Keresés

Részletes keresés

mzsperx Creative Commons License 2007.10.20 0 0 144

agglomeráció? mennyire gondolod? végülis dunakeszin vagyunk, vagy mi :)

most nyílt ez a bauhaus cucc, megyünk talán holnap kíváncsi vagyok, tudnak-e mutatni valamit kert ügyben...

Előzmény: agicza (142)
Kiskertész Creative Commons License 2007.10.19 0 0 143

Én nem a szikkasztóba vezetném el a vizet. Egyrészt azt el kell vitetni, ami nem kis költség, másrészt pedig a víz is drága és értékes dolog, és ezt a vizet, hisz ez elvileg vegyszermetntes, a talajba simán vissza lehetne vezetni. Hogy ne legyen körülötte sár, én kiásnék egy bizonyos sugarú körben egy gödröt, és feltölteném kaviccsal. A kavicsok között lefolyna a víz, és szép lassan elszivárogna a talajba.

Sem a mosogatótálca, sem pedig a mosdó nem igazán szerencsés a kertben. Nem oda való. Valami kőből készített vályú, vagy cserépedény sokkal jobban mutatna.

Akár olyan, mint az első képen lévő edény, persze virág nélkül, vagy akár a többi. Természetesen kerted stílusához igazodva.

 

Előzmény: mzsperx (141)
agicza Creative Commons License 2007.10.19 0 0 142
Ja, hogy ha végiglapozod a linkeket is, akkor valóban idő, míg átrágod magad az összes hsz-on... ;-P

Érdemesebb kertcentrumokban utánanézni a kerti csap- víznyerő helynek, ki kell kicsit mozdulni az agglomerációba, hamarabb találsz megfelelőt. Ja, persze láttam már tufából készült falikutakat is a lameridiana-nál, bár az nem a legolcsóbb beszerzési hely, de nem rossz. :-) Formára mondjuk én inkább valami alacsony építésűben gondolkodnék, mert fogsz te még átkozódni, ha a 10-12 literes vizeskannát kell emelgetned (öntözőrendszer ide vagy oda, cserepeseid akkor is tuti lesznek a teraszon) egy pultról, és a kölyköknek is elérhetőbb lenne így...
Előzmény: mzsperx (141)
mzsperx Creative Commons License 2007.10.19 0 0 141

heló

olvasgatok elejétől, még messze vagyok a mai időktől :)

láttam, volt szó a kerti csapokról.

én olyan valamit szeretnék, mint egy mosdó, szóval a gyerekek tudjanak kint kezet mosni homokozás után, meg ne kelljen bénázni a töltendő edény alátartásával. van nekünk egy szép nagy betonfalunk, most az öntöző kialakításakor oda is vezették a vizet, meg egy elvezető cső is van, megy majd a szikkasztóba - az is készül nemsokára. az ötlet valami konyhapult féle lenne, mosogatótálcával, vagy szép mosdóval, nem is tudom. csak talán olyan idegenül hatna a kertben. nem láttatok erre valami szép megoldást? :) a baumaxxban volt egy műanyag falikút, oszt csók, mint lehetőség, na azt nem! :)

agicza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 140
Először azt hittem, a nyelvtudásom hagyott cserben, de nem: egy, bennem legalábbis meglehetősen ellentmondásos érzelmeket keltő házépítési megoldás óccsóér', reciklálás helyett, radikális környezetvédőknek kifejezetten ajánlott: http://www.touchtheearthranch.com/tirestart.htm
agicza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 139
És még egy, kissé jobban a topic témájába vágó oldal: http://www.londongardens.net/portfolio.htm



agicza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 138
Gondolatébresztőnek áthoztam egy hobbit-lakot a japánkertből, hátha valaki nem olvassa: földházak, mint a tájba maximálisan illeszkedő otthonok: http://simonstocken.com/earthhomes/

ZsuR Creative Commons License 2007.09.30 0 0 137
Ha olvasol angolul, talan tobbet talalsz. Viszont. . .ha nem. . .
Kepzeld mit talaltam az egyik angol oldalon - Mo-ra iranyitott, mert ott nagyobb hagyomanya van :)).

