Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2005.03.03 0 0 599
Ez micsoda?

Az látszik rajta, hogy nagyon meg csinálva.
Előzmény: Hpasp (576)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 598

Az И-87В azt hiszem, az Automata Indító Műszer típusa volt.

 

Az micsoda?

 

A 3-as csatornán van:

И-87В T/T

УПР

T/T

K

IIIK УПР

IIIK T/T

 

Azt hittem, hogy ezek a rávezetési módok?

 

 

Előzmény: Volt tüzér (597)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 597
Nem. Az И-87В azt hiszem, az Automata Indító Műszer típusa volt. Ha jól emlékszem.
Előzmény: Hpasp (596)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 596

A rávezetési módok között a И-87В (T/T) nem a televíziós rávezetést jelenti?

 

 

Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 595

Úgy van. A berendezés azért volt, hogy bizonyos dolgokat elvégezzen. Nekem nem kellett a repülő után szaladnom a mérőszalaggal, hogy távolságot mérjek, a sebesség meghatározáshoz sem kellett a repülő mellett loholnom, hogy lássam a kilométer órát. A komplexum azért volt. És ezeket az adatokat meg is mérte a tőle elvárható pontossággal.

Közbevetőleg megjegyzem, hogy elektro-mechanikus számítógép a PUAZO-4 volt. A komplexum SZVK (parancskidolgozó) berendezése elektronikus gép volt. Igaz ugyan, hogy analóg számítógép, és nem digitális, de egy szem fogaskerék sem volt benne.

Az általam ismert komplexumok közül először a Vegában jelent meg a digitális számítógép. (ЦВМ) (Na mit szólsz?)

Előzmény: Hpasp (594)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 594

Közeledő vagy távolodó testhez csak akkor tudsz sebességet mérni , ha tudod a mozgó tárgy sebességét. ha nem, akkor nem jelentheted ki, hogy közeledőhöz 1000m/s, távolodóhoz meg amannyi.

 

A kézi követők befogták a célt, az elektro-mechanikus számítógép meg kiköpte a cél sebességét. (egy analóg műszeren, ami 1100m/s -ig van skálázva)

 

 

Előzmény: Eburafako1974 (593)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 593
Közeledő vagy távolodó testhez csak akkor tudsz sebességet mérni , ha tudod a mozgó tárgy sebességét. ha nem, akkor nem jelentheted ki, hogy közeledőhöz 1000m/s, távolodóhoz meg amannyi.
Előzmény: Hpasp (586)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 592
Köszönöm. Hiába na. Mindig tanul valamit az ember.
Előzmény: Hpasp (590)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 591

Bocs, elrontottam. Az OP-tól balra.

A parancsnoknak? Az esze. Meg a tapasztalata. Na meg az, hogy kívülről fújta a szükséges szabályzatokat, és az abban előírtakat tudta alkalmazni a kabinban különféle helyekről származó információkkal. Vagyis a rutin. A szabályzatoktól egyébként nem volt szabad eltérni.

Mije volt még. Hát az, hogy ő egy kis magaslaton ült, és mindent látott. Látta az indikátorokat, látta a műszereket, és látott a háta mögött egy tervtáblát a saját lokátorokról, meg vele szemben egyet az általános légihelyzetről.

Egyébként annak idején rohadt sokat szívattak a lőszabályzattal. Először is addig nem is léphettél szolgálatba, amíg kívülről nem fújtad. Ügyeletes rávezető tisztnek sem, pláne ügyeletes parancsnoknak nem. Aztán időnként a parancsnoknak eszébe jutott, hogy "de régen is baszogattam az állományt", hát fogta magát és tartott egy előre be nem tervezett vizsgáztatást. Isten ments, hogy azon valaki nem felelt meg. Képzeld el, hogy ha valamelyik ügyeletes parancsnok nem felelt meg, azonnal vissza lett minősítve segéd rávezető tisztté. Ez meg egy parancsnoki beosztású tisztre nézve nagy égés volt.

