Keresés

Részletes keresés

banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 17703

Reggelre eléggé rossz lett a gyomrom, gondolom a doxytól.. Émelygés, hányinger.. Ez túl erős nekem. Mennyire gáz ha 2 nap után félbehagyom ezt, és irattatok mást a dokimmal? 

Előzmény: banánturmix97 (17702)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 17702

Én azért remélem, semmi komoly nem fog kialakulni nálam. Szedek rendesen probiotikumot mellé, reggel és doxy bevétele után 2-3 órával. Probium 6 +inulin szedek.

Előzmény: banánturmix97 (17701)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 17701

Ha emiatt van, függesszem fel inkább? Azért lehet ilyesztő, mert megnőhet a koponyaüri nyomás és emiatt fájhat az ember feje... Most már egyébként alig fáj, tompán.. Ha mellékhatás lenne, ugyanúgy fájna végig, gondolom én. Ennyi idő alatt pedig nem megy ki a szervezetemből a hatóanyag, nem?

Előzmény: Ricciardo (17699)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.11 0 0 17700

*zárom ki

Előzmény: Ricciardo (17699)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.11 0 0 17699

Szedtem enis , sot en 12 orankent, nekem nem fajt tole, viszont a 3. heten colitisem lett ugyhogy azonnal le kellett allnom. Nem tudom a gyogyszertol faj e a fejed, de egy nagyon eros gyogyszer ugyhogynem xzarom ki hogy erzekenyebb lennel ra.

Előzmény: banánturmix97 (17697)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17698

És persze étkezés közben veszem be az antit, vagy rögtön étkezés után

Előzmény: banánturmix97 (17697)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17697

Délután 14:00 kor veszem be a doxyt, rá 2-3 órával pedig a probiotikumot. Kicsit meg vagyok ijedve a fejfájástól, mert szerepel a mellékhatások között. ( egyéb mellékhatások közt, tehát nem gyakori)Ha pedig valóban ettől van, kérhetek időpontot, és irattathatok másikat..  Igaz, csak 10-20 percig volt este fél8 körül igen erős fejfájás, azóta tompább. Egésznap éreztem kicsit. Vagy inkább a frontnak tudjam be? Bár nem vagyok frontérzékeny.

Előzmény: Ricciardo (17696)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17696

Azitromycin és Sumamed az ugyanaz, tehát jobb is hogy most Doxyt írtak. A Doxy felszívódása nagyban függ hogy mit eszel. Ha valamilyen tejterméket eszel előtte, közbe, vagy utána, pl. sajt, vaj, jogurt, tej, akkor gyakorlatilag olyan mint ha be se vetted volna. Max 1 órával előtte vagy két órával utána egyél tejterméket. Ha nem így teszed, semmit nem szív fel a szervezeted belőle, hanem helyette a kalciumot fogja felszívni. Gyümölcslevet se igyál. Nézz utána mi tartalmaz kalciumot, és azokat ne fogyaszd. Probit szintúgy 2-3 órával utána kell bevenni. Mindegy mennyit eszel csak ne éhgyomorra vedd be, mert a gyomrodat kikezdi. Aztán a kúra után szigorúan mellőzd az antibiotikumokat, mert már így is sokat szedtél az utóbbi időben. Nem vicc, mert kihal a bélflórád. Ezek nagyon erős gyógyszerek amiket az utóbbi időben szedtél és szedsz.

Előzmény: banánturmix97 (17695)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17695

Az azyt még év elején szedtem, illetve a sumamedet nyáron. Szedek mellé probit, napi 2x. Mindenesetre érdekes. Az tudja fokozni még a tünetet, ha most nem ettem annyit mint tegnap és úgy vettem be az antit? Ettem pár falatot, bevettem, majd folytattam az evést. Egyébként tegnap étkezést befejezve vettem be és többet ettem. Aznap semmit nem éreztem.

