Keresés

Részletes keresés

BitterSweetSymphony Creative Commons License 2022.05.04 -1 0 46712

Heliudot sem kell, volt nálunk is a nemzetközi meccsen tavaly, Bálint és Ákos le is nyomta.

 

Ugye itt lányok is futnak fiúk ellen és csak egy győztes lesz

 

Miért változtattak?

Előzmény: Lord Viktor (46701)
626 Creative Commons License 2022.05.04 0 0 46711

Dave, bár a lényeg itt sem derül ki:

 

https://exatlonstatisztika.muszaj.com/ez-bojte-dave-uj-szakmaja/

flamingó88 Creative Commons License 2022.05.02 0 0 46710

nem véletlenül van minden sportnak női ága.

 

Maximálisan egyetértek. Teljesen más egy férfi és egy női izomzat, fizikai erő. Hiába nem számít annyira a pálya, a nőknek saját magukhoz képest mégis gyorsabban kell jönniük, mint a férfiaknak, különben még nagyobb hátrányt szednek össze az ügyességire. Úgy értem, hogy amíg pl Mati 70%-on fut, addig Heliudnak elég az 50% is, mégis előrébb van. Az ügyességinél is nagyobb erőfeszítésre van szüksége egy női játékosnak, hiába dob kicsit közelebbről.

Előzmény: Lord Viktor (46708)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.05.02 0 1 46709

Ja, ha már Patrik, a mexikóiak azzal kezdték a tegnapi döntőt, hogy meghívták Macky Gonzálezt, és a kezébe nyomtak egy kupát, ugyanis a csaj az első évadukban a legjobb lány lett, de mivel ott is csak egy győztes volt, így összességében második lett. Szép gesztus.

Lord Viktor Creative Commons License 2022.05.02 0 0 46708

Szerintem is a dobótávolság nem azért lett ilyen nagy, hogy "ezek a legfaszább játékosok, nekik ez is megy", hanem hogy csökkenjen a lányok pályasebességből adódó hátránya, hogy tényleg az ügyesség döntsön.

Attól még amúgy mentális hátrány ez a lányoknak, értem én, hogy fel kell tudni ezt dolgozni, de akkor is.

Mati el is elvérzett elsőnek a döntőben a két srác ellen, bár tény, ő vitte végig egyedül az egyéni szakaszt párbaj nélkül.

 

Amúgy valóban, ők korábbi évadokban már kipróbálták a vegyes futást alacsony tétes, Por la Fama ("A hírnévért") játékokon, ahol kieséses rendszerben lett egy női és egy férfi nyertes, majd ők egymással küzdöttek meg így és a nyertes lett egy hétig az Exatlon Mexikó "arca", azaz minden műsorral kapcsolatos reklámot az ő arcával adtak le (illetve azt hiszem a statisztikába duplán számított a játék, hogy azért ne sz@rjanak magasról rá).

 

Nekem nem tetszik egyáltalán a koncepció, nem véletlenül van minden sportnak női ága. Érdekességnek elmegy, én is megnéztem volna a mieinknél is, hogy mire mennek egymással, de ennyi.

 

Inkább legyen két nyertes, minthogy az egyik nemet mesterségesen hátráltatni vagy segíteni, hogy kiegyenlítettebb legyen. Akkor már legyenek csak ügyességi feladatok, felesleges a pálya.

Mondjuk ebben a rendszerben Patriknak legalább lett volna esélye. 😁

Előzmény: A közvetítés hamarosan... (46707)
A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 2022.05.02 0 0 46707

Az utolsó pár hetet követtem. A dobótávolság sokszor idegesítően nagy, kifejezetten szeretem a nagyon gyors ügyességi megoldásokat. De látom értelmét.

A pályát nem gyilkolja senki, így saját magát se, mert nem számít. És futhatnak egymás ellen lányok-fiúk, a pálya továbbra se számít. Kapnak egy kis könnyítést a dobótávolságban (legtöbbször viccesen keveset),és plusz eszközt. Megnéztem volna nálunk is, mire mennek egymás ellen. Mondjuk ha egyszer elkezdik, akkor nem kell 2 győztes. Szerintem kell, de ki lehetett volna próbálni egyéni napon.

Az egész tudatos koncepciónak tűnik. A pálya arra van, hogy egy picit megmozdítsa a pulzust, semmi más. Rövidebb volt nekik döntőn a nagycsúszdás pálya, vagy az új ugrálóson se cipelnek labdát.

Előzmény: shu14 (46705)
Pacemaker Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46706
Értem.
Előzmény: Lord Viktor (46704)
shu14 Creative Commons License 2022.05.01 -1 1 46705

Brutál, milyen messziről dobnak a magyarokhoz képest.

Előzmény: Lord Viktor (46702)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46704

Az is beleszámít, ha csak eltalálja a célt és az csak megmozdul, de nem esik le.

