Keresés

Részletes keresés

sasa58 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1175

Pontosan így jártam én is, mikor a dokinő felírta a Cymbaltát 3 éve. Rögtön figyelmeztett is, hogy 3 hét mire hat és addig még rosszabbul is lehetek, és lehet,hogy nem is lesz jó a gyogyó, hanem esetleg csak a 4.- 5. próbálkozás jön be. Na erre mondtam magamban, hogy ezt azért már mégse, kísérletezzen inkább fehér egéren, így maradtam a Xanaxnál.

Előzmény: Törölt nick (1174)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1174

Én pontosan a lehetséges mellékhatások miatt nem mertem ebbe belevágni. Rosszul voltam már a gondolattól is, hogy 2-3 hétig még rosszabbul is lehetek a gyógyszertől, és az sem biztos, hogy utána majd segíteni fog.

 

Ugyanakkor sok embernél működik szorongásra, és sok embernél a sokadik próbálkozás/típus jött be végül.

 

Ha ennyire rossz az állapotod, és úgy is látod, hogy nem sok esély van a javulásra, akkor érdemes felkeresned egy olyan szakembert, akiben megbízol és feldobni neki az antidepresszáns kérdést.

Előzmény: Oliné (1170)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1173

Hogy csak egy példát. Az egyik leggyakrabban felírt antidepresszáns a Cipralex. Ezt rendelik a doktorok a "generalizált szorongásra" is, eleinte Xanax kíséretében, azt mondván, h később - a Cipra jó hatása esetén - a Xanaxot csökkenteni lehet/kell.

Előzmény: Pater Pirandello (1172)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1172

Bármelyik antidepresszáns (tucatnyi van) hatása csak 2-3 hét múltán kezd érződni. Ha jól hat, - bár teljesen más az összetétele és a hatásmechanizmusa, mint a nyugtatónak, - mégis lassan csökkenthető a nyugtató. Legalábbis az orvosok és a szaktopicok szerint.

Előzmény: Oliné (1170)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1171

Nincs szorongásoldó hatása. Teljesen máshogy hat.

Előzmény: Oliné (1170)
Oliné Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1170

Tudom, hogy nem a topik témához tartozik, de szerintetek az antidepresszánsnak van szorongásoldó hatása ? Ki lehet vele váltani a xanaxot ? Én sajnos nem bírom a mellékhatásaikat, kivéve egynek, de annak meg hatása sem volt, de ha nagyon muszáj lenne lehet, hogy megpróbálnám megint. Múlt hét hétfő óta nem javulok semmit. Nemhogy az estit visszaszedtem, nappal is be kell vennem, ha már nem bírom, de még így sem jó.

cyanne Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1169

ott a pont

Előzmény: gombóc63 (1131)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1168

Olvasd el a mondatomat, hogy mire is írtam azt, hogy köztudott.

Előzmény: Ezelkievics (1166)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1167

20 évvel ezelőtt már réges régen ténykérdés volt az, hogy a benzók függőséget okozhatnak, és sok páciensnél folyamatos dózisemelés kell. Többek között erről is szólt a Discovery filmje.

Előzmény: Ezelkievics (1166)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1166

Hogy lett volna köztudott? Még most is cáfolják a "gyógyítók",h létezik hozzászokás,ill. a megvonási tüneteket 2-3 hétre saccolják és elbagatelizálják ............Ébresztő!

Előzmény: gombóc63 (1164)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1165

A probléma az ,hogy ezt a vackot (mert nekem az) gyakorlatilag mindenféle átmeneti problémára is felírják az orvosok......Fogalmuk sincs, milyen kárt okoznak ezzel. Én speciel mindegyikkel kipróbáltatnám az elvonás gyötrődését,utánna lehet azt állítani hogy nincs is hozzászokás, és így elvonási tünetek sem. 2-3 hét ..... nevetséges

gombóc63 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1164

Ne haragudj, de ezt is csak cáfolni tudom, napi 1-1,25 mg-ról álltam le. Igaz, nem szedtem hosszú hónapokig. Most nem kell beállítani ezt a gyógyszert, mint valami halálos mérget, a mai napig köszönöm a hatását, hogy megszabadított a nagyon kellemetlen tünetektől. e ha nem tette volna ismét a pszichiáterem segítségét kértem volna és nem hagytam volna eluralkodni magamon a szorongást. Nem vitás, vissza-visszatér, örökre biztos nem szabadulok meg tőle.

