Keresés

Részletes keresés

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7472
Igen, ő is szeretne egyet. Lehetséges lenne akkor, hogy két példányt küldenétek?

Sajnos az e-mail címedet nem tudom, de ha tényleg megtennéd nekem ezt a szívességet, akkor kérlek írj nekem erre a címre ----> bajta13@hotmail.com

Előre is köszönöm!
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7471
Azt tudom, hogy fogok vele élni, de a Firmámat megkérdezem, hogy kell-e neki is.
Antenna Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7470
Ez hiányzott nekem... :D

Tőr: jól gondold meg az egyszercsakot, mert egyszercsak nem lesz már daloskönyv... :D Nem tudom mikor nyomják újra ha újra nyomják, szóval élj a lehetőséggel ha szükséges van rá.

Antenna
Előzmény: aliasMephisto (7469)
aliasMephisto Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7469

Látod látod...

kár hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi....

 

 

...

 

 

például a nagypapám ...

 

:) :) :)

 

Mephisto

Előzmény: Professzor(SzG) (7468)
Professzor(SzG) Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7468
Jó Szerencsét!

... Talán nem is beszélve a Valétaelnökről, aki strandpapucsban, boxeralsóban viszi ki a tisztelet-meghívókat a Dékáni és Rektori hivatalba, ugyanígy a Tanároknak, Intézeteknek! :(

Professzor

aliasMephisto Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7467

Most jut eszembe.

Csajom egy barátnője bement egy egyetemi intézetbe tanszékre mittoménhova, hogy lesz ilyenmegilyen tudományos konferencia és kéne valami szóróanyag. Teccikéterni, toll, kitűzó hűtőmágnes mittomén...

Erre leraktak elé három keménykötéses nótáskönyvet, tudjátok azt a dísznyomásos műbőrt, hogy tessék osztogasd el.

 

ühhüm. Ezért csunyán megbuboztam volna a kedves tanszéki dolgozót.

 

Csak h lássátok ilyen is van.

 

 

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7466
Inkább ne hántolgassuk fel.
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7465
Jó Szerencsét!

Hát a városon belül a Jó Szerencsét! az max a kocsmába dukál, van ahol a csapos is úgy köszön vissza.

Bárándy abból él, hogy egy háromszor halálraítélt személyt, negyedikre felmentett. Hatalmas esze van az öregnek. Az ő famíliája ugyanolyan a jogászoknál, mint Rotschildék a közgazdászokénál, és ugyanazért is lehet őket utálni.

Lehetséges, hogy a daloskönyv beszerzésében majd egyszer segítségedet kérném.
aliasMephisto Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7464

Karrier ellopta a kedvenc számomat. 7462. Fenébe.

 

Nem is tudtam hogy mostmár Vérszopók lettek a közgázosok.

Erről van említés a fórumban? Holholhol?

Érdekel hogy miért hívják a "Faipari Kar keblén nevelkedett vipera" szakot vérszopónak.

 

Mephisto

Előzmény: karrier (7462)
aliasMephisto Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7463

Jó Szerencsét!

 

Nna, én sem tegnap jártam errefelé, most olvasgatok, mert falrafestettek hát ittvagyok. :)

 

"Attól, hogy nem köszön még nem lesz patkány, vagy vérszopó. Egyszerűen neveletlen bunkó, vagy nem ismer téged."

 

Vagy ismer, de neveletlen bunkónak tart és azért nem tud köszönni.

 

:)

 

Nem Szacsára gondoltam, csak úgy általánosságban.

 

Mephisto

Előzmény: öntőszacsa (7461)
karrier Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7462
A patkány(jogász) és vérszopó(közgázos) a nemősi szak képviselőire használatos.

De alapvetően ha valakire ráköszönnek, akkor nem kell hogy ismerjem ahhoz hogy visszaköszönjek neki.
Vagy ha felveszem a valétaszalagot, akkor el kell szenvedjem ezeket az inzultusokat, hogy valaki pofátlanul köszön nekem.
Van a Kispálnak egy száma, ami szépen leírja az ilyen esetre nyújtott megoldást:
"Én nem írok semmit magamra!"
Ha nem visel szalagot és nem is ismerem és polgári ruhában van, akkor nyilván nem fogom azzal zavarni hogy köszönjek neki az utcán...
Előzmény: öntőszacsa (7461)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7461

Jó szerencsét!

 

Attól, hogy nem köszön még nem lesz patkány, vagy vérszopó. Egyszerűen neveletlen bunkó, vagy nem ismer téged.

 

Szacsa

Előzmény: karrier (7459)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7460

Jó szerencsét!

