Keresés

Részletes keresés

Levendula75 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3715

Sziasztok!

Mi szept.7-én mentünk volna a Salamisba. Green mélyen hallgat, semmit nem írtak egyenlőre. Ez nem (sem)  túl korrekt.

Mi a helyzet ilyenkor az iroda által lefoglalt észak-ciprusi szállodai helyekkel? Gondolom ki kell fizetniük a szálláshely felé? 

 

Álmaimruhája Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3714

Utaznék én szívesen, de sajnos ez a hét lett volna csak jó. Legkésőbb vasárnapra haza kellett volna érnünk, így nem tudom már átszervezni a nyaralást sehová. Max. pár nap belföldön. Jövőre viszont remélem újra jöhet Ciprus. 

Köszönöm a segítségeteket. 

csaba08 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3713

Szia!

 

Utazz velük, válasz irodát:

 

Toucan Tourist - http://www.toucantourist.hu/

Viva Travel - http://vivatravel.hu/

 

Sun & Fun - https://www.sunfun.hu/

Taurus Reisen - https://www.taurusreisen.hu/

 

Üdv:

Csabi

Előzmény: Álmaimruhája (3712)
Álmaimruhája Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3712

Sajnos mi is így jártunk.

Egész évben készültük az utazásra. Szándékosan nem választottuk Törökországot, mert nem akartunk abba a régióba utazni.

Szabadság, minden elintézve. Kirner Zsuzsival előre egyeztettem a kirándulásokat.

Állunk a repülőtéren, és közlik, hogy sorry. Mehetsz Törökországba kedden, vagy visszakapod a pénzed. ( reméljük).

Egyébként pedig most menj haza, mert nekik elszámolási vitájuk volt a légitársasággal.

 

Szomorú, hogy ilyet meg lehet csinálni. 

 

csaba08 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3711

Nézőpont kérdése! :)
Lehet nem a többi iroda a drága...

Előzmény: szkubi2k (3710)
szkubi2k Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3710

A kedvem nem ment el, de ezek az utazási irodák jóval magasabb áron adják.

Előzmény: csaba08 (3698)
Ölüdeniz Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3709

Nem gazdasagos!ilyen szoveg...a karterites gazdasagos??megerdemelne az iroda h.tobbszoros karterites fizessen!

Ölüdeniz Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3708

Vajon miert szuntette meg????gyanus. Nem igaz h.egy Eszak Ciprusi gepet nem tudott megtolteni. Sokkal biztonsagosabb mint Torokorszag. A zold iroda korul sok a botrany. Tavaly a Lapta hotel most meg ez. Sok ember erre a nyaralasra vart!es csak valotlan dolgokat irogatnak indokkent. Az utazasi kiallitason megy a flancolas a legnagyobb standdal. Amugy meg emberek nyaralasat sikerul osszezuzni. Miert nem berel Larnacara gepet????vajon?

csaba08 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3707

Szia!

Milyen infót szeretnél?

Csabi

Előzmény: LosArtos (3705)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3706

Szia!

 

"Csabiiiim, miért nem hallgattam rád???? :)"

 

Köszönöm, ez szép volt, jól esik az ilyen. :)

Segíthetek esetleg?

 

Üdv: Csabi

 

 

Előzmény: Barbibabika (3704)
LosArtos Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3705

Telefonon nem adtak semmi információt, állítólag dolgoznak a problémán, és még ma emailben értesítenek.

Előzmény: csaba08 (3703)
Barbibabika Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3704

Szia! Mi 18-án mentünk volna, de ugye most már,de hát ugye nem megyünk..... Ti  melyik utazási irodával mentek? Most megint kezdhetem nézegetni a hoteleket....áááááááááá....... Csabiiiim, miért nem hallgattam rád???? :)

Előzmény: KennyVicky (3685)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3703

Green Travel az ÖSSZES ciprusi járatát megszüntette!

 

Írtam a lehetőségekről, úgy tudom többen már éltek is vele, felkeresték az irodákat.

Nem érdemes sokat várni, mert így is korlátozottak a lehetőségek.

 

Csaba

Előzmény: LosArtos (3700)
Betti_91 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3702

Szia Mima24! 

 

Ti is most mentek ide először? Félpanzióval? 