Ha tudsz gyokeres vesszovel kezdeni, az jobb, ha nem, akkor csak sima vesszot ir az ujsag.

http://www.mastergardenproducts.com/gardenerscorner/livingwillowfence.htm

Itt talalsz egy kis kepes utmutatast.



Előzmény: vizizé (135)
agicza Creative Commons License 2007.09.30 0 0 136
Az összes linket végigolvastad az elmúlt 20 hozzászólásból? Az egyikben biztosan ott van egy lépésről-lépésre útmutató, ha jól emlékszem - de egyébként egyszerűen elronthatatlan a dolog... pont úgy kell csinálni, ahogy mondtad. :-)
Talán ezt még nem linkeltem: www.hurdle.co.uk/

A Zöldműves oldal alján ott van még 3-4 további link is, abból már össze lehet rakni. Annyit még hozzátennék, hogy érdemesebb tavasszal, a vegetációs periódus elején nekikezdeni, amikor is minden hajt ezerrel, az amúgy is könnyen gyökeresedő fűzzel tényleg nem lesz gondod. Kell neki kis kaja-utánpótlás, és sok-sok napfény, úgy biztosan ered, árnyékban nem nagyon hajt, ezt az egyet vedd figyelembe a telepítésnél. Ha magasabb (2-2.5m) kerítést szeretnél belőle, én egy-két masszívabb akácoszlopot letennék 3m-enként, merevítésnek. Ja, és még egy Salix oldal, a fűzfélékkel: http://www.bluestem.ca/willows.htm
Előzmény: vizizé (135)
vizizé Creative Commons License 2007.09.30 0 0 135

Zsur,Agicza!

 

Olvasgattam az élő kerítés hozzászólásaitokat.

Nagyon tetszik,és lenne is egy rész ahol jól mutatna.

Van valakinek gyakorlati tapasztalata e téren?

Csak ledugom a fűzvesszőt a földbe, összefonom,és kész? Nem találtatok vhol olyan leírást ami részletesebben mutatja ba a készítést mint a már belinklet oldal?

 

 

oszcilloszkop Creative Commons License 2007.09.16 0 0 134
Szégyen, nem szégyen, nálunk tavaly ősszel elsődleges szempont volt, hogy essünk túl végre rajta. Vannak szempontok, hogy miért fontos ez. Például a feleségem itthon van immár két gyerekkel és borzasztó volt, hogy építkezés után egyenetlen gazos terep volt a kert, szinte használaton kívül. A munkám mellett egyszerűen nem volt időm arra, hogy 700 négyzetméteren egyedül rendet tegyek egy ráadásul lejtős terepen, amit a munkagépek előtte jól összetúrtak. Amíg építették a kertet volt egy ember, aki három napon keresztül nem csinált mást csak gereblyézett és ez csak egy művelet volt a sok közül. Mindemellett nem lehet azt mondani, hogy beleültünk a készbe, mert rengeteg saját munkám van a házon és a kertben ezen kívül is, (pl. kerti kisház, kerítés). Viszont egy dolog mindig bosszantott. Szinte nem volt olyan mester, iparos, akire azt mondtam volna, hogy elsőre 100%-os munkát végzett volna. Így volt ez a kerttel is. Csak egyet nem értek. Én mint laikus hogy a fenébe tudhatok bármiről is többet egy kis tudás bővítés után, mint a "mester", aki csak ezzel foglalkozik nap mint nap. Több kollégám is panaszkodott ezügyben, nem vagyok vele egyedül.
Abban egyetértünk, hogy a fenntartást bűn kiadni a kezünkből, az közel sem akkora volumenű munka, hogy bárkinek is ne érne meg átlagban napi egy, másfél órát.
Való igaz, mikor kész lett a kert, nem igazán éreztem magaménak. De ahogy egyre több időt töltöttem a kertészkedéssel, olvastam utána a növények gondozásának, nem érzem, hogy nem én alkottam az egészet és bármit is bánnék emiatt.

