Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 658

Augusztusban, a legnagyobb kanikulaban, a ferjemmel kettesben elmentunk New Yorkba ...

 

Leparkoltunk DC-ben egy olcso parkoloban

Elmetroztunk a Kinai negyedig

Felszalltunk a kinai buszra ($ 20 per fo)

Leszalltunk NY kinai negyed

Beultunk egy taxiba ($20)

elmentunk a Marriot szalloig, ahol lelaktuk az ingyen pontjainkat ($ 10, borravalo) 3 ejszaka

aztan irany a varos. Mivel mar nagyjabol mindent lattunk, csak a kedvencekhez jartunk vissza. Plusz elore kilistaztam fozocskes magazinokbol a legtutibb ettermeket, es a location krnyekere terveztunk programokat - oszinten megmondom, etteremben nem volt sporolas 

Aztan megint @ 20, kinai busz, metro, haza.

Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 657
a lenyeg es a fontos, hogy te NEM segitettel
igen, igazad van, csak azok ertenek szot, akik kb egy szinten mozognak, gondolkodnak. És hát az orvosi papirok is fontosak, mert ha valakinek igazolása van a dokitol, hogy örült és Minnesotába deportálátk, akkor annak hiába van diplomája.
Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 656
Te tudsz már?
Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 655
Helyesbítek: Még a hülye is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 654
És Californiában minden hülye megtanul sanyolul. Is.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 653
a lenyeg es a fontos, hogy te is segitettel
igen, igazad van, csak azok ertenek szot, akik kb egy szinten mozognak, gondolkodnak. És hát az orvosi papirok is fontosak, mert ha valakinek igazolása van a dokitol, hogy örült és Minnesotába deportálátk, akkor annak hiába van diplomája.

Ezzel együtt igen érdekes, hogy sokam egyrészröl sporolnak fillérekkel, utána pedig ezreket kidobnak az ablakon. Ezt már németországi tartozkodásaim alatt is tapasztaltam. Filléreken sporoltunk magyar vendégeinkkel, utána megvették a legdrágább helyen magasabb áron a dolgaikat--amikbe nem akartak belevonni.
Mikor reklamáltam, azt válaszolták: nekik még igy is megéri. Hülyeség, hisen fáláron jobban megérte volna - ha szolnak elötte, mit akarnak.

Nos ezek e kedves turisták is igy vannak. Kiadni 1000 dollárt idegenvezetésre?? nem is tudom van -e ilyen. Persze minden kiderül majd a gyakorlatbol. Ha a busz 28 dollár akkor a taxi nem nagyon lehet 40 dollár körül. Mellesleg korábban jomagam is rákényszerültem taxival bejutni a Manhattan-be vagy taxival egy másik reptérre jutni.
Mindenek elött büdös, koszos taxiban a vezetö nem tudott angolul és extended time ácsorgott olyan helyeken, ahova nem kellett volna mennie. Igy a számla hamar 60-70 dollárra ugrik. Mondjuk a flat rate sem olcso.
Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 652
Nem régen volt egy vendége a nejemnek. Megérkezett, s a repülötéren csak annyit mondott:
"A válásomról pedig egy szót sem."
S leszegett fejjel, fel sem nézve - vihettük ahová akartuk - elmondta a válást, oda vissza, számtalanszor.
Búcsúzúskor a reptéren könnyes szemekkel rebegte:
"Talán soha az életben ilyen jól nem éreztem magam."
Szerintem nem tudta, hogy mi a városunk neve.
Viszont megivott 3 nap alatt 3 gallon vörösbort. (A legolcsóbbat.)
Ilyen(ek) is van(nak).
Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 651

Hat igen. draga taxival jobban jart volna, azt hiszem. Mazyke, en szerelmes vagyok New Yorkba, bar max evente egyszer jutok el par napra (Washington kornyeken elek) es szoros a koltopenzem, de azt inkabb broadway show-kra vagy muzeumbelepokre, gourmet ettermekre koltom, komolyan, ki ne fizess egy ezrest "idegenvezetesre" - nezd ki az utikonyvbol, mi erdekel, es setalj, buszozz, metrozz el odaig.

Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 650
Ugyan már, egyik pillanatban olcsó taxit keresel, itt, aztán meg dobálod kifelé az ezreseket.

Remélem az ezerben a kaja, pia is benne van.

Nem a tied, az övé. :)

Good luck.

Előzmény: mazyke (648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 649

Igy mulat a magyar :)

NY-ot egy terkeppel, egy utikonyvvel gyalog es metroval be lehet jarni, $1000 nagyon sok penz segitokesz emberre kolteni, minden new yorki ingyen segitokesz. Ha megallsz tanacstalanul az utcasarkon, harman kerdeznek meg, hova szeretnel menni es magyarazzak, sot el is kisernek neha, ha nem erted.