 

Patkányjogászok: akivel eddig dolgom volt, mind az volt. Akikről hallok (Bánáti, Bárándy, stb, mondjuk a Bárándyval pont volt dolgom egy alapítvány alapításakor) azok is mind azok. Volt olyan, hogy egy estés beba alkalmával több jogász elmondta, hogy őket külön tisztelet illeti meg, mert a jog az élet alfája és omegája. Kb. annyi tisztességes jogász van, amennyi tisztességes cigány.

Nem ismerlek téged, de nem is kritizállak. Bízom abban, hogy megérted miről beszélek és tisztességes emberként fogod a jogot a közösség szolgálatába állítani.

 

Hangoskönyv: a kedvencem a Sörgyári Capricco. A filmet is láttam, de az meg sem közelíti, sőt inkább elrontja.

Előzmény: Tőr a Szívbe (7449)
karrier Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7459
Mi annakidején Sopronban a városban is használtuk a Jó szerencsét! köszönés formát. Ha boltba mentünk be, ha vendéglőbe...
Nekünk jól megtanították. És nem is volt visszatetsző "kinnt" használni. Ma már nem tudom hogyan néznének az egyetemistára ha igy tenne.
És ma már az egyetemen is ritka, ha szembejön egy Jószerencsét!.

Ismét továbbfejlesztettem azirányú megfigyelésemet, mely szerint ha itt a tavasz és a selmeci diákok bizonyos hányada kész elhagyni a karját, és azt valamivel oda kell rögzíteni a vállukhoz, akkor az a szájukat akadályozza a mozgásban.

Szóval eddigi megfigyeléseim alapján az erdész valétánsok nem tudtak köszönni ha rájuk került a szalag, inkább a nappal süttették az orruk belsejét, de most már ez a betegség átragadt a faiparos firmákra is. Inkább rágót keres a földön a tekintetével. Azért a közgazdászok még tartják magukat. Ők még ráköszönnek az emberre.

Csak hogy ki a "patkány, meg a vérszopó".

Mobiltelefont a közgazdásznak!
Előzmény: Tőr a Szívbe (7451)
Antenna Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7458
Ott tanul... ergo gyakrabban van itt mint én aki csak heti egy napot.

Antenna
Előzmény: karrier (7457)
karrier Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7457
Ott tanul?
Vagy ti már pesti diákok vagytok? És csak néha néztek be az anyaintézménybe??? :)
Előzmény: Antenna (7456)
Antenna Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7456
Jó szerencsét!

Igen, a mi Rejtő gyűjteményünk is generációs örökség! :D
Szegényeknek elég szakadozott már a kötése... majd ha egyszer sok pénzem lesz elviszem Karrierhez hogy restaurálja meg. Olvastam egy honlapon hogy milyen szépen dolgozik. :D
Itt: http://restauralas.extra.hu

Ez itt a reklám helye volt.

Daloskönyvhöz úgy juthatsz, nem biztos hogy ez a legegyszerűbb módja, hogy valamikor Pesten jársz akkor szólsz és megkapod a tartalék daloskönyvem, ami az új fajta újvárosi daloskönyv, vagy fiammal megvetetek neked egyet, adsz egy címet és elpostázzuk.
Mármint fiam megkérdi hogy van-e még stb... Ő gyakrabban van Újvárosban!


Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7454)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7455
Bocsi, csak azt hittem hogy lefagyott mielőtt elküldhettem volna az írásomat, mondjuk a memóriám úgy néz ki egész jó, mivel csaknem ugyanazt írtam le kétszer.
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7454
Fortuna Solutaris! (változatosság kedvéért:D)


A régi kiadású Rejtő könyveknek a hátulsó oldalán nem könyvajánló volt, hanem az első oldal volt olvasható. Nos nagyapám és édesapám ez kívülről-betéve tudja. A kopaszabbiktól kaptam egy rakat könyvet még a nyáron, amiket rongyossá olvastak kettecskén az évek során, de az én daloskönyvemhez képest meglehetősén jól tartja magát. A daloskönyvre, amire olyan büszke voltam, hogy első használat után nem esett szét darabokra, viszont mostanra fél éves, hozzáteszem rendszeres használat után jócskán lehagyta a többi egyívásút. Mostantól csak sétálni viszem szakestre, de hogy újból kinyissam, s kitegyem magam annak a veszélynek, hogy ismét egy sötét pince padlójáról kelljen összekaparnom a szakest szünetében az teljesen kizárt. Tényleg, akad javaslatotok, hogy miként tudnék legkönnyebben szerezni egy dunaújvárosi daloskönyvet?