Ez a doktornő pedig a szakmája szégyene, 20 éve is már köztudott volt, hogy ezek a szerek csak elfedik a problémát.

Előzmény: Chief Boden (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1163

Nem kell gúnyolódni. Nem böfögök, hanem véleményt írok.

 

Nézd, ha valaki pszichológusként 18 évig szedett benzót traumatikus életesemény miatt, majd utána levélben kívánja oktatni az orvosokat ilyen stílusban, hogy

 

"Itt van egy lista forrásokról az Ön számára, amelyekből tovább képezheti magát. Megköszönöm Önnek az időt érte. Mi, akikben kárt tettek a receptre felírt benzodiazepinek reméljük, hogy egyre több orvos lesz felvilágosítva és nem tesznek kárt emberekben a benzodiazepinek néhány napnál hosszabb távú felírásával. Azt is reméljük, hogy egyre több orvos fogja megtanulni hogyan kell helyesen és sikeresen leszoktatni a betegeket a benzodiazepinekről."

 

akkor én arra csak annyit tudok mondani, hogy LOL.

 

Nincs itt min vitatkozni, nincs itt mit megcáfolni. Amikor agykárosodásról beszélsz, meg arról, hogy 10 hónap után elvonási tüneteid vannak (haha), és teleshop színvonalú írásokat, videókat linkelgetsz, akkor egyszerűen nem lehet érdemi vitát folytatni.

 

Egyébként sem értem, hogy mi ezzel a célod. Mi a francért nem tájékozódtál anno, miért tömted ész nélkül magadba a gyógyszert? Talán először saját magaddal próbálj egyenesbe jönni.... Na annak lenne értelme, ennek nincs.

 

Ráadásul a hozzászólásaidból kitűnik, hogy a leghalványabb fogalmad sincs olyan betegségekről (és kezelésükről), mint a generalizált szorongás vagy a pánikbetegség. Nem baj ez, de akkor maradj a kaptafánál.

 

Abban teljesen egyetértek, hogy nem szabad minden francra benzót szedni, és hatalmas baj az, hogy minden francra ezt írja fel sok orvos. A téma azonban ennél jóval bonyolultabb.

 

Majd ha ezt képes vagy megérteni, hajlandó vagy pro és kontra vizsgálni a témát (ezzel együtt túllépni a saját eseteden), és nem ilyen "színvonalú" írásokkal, videókkal bombázol, akkor lehet érdemi vitát folytatni.

 

Addig engedd meg nekem, hogy a hülyeségre leírjam azt, hogy hülyeség.

Előzmény: Chief Boden (1162)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1162

Azonkívül, hogy mindenre ideböfögöd, hogy agymosás egy darab állítást sem voltál képes megcáfolni, vagy ellene érvelni. Érvek híján pedig csak a szerzőt/forrást tudod kritizálni.

Előzmény: Törölt nick (1159)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1161

Küldj egy normális minőségi anyagot, videót, tanulmányt a benzodiazepinek hosszútávú hatásairól is kirakom.

 

Ha csak az első mondatig tudtad olvasni honnan tudod, hogy milyen a színvonala ?

 

Sajnos a benzodiazepin olyan szer, hogy ha egyszer valaki elkezdi - bármilyen okból is - és most nem a napi 0,25 mg-os adagról beszélek, annak gyakran lesz az a vége, hogy évekig szedi mert ha kialakul a tolerancia nagyon nehéz abbahagyni. Nyilván ő se szedte volna ha bármilyen fogalma is lett volna kb 20 évvel ezelőtt a hatásairól. De 20 évvel ezelőtt még internet sem volt.

Előzmény: Törölt nick (1159)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1160

Én nem voltam el évekig a gyógyszerrel ugyanis folyamatosan rosszabbodott az állapotom az első kb fél év után csak sajnos fogalmam sem volt, hogy ez a szernek köszönhető. Ha tudtam volna el se kezdem.