Előzmény: mazyke (648)
mazyke Creative Commons License 2008.01.14 0 0 648
Te nagy tévedésbe vagy!!!!!
Nem gondolod,hogy ingyen gondoltam,de ha esetleg jobban elolvastad volna ,meg is értetted volna.És képzeldel,hogy már találtunk is egy ilyen segítőkész embert ,akinek a 3 napra 1000 dollárt fizetünk majd:-))))
De Te vigyed csak a vodkádat akár hajnal 4-kor is :-))))
Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 647
Ez a furko aki itt osztja neked az észt több mint 5000!!! km-re lakik NYC-töl. Egy MLK.
Minden Lében Kanál.
S ahogy ti viselkedtek az USA-val...
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 646
Feleségül ne vegyen?
Anyám, az idö pénz. A benzin pénz. Ismeretlen ember azzal töltse el a napját, hogy titeket pelenkázzon?
Hogy kérdezhetsz ilyet?
S különben is, azok az idök 15 éve elmúltak, hogy ha jött egy magyar akkor szaladtunk a reptérre. Szinte minden egyes alkalom csalódás volt.
Engem éjjel 1:30-kor hívtak fel, hogy szerezzek nekik vodkát.
Felháborító, maga a gondolat is.
Előzmény: mazyke (643)
mazyke Creative Commons License 2008.01.14 0 0 645
Szia!

Ez még jobban hangzik:-))))Mostmár biztos,hogy a taxis közlekedést választjuk.

Köszi:Edit
Előzmény: Ramon Salazar (644)
Ramon Salazar Creative Commons License 2008.01.14 0 0 644
A reptérről 60-70 dollár minimum egy út? Ez erős túlzás, ugyanis pl. a JFK-ről (ami a legmesszebb van a belvárostól) 45 dolláros flat rate van a legtávolabbi célállomásra.
Előzmény: Törölt nick (637)
mazyke Creative Commons License 2008.01.13 0 0 643
Most nézegettük a dolgokat,és úgy látom,hogy maradunk a taxinál:-))))))
Nem ismersz esetleg olyan New Yorkban élő magyart aki kijönne értünk a reptérre 9-én másnap egy kicsit idegenvezetősködne és 12-én pedig vissza vinne minket a reptérre?Természetesen a díjazását még itthon megbeszélnénk.Bár a taxit választjuk és van navigációnk is ,de azért nagyon örülnénk egy ilyen emberke segítségének.

Egyébként olyan jól leírtál Nekünk mindent,nagyon nagyon köszönjük!!!!!!!!

Üdv:Edit
mazyke Creative Commons License 2008.01.13 0 0 642
Szia!

Köszi,hogy ilyen segítőkész vagy:-)))

Én azért nagyon sajnálom,hogy csak 3 napot leszünk New Yorkban:-((Szívesen maradnánk még többet is,már nagyon régi vágyam teljesűl majd most.Utána 7 napot töltünk majd Floridában-Clearwaterben,de ott bérlünk autót és elkirándulunk Orlandóba,Tampába stb.

Egyébként Te ott élsz New Yorkban?

Üdv:Edit
Előzmény: Törölt nick (640)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.13 0 0 641
http://newyork.citysearch.com/feature/4776/

ez az oldal sem rossz. Itt azt mondja, hogy airport taxi bevisz a Manhattanbe 30 dollárért. De oda fel az 52-ik utcába akkor is metroval kell tovább menni.
Előzmény: mazyke (639)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.13 0 0 640
hát az nem sajnos hogy csak 3 nap, annyi majdnem elég is New Yorkbol. Megnézni a nevezetességeket és elmondani magadnak, hogy már voltunk ott.
Kit mi érdekel, van azért sok klassz dolog.

ha csak 3 nap, akkor is az unlimited METRO CARD-ot kell megvenni, 24 dollár és 7 napra szol ugyan, de ha a 2 dolláros vonaljegyet számitod, vagy vannak ilyen 1 napos METRO CARD-.ok is, szoval a 24 dollár egy korlátlan közlekedésre nagyon megéri

http://www.mta.nyc.ny.us/metrocard/index.html

És ezt a JFK-töl meg lehet venni, tehát már azzal bemenni a Hotel-ba. Itt ezen a web. oldalon mindent megtudni. Minden nagyobb állomáson van kis jegyiroda, ahol azonnal a metro térképet is kérni kell. Tehát egy unlimited Metro Card és egy ingyen térkép -- ahogy ez a web oldal is mutatja. Érdemes busz térképet is kérni, azt is adnak.
Hova mentek utána??
Jo utat és sok szerencsét,

Előzmény: mazyke (639)
mazyke Creative Commons License 2008.01.12 0 0 639
Sziasztok!

Nagyon köszi a segítséget!!Ma megnézem a linket amit írtál.NEm semmi taxi árak vannak,igy lehet,hogy tényleg maradunk valamelyik tömegközlekedési eszköznél.Örülök,hogy jó helyen van a hotelunk,nagyon sokat variáltunk rajta.Igazából sajnos NEw Yorkban csak 3 napot töltünk ,mert utazunk is tovább,de már nagyon várjuk.

Mégegyszer köszi a segítséget!!

