Keresés

Részletes keresés

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.05 0 0 711

Sziasztok,

 

Kellene egy kamerarendszert felszerelni. Kérni kell árajánlatokat és a közgyűlés elé vinni azt.

Ideiglenesen lehetne vetetni a közös képviselővel fémtáblát, mely azt hirdeti:

„Kamerával megfigyelt terület”!

 

Szerintem ez is elgondolkodtatja majd a tolvajt.

 

Lehetne szúrópróbaszerűen gondnoki feladatot ellátva, esténként egy kört tenni „nem várt helyeken”

Sajnos, ha nem lépünk, akkor elkanászodnak és már egy tábla vagy kamera sem rettenti el őket.

 

Lehetne mágneskártyás zárat felszereltetni. Errek is lehet árajánlatát kérni.

Így a kapu csak kulcs és jeladó együttes használatával nyílik. Cserébe viszont le kell menni a rokonokhoz, ha jönnek. De gondolom ez nem okozz akkora gondot, cserébe  az anyagi biztonságért.

Még  a végén beköltöznek a srácok a tetőre vagy kapualjba drogozni. Esetleg egy két csöves. Hallottam már hasonlót. Sajnos könnyen megtörténhet.

 

Egy a gépjármű behajtóhoz. Egy pedig a bejárati ajtóhoz. Sajnos olyan mindig lesz aki beengedi a szórólapost, de még  a Mikulást is!

 

És ne féljünk kétes alakokat megállítani ha utánunk, vagy előttünk felpakolva probálnak távozni.

Ki is lehetne írni, hogy mindenki saját maga jöjjön be, ne pedig ajtófogással. Ezen nem kell megsértődni sem.

 

Ebből lehet dolgozni.

 

B703 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 710

És nem csak a kaputelefonról van szó, hanem a azon kedves lakókról is, akik fél percet nem képesek várni, hogy lecsukódjon a garázs ajtaja.

 

Vagy ha már nem várja meg, nyomja meg a gombot, ami lecsukja......

 

 

 

Előzmény: A505 (709)
A505 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 709
DRÁGA KEDVES SZOMSZÉDOK!

Ismételten szeretném megköszönni azon kedves hanyag, felelőtlen, nem tőrődöm lakónak, hogy bárkit beenged kaputelefonon.

Ugyanis, beengedünk szorólapos embereket, ( vagy aki azt mondja) és ENNYI.

Júniusban ellopták az egyik biciklinket a garázsból.
Ezen felbuzdulva minden nap felvittem az 5.-re,a másikat és ott a korláthoz láncoltam.
A MAI NAPIG!!!!!!


GONDOLKOZZUNK MÁR EL EGY KICSIT!!!!!!

Ha az 5.-ről el tudnak lopni egy biciklit, akkor meddig kell még várni, hogy valakihez be is törjenek.
De ezt úgy látszik nem lehet megérteni.

Borzasztó ez a lakóközösség.

Nem írom le hogy mit kívánok az illetőnek, de mindenki el tudja képzelni.


A
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 708
Szia!

Próbáltam szerezni kulcsot, de az Arénában a kulcsmásolónál azt mondták, hogy nem szokott lenni ilyen típus, még utána kell járnom máshol.
Előzmény: A/203 (707)
A/203 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 707
Szia Lakó 001!

Megnéztem a tárolótokat. Nem volt szép látvány:-(. Nagyon pancser volt, aki bement oda, mert igen vandál módjára végezte a dolgát. A múltkor nekünk csak a zárat törték el, és nem bántották az ajtót és tokját (még szerencsére).
Bementem a mellettünk lévő tárolóba is szétnézni és ott is babráltak egy zárat.
Nem tudom, hogy kié, de nézze meg!!!!!!

Én támogatom az ötletet és zárjuk be a külső ajtót!!! Legalább nehezebb dolga lesz a "hívatlan vendégeknek"! A többi tároló tulajdonosa remélem olvassa ezt az oldalt és jelentkezik nálad, mint én. Csak emiatt regisztráltam ide, hogy tudjak válaszolni neked, mert az email címedre nem lehet közvetlenül választ küldeni :-(.