Előzmény: Pacemaker (46703)
Pacemaker Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46703
0.50-nel kettő dobast is elcseszett
Előzmény: Lord Viktor (46702)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46702

Bocsi, rossz lett a link.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TZoGoK4w-XI

Előzmény: Lord Viktor (46701)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46701

A mexikói All Stars 6. évad elvileg ma élőben döntőzik, akik bennmaradtak, Heliud (3. évad győztese, az előző kvázi AS 4. évad 3. helyezettje), Koke (az 5. évad győztese) és Mati (3-4. évad győztese, de gondolom őt keveseknek kell bemutatni). Ugye itt lányok is futnak fiúk ellen és csak egy győztes lesz, ez megmagyarázza, miért csak Mati van már csak versenyben.

 

A kiesettekről pedig a mexikói csatorna elkezdte kiadni a tökéletes dobásos videóit, a legújabb Patóé (2. évad döntőse, a 4. évad győztese, itt is eljutott az egyéni szakaszig), ez eléggé jól demonstrálja, mennyire elvetemültek lettek a dobótávolságokkal.

 

 

A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 2022.05.01 0 0 46700

Konyári Edinka és Wágner Tamás. Utóbbi a 2. és 3. évad főszerkesztője, Palikkal együtt repült Alekoszig. 

Előzmény: Julienkirály (46699)
Julienkirály Creative Commons License 2022.04.30 0 0 46699

Alekosz megvan.. na meg Palik..a másik kettő az  ki?

Előzmény: A közvetítés hamarosan... (46697)
A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 2022.04.30 -1 1 46697

Ezt a képet nem merem kommentálni, annyira erős :)

 

shu14 Creative Commons License 2022.04.29 -8 2 46696

A Bálintka-Waldákos még a Geri-Faternél is unalmasabb lenne, kb. semmi érdekeset nem lehetne velük bemutatni, főleg Bálintkával nem. Max ilyen ellenpólus a Győzike-Bejja asszony féle harsogással szemben, a kamera elé vitt "kedves, ügyes, csillogó szemű" nagyi kisunokája karakterekkel. De gondolom erre a szerepre is van még jelentkező.

 

Amúgyis, szerintem Waldákos inkább menne Dévvel vagy Viktorral/Vivivel. Dév szerintem nagyon passzolna ebbe a formátumba, kár, hogy ő is elvágta magát a csatornánál, mint Veszti, a Vivi/Viktor meg akkor már nyilván külön menne, párként.

 

A Durci-Patrik még szóba került, hát nem tudom, nekem ők egy ilyen teljesen össze nem illő, szürreális páros, persze lehet, hogy pont ettől lenne bukéja a szereplésüknek. Mondjuk olyan mindegy, annyira azért nem izgat a műsor maga ilyen Győzike félékkel, inkább csak az exatlonisták további szereplései miatt beszél róla az ember.

Előzmény: Lord Viktor (46692)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2022.04.29 -5 3 46694

Nórikának az égvilágon semmilyen elvei nincsenek, megy a pénz után mindenáron és mindent elad, amit csak lehet. Mi azon szoktunk röhögni, hogy kábé már csak a WC papíron nincs ott a feje.

 

Amúgy ha már Nórika, Nánási Dorci arcával reklámozza a kiállítását. Ami ahogy látom ma ér véget, szóval aki akarja rohanjon:D

Előzmény: A közvetítés hamarosan... (46681)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2022.04.29 -6 2 46693

Nyilván Geri itt a csókos, és mellé jobb ötlet híján odacsapták Fatert.

Veszti szerintem egyrészt azért nem merült fel, mert ugye az volt a Gerit rehabilitáló cuki-narratíva egyik fő eleme, hogy összeborultak. Ha most beengedik őket együtt és seperc alatt összevesznek, Geriből meg kijön a cucc megint, az gáz:) Ha meg bájolognak, az tök érdektelen.

Másrészt ha már visszautasított Veszti egy korábbi műsort, akkor valószínűleg megbízhatatlannak nyilvánították. Meg ez olyan, mint az üzleti-munkahelyi életben általában is, hogy "nem jössz öreg, oké, százan ugranak a helyedre".

 

Bálint-Wald Ákos duót én is megnézném. Amúgy a Bálint-Ákos-Dave-Zozó-Danny ötösfogatot bármilyen kombinációban be lehetne tenni, mind népszerűek, jóban vannak az életben és a habitusuk is hasonló (mindenhova felmásznak stb:).

 

Akiket még megnéznék, az Dorci és Patrik. Az ő dinamikájukat még nem lehetett látni sehol.

Dorina és Jodi páros ilyen műsorban nem érdekelne, pedig mindkettőt nagyon kedvelem, de Szivi-Szivi, tudjuk:) Viktor és Vivi nekem is eszembe jutott már, de Viktor eléggé népszerűtlen, meg nem is egy annyira jelentős karakter.

 

A másik meg, hogy szerintem olyanok jönnek csak egyáltalán szóba, akik szerepeltek az idei évadban. Ha valami most ért véget (és legalábbis elvileg egy all star volt), nem a korábbiakból fognak előhalászni egy X szereplőt, akire a nézők nagyrésze már nem is emlékszik. Olyanok meg eleve nem jönnek szóba, akik csak pár hetet szerepeltek.