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7453
Fortuna Solutaris! (változatosság kedvéért:D)

A régi kiadású Rejtő könyveknek a hátulsó oldalán nem könyvajánló volt, hanem az első oldal volt olvasható . Nos nekem nagyapám és édesapám a híresebb, vagy számukra kedvesebb könyvek első oldalon található szövegét, kívülről-betéve tudják. Nyáron kaptam a kopaszabbiktól egy rakat Rejtőt, amiket gyakorlatilag ronggyá olvastak kettecskén az évek folyamán, a daloskönyvemhez képest jól bírja, amire olyan büszke voltam, hogy első használat után nem esett szét darabokra, most a fél éves, hozzáteszem rendszeres használat során behozta, és jócskán le is hagyta a társait, mostanra már csak díszként, emlékként szuperál, a szakestre már csak sétálni viszem, de hogy én újból kinyissam abban a sötétben és megkockáztassam, hogy újból egy sötét pince padlójáról kelljen szedegetnem össze a lapokat a szakestély szünetében, az teljességgel kizárt. Tényleg nem tudjátok véletlenül, miként szerezhetnék legkönnyebben dunaújvárosi daloskönyvet?

Antenna Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7452
Áááá én csak azért voltam rá kíváncsi mert kíváncsi vagyok... :D Meg ha már jogász vagy akkor néha egy zdar boh, noroc bun mellé elfér egy Igazságot a Jogásznak! is. :)

Rejtőt olvasni jó! Apukám nyomta az első Rejtő könyvet a kezembe hogy szocializálódjak! :D
Elő is veszem hétvégére! Lesz mit olvasni buszon!
Köszönöm hogy eszembe juttattad!

Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7451)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7451
Jó Szerencsét!


Hangoskönyv. Van egy haverom, aki még Rejtőt is hallgat, ez szerintem már mindennek a teteje.:D

Természetesen van saját köszönésünk, de én meglehetősen ritkán használom, a bányász köszöntést viszont minden olyan esetben, amikor megkeresztelkedett ismerőssel találkozom. Azért használom, mert én mérhetetlenül büszke vagyok rá, hogy az Alma Mater szellemiségében megkeresztelkedett diák vagyok, s tagja egy sokak által irigyelt, összetartó, társaságnak, amely tagjai Jó Szerencsét-tel köszöntik egymást, ha mondjuk egy egyetemi bulin egy külsős és egy egyetemista összebalhézik és odamegyek, mondok egy Jó Szerencsét-et és az egyetemista máris tudja, hogy nincs egyedül és kiállok mellette, vagy ha egy szétcsúszott fickóval találkozom mondjuk egy este a campus területén, Jó Szerencsét-et köszönök neki és máris bízik bennem annyira, hogy tudja, hogy én el fogom vinni a koliba, vagy felteszem a buszra, amelyik hazáig szállítja, vagy fogok neki egy taxit. Ez a köszönés egy olyan társaságnak a szimbóluma, amelynek én is tagja vagyok, és amelynek tagjaiért felelősséget is vállalok. Az Igazságot a Jogásznak köszönésünket általában szakest előtt mondjuk, illetve olyan programon, amit a mi karunk szervezett. Büszke vagyok arra, hogy kik a társaim és a külsőségekben is szívesen képviselem ezt, sokkal szívesebben vállalok sorsközösséget, minthogy a sok pesti egymást tipró burzsuj jogásszal hasonlítsanak össze. Amúgy a fórumon felesleges is lenne használnom a kari köszöntést, mivel csak saját magamat üdvözölgetném.



Antenna Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7450
Jó szerencsét!

(ti jogászok egyébként a bányász köszöntésen kívül használtok valami sajátos köszönést?)

Hangoskönyv: sose szerettem az ilyesmit, se a számítógépen való olvasást, lást e-book, pdf és társai. Hasznos dolog, de ha már nem tudok időt szakítani az olvasásra akkor inkább hagyom az egészet.

"Hangoskönyvek: Hrabal Sörgyári capriccio, Jiri Menzel által történt megfilmesítését
láttad?"
Középiskolában egy osztályfőnöki órán vetítette le osztályfőnököm. Érdekes fazon volt az ofő, bár én nagyon bírtam, mai napig is össze ülünk néha beszélgetni (bár mióta ritkán járok Veszprémbe, azóta sajnos ritkábban) meg mindig kapom tőle az smst hogy éppen vágott sört kortyol Selmecen...
Szóval az osztály 90%-a nagyon nem fogadta jó néven ezt a filmet, talán akkor én is csak félszemmel néztem, bár a vége annyira érdekesen hatott hogy megnéztem újra. Azóta is egyik kedvenc filmem közé tartozik. Talán nem a 16-17 éves korosztálynak való film, de azért mindenkinek látnia/olvasnia kell az életben egyszer.


Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7449)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7449
Jó Szerencsét!


Nem volt ebben semmi rosszmájúság, csak gondoltam, hogy hátha van valami közös pont az életünkben, amit te is elismersz. Örülök neki, hogy sikeres vagy, légy rá büszke, azért gondolhatod, hogy üldözöttek a sikeres emberek, mert az emberek irigyek és önzők természetüknél fogva. Ezt például hamarabb megtudhatjuk saját életközösségünkön belül, mint azt, hogy ki mit tett le az asztalra. Engem például ösztönöznek a sikeres emberek.

