Keresés

Részletes keresés

fotoblog Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2709

Köszi szépen! Ezt ismertem régen, csak nem gondoltam volna, hogy frissítik... :-)

Pár tesztképet láttam. Némelyiken semmi hiba nem volt, pár képen meg mintha...

Bíztam pedig benne, hogy jó lesz, mert állítólag igényesebben van megcsinálva, mint a régi.

Na mindegy, ha meglesz az új gép, akkor tesztelem és megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: denito (2708)
denito Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2708

En is csak ennyit talaltam:

 

http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php

 

Szoval rosszul teljesit infran a fentiek szerint.

Előzmény: fotoblog (2707)
fotoblog Creative Commons License 2011.08.30 0 0 2707

Üdv az uraknak!

Régen jártam már én is erre.

Lenne egy kérdésem. A Canon 18-55 IS kitobival van valakinek tapasztalata, hogy viselkedik infrán? Leginkább a hotspot érdekelne. Túrom egy órája a netet, de nem sok használhatót találtam eddig róla.

panabubus Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2706

Visszagondolva ennek a topiknak  a  hőskorára, amikor valóban jókat is beszélgettünk  Timber-el, Mazsi-val (Madgie) és a többiekkel, némi nosztalgiával is egy példa, az IR "veszélyes" területeire is... :) Nem csak hó-cukros tájak, és sci-fi világ néha a végeredmény...

 

denito Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2705

Na, osszedobtam egy ujabb gepet Lifepixeles szurovel, szoval ha esetleg erdekel valakit, akkor...

 

...elado egy infrasitott Canon 350D, 2-3 ezer koruli expoval, nagyon szep esztetikai allapotban 80ezer forintert, valamint tovabbra is vevore var egy 72mm-es Hoya R72 infra filter 18 ezer forintert.

Erdeklodni itt, emailben, vagy a 06-70-299-3790-en lehet. Koszi elore is!

 

 

ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2704
Előzmény: ZolaTeso (2703)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2703

Helohelo.

 

Átalakított 10D érdekel valakit? Optikai üveg van a hotmirror helyén, 720nm-en még az AF is megy :) Portrémarkolat, 2db jó BP-511A-s akksi, új töltő, meg van benne egy 2G-s kártya.

 

 

Ha valakit érdekel, akkor írjon a zolateso@mailbox.hu-ra

 

panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2702

Csak humornak szántam a kérdést.:) 

Érdekes egyébként (elég régen jártam erre, még a Mazsi időkben..:))  hogy mostanában nem esik szó a diafilm vagy a színes negatív "szűrőkről".  Pedig egyszer még CCD elé is tettem és akadtak vele éles képek :)

 

(A Picasa még mindig lelkesen küldi az értesítéseket, most néztem épp a bulgár albumodat. Ott van egy-két fotó, amit el tudnék képzelni infrában is..:)  )

Előzmény: scarabaeus (2701)
scarabaeus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2701

Szia! Á, az a kép ott az illetőé, aki odarakta, illusztrációként mutattam, hogyan kellene kinéznie egy R72 szűrőnek, tehát hogy semmiképpen sem ND szűrőszerűnek.

Előzmény: panabubus (2699)
panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2700

Nekem is csak az r72-be fájt meg egy S5IS-be a művelet. Ahogy írod, csavarhúzó, kikapcsolot telefon/PC/TV + egy óra munka kb. A 350 Euró tényleg eléggé érdekes. Főleg, hogy a 20D-nél anno ugyanilyen technikai feltételekkel működött a zárcsere, ott meg csak a zárat kellett megvenni hozzá.

(viszont egy Powershot Pro1-nél így utólag inkább kifizettem volna a 150 $-os hirdetett díjat annak idején. Mert azon meg elvéreztem. Úgyhogy van azért rizikó a házi "kifőzdében")

Előzmény: ZolaTeso (2698)
panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2699

Szia Scarabaeus! :9  (ezer éve...)  Jártál mifelénk, amikor ezt fotóztad? Éppen ilyenem van, 3,5 volt a Soósnál még tavaly.  :)

Lehet, hogy az is hamis? Mert ilyeneket művel:

 



:D

Előzmény: scarabaeus (2677)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.06.22 0 0 2698

Nem semmi, azért 350 euro egy 10D átalakításáért... :) Nekem 10e forintba került a csereüveg. Csavarhúzóm meg volt... :)

 

Most meg átszereltem egy pofára ejtett Canon Ixus 100 IS-t. Szétesett az optika és megkaptam ingyen... Egész használható...

Előzmény: DimensionSeven (2697)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2697

Eh, nagyon drágán dolgoznak. Viszont a filtereik megvehetők, mind menetes, mind beépíthető változatban, utóbbiak egész jó áron.

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2696

Találtam egy német átépítő/átépített gépet áruló céget, ha esetleg érdekel valakit.

http://www.h-maccario.de/wordpress/

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2695
telescoper Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2694

Érdekel esetleg valakit egy eladó canon 300d infrára átalakítva? A vázban van kicserélve a szenzor előtti szűrő T-réteggel bevont optikai üveglapra. Amit adok: váz, akku, töltő és vázsapka. A részleteket mélen tudjuk megbeszélni.

