Keresés

Részletes keresés

kávékirály Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1194

Vettem az asszonynak gaspreyt!

 

Kutyaellenes, CS-CN-es, ezt itt olvastam, hogy jo!

 

Viszont aggodok, mert azt irta itt valaki, hogy 20 mg-os csak a legalis, ez meg 50 ml az van rairva.

 

Akkor ez most jo, vagy nem franko?

RAMBO II. Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1191
"TOPIKTÁRSAK, EGY SZAVÁT SE HIGYJÉTEK EL NEKIK, EZEK A NETHÍRLAP FÓRUMJÁRÓL ÁTSZIVÁRGOTT BOMLASZTOK AKIK SZÁNDÉKOSAN HAZUDOZNAK!!"

Kösz hogy szóltál majd figyelünk.
Előzmény: Törölt nick (1181)
- Gibson - Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1190

Üdv!

Örülnék, ha befejeznéd a rágalmazást.

Előzmény: Törölt nick (1187)
kagabor Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1189

OFF

..."miért írnak megtévesztő marhaságokat. Azért hogyminnél kevesebben olvassák az indexes fórumot "...

 

Bárcsak így lenne. De pont az a baj, hogy nem így van. Ugyananúgy sokan olvassák az index-est, és a sok hülyeség minden kezdőt megtéveszt, bevisz a málnásba. Gratulálok az illetékeseknek...

 

Egyáltalán nem bánom, hogy az a bizonyos gvass1 reklámozza az üzletét, mert én is ott vettem a gp-met. Itt helyben minimum 5 ronggyal lett volna drágább, csak a stukker. Ja, meg persze nem is kaptam volna itt olyant... Nameg a nethirlapon az ember szakértőtől kapja a tanácsot. Még akkor is, ha ba*megezve, de az legalább biztos amit írnak.

 

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1187)
scratch Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1188
Cserébe kevésbé hatékony. Nálunk az asszony jár élessel, nekem meg csak gázra van viselésim. :(
Előzmény: kávékirály (1161)
kagabor Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1180

Azt mondjuk még megértem, hogy valakinek van valamennyi tapasztalata, és ez persze -lévén szubjektív- csak úgy buzog benne, és megosztja másokkal is. Így könnyen előfordul, hogy egy CN-t hatásosabbnak magyarázunk egy peppernél, vagy milliliterben mérjük a tömeget.

 

De azt nem értem meg, hogy akik direkt írnak megtévesztő marhaságokat, vajon miért csinálják? Nem azért, mert idegesítő (pedig az is), hanem mert elszomorító. :( A Net-et használók többsége már eljutott odáig, hogy ha valamit keresek, akkor Google. A Google a gázspray kifejezésre elsőként még mindig ezt a fórumot dobja ki, nem a nethirlap-ost. És ha valaki idejön infóért, mint én kis naív kezdő koromban, akkor ez 'jól' megtéveszti.

 

Nem kellene ezt inkább abbahagyni? Belepillantottam a gp topic-ba is, és ott is ugyanez a helyzet. Sokkal jobb, ha az embert egyből lehülyézik mikor tudatlan, mintha hagynák tévedésben. Mert az életünkkel játszunk, meg máséval is...

 

kagabor

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1179

Kérlek feltétlen vidd magaddal a szöveget ami alapján feljelented!

Legyen már egy jó napjuk a rendőröknek, egy jót röhöghessenek már rajtad!

Előzmény: Törölt nick (1170)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1178

KÁELEF, mondjuk nem egészen a te véleményedre voltam kíváncsi, mert egy pár fórumon már volt szerencsém az ostoba hozzászólásaidhoz...pl. NetHírlap gázspray-s topikja kedves KLF. Ugye nem baj, hogy az ottani neveden szólítalak? Ott sikerült annyi sületlenséget összehordanod, hogy azokat olvasva egy hétig röhögőgörcsökben fetrengtem. Amikor egy vagy két ember kardoskodik a CN, CS, neadjisten az ammóniás szutykok mellett a másik negyven hozzászóló ellenében, akkor az ember nem sokat gondolkodik azon, hogy vajon kinek is van igaza az adott témában.