Előzmény: Hpasp (588)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 590

 Nem tudok beszúrni sem cirill, sem görög betűket. Kínait meg pláne.

 

OFF

XP esetén Start - Programs - Accessories - System Tools - Character Map

 

Innen a Times New Roman -ban van (Select - Copy - Paste):

ščď αβγ абв אבג وىي אַקּﮏﮏ

 

Előzmény: Volt tüzér (570)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 589
Az én emlékeim szerint 800 - 900 m/s körül volt, de Veres Miska biztos jobban emlékszik.
Előzmény: Hpasp (586)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 588

Én arra emlékeztem, hogy a műszerek az OP-tól jobbra, egy kis asztal felett voltak. Arra nem emlékeztem, hogy a tanteremben hogy van. Egyébként a két dolog független egymástól, az egyik az egyetlen kabinos kannibál pultja, a másik meg a parancsnoké.

 

És mi volt még a parancsnoknak? Ez a három műszer, vele szembe a VIKO, ésmég?

Előzmény: Volt tüzér (577)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 587
Kösz a segítséget.
Előzmény: Hpasp (585)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 586

A Volhovval 420 m/s sebességig

 

Távolodó célra? Közeledőre meg 1000m/s ugye?

Előzmény: Volt tüzér (579)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 585

Ha látnék egy Mo-szági osztályokra lebontott lefedettségi skiccet, biztosan nem kérdeznék ilyeneket...

 

Kihalt Laktanyák topic, 460. hozzászólás

Előzmény: Eburafako1974 (582)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 584

Lefedettségi rajzom csak a 11. dandárról van, annak három állapotában. Az első 1991-ig érvényes, a második akkortól, amikor átvette a 104. ezred osztályait, a harmadik meg a Vega zónája volt. Ám a kihalt laktanyák topicban nézz körül, abba annak idején raktam fel képeket a magyar légvédelmi rakéta tűzrendszerekről.

Tehát a három lefedettségi rajz:

Volt olyan terület, ahol ötszörös átfedés volt.

Előzmény: Eburafako1974 (582)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 583
Vegáról beszélek.
Előzmény: Volt tüzér (581)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 582
Persze a távolodó vadász fogalma magába foglalja, hogy az időt visszafelé nézve a vadász közeledett , és miért nem indult rakéta a legkevesebb távolságnál? Mondjuk mert csak pl pont 100 Km-re a komplexumtól, de jó mélyen az Ország területén belül fordült meg hirtelen egy cél. Ha látnék egy Mo-szági osztályokra lebontott lefedettségi skiccet, biztosan nem kérdeznék ilyeneket...
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 581

Ezek az adatok már csak azért sem jók, mert a Volhov csak 36 kilométerig ment el, (passzív szakaszon 54-ig, de csak közeledő célra) tehát ez a 100 kilométer igazából értelmetlen. Egyébként ha ez így jó is lenne, akkor valóban megmenekült. Előlem. Ám a többiek elől nem valószínű. A Vega például 255 kilométerig bírta, és ott hiába pakoltál rá akár 1 hangsebességnyit.

Ez egy. A másik meg az, - valahol korábban már írtam - hogy a légvédelem elsődleges célja nem az, hogy a repülőt lelője, hanem ELTÉRÍTSE A FELADATA VÉGREHAJTÁSÁTÓL. Magyarán, ha elpucol, akkor valószínűleg nem tudta elvégezni a dolgát.

Előzmény: Eburafako1974 (580)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 580
Ez azt jelenti akkor, hogy kb 100km es távolságban lévő távolodó vadászra, aki képes min 2 Mach-os sebességre, és "csak 400" m/s -al halad ( ami a rakéta utazó sebessége) távolodó irányban, arra már nem is indult rakéta? Hiszen a SAM hatására egyből odapörkölt még egy hangsebességnyit, és meg is menekült... tévedek?
Előzmény: Volt tüzér (579)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 579

Az F-117 nem gyors gép. Pontos adatot nem tudok, de a véleményem szerint hangsebesség körül lehet, vagy egy kicsit felette.

