Mintha söprögetnél. .... 

 

Az alátámasztás, .... az eredeti holland készletben van egy domborítópad, ... ami nekem nem vált be. Próbáltam dekorgumikkal, ... de, a legjogg egy egérpad. Ki kellett tapasztalnom, hogy melyik fajta. ... Ezt teszem a dekorgumikra. Jelenleg 3-ra. 

 

Ajánlom, hogy tanulmányozd az oldalamat, ott is a Pergasuti-t. ... Mindent nyissál ki rajta, mindent nézzél meg. 

 

www.pergakata.eoldal.hu

 

Sok sikert! :D 

Előzmény: Vegazus (6811)
Vegazus Creative Commons License 2012.01.19 0 0 6811

Sziasztok!


Új vagyok itt a fórumon is, és a pergamen technikában is. Látom, milyen gyönyörű dolgokat alkottok, én egyelőre csak a domborítással és színezéssel próbálkozom.

 

Lassan kezdek rájönni, hogy hogyan érdemes domborítani, de van egy nagy problémám. Mindig bepöndörödik a papír széle. Tudnátok-e valami tanácsot adni, hogy elkerüljem a papír kunkorodását?

 

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen az optimális alátámasztás. Kezdetben újságpapírral próbálkoztam, de rájöttem, hogy az nagyon rossz. Most szivacson dolgozom, ez nagyon jónak tűnik (olyasmi az állaga, mint a mosogatószívacsnak), de időnként beszakad a papír. Persze biztos belejövök és egyre ügyesebb leszek, de gondoltam megkérdezem, ti mit használtok, hátha van valami jobb ötletetek.

 

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

 

Üdv,

Vegazus

Előzmény: Törölt nick (6810)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 6810

Szép napot az Errejáróknak! 

 

Egy köszönőkártyát készítettem, ... bármilyen alkalomra jó, de, most a karácsonyi 

ünnepek után, kifejezetten ideális. 

 

Normál kártyanaptár méretű, talán egy kicsit ducibb. ... A lepkét sablonnal készítettem, a keretmintát 

a honlapom linkgyűjteményében is megtalálható Amanda brogjából vettem. Elég nagy figyelmet igényel, 

hamar mellé lehet szúrni. 

A boríték méretét, ebben az esetben kissé szűkre szabtam. ... A lyukasztókkal még gyakorolnom kell a 

használatuk pontosságát, .... De, ez egy kísérleti darab. A záró liffentyűt apró szivacsdarabkákkal lehet 

rögzíteni. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 6809

 

Igen! - a tapasztalat. Nagyon fontos!!! ... És milyen jó, hogy már rögzíthetjük is a modern technika segítségével. 

Így a képtárunkban mindig megtalálhatjuk a sikereinket, a ballépéseinket. ....

Ez utóbbiak csökkenő létszámával. :D 

 

Nagy rendrakást csináltam a napokban a pergás kacatjaim között. Rábukkantam pár kezdeti próbálkozásmra, .... hááááááááááááááát?! Mit mondjak? -  Megható látvány volt számomra. 

 

Bedobozoltam őket, évszámot is írtam hozzá, - ... emlékeztetőül, hogy tudjam - "honnan jöttem"! :) 

 

Elgondolkodtam azon, hogy: akkor szépnek láttam, - a mostani szememmel - már nem azok. Kérdés, hogy a 

mai prdukcióimat később milyennek látom majd? 

 

Ez olyan, mint a gyógyszerezés, - 200, 500 évvel ezelőtt, de még csak 60 évvel ezelőtt is megesküdtek orvossá-

gokra, gyógymódokra, amelyekről mára kiderült, hogy - nem éppen a legjobbak. Sőt!! 

Vajon a mai gyógymódokról 100 év múlva mit mondanak majd? ... Áldozatok vagyunk? ... Vagy "protoípusok"? :DD

 

 

 

Előzmény: stefania51 (6808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!