Előzmény: Mima24 (3682)
Laci_BP Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3701

Hát a honlapon már nincsenek is fent Ciprusi utak, úgyhogy szerdán oda, velük biztos nem utazik senki. Vedd fel velük a kapcsolatot és nézzetek más lehetőség után.

 

Én is jártam így pár éve a Green Travellel. Szicíliára mentünk volna, ~ fél millió be volt fizetve 3 főre. Indulás előtti napon szóltak, hogy nincs hely a gépen, keressünk másik utat. Persze nem volt náluk semmi más értelmes áron hirtelen. Visszaadták a pénz, de semmi többet. Írtunk panaszlevelet meg kértünk kártérítést, de még egy elutasító/bocsánat kérő levélre se méltattak.

Előzmény: LosArtos (3700)
LosArtos Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3700

Sziasztok! Van valami új információ a Greentravel-es ciprusi utakról? Szerdán indulnánk elvileg, de semmilyen értesítést nem kaptunk idáig.

huziga Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3699

Kedves Enikő!

A szállodán kìvül nincs semmi vásárlási lehetőség.A tengerpart feletti bárban van kihelyezve vízautomata délelőtt 10-től,illetve reggelinél is van automata.Minden ebédnél és vacsoránál jár egy 1,5 literes ásványvíz.Előfordult,hogy reggeli után kértünk üvegeset és szívesen adtak.

Kiránduláson nem vettünk részt,ezért érdemben nem tudok nyilatkozni.

Andi

Előzmény: kisenikő (3690)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3698

Sziasztok!

 

Minden kedves utas, aki a mai nappal szembesült, hogy a Green Travel törölte az összes Észak-Ciprusi útját és járatát és még nem ment el a kedve attól, hogy Észak-Ciprusra utazzon, próbálunk segíteni, mert számtalan más lehetőség van még!

Ahogy Zsuzsi is írta, itt van egy csomó másik iroda:

 

Toucan Tourist - http://www.toucantourist.hu/

Viva Travel - http://vivatravel.hu/

 

Sun & Fun - https://www.sunfun.hu/

Taurus Reisen - https://www.taurusreisen.hu/

 

Ha emailt írtok, keresünk helyet az irodáknál.

 

Utazási lehetőségek:

 

Budapest-Larnaca-Észak-Ciprus

1, oda-vissza út a WizzAir menetrendszerű járatain

2, oda út: WizzAir , vissza út: Pegasus Airlines (Isztambuli átszállással) => útlevél szükséges!

 

Budapest-Istambul-Észak-Ciprus

oda-vissza út: Pegasus Airlines vagy Turkish Airlines menetrend szerinti járatokkal. Ez esetben útlevél szükséges!!!!

 

Szóval a lehetőségekhez mérten próbálunk segíteni.

Valaki írta pl, hogy nem volt már foglalható az LA Hotel, a fenti irodákból a Toucan Touristnál és a Sun & Fun-nál tuti foglalható!

Írjatok emailt és segítünk Zsuzsival, amiben tudunk.

 

Üdv: Csaba

kirnerzsuzsa Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3697

Szuper! Az október a legjobb!

Előzmény: donomano85 (3676)
kirnerzsuzsa Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3696

Állítólag visszafizetik a teljes összeget annak, aki nem akar Törökországra cserélni.

Előzmény: Álmaimruhája (3694)
kirnerzsuzsa Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3695

A Green Travel az ÖSSZES ciprusi járatát megszüntette! Ha náluk van foglalásotok, hamarosan tájékozódhattok a lehetőségekről.

Cserébe törökországi 5*-os All Inclusive, vagy teljes pénzvisszatérítés az előzetes infók szerint. Ha mégis Észak-Ciprusra szeretnétek jönni, van rá lehetőség bőségesen! Nézzétek meg például a Viva Travelt! Ők az Wizz Airrel utaztatnak és így nem vesztetek el egy napot, mint az átszállásos, vagy Antalyában megállásos és hajnalban hazautazós sztoriknál. Este érkeztek és este utaztok el, a 7 nap, 7 éjszaka az valóban 7 nap és 7 éjszaka! Ha nem találtok alkalmas időpontot, akkor  vehettek jegyet a Wizznél és foglalhattok szállást Csabinál, vagy nálam! 

Álmaimruhája Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3694

 

 

 

Sziasztok.

Ma a repülőtéren szembesültünk azzal, hogy nem indul a gépünk Észak-Ciprusra. Green Travel.