Remélem még megvan az a kulcs, amit a közös képviselő kulcscsomójáról próbálgattunk a zárba.
Ha megkérnélek, akkor másolnál nekem is és beadnád az A ép. 2/203-ba!

Előre is köszi!
Előzmény: Lakó_001 (704)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.04 0 0 706
Sziasztok!

Meg szeretnék kérni minden kedves A épületes lakót, hogy ha már a házirendet nem tartjuk be (vagy esetleg még nem olvasták el), akkor egymásra tekintettel hétvégén 12-15 óráig ne fúrjatok.
Két kisfiam szeretne ilyenkor pihenni.
Megértem, hogy fel kell az új lakóknak a polcokat, konyhabútort, lámpákat... fúrni, de más pihenni szeretne.

Megértéseteket köszönöm!

A402

Ui: más időszakban biztosan mi vagyunk a gyerekzsivaj miatt a leghangosabbak:(
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.04 0 0 705

Van valakinek adv.szerződés tervezete? Melyik ügyvéd intézi a szerződéskötést?

(Annyit tudok, hogy az Opera környékére kell menni.)

Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 704
Sziasztok!

Miután már a második tárolót próbálták meg (a miénket szerencsére sikertelenül) feltörni a kazánház melletti tárolós blokkban, szerezni fogok kulcsot ennek a tárolós blokknak az ajtajához, és azt is zárva tartjuk. Kérem, hogy akinek abban a blokkban van még tárolója, keressen meg, vagy szerezzen ő is kulcsot (a BKV-s lakótárssal már néztük a múltkori lakógyűlés alkalmával, rajtuk kívül még tudtommal egy tároló van ott eladva)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.29 0 0 703
IDŐUTAZÁS...

 

Dobozi utca - rövid történet


Korai elnevezése "Am Gaben", 1865 körül már Temető utca, majd 1874-ben Köztemető út. A későbbiekben a Köztemető útból kialakult - beépülőben lévő - új utcarészt az FKT 1896-ban nevezte el a mohácsi csata egyik hőséről Dobozi utcának.

Sajnos a legrosszabb állagú cselédsorok és a bérházak a Dobozi utcában találhatóak. A homlokzatok romosak, a körfolyosókat sok helyen évtizedek óta aládúcolták, a lépcsőházak bal- jósak, húgyszagúak és mind statikai, mind köz- biztonsági szempontból életveszélyesnek tűnnek. A cselédsorok udvarai sivárak... 

 

 

Dobozi utca  Cikk készült: Hozzáadva: May 25th 2007

 

 

Dobozi utca 41. - KÖZELMÚLT

 

2004. tavaszán a józsefvárosi önkormányzat bontatta le az eredetileg itt álló földszintes házat.

A virtuális világban, nevezetesen az interneten itt egy hatemeletes, vadonatúj társasház látható több mint száz lakással, és Pikkolo Apartmannak hívják. De 2008-ban, a valóságban még csak a ház váza áll...

 

 

dOBOZI 41 Cikk készült: Hozzáadva: February 19th 2008

 

Dobozi utca 41. - JELEN

 

 

jelen

 

Forrás: www.mszp8.hu

A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.28 0 0 702

Köszi.

Most azt az információt kaptam, hogy fedezet alapon max.90% lehet, mivel van már hitelem.

OTP és ERSTE között filozofálok.

Van itt lent szemben egy közvetítő srác. Nagyon rendes. Intézi már.

Azért köszönöm szépen.

Ha valakinek van itt lízing és megírná, hogy melyikkel van szerződése.

Vagy megkérdem az építőtől.

 

Előzmény: B703 (701)
B703 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 701

Egy pár hitel illetve lízing ügyletet sikerült már navigálnom, különböző bankokkal... Ezért mondtam, hogy segítek szívesen...