Előzmény: Ricciardo (17694)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17694

Ha az előző gyógyszer sem ment még ki a szervezetedből, akkor a kettő együtt nagyobb mellékhatásokat okozhat. Akár fejfájást is. Nem tudom az előzőt mikor hagytad abba, de érdemes két fajta gyógyszer között egy kis szünetet hagyni. Ha 200-as doxyt szedsz akkor nagyon figyelj oda az emésztőrendszeredre, mert ha sokáig szeded, az tud okozni akár egy akut vastagbélgyulladást, ugyanis a clostridium-fajok túlszaporodhatnak a bélrendszeredben. Nálam megtörtént akkoriban. Szedjél jóminőségű probikat.

Előzmény: banánturmix97 (17692)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17693

Igen sajnos, ezt tapasztalom én is..

Előzmény: Törölt nick (17690)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17692

Doxyt szedek csak. Viszont.. Nem tudom, ennyi idő alatt kijön e mellékhatása a gyógyszernek, de elkezdett fájni a fejem, de szörnyen... És olvasom a mellékhatások közt, hogy igaz nem gyakran, de okozhat emelkedett koponyaüri nyomást, ami fejfájással jár. Létezik hogy a gyógyszer miatt lett? Nem vagyok fejfájós, frontérzékeny sem. Nagyon ritkán fáj a fejem. Tegnap óta szedem a doxyt.

Előzmény: Ricciardo (17691)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17691

Sokan csak a Chlamydiát ismerik sejten belüli baktériumként, viszont az ureaplasmáknak sincs saját sejtfaluk, a sejtet 3 membránból álló réteg határolja, így képes behatolni az ember sejtjeibe, hogy ott éljen, szaporodhasson kedvére. Az is számít melyek azok a gyógyszerek amik képesek behatolni a sejtekbe.. Ha egyáltalán van ilyen, mert az lényegesen lerövidíthetné a gyógyszerszedés kötelező időtartamát. A Doxyval minden felmérés nagyobb százalékos gyógyulást eredményezett, én azt szedném a helyedben.  De ha már az azy-t szeded, akkor mindenképp vidd végig a kúrát, lehet ez is eredményes lesz. Lehet nálad a Chlamydia sem volt megfelelően kikezelve, ezért maradhatott életben az urea is, mivel hasonló gyógyszerekre érzékeny. Orvosodat ne kérdezd erről ha lehet mert biztos gőze sincs. 

Előzmény: banánturmix97 (17689)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17690

Magyarországon neked kell értened ahhoz, amivel dolgod van: autószerelés, házépítés, adóbevallás, és magadnak kell rájönnöd, hogy mi bajod van. És rávenni az orvost hogy aszerint kezeljen. Jövő hét szerdán lesz kész az MR eredményem, lehet hogy érdekes dolgokat fogok írni prosztatagyulladás ügyben.

 

 

Előzmény: banánturmix97 (17689)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17689

Akkor gyakorlatilag mondhatni, teljesen feleslegesen fogom beszedni, mert úgy sem fogja belőlem kiirtani? Az orvosok idáig nem jutottak el, hogy minimum két heti adagot kéne felírnia a betegnek? Elszomorító...

Előzmény: Ricciardo (17687)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17688

Viszont ezt az időtartamot a doxyra írtam. Azitromycin kúra pár napnál tovább ne nagyon tartson.

Előzmény: Ricciardo (17687)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17687

Az azitromycint általában rövid ideig szedik, legtöbbször egyszeri 1 grammos adagot szoktak, de van olyan orvos aki 3 napig szedeti. Van hogy hatásos, mégis a felmérések a doxy kúrát mutatják nagyobb %-ban eredményesebbnek. A doxyt ugyanis tovább kell szedni mint az azit. Az stdk többnyire sejten beüli kórokozók, így míg ott élnek, addig nem is érintkezik ab-val. A sejtek 21 naponta újulnak, így ha ennél rövidebb a kúra, és épp a baci a sejten belül van, azok megússzák. Persze ez nem egyszerre történik, így a rövidebb ideig tartó gyógyszerezés is eredményes lehet, de biztos hogy fog maradni is belőle. Emiatt a Doxyt is 21 napig kellene szedni hogy hatásos legyen maximálisan, mert így az összes kénytelen egyszer kilépni saját sejtjéből. Mindegy hogy 9 vagy 10 et szedsz be, ez elvileg nem elegendő. De még a 14 sem, pedig a protokoll 14 szem STD-re.