Utálom, mikor valaki légből kapott hozzászólásokat írogat, mikor dunsztja sincs az adott témához. Én is agyba-főbe dícsérhettem volna a First Defense spray-t, de mivel nem próbáltam még, inkább rákérdeztem, hátha valaki többet tud róla mint én!

kagabor Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1176

:)))))))))

Ez úgy lehetséges, hogy mindkét hatóanyaggal gyártanak. :))

http://www.abwehr.de/

A fenti linken bal oldalon láthatod a pfeffer-, jobb oldalon a CS kollekciót. Előbbi 9,45 EUR-tól, utóbbi 7,95 EUR-tól kapható, úhhogy nekem van a drágább! :))))))

 

Üdv: kagabor

Előzmény: Törölt nick (1174)
exidegenlégiós Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1172
egész nyugodtan, mert még irakban történt a háború alatt....de mit tudhatsz te erről...
Előzmény: Törölt nick (1170)
kagabor Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1171

A CS tényleg ez: orto-klorobenzilidén-malononitril

De csak ennek kedvéért előkotortam az ORIGINAL TW 1000-et, és ez van ráírva: pepper-fog, oleoresin capsicium. Tehát OC.

 

A következő link a wikipedia-ra visz. Az igazság itt van:

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nnyg%C3%A1z#CS

 

Érdemes olvasgatni... :)

 

"deha megtalál nálad a rendőr egy 40-ml es gázsprait akkor hiába mondassz bármit úgy sem hiszi el."

Manapság már a rendőrök sem olyan hülyék, mint azt sokan hiszik, és talán a törvényeket is ismerik. ;)

 

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1169)
kagabor Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1168

Szerintem egyszerű költői túlzás volt. Én is ismerek olyant, aki cirka 20 évet töltött a szakmában. Ők is CN-t használtak, de a hatását enyhébbnek írta le... :)

 

kagabor

Előzmény: Törölt nick (1167)
kagabor Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1166

Engedtessék meg, hogy közbevessek valamit. Vagyis valamiket, de csak és kizárólag azért, hogy az ide tévedő érdeklődők ne egy ember tapasztalata / véleménye alapján döntsenek nagyon fontos kérdésekben.

 

KÁELEF, tizstelettel, de tévedsz. Semmi köze az űrméretnek a gázspray töltőtömegéhez! Nem a 20 milliliteres, hanem a 20 grammos töltőtömegű gázspray az, ami még nem minősül közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek! (Bár közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényre még ilyent sem lehet vinni.) Tessék csak elolvasni az ide vonatkozó jogszabályt.

 

Az, hogy ki szerint melyik hatóanyag jobb, teljesen szubjektív. Szerintem azt érdemes figyelembe venni, hogy a többség szerint, vagyis a hozzáértő, tapasztalt többség szerint melyik az. Ez alapján:

Legkevésbé hatásos: CN (klór-acetofenon, pl. Pajzs 5000)

Enél jobb: CS

Legjobb: Paprikakivonatos, tehát pfeffer, vagyis pepper (OC, PV)

 

Nekem is van Pajzs 5000-em. Folyton szivárog belőle a gáz, és úgy tudom, nem egyedi eset, hanem a széria ilyen gyalázatos.

 

Amit KÁELEF írt, a TW 1000 (ilyenem is van) ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, mint a Pepper KO (meg ilyenem is van). Ezt érdemes megvenni bárkinek, akinek nem speciális igényei vannak. (Nem jet, vagy foam kell neki).

 

Üdv: kagabor

exidegenlégiós Creative Commons License 2007.01.11 -1 0 1165
Teljesen egyetértek veled, a paprika spary semmire sem jó, én csak lecsóba szoktam használni....ami igazán nyerő, az a CN...na az valami tuti anyag.....munkám során sokszor használtam, és a hatás döbbenetes volt: a lefújt fickónak teljesen eltűnt az arca, és kifolytak a szemei....( további hatásokról inkább nem írnék, mert gyerekek is olvashatják a fórumot)
Előzmény: Törölt nick (1164)
JimmyJoe Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1162

First Defense Mk7 vagy Mk8.

Kinek mi a véleménye erről az OC-spray-ről, esetleg gyakorlati tapasztalata van valakinek róla?

kávékirály Creative Commons License 2007.01.09 -1 0 1161

Jaj mar, mit nem lehet azon megerteni, hogy a nok utaljak a durranos izeket.

 

A gazspray csak szzisszeg, azert szeretik. Meg egyszerubb hasznallni is.

 

 

Előzmény: scratch (1160)
scratch Creative Commons License 2007.01.08 0 1 1160
Nem így kell nézni... Utálja a pisztolyt, és ha megtámadják az nem utálja? Mi a fontosabb, hogy legális keretek között a leghatásosabb fegyvere legyen, vagy az, hogy mit utál, és mit nem. Ilyen hozzá állással még a spray-t se fogja tudni eredményesen használni szerintem.
Előzmény: kávékirály (1158)
kávékirály Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1158

Szerbusztok!