Üdv:Edit
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.12 0 0 638
http://www.nycsubway.org/maps/route.html

nezzed meg ezt a page-et.
A JFK-röl az "A" jelü gyorsvasuttal (ami késöbb földalatti lesz) lehet bejutni és ez a west -en fog haladni, ahol a C es egyéb vonalakra lehet étszállni. Ha már lenn vagy, csak kiszállsz az egyikböl és a következövel mész tovább.
Vigyázat: a jelek szerint ugyanazon a vonbalon megy több jelü szerelvény, de több amolyan "hosszujárat", tehát csak nagyobb megállokon áll meg. Az A is ilyen- a Manhattan-ban. A newyorki metrot kitanulni --hát az egy tudomány. Maguk a newyorkiak is nehezen értik meg, ismerek magyarokat, akik inkább busszal járnak, nehogy eltévedjenek.

Egy biztos, nem olyan szembetünö és áttekinthetö, mint pld. a müncheni vagy akár a budapesti is. Jelek és jelzések nélkül a tudásra alapszik. Bemondják ( berecsegik ) a közlemélnyeket, de azt az ember nem érti igazán. Ha a rövid szakaszos átvált hosszuszakaszra, azt többször bemondjék, figyelmzetetnek, hogy száljj ki mert a következö megálla nagyon messze lesz. Ennek ellenére jomagam is kerültem már eleget. Arrol nem is beszélve, hogyha vonaljegyes rendszerben utazol, az kapásbol 4 dollár veszteség.

Ezért is mondtam: okvetlen átalány jegyet venni, amivel annyiszor mehetsz ahényszor kedved tartja. Drágább de nincs idegeskedés. Ha eltéveszted az állomást ujra vissza lehet menni stb...
Előzmény: mazyke (633)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.12 0 0 637
mindenek elött az west side 52. utca nagyon jo hely, Manhattan egyik legjobb környéke. Természetesen arra a legjobb a földalatti közlekedés és egyéb busz közlekedés is. Mindenképpen egy hetijegyet kell vásárolni, amivel többször és korlátlanul lehet közlekedni, buszon-metron egyaránt.

A repülötérröl persze taxival "kényelmesebb" de 60-70 dollár minimum egy ut, és csucsforgalomban akkor több. Két börönddel viszont gyorsvasuttal és metroval is lehet utazni. Érdemes megnézni a local forgalmi ajánlatokat, vannak amolyan domus iránytaxik is hotelekbe és a vasuti csomopontokba.

Van pld, a repülöterek között is buszjárat, 25 dollárért. Némelyik átmegy a városon, és magáll nagyobb helyeken.
Előzmény: mazyke (633)
mazyke Creative Commons License 2008.01.11 0 0 633
Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy csak igy vissza olvasás nélkül írok,de a segítségeteket szeretném kérni.Februásban megyünk New Yorkba és taxi árakkal kapcsolatosan szeretnék egy kis infót,hogy ne érjen minket meglepetés.A JFK reptérről szeretnénk eljutni a hotelunkig ,aminek a címe
226 West 52nd Street
10019 NEW YORK
ez lenne.Szerintetek menniybe fog ez kerülni?És szerintetek könnyen lehet közlekedni metróval hotelunkból össze vissza?Kicsit izgulunk,mert még sosem voltunk New Yorkban és nagyon nagyon várjuk már.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!
Üdv:Edit
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 632
Elnöki rendeletre 1962-ben beszüntették a szilveszterezést. Illegálisan, a CIA-t megkerülve egyes helyeken - föleg délen - még hógolyóznak.
Előzmény: PankPitypang (630)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 631
nem hiszem, hogy ezt komolyan kérdezed. Vagy eltévesztetted, Kinsassza Kongo szilvesztere érdekel, bár ott is magyar modra ünnepelnek.
Előzmény: PankPitypang (630)
PankPitypang Creative Commons License 2007.12.31 0 0 630
Hali!
Mingyárt itt az új év szóval boldog új évet nektek is!
Amugy ha szépen kérem megmondanátok nekem, h az amerikaiak hogyan ünneplik meg a szilvesztert? sehol sem találtam erről a neten így gondoltam megkérdezlek titeket... ti biztosan tudjátok ^^ előre is köszi :)
BolondKartyas Creative Commons License 2007.12.12 0 0 629

Inkabb probald az Eharmony.com  -ot

Csak egy tanacs, nem kell megfogadni...

 

 

Előzmény: hungarian woman (628)
hungarian woman Creative Commons License 2007.12.11 0 0 628

Hello,

 

Queens-ben elek. Nem ismerek itt sok magyart, ugyhogy szivesen ismerkednek itt elo emberekkel. e-mail :melody1268@yahoo.com

areacode212 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 626
ALIAS AC 808
Előzmény: areacode212 (625)
areacode212 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 625
NA! Erre most nem is valaszolnek! Most jottem eppen a BX-i korhazbol ahol az egyik kedves baratom var mutetre..... Agy daganat......32 eves jo kepu, jo humoru srac.....Kedden mutik utan pedig chemoT....Ennek tukreben ezen vitak elegge gyermetegek! Holnaptol BX-be cuccolok segiteni neki.......CYA later guys!....

and





PLS

Peace & Love 4ever!


Z:D



Hawaii Rulz!!! Aloha!
Előzmény: Törölt nick (622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!