Felajánlották, hogy kedden mehetünk Törökországba. Hasonló kategóriájú szállásra, és levonnak -30 % ot, amit visszakapunk.

Ciprus felejtős. 

Illetve vissszakapom a befizetett összeget,

Mi nem akarunk Törökországba menni. 

Ilyenkor kérhetünk + kárpótlást az irodától?

Csaba?

Mandulatej Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3693

Sziasztok,

 

Ma jött a telefon Greentraveltől, hogy a holnapi út (08.22) sem indul Észak-Ciprusra.  Van itt más is akit ma hívtak fel?

 

Köszönöm

 

csaba08 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3692

Sziasztok!

 

Reggeli infó Kirner Zsuzsitól:

Ma sem indult el az Green Észak-Ciprusi gépe Ferihegyről.

Greentől: hivatalos tájékoztatás hamarosan.

 

Üdv: Csaba

 

Előzmény: drnagyreka (3688)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 3691

Szia!

Helyesen írta válaszként neked a fórumtárs:

 

De ha átszállással mész, akkor be kell lépned Törökországba.

 

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?torokorszag

 

"Nyomatékosan felhívjuk a Törökországba utazó magyar állampolgárok figyelmét, hogy az országba kizárólag érvényes útlevél birtokában léphetnek be. 
Vízummentes beutazás esetén az útlevélnek a belépéstől számított legkevesebb 150 napig érvényesnek kell lennie (a 90 napos vízummentességi időszak alatt + 60 napig)."

 

Üdv: Csaba

Előzmény: KennyVicky (3686)
kisenikő Creative Commons License 2016.08.20 0 0 3690

Kedves Andi! Nagyon köszönöm a beszámolót, nagyon jó volt. Azt kérdezném még, hogy kisbolt, bazár , bármi van a hotelkörnyékén, ahol ásványvizet lehet venni? Vagy erre is vonatkozik, hogy gyalog semmi elérhető nincs a környéken?

Idegenvezető által szervezett programon vettetek részt? Mi a véleményetek? ( Olyan kirándulás érdekelne, ahol nem kell sokat gyalogolni, fáj a lábam sajnos ) Köszi Enikő

Előzmény: huziga (3678)
VikTam Creative Commons License 2016.08.19 0 0 3689

Szeptemberben csak szerdánként lesz charter járat, gondolom mert nem volt elég jelentkező. Úgyhogy 7-én vagy 14-én mehettek, ha van még hely. Ha nincs akkor visszakapjátok a befizetett pénzt. Már más is írt erről, olvassátok vissza!

Előzmény: drnagyreka (3688)
drnagyreka Creative Commons License 2016.08.19 0 0 3688

Sziasztok! Mi ma kaptunk értesítést a Green Traveltől, hogy a szeptember 12- én Èszak-Ciprusra induló jaratunkat nem indítják el. 

Tud esetleg valaki bővebb infót, aki ugyanebbeN az időpontbán utazott volna? Köszönöm előre is!

 

Petra Apa Creative Commons License 2016.08.19 0 0 3687

Észak-Ciprusra csak törökországi belföldi járat mehet. Ezért van úgy nevezett "technikai stop" Antalyában. Ilyenkor nem hagyhatod el a gépet (tankolás történik valamint azok az utasok, akik törökországi céllal érkeznek itt szállnak ki hazafelé meg be). Ha ebben az esetben el kellene hagynod a gépet, már kellene útlevél.

 

De ha átszállással mész, akkor be kell lépned Törökországba.

 

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?torokorszag

 

"Nyomatékosan felhívjuk a Törökországba utazó magyar állampolgárok figyelmét, hogy az országba kizárólag érvényes útlevél birtokában léphetnek be. 
Vízummentes beutazás esetén az útlevélnek a belépéstől számított legkevesebb 150 napig érvényesnek kell lennie (a 90 napos vízummentességi időszak alatt + 60 napig)."

Előzmény: KennyVicky (3686)
KennyVicky Creative Commons License 2016.08.19 0 0 3686

Szia Csaba, lattam hogy irtad hogy nem kell Ciprusra utlevel, viszont ha Isztanbuli atszallassal van akkor mi a helyzet.? Lehet hogy tudsz abban is segiteni.? 🙈

Előzmény: csaba08 (3647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!