 

En gazpisztolyt akarok venni, de asszonykamnak (3 gyermekem anyja) kellene valami nem pisztolyforma, mert aztat utalja.

 

Mijen gazspret ajanlatok, ami nem vakitja meg a tamadot? Nem akarunk bortonbe kerulni?

szpsz911 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 1157
Én ezt megértem, ok, időközben viszont kimerítő válaszokat kaptam a másik topicon Tőled is és egy kollégától szintén.
Előzmény: Törölt nick (1156)
szpsz911 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 1155
Köszi. Beírtam a gázpisztolyos topicba is. Ha van konkrét ötleted, javaslatod a témában, és nem nagy kérés, írd meg priviben légyszíves. thnx
Előzmény: Törölt nick (1154)
szpsz911 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1153

Üdv az ittlévőknek!

Köszönöm a gyors infókat. Ezek árban is egészen jól hangzanak.

Egyébként hatásosak?

Nem akarok untatni senkit a történetemmel, de csak azért akarok valami ilyesmit venni, mert én egy békés ember vagyok, rég kinőttem már a hőbögésből, de egyik nap Budapesten, megesett, hogy egy baromarcú autós utcákon át üldözött, mert rádudáltam egy elémvágásért és ezt nagyon mellreszívta.

Én aztán sikeresen leráztam a barmot, az időközben mobilon hívott ügyeletes zsandár igencsak kölletlen volt. Na most ilyenkor mit tegyen az ember?

Ilyen esetkre kell valami, hogy az ember megvédhesse magát az utcai agressziótól.

üdv

Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1151
Halihó, szpsz! :)))) Klever Pfeffer KO spray a neked való, beszerzési helye többek között a Gunbox a Bethlen Gábor 10-ben a Keletinél. Ára kábé 1200 forint volt, amikor utoljára vettem, valamikor tavaly nyáron. A spray minden általad megadott követelménynek megfelel :))
Előzmény: szpsz911 (1149)
I.Blasius Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1150
Pl. Gunboxban a Keleti pu.-tól nem messze lehet kapni ilyet, kb. 1200 Ft-ért.

Van a Daisyben is, a Bartók B. úton kb. hasonló áron.
Előzmény: szpsz911 (1149)
szpsz911 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1149

Hello!

Nem vagyok egy militartista beállítottságú fazon, de hozzáértőktől kérdezném, hogy hol, mennyiért lehet olyan gázspray-t venni, ami teljesen legális, jogtiszta, a rendőr sem kobozza el a birtoklásáért és támadás esetén is jogiszta dolog használni?

előre is kösz

üdv

turp Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1146

Hali.

Az inert "gyakorló "spray.A def-tec gmbh honlapján lehet megnézni.A hatástalanitó (neutralizáló) spray a cool it,bár szerintem nemsokat ér.

Előzmény: petiz (1144)
petiz Creative Commons License 2006.12.27 0 0 1144
nekem is egy 50ml-es MK-3 Foam lenne a választásom csak én sem tudok szerzni,ha valaki tudja hol lehet kapni hatósági igazolvány nélkül az léci szóljon,lehetőleg pesten,akár piacon. aamúgy külföldi oldalakon láttam ilyen ellenszerét,ezt az inert spray-t,ezt magyarországon nem lehet kapni szerintetek??
m2robot Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1138
Tud valaki angolul ? Ugyanis találtam egy oldalt, ahol van 2 gázspreay de ugyanolyan, viszont az utóbbi drágábgb és más van ráírva ! Van az O C nál még újabb ezek szerint ?? 2.0%  Capsaicin & Related Capsaicinoids

 

3.3 million scoville heat units (SHU)

turp Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1137

HI!

Állitolag a gel formátum sokkal jobb,de ha ló nincs jó a hab is:DD

Hát a beszerzés valóban nem könnyű.....

Előzmény: Wild_Bear (1136)
lzleo Creative Commons License 2006.10.31 0 0 1135
Nekem egy 50ml-es MK-3 Foam lenne a választásom.
turp Creative Commons License 2006.10.30 0 0 1134

Hali!

Az mk-4 75ml és nem 80,de abban tökéletesen igazad van ,hogy bazi nagy.mk csak 50 es létezik.(def-tec gmbh)

Amit én találtam az tw-1000 hab kb 2m re visz el de baromira hatásos.

Előzmény: Wild_Bear (1132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!