A Volhovval 420 m/s sebességig, a Nyevát nem tudom.

Távolodóra viszont lényegesen lecsökkent a megsemmisítési zóna mérete.

Előzmény: Eburafako1974 (578)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 578
A lopakodó(k)nak mennyi a max sebessége, milyen a gyorsulási mutatójuk? Távolodó vadászra is érdemes volt indítani rakétát?
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 577
Ja bocs. Én arra emlékeztem, hogy a műszerek az OP-tól jobbra, egy kis asztal felett voltak. Arra nem emlékeztem, hogy a tanteremben hogy van. Egyébként a két dolog független egymástól, az egyik az egyetlen kabinos kannibál pultja, a másik meg a parancsnoké.
Előzmény: Hpasp (576)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 576

Rosszul emlékszel, az alsó kép nem az OP pultot ábrázolja. Az a lövő paraméter ellenőrző műszerei.

 

 

Előzmény: Volt tüzér (574)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 575
Erre nem emlékszem, de a karcok világítottak.
Előzmény: Hpasp (573)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 574
Rosszul emlékszel, az alsó kép nem az OP pultot ábrázolja. Az a lövő paraméter ellenőrző műszerei.
Előzmény: Hpasp (565)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 573

Egyébként meg a rávezető inndikátort is át lehetett kapcsolni 5 kilométeres léptékbe.

 

Akkor nem égett egyik számsor sem oldalt?

 

 

Előzmény: Volt tüzér (570)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 572
Bár a Nyeva indikátora lényegesen kisebb területet fogott le, azért arról az indikátorról sem lehetett olyan gyorsan kilépni. Tehát ha a cél eltünt egy hegy mögött, a következő pillanatban meg ismét feltűnt, akkor ismét elfogták a célt, és ment minden a maga útján. Viszont a Nyeva kifejezetten kismagasságra készült, és az állócélok jelenlétére mindig kellett számítani. A dolog tehát rendkívül egyszerű volt be kellett kapcsolni az SZDC berendezést, és az szépen megette az állócélokat. Igaz, kicsit evett a mozgócélokból is, de azért maradt a stabil követésre való mennyiség. Mindazonáltal nem kellett folyamatosan használni az SZDC-t direkt amiatt, hogy gyengítette a jelet. Ám ha nagyon alacsonyan repült a cél, akkor az SZDC folyamatosan be volt kapcsolva, tehát elméletileg a cél nem tűnhetett el.
Előzmény: Eburafako1974 (569)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.03 0 0 571

én Nyevás lovtam. Azé mennyi volt?

 

780m/s

 

 

Előzmény: Eburafako1974 (568)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.03 0 0 570

A távolságmérés pontossága a kisugárzott impulzus szélességétől függött, ami 75 kilométeres léptékben 0,4 mikroszekundum, 150 kilométeres léptékben pedig 0,8 mikroszekundum. (A fene egye meg. Nem tudok beszúrni sem cirill, sem görög betűket. Kínait meg pláne.) Mikor már megvolt a Vektor, akkor azzal vadászt is tudtunk irányítani, és azt állítólag 10 méter pontossággal lehetséges volt. (na persze akkor nem kellett leolvasgatni a műszereket, akkor a berendezés dolgozott és továbbította a dolgait azzal a pontossággal.) Az indikátoron a karcok 5, illetve 10 kilométert jelentettek. Ám ha nagyon pontosan akartál valamit tudni, akkor átkapcsoltál 5 kilométeres léptékbe, és akkor már a közvetlenül leolvasható távolság is viszonylag pontos volt.

A távolsági kézikövető indikátora valóban nem volt kalibrálva, de neki a távolság csak annyiból volt fontos, hogy a céljelet középen kellett tartania.

Egyébként meg a rávezető inndikátort is át lehetett kapcsolni 5 kilométeres léptékbe.

Előzmény: Hpasp (565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!