Előzmény: banánturmix97 (17686)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17686

Mármint, vizeletből lett kimutatva az ureaplasma. Arra szedtünk sumamedet. STD semmit nem muatott ki!

Előzmény: banánturmix97 (17685)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17685

Chlamydiára anno azitromicint szedtem 3 napig, és el is múlt szépen. Utána nem is volt mintavétel, mert a panaszaim elmúltak. Majd nyáron, mikor ki lett mutatva vizeletből (std nem mutata ki, ugy ahogy barátnőmnek sem, de neki is a vizeletéből igen) akkor pedig sumamedet 2x3 napig. Értsd úgy, hogy 3 napig szedtem, majd 1 hét szünet, utána pedig ismét 3 napig. 

Előzmény: banánturmix97 (17684)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17684

A 10 kapszulából csak 9 lesz.. mert, ahogy vettem volna ki a kivetkezőt a tartójából vagy hogy hívják, szó szerint kettétört a kapszula és kijött belőle por. Az összehatást nézve, ez mennyire lesz hátrány hogy a 10 helyett csak 9 lesz bevéve?

 

Köszönöm a terjedelmes hozzászólásodat. Nem túl jók az előjelek akkor ezek szerint :( A nagyob bajom most igazából az, hogy érzésem szerint nem tudom teljesen kipisilni magam mindig, és a végén jobban kell nyomnom, hogy kipréseljem gyakorlatilag.... 

 

Előzmény: Ricciardo (17674)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17683

Csa csak egy huzodasrol van szo, ami gyakori a mi meggyengult izuleteinkel, akkor par het mulva lehet jobban leszel. 

Előzmény: Avarsavala (17682)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17682

Igen, kicsi az esély, de hátha nincs köze a prosztatához. Majd kiderül.

Előzmény: Ricciardo (17681)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17681

Ha mar eljutott a mellekherekig ez igy is ugy is kronikussa valik,ha szedsz valamit,ha nem. Bar egy probat lehet hogy meger...

Előzmény: Avarsavala (17679)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17680

Megnéztem, hogy kell kitapintani a mellékherét, érintésre is fáj. A protokoll szerint ha nem vagyok 35 év alatti Casanova akkor 10 nap levofloxacin a szokásos kúra, úgyhogy elkezdtem ma önkényesen szedni a tavalyról maradt Savulint. Ugyanezt kapnám az urológián is.

Előzmény: Avarsavala (17679)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.10 0 0 17679

Boldog vagyok. Menjek vele urológushoz? Nem úgy van, hogy ha nem kúrálják ki AB-vel akkor krónikussá válhat?

Előzmény: Ricciardo (17678)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17678

mellékhere lesz az. Az aztán kisugároz mindenhová az idegeken és a vezetékeken keresztül, akár lábakba is. Egyébként ott az idegek, izmok, izületek mind gyulladásban vannak, és a legkisebb rossz mozdulatra is be tud állni. Pihenés a legjobb erre, esetleg még a gáttájékot combtő mellet bekenheted gyulladás lehúzó kenőccsel.

Előzmény: Avarsavala (17677)
Avarsavala Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17677

Pár napja sajog egy kicsit a bal herém és ha megfeszül a hasizom (pl. felülök), akkor a lágyékom is combtőnél. Pont ott, ahol az anatómia rajz szerint az ondóvezeték feljön. A mellékhere-gyulladásnál van ilyen, hogy mozgásra fáj? Vagy csak meghúztam valami izmot?

Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17676

Még annyit hozzátennék hogy a tüneteid 100%-osan nem fognak elmúlni csak kb 95-99%-ra max. Mindig lesznek rosszabb napok. A húgycső tövét sajnos szeretik bacik, mert ott olyan obligát anaerobok is meg tudnak bújni, amiknek nincs szükségük levegőre, mivel a húgycső vége messze van. Na épp ezért kell mélyre dugni a pálcát.

Előzmény: Ricciardo (17674)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17675

Hát pont ez az hogy a tesztek lófaszt sem érnek. Gombára milyen tesztek vannak? Semmilyenek. A 99 % -át csak mikroszkóppal lehetne látni, de ilyeneket az orvosok nem csinálnak. Flukonazolt szoknak kiírni, ezen kívül még max 3 gombaölőt ismernek. Vírus? Még az orvosok nem is hallottak olyanról hogy vírusos pr gyulladás. STD? Le se tudják venni a mintát, volt itt olyan akinek 12-esdjére mutatták ki a chlamydiát, mert szinte könyörgött hogy vegyék le normálisan a mintát. Mert kb húgycső felétől mutatja ki a z std-ket, oda meg a világ 99% nem dugja be a pálcát. Ha AB-ztál akkor meg többnyire negatívak maradnak a tesztek életed végéig, és örökre rejtély marad a betegséged. Én is összezabáltam már minden AB-t, esély nincs hogy itt valamit kimutasson. Nekem az entero meg ilyenek jönnek ki, néha e coli, de ezek csupán azt jelzik hogy valami nincs rendben, de a fő bajhoz nem juttat közelebb... 

Előzmény: Fickooo (17671)
Ricciardo Creative Commons License 2020.03.09 0 0 17674

szia Banánturmix!

 

Én azt tudom mondani neked, amit itt jó rég óta, vagyis majdnem 6 év óta mitóta itt vagyok, kitapasztaltunk. Először is: 

 

1. Összeszedtél egy STD-t. Ami valójában nem egy, mert ezek tipikus társfertőzéssel járnak. Rengeteg baktérium és gombát szedsz ilyenkor össze. Kb fele arányba. A másik felét az immunrendszered legyengülése által szedted össze. Magyarán: amik eddig csekély mennyiségben benned volt, az elszaporodott.

 

2. Nem tudom a Chlamyidiára szedtél e valamit, de amint beszedtél rá valamit, általában negatívat mutat. holott a húgycső legmélyén, ahol már a teszt-pálcikák sem érnek be, ott nyugodtan szaporodnak. Hogy miért ott? Mert a húgycsőben nincs vérkeringés, és a húgycső belső felébe csak akkor kerül ab ha vizelsz. Ezt meg simán kibírják amik ott meglapultak. ekkor a tesztek negatívak, mivel a nagy része kiirtódott, főleg amik felmásztak a prosztatába, de a gócpont a húgycsőből simán hordozóvá tesz téged. Sőt idővel újból felmásznak mindenhová és szaporodnak. 

 

3. Most enyhe tüneteid vannak. De hidd el az std-k még mindig benned vannak. Már sose lesz kimutatható de entero és társai (ami az immunrendszered  válasza lesz) lehet hogy rajta lesz a teszten. Sose kezeltesd! Szedd végig a Doxyt az ureára , az amúgy is jó a clamyidiára is. Aztán törődj bele. Tüneteid időként lesznek. Sőt, ennél lehet hogy duvábbak is. De egy 4-5 év múlva megszokja a szervezeted, és fájdalmad se lesz. Ami még most nincs, de lesz. De elmúlik. A vizelési kényszer is elfog idővel. 

 

Nincs erre 100%-os ellenszer. És egyelőre nem is lesz mert nem is kutatják. Kutatják a rákot mert halálos , meg a koronavírust. De ezt sosem fogják, mert nem a kutatók rokonai, szerettei vannak ebben a betegségben, és a társadalom létét nem veszélyezteti. 

Előzmény: banánturmix97 (17665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!