Egy kép ezzel a géppel:

ZolaTeso Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2693

Helo.

 

Szerintem próbáld ki, az a biztos. Simán jónak kell lennie, lehet, hogy csak az én 720as szűrőmet nem szerette, mivel 850essel meg 950essel nem volt gondom.

 

720assal ilyen pl: http://zola.2600.hu/Dezinfralized_10D/ az első kép persze nem a 17-40-nel készült :) A negyediken meg lens flare van... De csak a 720assal vannak ilyen furcsa színtévesztéseim, szóval lehet, hogy a szűrőm szutuyok... Bár az is igaz, hogy amig benne volt a hotmirror, addig jobban muzsikált... Szóval nem húznám le a 17-40et, szerintem ki kell próbálni. Ja, 8as rekeszen fotóztam vele általában, ha számít... És persze, az utómunka is számít sokat, én azzal annyira nem is foglalkoztam, mert a a FF képeket sokkal jobban szeretem, bevallom :)

 

 

 

 

Előzmény: NINhun (2692)
NINhun Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2692

Hello!

 

 

Pont a 17-40 F4 L obit néztem ki következőnek. Viszont ha azon is jelentkezik a hotspot akkor bukó.

Nem tudom segít-e valakinek ha EF 50 mm F1.8 II obit használ nekem 4 ;  4,5 rekesznél jelentkezik legkevésbé a hotspot. Mondjuk verőfényes napsütésben így is iso 100 – 200 között minimum 10 sec a zárseb.

 

Bár utómunkával minden javítható azért 1-2 trükköt be kell dobni hogy jól nézzen ki a végeredmény!

 

Előzmény: ZolaTeso (2687)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2691

K E R E S E K:

 

-Nikon 10-24 DX objektívet, magyar garanciával (lehetőleg a Dél-Dunántúlról)
-Hoya R72 77mm-es infravörös szűrőt

 

E L A D Ó:

 

-Hoya ND400 67mm-es szűrő, 15.000 Ft-ért, kihasználatlanság miatt.


Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre kérem!      

apca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2690

Gugli barátoddal felszínes a kapcsolatotok... ;)

(infrared és lens szavakra a 2. találat)

No ja, de én a hotspot-ra kerestem, merthogy arra voltam kíváncsi. Osztán mindenféle wifi-kel gyötört... :(

 

Előzmény: DimensionSeven (2689)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2689

http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php

 

Gugli barátoddal felszínes a kapcsolatotok... ;)

(infrared és lens szavakra a 2. találat)

Előzmény: apca (2688)
apca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2688

egyre jobban lehet látni a hotspotot

Árulja már el végre valaki, hogy mi a fene az a hotspot?

 

Mert amit Gugli, a barátom mondott az bizonyosan nincs kapcsolatban az infrafotózással.

Előzmény: ZolaTeso (2687)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2687

Helo.

 

Én olyannal találkoztam, hogy a 17-40/4L 720nm szűrővel hasonlókat produkált, de 850nm illetve 950nm szűrőkkel meg nem vagy kevésbé... Gyakran számít még a rekesz is, van olyan objektív, amin pl 8as rekesztől egyre jobban lehet látni a hotspotot, de mondjuk teljesen nyitott rekeszen meg alig észrevehető.

Előzmény: NINhun (2670)
t|3r Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2686

Ki is cserélték.

Azt mondták ilyet még nem láttak : )

 

És nem ma kezdték a HOYA szűrők forgalmazását.

 

Előzmény: DimensionSeven (2680)
garfieldka* Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2685

Semmi gond. Majd kell másnak. Egyébként csak ritkán nézek be a fórumra mostanság. Láttam, mit kértél, de mailekben egyáltalán nem szoktam már ajánlatokat írni. Számomra elmúltak már azok az idők. :) Az a fontos, hogy kaptál.

Előzmény: DimensionSeven (2684)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2684

Elkerült a válaszod - ahogy írtam, e-mailben kértem az ajánlatokat. Már beszereztem egyébként.

Előzmény: garfieldka* (2683)
garfieldka* Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2683

77/67-es szűrőmenet adaptert már nem keresel? A múltkor írtam, hogy van nekem elfekvőben a régi beszerzéseimből.

Előzmény: DimensionSeven (2682)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2682

KERESEK:
-Hoya R72 77mm-es infravörös szűrőt

Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre kérem!

t|3r Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2681

Kb 2 hete vettem, de csak most próbáltam ki. Optiformban vásároltam, nem hiszem, hogy ne cserélnék ki. Egyébként a peremére rá van nyomtatva az infrared r72 meg minden. Szóval csak az üveg részt cserélhették el, de ha ez igaz, akkor elméletileg az egész sarzsnak ilyennek kellene lennie. Az azért gáz, mert akkor a boltban a többi is ilyen lesz. Ájjáj.

Előzmény: DimensionSeven (2680)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2680

Nincs külön analóghoz és digitálishoz gyártott szűrő, és egy 720nm-nek úgy kell viselkednie, ahogy a 'régi' szűrődet jellemezted. A mostanid vagy hamis, vagy elcserélődött valamire. De mindenesetre a hiba a mostani szűrődben van. Visszavinném a boltba sürgősen, főleg ha még 3 munkanapon belüli a vétel.

Előzmény: t|3r (2678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!