Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2018.10.01 -1 0 5085

Nem kell ahhoz spanyolul tudni hogy kiköltözz. Rengeteg ember költözik ki nyugdijasként arra a vidékre. 

Előzmény: Limetree (5083)
vélemény Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5084

Én 6 éve kezdtem a spanyol nyelv tanulását. sokadik nyelvként. Azóta minden évben utazom Spanyolországba. Az utazás a legjobb ösztönzés a tanulásra.  Én mindig nagyon alaposan felkészülök, ha egy mód van rá az adott ország nyelvén írt történelmi, művészettörténeti könyvekből, útikönyvekből és honlapokból.

Andalúzia nekem is nagyon bejött, de a legkedvesebb spanyol városom Salamanca.

Előzmény: Limetree (5083)
Limetree Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5083

Nekem minden betűd egyforma nagyságú 😊 Nem szemrehányásként írtam ám  mert ha valaki  akkor én nagyon szeretek offolni, de nem mindenhol nézik jó szemmel.

 

Most találkoztam egy kedves idős angol ismerősömmel, meséltem neki, hogy hol voltunk. Az első kérdése az volt: mikor költöztök? :-D Ő is sokat járt ezen a környéken  főleg Mijasban, és abszolút egyetértett velem  hogy milyen gyönyörűek a városok és a táj.

 

Komolyan rá fogok feküdni a spanyoltanulásra  aztán majd meglátjuk  

Előzmény: szkati (5080)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.30 -1 0 5082

Kent is szep. A többiben is hasonloan egyetertek. Nem veletlen jarok en annyit Spanyolorszagba. 

Előzmény: Limetree (5078)
szkati Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5081

Spanyolország nagyon jó hely! Vidámak az emberek, és nagyon tudnak élni. Ez vonatkozik Barcelónára, vagy Madridra ugyanúgy, ahogy Dél Spanyolországra.

Persze ha az ember nem turista, akkor nyilvánvalóan mást lát, és ugyebár azt is tudjuk, hogy EUrópában itt a legnagyobb a munkanélküliség.

Előzmény: Limetree (5078)
szkati Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5080

Azért írtam sokkal kisebb betűkkel az offot, hogy nem ez a téma, hanem Spanyolország!!!! Ez csak pici hozzászólás volt ahhoz, hogy nektek mit jelent a meleg:))

Előbb a képeket- amiket fel akarsz rakni- másold át egy másik fileba. Ott aztán van olyan program, amivel le tudod őket kicsinyíteni, és persze utána fel tudod rakni ide is. Azért nem tudom megmondani, hogy  ott hogyan, mert nem ismerem, hogy milyen programot használsz.

Előzmény: Limetree (5079)
Limetree Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5079

Jól elvittük a témát.

 

Azt mondjátok meg inkább, hogy hogyan tudnék képet feltenni. Először azt írta  hogy túl nagy  utána csak egyszerűen nem töltötte föl. Úgy szeretnék pedig feltenni egy párat. 

Limetree Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5078

Mi Kentben élünk  előtte Londonban,már lassan 8 éve idekint. Eddig még mindig két nap alatt hozzászoktam a meleghez, sőt forrósághoz, mikor nyaralni voltunk, nekem nagyon hiányzik. Skóciában nem tudnék élni, ellenben Spanyolországban nagyon is 😊 Imádtam  hogy estére ragadok az izzadságtól. 

Előzmény: szkati (5076)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.30 -1 0 5077

Peched volt akkor az időjárással. OFF: Én több mint egy évet éltem Skóciába, de örültem, hogy meleg van. A tél ott nagyon durva tud lenni. Volt, hogy gyalog nem is akartam hazamenni, taxit hívtam, de azt mondták ilyen rossz időben nem jár a taxi. De aztán hazavitt, mert nem messze kellett menni. Mégse mertem megkockáztatni gyalog.

Előzmény: szkati (5076)
szkati Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5076

Nem is a meleg volt nekünk furcsa, hanem a színek hiánya. Szürke volt a tenger is, az ég is, nagy párafelhő takarta a hegyeket. Talán utolsó nap láttuk, hogy a víz kékebb volt, mint korábban, és akkor láttuk azt is, hogy hány hegyvonulat áll egymás mögött. Mi végig a tenger mellett laktunk. Minden reggel nagy szürkeségre ébredtünk, aztán vgay kitisztult az idő, vagy nem. Mindegy. Így is gyönyörű dolgokat láttunk!

