Keresés

Részletes keresés

tréfi2 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 492

Érdekes vagy... ajánlgatod itt nyakra főre a videókat, és nem mered megmondani, ki beszél rajtuk? Akkor hogyan várod el, hogy hallgassák, vagy komolyan vegyék? Én nem ajánlgattam a videóimat sehol.

Előzmény: elizeuska (491)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.23 0 0 491

Válaszolj ki vagy te? .... Tegyél fel fotót, vagy videót magadról?

Előzmény: tréfi2 (490)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 490

Majd ha válaszolsz...

 

Előzmény: elizeuska (489)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.23 0 0 489

Melyik egyházba jársz?

Előzmény: tréfi2 (488)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 488

Én kérdeztem előbb. A válaszod miért nem igen, vagy nem? Miért csak az azon túlmenőket írod?

 

Előzmény: elizeuska (487)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.23 0 0 487

Babilonban szolgálsz?

Előzmény: tréfi2 (486)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 486

Mi a baj? Rosszat kérdeztem?

 

Előzmény: elizeuska (485)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.23 0 0 485

Jób. 11,11
Mert ő jól ismeri a csalárd embereket, látja az álnokságot, még ha nem figyelmez is arra!

 

Az álnokokat utálja az Úr!

 

Babilonban szolgálsz?

Előzmény: tréfi2 (484)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 484

Ezeken a videókon Te beszélsz, Elizeuska?

 

Előzmény: elizeuska (483)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.21 0 0 483

Jézus eljövetelét megelőző szakadásról egy videó.

 

Előzmény: tréfi2 (480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.21 0 0 482

Ez tetszik nagyon!  :)

 

Honnan vannak ezek az üzenetek?   Visszanéztem amit az embertársaid topicba írtál és tök jó! 

Előzmény: remekia (481)
remekia Creative Commons License 2014.11.21 0 0 481

 

Súlyos figyelmeztetés:

Ébresztő!!

Ne gyűjtsetek kincseket a földön!

Egyházak, gyülekezetek!

Mire való ez a nagy építkezés. gyűjtés. gyarapodás?!

Talán itt akartok maradni, mikor visszajövök az enyéimért?!

Miben bíztok?

Házakban, épületekben, felhalmozott javakban?

Vak farizeusok!

Lássatok!

Mi van a szívetekben?

Miért nem veszitek észre, hogy nincs friss kijelentés Tőlem?

Miért nem veszitek észre, hogy tárolt a víz, fáradt az olaj?

Miért nem veszitek észre, hogy eltávozott tőletek a menny friss illata?

Megkövéredett a szívetek!

A régi ugart hiába szántogatjátok, csak tövist terem, elakad az eke a kövekben!

Meg fogtok szégyenülni arany palotáitokban!

Olyan népet emelek fel, amelyet lenéztetek!

Azt gondoljátok ismertek Engem, de ez nem így van!

Saját képmásotokra alkottatok istent, azt szolgáljátok!

Felemelek embereket a semmiből és megdicsőítem Nevem bennük, hogy piruljatok!

Ők éhesek és jóllakatom őket, ti pedig üljetek vélt gazdagságotok szégyenében!

 

Jelenések 3:

17.  Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

18.  Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

tréfi2 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 480

köszi :-)

 

Előzmény: elizeuska (479)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.20 0 0 479

Ez úgy gondolom megfelelő lesz.

 

Előzmény: tréfi2 (478)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 478

lesz még több videó is? :-)

 

Előzmény: elizeuska (477)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 477

Mária jelenésekről szellemi hátteréről egy tanítás, azoknak is akik tudatlanok.

 

elizeuska Creative Commons License 2014.11.17 0 0 476

5 Móz. 7,25
Az ő isteneiknek faragott képeit tűzzel égesd meg; az azokon lévő ezüstöt és aranyat meg ne kívánd, és magadnak el ne vedd, hogy tőrbe ne essél miatta; mert útálatosság az az Úr előtt, a te Istened előtt.
5 Móz. 7,26
Útálatosságot pedig ne vígy be a te házadba, hogy átokká ne légy, mint az, hanem megvetvén vesd meg azt, és útálván útáld meg azt, mert átkozott.

 

Átokká lettél, mert nem csak beviszed a házadba, hanem a hazugságot is szólod, Istennel és az Ő szavával szemben emeled fel szavad, és taposod meg a törvényét.