 

Írj egy mailt az elérhetőségeddel, és felkereslek. Megteszünk mindent, hogy ne legyen baj a hitellel :)

 

 

Előzmény: A.6.0.1. flat (700)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.28 0 0 700

Szia,

Előre is köszi.

Ha van bent olyan, aki lízingelt már itt, akkor az lenne a legjobb. Hogy ne legyen galiba a hiteligénylésnél. Szóval bejáratott cég lenne hasznosabb.

 

Előzmény: B703 (699)
B703 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 699

Szia!

 

A lízinggel szerintem jobban jársz új lakásnál, mert  az ÁFA részt kamatmentesen tudod visszafizetni a banknak, ekkora tételnél pedig azért az nem kis összeg!

 

Tudod már, hogy kitől veszel fel hitelt? Ha tudok segíteni, csak szólj! :)

 

Andi :)

Előzmény: A.6.0.1. flat (697)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.28 0 0 698

Helló.

 

Pár képet sikerült találnom  a házról.

Sajnos  a külső utcára néző tájról és tetőtérről nincsen.

Ha valakinek van és feltenné.

Köszi.

 

 

 

1324798116
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.09.27 0 0 697

Sziasztok.

Ha minden jól megy, akkor itt fogok lakni kb. 2 hónap múlva. Remélem a hitel is sikerül.

Van aki lízinget vette fel?

Visszaolvastam az eddigieket. Nekem pozitívnak tűnik a ház és a lakók is. Remélem így is marad.

Sziasztok.

 

Jackopower Creative Commons License 2009.09.26 0 0 696
a
Roan1 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 695

Szia!

 

Köszi, már megvan a kapcsoló, bár sok haszna nincsen, mert, ha jól sejtem, a világítás nem kapcsolódik le magától. A B felé vezető lépcsőn meg szintén nem működik a világítás, pedig egyszer láttam ott a közös képviselőt bütykölni.

 

R

Előzmény: megyerizs (684)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.25 0 0 694

Ma nyílik a Lakásvásár

 

Százezer ingatlan közül lehet választani

A SYMA csarnokban ma délután két órakor nyit az őszi Lakásvásár, amelyen mintegy 100 ezer új, illetve használt lakásból lehet választani.

A rendezvény vasárnap estig tart nyitva.


Jelentős készlet halmozódott fel az új lakáspiacon, ezért sok fejlesztő csökkentették az árakat - mondta Borsi László, ma már nem csak felszerelési tárgyakat, vagy garázst adnak ajándékba, hanem 10-15 százalékot engednek az árból.

 

MT

 

A PIKKOLÓ is kint lesz a váráson AKCIÓKKAL!

 

 

1
Jackopower Creative Commons License 2009.09.25 0 0 693

Okés. Ma futok 2-3 kört és jelentkezem, ha 0-ás eredménnyel végeztem. Köszi előre is.

 

 

Előzmény: B703 (692)
B703 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 692

Ötlet lenne, de elég nehéz bármit is mondani pontos paraméterek nélkül, mivel - ahogy te is tudod - 1001 dolog van amin elbukhat egy-egy hitelkérelem... (fizetés, önerő, lakás értéke, ha van egyéb hiteled, stbstb...)

 

Ezért gondoltam, hogy ha van kedved, találkozhatunk, összeírom a paramétereket, és megnézzük, hogy milyen lehetőségek maradtak.

 

 

Előzmény: Jackopower (691)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.24 0 0 691

Köszi.

Egyenlőre ezt  a tippet kaptam:

 

AEgon, Volksbank, Unicredit, Erste,

Ezek a HBÉ 85%-100% adják. Csak ház eleve nem a 100% összeghez képest , hanem 90-80% hoz képest.

 

Volksbank ott esik ki, hogy 10 millió hitel felet adósrársat kér, Én meg egyedül vagyok.

 

Az MKB meg a 18 milliós hitelre nettó 400.000,-Ft fizut kér.

 

Most az Unicreditet és az AEgont futom meg. De ha van ötleted szóljál. Köszi.