Bocs.off: A lányom az elmúlt évet Skóciában töltötte, és nagyon nehezen viselte itthon az idei, nyári hőséget:))

Előzmény: Limetree (5068)
feketefelho Creative Commons License 2018.09.30 0 0 5075

Az utolsó hozzászólások közt elharapódzott a "valami elromlott az időjárásban" hangulat, és épp te voltál az utolsó a sorban (egyébként csak az eleje szólt konkrétan neked, a többi meg csak úgy általánosan).

Előzmény: Flower2000 (5074)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 -2 0 5074

Nekem címezted, hát meg kell mondjam hogy én nem képzelem azt, hogy minden az átlagos időjárás szerint zajlik. Tanultam en statisztikát és meglehetősen sokat voltam az ev minden hónapjában mediterrán vidéken. 

Előzmény: feketefelho (5071)
dokeee Creative Commons License 2018.09.29 0 0 5073

Ma épp Xerocambosban voltunk, 28 fok volt és ezerágú napsütés.

Előzmény: Limetree (5068)
feketefelho Creative Commons License 2018.09.29 0 0 5072

Na, pont a link  maradt le.

Előzmény: feketefelho (5071)
feketefelho Creative Commons License 2018.09.29 0 1 5071

Azért ez nem teljesen Spanyolországot érintő dolog.

Egyébként ez nem hurrikán, hanem medikán (lásd. itt)

 

Nem az időjárással van baj, hanem az emberekkel. Mi azt képzeljük, hogy minden a sztereotípiák szerint működik, tehát a mediterrán vidéken mindig jó idő van, süt a nap és meleg a tenger.

Hát, bocs, de ez nem így van. Nézzétek meg ezt az oldalt, ahol a Malagában mért múltbeli adatok vannak feldolgozva. Különösen ajánlom figyelmetekbe pl.:

1. az augusztusi hőmérsékleti görbét...

...augusztus elsején a napi maximum hőmérséklet átlaga 31 fok, de volt már ezen a napon 36 fok is és 26 fok is (az egyik ugye dög meleg,  a másik meg igencsak hűvöske nyári nap - legalábbis a tengerparton).

2. az októberi átlagos csapadék grafikont

Itt az látszik, hogy pl, október végén az átlagos csapadékmennyiség 60mm körül szokott lenni, de volt már 5mm és 100mm is (az egyik szárazságot, a másik özönvizet jelent, amit okozhatott valamikor egy az általad linkelt hírben szereplő "medikán"). 

Tehát nem mindig alakul az átlagosnak (az elvártnak) megfelelően az időjárás.

(Megj.: A Világ Meteorológiai Szervezet is e mellett tette le a voksát, amikor azt mondták, hogy a következő években szaporodni fog a szélsőséges időjárási jelenségek száma, a globális felmelegedés hatására. Vagyis az eddig átlagosnak tekintettől egyre inkább eltérő időjárást fogunk tapasztalni. Ez nem azt jelenti, hogy nincs rendben a dolog, csak mi nem ehhez vagyunk szokva.)

Előzmény: Flower2000 (5070)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 5070
Előzmény: Limetree (5068)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 5069

"ahogy tavolodtnk vagy közeledtünk a parthoz, úgy is változott. Ilyet még eddig sehol nem tapasztaltam "

Hát pedig ezt lehet másutt is tapasztalni tengerparton, hiszen a tenger tartja a meleget, míg a szárazföld előbb hűl le. 

Előzmény: Limetree (5068)
Limetree Creative Commons License 2018.09.29 0 0 5068

Valami biztos elromlott. Nekem a másik kedvenc helyem Kréta,, ott is jó idő szokott lenni még októberben is. Most ott is vihar és hideg van. 