 

A tövénytaposó szolgája vagy! Tudod mi lesz a sorosod?

 

2 Thess. 2,7
Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.
2 Thess. 2,8
És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;
2 Thess. 2,9
A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,
2 Thess. 2,10
És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.
2 Thess. 2,11
És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;
2 Thess. 2,12
Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

Előzmény: Törölt nick (471)
zytasu Creative Commons License 2014.11.17 0 0 475

 bocsi:

csak NEM  bikák és juhok vére által, hanem az Ő vére által mehetünk az Atyához.. ennyi változott.

Előzmény: zytasu (474)
zytasu Creative Commons License 2014.11.17 0 0 474

Érdekes Rozálka, hogy Jézus mindig az Ószövetségből idézett...

és azt mondta, hogy nem eltörölni jöttem a törvényt, hanem betölteni..  

Jézus egyetlen vesszőcskét vagy pontocskát sem hagyott ki.. 

és az Ő tanitványai is azt teszik, amit Ő..

 

                 AKKOR? hogy is van ez? ez nagyon-nagyon hibádzik, amit te mondsz..

 

A zsidóknak adta Isten a törvényt, de azért, hogy példák legyenek a más népek előtt, hogy milyen az igaz Istennel járni, élni  - ezt viszont a zsidók, ahol tudták, áthágták..

viszont Jézus volt az egyetlen, aki nem.. és nem csak megváltást, üdvösséget szerzett annak, aki elfogadja Őt, hanem Isten törvényét a szivébe, lelkébe, testébe irta vére által.. 

Isten nem változik, Jézus, amit mondott örök Igazság és meg nem másitja azt.

Amit  Isten a kőtáblára irt, az nem másabb, mint amit Jézus a szivekre irt az Ő vére által.. sőt - nyugodtan el lehet mondani, hogy - szigoritott rajta..

Azt mondta, hogy Ő és az Atya egyek, Jézus, mindig csak azt mondta, amit az Atyától hallott... akkor, hogy törölte volna el az ószövetségi törvényt? csak bikák és juhok vére által, hanem az Ő vére által mehetünk az Atyához.. ennyi változott.

 

Mindezek mellett életével bizonyitotta, hogy a törvényt be lehet és kell tartani, de csakis a Szent Szellem vezérlése, kenete alatt.

.

tréfi2 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 473

Igen, én is így értem az Igéből.

 

Előzmény: chEszed (472)
chEszed Creative Commons License 2014.11.17 0 0 472

De, és egyházival- a hívek közösen.

Előzmény: tréfi2 (459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.16 0 0 471

Dobd ki az a gyufásktatujányi szemléletmódodat és hagyatkozz Isten Szentlelkére.  Saját magad akadályozod meg, hogy Isten tevékenykedjen az életedbe. Túl szűk és zárt a szíved és nem tudja befogadni azt amit Isten adni akar neked. Elutasító vagy Isten Szentlelkével szemben is.  Istent olyannak látod ami a szűk látókörödbe belefér. Az meg nagyon kicsi és kevés.

Isten tágítani akarja a befogadó képességed, de csak akkor tudja megtenni ha hagyod neki.

 

Elhagytad a hit gyülit de ezzel nem csak NS előtt zártad be a szíved hanem Isten előtt is, mivel a zárt szívbe nem tud Isten belépni.

Tök mindegy ki vagy mi miatt zártad be, ha zárva van Isten se tud belépni oda.

 

Ezek az igerészek meg ószövetségiek. Isten csak 10 parancsot adott. Ezeket amiket ide leírtál emberi kreálmányok.  Nem érvényesek a keresztényekre mert csak zsidó parancsok és az nem egyenlő Jézus parancsaival.

A bibliát meg szűrve olvasd, mert két vallás könyve. A zsidóé és a keresztény vallásé. De a kettő között nagy különbség van.

Előzmény: elizeuska (470)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.15 0 0 470

Azok akik bálványimádók nem, hogy nem kerülnek be az élet könyvébe, hanem:

 

Jel. 22,14
Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon  a városba.
Jel. 22,15
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.

 

Nincs örök élete annak aki nem tér meg az Isten, Jézus, és minden féle mondva csinált szentek képeinek tiszteletéből, és imádatából!

Előzmény: elizeuska (469)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.15 0 0 469

Milyen személyes kapcsolata van annak Istennel, aki bálvány templomba jár,  és leborul képek és szobrok előtt.  Nem ismeri az ilyen Istent sem a beszédét!