Előzmény: agicza (132)
oszcilloszkop Creative Commons License 2007.09.16 0 0 133
Szia! A kertben csak 36 Volt szaladgál, úgyhogy ezt maximum a nyelveddel éreznéd meg, de akkor nagyon :)
Előzmény: agicza (120)
agicza Creative Commons License 2007.09.15 0 0 132
OFF A Tüzirókában semmi új nincsen, az újítás az lett volna, ha a szerkesztő és a kód módokat valahogy kezelni tudná a fórum ez alatt a böngésző alatt is, mert jelenleg ha tag-eket használok, azt külön kell beírnom, és lásd legutóbbi hsz-t, van, hogy az sem megy rendesen, pedig nem ütöttem el semmit... Na mindegy. ON

Témára visszatérve, szerintem az ilyen 'gyerünkmár, essünk túl rajta' típusú emberek fel sem tudják fogni, mit veszítenek azzal, hogy nem a saját két kezük munkájával hoznak létre valamit, nem ők teremtik meg minden cm2-ét a körülöttük élő térnek, legalábbis én csak akkor kérek segítséget, ha fizikailag mehaladja a feladat a teljesítőképességemet, bár ezzel együtt így is megvan az az érzés, hgoy én találtam ki, az én munkám, és ez hihetetlenül jóóó... A másik meg a kertfenntartási oldal. Azt kiadni a kezünk közül nyomós ok nélkül, meg csak ücsörögni és nézni a készt, az azért nem ugyanaz, mint közreműködni a megteremtésénél, valahogy elidegeníti az embert a saját kertjétől, ha nem ő a felelős minden aprócska zőccségért...

Más: a minap nézegettem egy-két oldalt a hazai kerthelyzetről, hivatásos kerttervezők munkáiból mazsoláztam, és sajnos a Mo-i felhozatal egy-két üdítő kivételtől eltekintve egész egyszerűen siralmas. Már-már azon gondolkodom, hogy ezt a pályát is érdemes lenne kitanulni, aztán belecsapni a levesbe, hadd szóljon...
Előzmény: ZsuR (130)
Kiskertész Creative Commons License 2007.09.14 0 0 131

fejlesztes lepesrol lepesre, es elvezni minden egyes lepest :)).

Ja, ha nem az lenne sokaknál, hogy "én nem akarok földet túrni, meg hogy nekem erre se időm, se energiám. Nem érek rá ilyenekre. Pedig, ha tudnák, hogy ez mekkora élvezet, és milyen megnyugtató tevékenység...

Előzmény: ZsuR (130)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.14 0 0 130
Nem igazan ertem az elejet, mi az uj a FireFox-ban?

Ami a fuzkeritest illeti - eleg ha tudjak, hogy van egy lehetoseg, valami szep - ne sokan lelkesednek erte. A kertepites meg mindig csak "tullegyun rajta" sokaknak, nem pedig epites, fejlesztes lepesrol lepesre, es elvezni minden egyes lepest :)).
Előzmény: agicza (129)
agicza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 129
OFF.... nem hiszem el, van Szerkeszt és Kód mód Tüziróka alatt, ezt is megértük... Virtuális vállonveregetés a zindexnek, ha ez stabilan műxik is... ON[/size1]

Megtaláltam a füzes oldalakat, itt vannak a linkek: Füzek talajbemosódás ellen, telepítés lépésről lépésre, és Fonott élősövény fafélékből.