Mindannyian felelősséggel tartozunk egymásért, a Föld összes lakója felelős a másikért. Te is értem, én is Érted. Ez így szép és jó, továbbá van egy közös feladatunk is, amit te nem szívesen osztassz meg velem, de ez már eldőlt, én pedig csupán szeretném megadni mindazt, amit kaptam, s kivenni a részemet, a feladatból.

Jut eszembe, te ismersz engem, vagy azokat akikre azt mondtad, hogy patkányjogászok?

Hangoskönyvek: Hrabal Sörgyári capriccio, Jiri Menzel által történt megfilmesítését
láttad?
öntőszacsa Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7448

Jó szerencsét!

 

Bár némi malíciával irányomban írtad a hozzászólásodat ("a sikeres emberekről és rólad") - pedig nem is ismersz, nem tudod, hogy az adott életkorban miket hajtottam végre - látszik az ezirányú tudatlanságod és félremagyarázásod. Tudom ki Dr. Kékesi Tamás, azt is tudom, hogy a maga közegében többször "kérkedett" az eredményeivel, csak azt úgy hívják, hogy tudományos publikáció. Az, hogy neked a szomszéd kisfiúnak nem mesélt a rézkohászatban elért eredményeiről az nem jelenti azt, hogy nem "kérkedett" ott, ahol az eredményeit és tapasztalatait fel tudják használni. Csak ahol ő "kérkedik", ott értelmes, tehetséges és magabiztos emberek vannak, akik az elmondott eredményeket, tapasztalatokat, véleményeket nem önteltségnek fogják fel, hanem a közös ügy előrébb vitelének lehetőségeként.

Majd ha idősebb leszel és te is csinálsz olyanokat, amelyek az átlagostól jobb irányban eltérnek, valamint belátod, hogy a közösségedért te is felelős vagy, akkor megérted miről beszélek. Addig éljed nyugodtan a huszonévesek, egyetemisták boldog életét, de azt sohase feledd, hogy nincs az idősebbet jogod úgy kritizálni, hogy nem ismered személyesen és nincs közös alkotási élményetek.

 

Szacsa

Előzmény: Tőr a Szívbe (7447)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7447
Jó Szerencsét!

A sikeres emberekről és rólad jutott eszembe a szomszédom, nem tudom ismered-e, de kohász vagy szóval biztosan. A neve Kékesi Tamás itt Miskolcon a Műszaki Anyagtudományi Kar dékánhelyettese. Amikor ideköltöztünk csak annyit tudtam róla, hogy van egy szomszédunk, aki Japánban van a családdal és két év múlva fognak visszajönni. A második dolog, amit megtudtam, hogy szeret betonozni, mivel két havonta lebetonozta, illetve feltörte a garázslejárót.:) Azóta már tudom, hogy az MTA doktora és ezen kívül is hatalmas elismeréseket gyűjtött be, például az ultra-nagy tisztaságú réz előállításáért anioncserés elválasztás útján. Valószínű, hogy rosszul fogalmaztam meg, de remélem érthető.
Nem kérkedett soha az eredményeivel és ezért én talán még tiszteletreméltóbbnak találom, pedig igazán tehette volna. Jah, Miskolcon végzett és az ipari aufját is felölti, ha nagyobb nyilvánosság elé kerül. Volt a régi gimnáziumomban reklámozni a kohászatot, szüleim is ott voltak, mivel én is pályaválasztás előtt álltam. Meg is kérdezte tőlem apa, hogy a kémia, vagy fizika biztosan nem érdekel-e. A válaszom egyértelmű volt, ettől függetlenül hatalmas tiszteletet érdemel.

Legyen Fényes Sikere A Kohásznak!
öntőszacsa Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7446

Jó szerencsét!

 

Ma Magyarországon általában üldözendő az a személy, aki fel tud mutatni sikereket.

 

Szacsa

Előzmény: karrier (7442)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7445
Köszönöm a meghívást. Majd egyszer szavadon foglak. Sült pisztáng pedig a Lillafüredi Pisztrángtelepen nagyon fain. Ott úszkálnak a halak melletted, neked pedig ki kell választanod, hogy melyiket ennéd meg. Itt a tavasz, valamikor lehet el is kéne látogatnom oda. Nagyon jó hangulata van, ha arra jártok kötelező program.
Antenna Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7444
én is inkább a levével vagyok jóban, halat inkább egy jó sült pisztrángot ennék...

Antenna
Előzmény: Tőr a Szívbe (7441)
karrier Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7443
Ha egyszer erre vet a sors, meghívlak a Lénárdhoz egy jó soproni babgulyásra! Csak ne felejts el előtte szólni.

Karrier
Előzmény: Tőr a Szívbe (7441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!