(OTP és Erste kiesik egyéb ok miatt...)

 

 

Előzmény: B703 (690)
B703 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 690

Szia!

 

Általában minden az önerőd illetve a lakás HB értékétől függ. A bankok általában a HBÉ %-ban határozzák meg, hogy mekkora hitelt adnak. Ha van megfelelő önerő, akkor szerintem nem lehet akadály egyik banknál sem, hogy a tárolót is belevegye a hitelbe.

 

Ha van ezzel kpcsolatban kérdésed, nyugodtan keress fel, és nagy valószínűséggel tudunk olyan bankot találni, aki magasabb %-ban finanszíroz, de ehhez sok más infora is szükség van.

 

Andi

Előzmény: Jackopower (689)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.24 0 0 689

Gyorskérdés.

 

Van aki vett tárolót és a bankja finanszírozta azt is? Ha igen: ez melyik bank volt? Köszi.

Jackopower Creative Commons License 2009.09.23 0 0 688
Kaptam árajánlatot.
Gondolkodom.........
B703 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 687
szuper, köszi szépen :)
Előzmény: Jackopower (686)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.22 0 0 686

Van egy 1 éve felhúzott új orvosi rendelő az Orczy úton. Gyalog kb 5 perc, vagy az Orcyról a villamosal egy megálló a Nagváradtér felé. Javaslom azt! Nagyon kulturált, új és a dokival sem volt gondom. Bár csak 3 szor voltam nála az elmúlt 1 évben! 

 

Felnött Háziorvosi Rendelő

Cím: 1089 Budapest Orczy u. 31. Telefon: (06-1) 769-11-03

 

Dr. Héczey András
Telefon: 769-1103

 

Dr. Schramek József
Telefon: 333-5355

 

Dr. Ferenczy Judit
Telefon: 313-5070

 

Dr. Kovács Mária

Telefon: 210-3251

 

Én a Ferenczy Judithoz jártam. Szerintem korrek orvos.

 

Mielőtt mész érdemes odacsösögni, hogy elválal-e a Dobozi utca körzetből. Szerintem el.

 

 

Kerületi orvosi rendelő paletta:

 

Összes doki.

 

Térkép:

 

 

orczy
Előzmény: B703 (685)
B703 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 685

A Szigony utcai dokinál próbálkoztam telefonon, de ő alhajtott azzal, h túl messze lakok tőle, és em fog hozzám kijönni, ha valami baj lenne, ezrt nem vállal.

 

Ez volt az a doki, akit valaki ajánlott, így nem ismerek belegondolni, milyen lehet a többi. Ezért kérdezném a véleményeket, esetleg élményeket, ki mit ajánl.

 

Köszi,

Andi

Előzmény: megyerizs (684)
megyerizs Creative Commons License 2009.09.21 0 0 684
Szia,
A bejáratnál a tükör mellett van egy kapcsoló, ott lehet le-fel kapcsolni a lámpát.
Én reggelente, amikor már világos van mindig lekapcsolom. Remélem nem probléma.
Háziorvos körzet szerint az Auróra utcában van, én a Szigony utcai rendelőbe jelentkeztem be, mert a gyerekorvosom is ott van mellette.
A www.jozsefvaros.hu oldalon megtalálhatóak az orvosok nevei, én név hasraütés szerűen választottam. (Dr. Birkás Dóra)
Bejelentkezés óta még nem jártam Nála..., de elküldött vérvételre, mert meg akarta nézni a vérképemet.
Ennyi.
Előzmény: Roan1 (679)
Jackopower Creative Commons License 2009.09.21 0 0 683

így már értem.

Akkor nem a közös költség, hanem az elfogyasztott vízfogyasztásról nem dobta be  a papírokat. Értem már.

Előzmény: Lakó_001 (682)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 682
Hát nem ártana külön kérvényt benyújtania az aktuális melegvíz fogyasztás miatt, hogy tudjam, mennyit kell utalni, ne hasraütésre utalgassak.
Előzmény: Jackopower (681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!