[size1]OFF Elkiabáltam, ha a fentiek működnek, beszúrni nem tudok, úgyhogy dicséret visszavonva.... ON
Előzmény: ZsuR (128)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.14 0 0 128
Ami igazan duhito, hogy megadnak egy email cimet - es vagy nem el, vagy a kutya sem valaszol, meg az automated uzenet sincs rateve, hogy "megkaptuk".

A Google-ben keress ra: "living fence" cimen.
Nagyon tetszik, nem adtam fel, hogy valahova ultessek magamnak is.
Előzmény: agicza (127)
agicza Creative Commons License 2007.09.14 0 0 127
És még finoman is fogalmaztál... Na mindegy, a linkekre viszont kíváncsi lennék, megpróbálkoznál velük újra?
Előzmény: ZsuR (126)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.13 0 0 126
En is tettem be meg harom linket - hova lettek??? Ez az egsz Index egy nagy rakas. . .error.
Előzmény: agicza (125)
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 125
Feladom, nem értem ezt.... :-////
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 124
Ezek szerint visszavonhatatlanul megette a füzes hsz-omat... :-/ Na, csak annyit akartam hozzáfűzni, hogy még olyan nagyon nagy szaktudás sem kell a füzes sövényhez, kosárfonó fűz vagy fehér fűzfavesszők is jók, némi kézügyesség, napfény, sok-sok locsolás, és egy év alatt olyan sövényed van, ami takar és szép is... Kár, hogy itthon sem ismerik - még.
Előzmény: ZsuR (121)
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 123
Na ja, kell hozzá növényismeret, néhány fűzfavessző, némi fonási tudomány, napfény és locsolás, és egy év alatt garantáltan takar a kerítés. Sőt, még egy üldögélőt sem ördöngösség fonni belőlük, a fűzaágak úgyis kifelé, a fény felé nőnek...
Előzmény: ZsuR (121)
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 122
És a másik végletnek egy kis high tech: inox minden menniységben a teraszon!



ZsuR Creative Commons License 2007.09.13 0 0 121
Orulok, hogy betetted ezt a linket! Mar evek ota agitalok mindenkit,hogy csinaljanak elo keritest - senki nem akarja. . .ha nekem lenne helyem es szuksegem ra!!!


Living Fence





Előzmény: agicza (119)
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 120
Ám igazából csak érdeklődni akartam, hogy találkoztál-e a 220-szal vagy megúsztad szárazon... ;-)
Előzmény: oszcilloszkop (118)
agicza Creative Commons License 2007.09.13 0 0 119
Élő kerti építmények, olcsón, könnyen és gyorsan: fűzépítés

Előzmény: oszcilloszkop (118)
oszcilloszkop Creative Commons License 2007.09.04 0 0 118

Köszi! Igazából víz alá még nem raktam, de sok esőt megélt már és nem párásodott be. De felcsigáztál az ötlettel, berakom víz alá és beszámolok majd az eredményről!: )

 

Előzmény: vizizé (113)
agicza Creative Commons License 2007.09.03 0 0 117
'Mennyi is az a "kis hely" ? :))'
100 m2 hasznos alapterület, és így is a határokat feszegettük...

Lonkaiékat ismerem, köszi a linket, megnézem majd őket, mi az idei kínálatuk, hátha... :-) Mindenesetre a viacolornál biztosan jobb, a térburkolataik mindig is szúrták a szememet, van szebb, természetesebb, tájba illőbb.
Előzmény: kisidi (116)
kisidi Creative Commons License 2007.09.03 0 0 116
Mennyi is az a "kis hely" ? :))
Előzmény: agicza (112)
vizizé Creative Commons License 2007.09.03 0 0 115

Van néhány jó dolog, múltkor kerestem én is a honlapot, ugyanis 2 éve voltam a telepükön, és gondoltam megnézem mit gyártanak most. Úgy látom nem sok változás van. Illetve nekem úgy rémlett japán gránit(utánzat) kerti lámpát is láttam náluk. A honlapon viszont nincs. :-(

 

Előzmény: kisidi (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!