 

 

Előzmény: Lord Viktor (46692)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.04.29 0 1 46692

Igen, egyikük se az a kimondott képernyős arc, meg amúgy tényleg a párosuk együtt nekem unalmas. Még egy Bálint-Wald Ákos duót is jobbnak találok, ha már haverokat küldünk.

 

Amúgy a Halász-Kővári szerelmespár is lehetett volna résztvevő. Nem mondom, hogy igénylem őket a képernyőre, de szerintem még az ő párosuk is érdekesebb lett volna.

Előzmény: Elhaym1 (46685)
Lord Viktor Creative Commons License 2022.04.29 0 0 46691

Ha valaminek, akkor az Exatlonnak nagyon elkellene egy háttérműsor, ahol ki vannak elemezve/beszélve a versenyek, emberi kapcsolatok és amúgy a játékosok karakterét meg lehetne ismerni közelebbről.

 

Nyilván amíg fut a műsor, utóbbit nehéz kivitelezni, egy normál évadban pedig kiesés után már majdhogynem érdektelen a dolog, de azért a netflixes reality sorozatok végén is van egy "reunion" rész, ahol kibeszélik, hogy mi is történt a műsor alatt és után.

Előzmény: shu14 (46688)
shu14 Creative Commons License 2022.04.28 -2 1 46690

Amúgy ha már Viczián Vikit szóba hoztam, tök érdekes, hogy tavaly az a hír járta, hogy Zozó barátnője. Lehet, hogy az is volt, de az biztos, hogy már jóideje nem az. Ellenben érdekes, hogy azóta mennyire egymásra találtak Busa Gabival, ő kezelte az instáját is az Exatlon alatt...

Előzmény: Elhaym1 (46685)
A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46689

Laci milyen szépen fut :)

 

Dávid Kornéllal volt egy jó beszélgetésük, ezzel képbe lehet kerülni:

 

https://www.youtube.com/watch?v=H80kys-UdHY

Előzmény: Elhaym1 (46683)
shu14 Creative Commons License 2022.04.28 -2 0 46688

Na ez nagyon jó. Érdemes őket így hallgatni így a szerkesztett műsoron kívül.

Előzmény: Elhaym1 (46683)
Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46687

Timinél már decemberben elárulta a TV2, hogy tavasszal egy másik műsorban szánnak neki szerepet, így tudni lehetett, hogy az Ázsia lesz az. 

Előzmény: A közvetítés hamarosan... (46681)
Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.28 -1 0 46686

Igen, mind érdekesebb páros lett volna. Nem tudhatjuk kik voltak az eredeti páros, akik az utolsó pillanatban visszamondták és Geriék jöttek a helyükre. Lehetett Zozo is, akinek most beteg lett  a kutyája. Vagy Zalán, aki nem gyógyult meg májusra, így nem mehet futós műsorba.

 

Előzmény: shu14 (46684)
Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46685

Ők nekem sem érdekesek. Az ő párosuk annyiból fog állni, hogy Geri majd ideges lesz, ha egy feladat nem megy, Kása meg nyugtatja majd. 

Előzmény: Lord Viktor (46680)
shu14 Creative Commons License 2022.04.28 -2 1 46684

Egyébként akiket így el tudtam volna képzelni az Ázsiában:

 

Zozó és Dave

Dorina és Jodi

Hanna és Veszti

Zalán és Olivér

Gabi és Viczián Viki

Előzmény: shu14 (46682)
Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 46683
shu14 Creative Commons License 2022.04.28 -3 2 46682

Alapvetően egyetértek, bár nem tudjuk, hogy egy eltérő környezetben kinek hogyan változik a karaktere. Pl. Tóth Dávid az Exatlonban egy érdekes figura volt mondjuk Zozó vagy Gabi társaságában, mindeközben fájdalmasan jelentéktelenné vált pl. a Nagy Ő-ben.

 

Fatert én személy szerint bírom, de igazából nem vagyok rá kíváncsi, unalmas. Geri érdekes, bár sok dolgával nem vagyok kibékülve. Szerintem ha marad a szutyok médiában, akkor inkább ilyen sorozatban tudnám elképzelni rosszfiú szerepben. Itt Faterrel nem hiszem, hogy érdekes lesz. Akkor inkább Zalán, bár őt csak basáskodó szerepekre osztja a csatorna.

 

Vesztire berágott a csatorna a Nemsok miatt, illetve azért, mert a Fuss család edzőségét az utolsó percben visszamondta, mert jött egy visszautasíthatatlan ajánlat valamelyik nagy tanácsadó cégtől, KPMG talán. Kár, mert ő bármilyen lapos műsort fel tudna dobni a humorával meg az intellektusával, az Exatlon is elvérzett volna nélküle Geristől, Timistől, mindenestől.

Előzmény: Lord Viktor (46680)
A közvetítés hamarosan... Creative Commons License 2022.04.27 0 0 46681

Engem Timi is meglepett. Ha idővel Nórika akar lenne, annak talán nem ez az útja. Mindegy, majd lenyomják a Gáspár családot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!