 

Érdekes amúgy, hogy nem tudtatok rendesen aludni. Acebuchalban én reggel még fáztam is, igaz, az egy nyugatra néző völgyben van  fent a hegyekben. Álorában is egy vékony pizsamában aludtam, a klímával csak a fiam szórakozott, igazából nem kellett. Napközben persze nem fáztunk, sőt, de mi már az angol időjáráshoz vagyunk szokva 😊 Ha húsz fok fölé megy a hőmérséklet  akkor már nyári ruhát veszek fel 😀

 

Ami viszont szerintem tény, hogy szinte nem volt két nap, mikor ugyanolyan lett volna az idő, illetve ahogy tavolodtnk vagy közeledtünk a parthoz, úgy is változott. Ilyet még eddig sehol nem tapasztaltam  

 

 

Előzmény: szkati (5067)
szkati Creative Commons License 2018.09.28 0 0 5067

Az az igazság, hogy mi mindig szeptember első felében megyünk nyaralni, és ez általában bejön. Nincs már annyira meleg, elkezdődött az iskola, tehát főszezon sincs. De mostanában valahogy nem jön be. Míg évekkel ezelőtt Szicíliában halálra fagytuk magunkat szeptember első felében, úgy most, pont az ellenkezője. Szerintünk kibírhatatlan meleg volt, klíma nékül nem lehetett aludni, és bizony a városnézéseket nagyban megnehezítette a meleg, mert persze hőségben az ember kevesebbet bír. És ezt nem lehet csakis Európára vonatkoztatni, mert pl. Ázsiában( Thaiföldön), az elmúlt két évben, az állítólagos főszezon kellős közepén( februárban), nem tudtunk fürödni hetekig, nem láttuk a szép tengerszíneket, egyszóval valahol, valami elromlott:))

feketefelho Creative Commons License 2018.09.28 0 1 5066

Legfrissebb híreink: Spanyolországban és Portugáliában a beígért 40 fok érdeklődés hiányában elmarad. ;-)))

Előzmény: Flower2000 (5061)
szkati Creative Commons License 2018.09.27 0 0 5065

Akkor olyan, mintha nem egy helyen lettünk volna. Halálosan meleg volt.

Előzmény: Limetree (5060)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.27 -1 0 5064

Persze. Hősegben nem jo turazni. Én is most punnyadok a medence szelen mert olyan meleg van itt Tenerifen.

Leni22 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 5063

Nagyon köszönöm a sok hozzászólást,nagy segítség volt. :)

Limetree Creative Commons License 2018.09.27 0 0 5062

Igazából nem nagy baj  hogy nem volt annyira meleg. Ha ilyen tengerparton fetrengést szerettünk volna  akkor biztos zavart volna, de így pont jó volt.

Előzmény: Flower2000 (5061)
Flower2000 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5061

Most 40 fok jön be Spanyolországba. TV ben lattam. Spanyol csatorna.

Előzmény: Limetree (5060)
Limetree Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5060

Nem, egesz vegig olyan 26-28 fok volt, Granadaban volt egyedul 30 korul. A part kozeleben rendszeresen huvosebb volt. Pl Aloraban azt mutatta a telefonom, hogy 30 fok van, lent Malagaban meg csak 27, raadasul eleg sok volt a felho is.

Előzmény: Flower2000 (5058)
Limetree Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5059

http://indafoto.hu/anemone_nemorosa/image/26051486-8cd3cdb0/779168

 

Irtam egy hosszut, amit nem kuldott el, most pipa vagyok. A lenyeg, hogy a piros utat kovettuk majdnem vegig. 

Flower2000 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5058

Ez érdekes. Nem volt nagy meleg?

Előzmény: Limetree (5051)
Limetree Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5057

Az út szinte végig aszfalt, ahol lefelé mentünk, a hídtól nem messze, ott volt köves, de elég széles, szóval ne egy ösvényt képzelj el 😊. A lépcső mondjuk elég keskeny és meredek, de az is teljesen biztonságos.

Előzmény: Leni22 (5055)
Limetree Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5056

Szia. Mi pont ezt csináltuk. Átmentünk gyalog a határon, majd a Google maps segítségével először felgyalogoltunk a mór várig. Nem emlékszem  hogy mennyi volt, talán fél óra, kell egy kicsit kapaszkodni, de nem vészes. 

 

Itt megvettük a jegyet, £12-ért mindent meg lehet nézni  kivéve a második világháborús alagutakat, adnak egy nagyon jó kis térképet is. Már itt a várnál láttunk egy pár majmot. Ezután a térképen kijelölt utat követve mentünk tovább, gyakorlatilag egy kört írtunk le. Szépen emelkedik az út, az egyetlen húzós rész azonban az, ahol lépcsőn kell felmenni a cable car felső állomásához, ott szakadt rólunk a víz rendesen.

 

Szerintem így megtéve az út nem vészes, mert egyszerre nem megy sokat az ember. Persze az nem árt  ha szeret és tud is gyalogolni 😊

Előzmény: Leni22 (5055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!