Előzmény: gombóc63 (1158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1159

Eddig tudtam olvasni :

 

"Dr. Jennifer Leigh vagyok. Doktori címem van pszichológiában, posztdoktori Szociális Neurobiológiai tanulmányokban, és egy díjnyertes szerző vagyok. 18 évig voltam receptre felírt benzodiazepinen traumatikus életesemények miatti szorongás miatt

 

 

LOL.

 

Miért nem minőségi, normális anyagokat, videókat, tanulmányokat, akármiket raksz fel? Mert ez (is) kb. teleshop/jehova agymosás színvonal. Sajnos...

Előzmény: Chief Boden (1155)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1158

Átfutottam a cikket....a véleményem az, hogy ha valaki pszichológus létére 18 évig nem tudja megoldani a traumatikus problémáját az megérdemli a sorsát. Nincs orvosi, sőt egyéb diplomám se, de nem csak a gyógyszertől várom, hogy jobban legyek. És ezt a szerzőnek kellene a legjobban tudnia.

Egyébként érdekes, hogy mindig csak a negatív hatásokat emlegetitek, pedig hónapokig, évekig elvoltatok a gyógyszerrel.

Előzmény: Chief Boden (1155)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1157

Ennyit az orvosokról......Sztem ezt a szöveget terjeszteni kéne orvosi körökben....Nem mintha illuzióim lennének az elfogadásáról. És igen, ezek szerint nemcsak nekem jutott eszembe hogy pereljek...mint azt az elején említettem.Talán nem kellene teljhatalmat adni a gyógyszergyáraknak és elkapni néhány orvosnak a grabancát,aki gyszergyárakkal "üzletel",elrettentő példának.

Németországban ezt úgy oldották meg anno ( az etikátlan gyszergyári promóciót),hogy néhány doki végleg búcsút mondhatott a diplomájánák,szintén elrettentésként...........De mutyiországban ez nem lehetséges

Előzmény: Chief Boden (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1156

Nézd, nekem az agykárosodás már sok volt.

Előzmény: Chief Boden (1154)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1155

Dr. Jennifer Leigh: Levél Minden Orvosnak

 

http://nyugtato.gportal.hu/gindex.php?pg=36315814

 

 

Caran! Te inkább el se olvasd!

Előzmény: Chief Boden (1154)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1154

Egyszer még hálás leszel nekem.

Előzmény: Törölt nick (1151)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1153

Nagyon szépen beigazolódtak a "jóslataid",plussz az Ashton leírása is a leszokásról...Úgy látszik, hogy én tankönyvi eset vagyok,és szinte elképzelhetetlennek tartom,hogy a leszokás másnak nem okozna gondot,még ha bármilyen óvatosan, fokozatosan csökkentve is áll le vele....

Előzmény: Chief Boden (1144)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1152

Kicsit belekoty én is....Már miért szedné,ha kilenc hónapja nem szedi?! Szedje az,akinek kisebb problémát okoz ez a szar,mint amilyen problémára szedi....mert ilyen is van,tehát hajrá.

Előzmény: Törölt nick (1151)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1151

Akkor szedd tovább, hátha megkímélsz minket a további baromságoktól.

Előzmény: Chief Boden (1148)
sasa58 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1150

Persze, persze ... nem akartalak megbántani, mindenkinek szuverén joga, hogy miről mit gondol, vagy mit érez fizikailag.

Előzmény: Chief Boden (1149)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1149

Majd akkor mondj véleményt a megvonásról ha te is végigcsináltad. Majd ha eljutsz te is  1-2 évig akkor kiváncsi leszek mit fogsz mondani. Addig csak találgatsz.

Előzmény: sasa58 (1145)
Chief Boden Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1148

Családi trauma miatt kezdtem el szedni.

Előzmény: sasa58 (1145)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1147

Abszolút igazad van valamint annak a hozzászólónak is, aki nem rég leírta, hogy a szorongás több problémát okoz, károsabb, mint a gyógyszer. Ha nem kezeljük a szorongást nagyon sok mindenre kihat. Ha magamból indulok ki a szorongásomnak köszönhetem nagy valószinűség szerint a fejfájásomat, az alvászavaromat, a gyomorproblémámat. Mert hogy a szorongás gyerekkorom óta jelen van, ma már tudom, később jött a többi.

Előzmény: sasa58 (1145)
gombóc63 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1146

Agykárosodás? Naneeee....

Előzmény: Chief Boden (1144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!