 

Zsolt. 97,7
Megszégyenülnek mind a faragott képek szolgái, a kik bálványokkal dicsekednek; meghajolnak előtte mind az istenek.

 

Ésa. 2,17
És porba hajtatik a közember kevélysége, és megaláztatik a főemberek magassága, és egyedül az Úr magasztaltatik fel ama napon.
Ésa. 2,18
És a bálványokat teljességgel elveszti.
Ésa. 2,19
És bemennek a sziklák barlangjaiba és a föld hasadékaiba, az Úr félelme elől és nagyságának dicsősége előtt, mikor felkél, hogy megrettentse a földet.
Ésa. 2,20
Ama napon odadobja az ember ezüst bálványait és arany bálványait, miket magának csinált, hogy azok előtt meghajoljon, a vakondokoknak és denevéreknek,
Ésa. 2,21
Hogy elmenjen a sziklák lyukaiba és a hegyek hasadékiba, az Úr félelme elől és az Ő nagyságának dicsősége előtt, mikor felkél, hogy megrettentse a földet.

 

Ésa. 30,21
És füleid meghallják a kiáltó szót mögötted: ez az út, ezen járjatok; ha jobbra és ha balra elhajoltok.
Ésa. 30,22
És megútáljátok megezüstözött bálványaitokat és megaranyozott képeiteket; kiszórod őket, mint az undokságot: ki innen! szólsz nékik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wZZdduXBWCU

elizeuska Creative Commons License 2014.11.15 0 0 468

3 Móz. 26,1
Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok fel a ti földeteken, hogy meghajoljatok előtte, mert én vagyok az Úr, a ti Istenetek.

 

5 Móz. 4,15
Őrizzétek meg azért jól a ti lelketeket, mert semmi alakot nem láttatok akkor, a mikor a tűznek közepéből szólott hozzátok az Úr a Hóreben;
5 Móz. 4,16
Hogy el ne vetemedjetek, és faragott képet, valamely bálványféle alakot ne csináljatok magatoknak, férfi vagy asszony képére;

Zsolt. 97,7
Megszégyenülnek mind a faragott képek szolgái, a kik bálványokkal dicsekednek; meghajolnak előtte mind az istenek.

 

Zsolt. 106,35
Sőt összeelegyedtek a pogányokkal, és eltanulták cselekedeteiket.
Zsolt. 106,36
És tisztelték azoknak bálványait, és tőrré levének azok reájok.
Zsolt. 106,37
És feláldozák fiaikat és leányaikat az ördögöknek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=okCr1SkJ_2E

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.14 0 0 467

Az igaz és élő hit nem a fügefára épül hanem az Istennel való személyes találkozásra.

A bibliai igék pedig a növekedésre valók. A személyes kapcsolat kiteljesedésére. 

De ezt a kapcsolatot  Isten nem csak  egyoldalúan a bibliára korlátozza,  hanem újabb és újabb személyes találkozásokra is. Fontosak a találkozások! Találkozások nélkül nincs élő hit.

Előzmény: elizeuska (463)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 466

Lk 10,20

De azon ne örüljetek, hogy a lelkek néktek engednek; hanem inkább azon örüljetek, hogy a ti neveitek fel vannak írva a mennyben.

 

Ez a lényeg, ebben kell biztosnak lennünk.

 

Előzmény: Törölt nick (465)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.14 0 0 465

hahahahaha  :)  Van, a francokat van!  :))))  Semmi nincs neki. :) Csupán a fejét tömi a sok marhasággal.  Az Igéket is csak kigooglizza de nem éli.

Szívbéli hite nincs neki.  Hatalma meg még úgyse!  :))))

 

A hatalomhoz meg küldetés is kell. :)))

Előzmény: tréfi2 (464)
tréfi2 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 464

Értem. Akkor neked ilyen nagy hited van, rendben.

 

Előzmény: elizeuska (463)
elizeuska Creative Commons License 2014.11.14 0 0 463

Lk. 17,6
Az Úr ezt válaszolta: „Ha akkora hitetek volna, mint egy mustármag, és így szólnátok ehhez a vadfügefához: Szakadj ki gyökerestől, és gyökerezz meg a tengerben - az engedelmeskedne nektek.”

Előzmény: tréfi2 (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!