Keresés

Részletes keresés

majdmegse Creative Commons License 2019.07.15 0 0 149

Szia!

 

Random gépnek ez bonyolult!

Az én tapasztalatom alapján...

Ide ne vegyél randomost, mert hosszúnak az egyenes keskeny szakaszok. 

Előzmény: sargbors (148)
sargbors Creative Commons License 2019.07.14 0 0 148

Sziasztok,

 

tanacsot szeretnek kerni robotfunyiroval kapcsolatban, az alabbi kerthez:

 

kb 400m2 a fufelulet

 

Nezegettem hasznaltan egy Indego 1000 tipust es azt szeretnem tudni, h az also reszen at tudna-e menni?

Korulbelul masfel meter tavolsag van a soveny es a kavicsagy kozott. Ugy neztem a leirasokat, h a kavicsagynal is el kell hagyni kb 35 centit es a masik oldalt is akkor csak kb 80 centi sav mararad 13,5 meter hosszan.

Ezt mennyire tudja kezelni a funyiro? Itt is keresztbe fog menni vagy inkabb hosszaban fogja abszolvalni ezt a reszt?

 

Amugy 90-ert aruljak a gepet. Az elado elmondasa szerint rendben van, de nem tudta hasznalni az O kertjeben es ezert adja el...

Van esetleg vmi tipushibaja, amit erdemes megnezni?

Az akksira azt mondta, h kb 1 orat ment a gep es utana felen volt a statusza.

Hatarolovezetek nincs hozza, de ugy neztem a neten, h sima 1,5 mm-es vezetéket lehet hasznalni. Ez igaz ennel is? A sodrott vagy a tomor vezetek jobb?

 

a masik befuto ez lenne: https://www.obi.at/maehroboter/worx-maehroboter-landroid-m500-20-v/p/8245706

kb a duplaja, de uj es garis

ez igaz, h random, de 1 metert irnak a minimum savszelesseghez. illetve ebben van esoerzekelo.

Ez mennyire problema az Indegonal, h esoben is vag?

 

koszonom elore is valaszokat!

-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.12 0 0 147

Nekem se téglalap a terület amit nyírnia kell és normál módban megoldja.

Fel tudnám osztani a területet a gép menüjében, be lehet állítani hogy hol kezdje a nyírást, kezdéskor hány méterrel távolabbi pontnál kezdje és milyen szögekben a munkát.

Ha magasabb füvet érzékel akkor ott marad és lenyírja azt a részt.

Van még komplex kert és egy közepes mód.

Csak normál módban használom, 300m2 napi kettő munkaórát a gépet.

Ha nem nő nagyon a fű, akkor két naponta megy ki a területre.

A komolyabb gps hq gép is random módba vág, csak egy belső térképen figyeli hogy hol volt kevesebbet és oda fog majd menni.

 

Előzmény: tixarka (146)
tixarka Creative Commons License 2019.07.12 -1 0 146

Igen igazad van, egy négyszögletes ill. szabályos udvarban lehet. De egy szabálytalan több részből álló, hátsó udvar, középső rész, kocsibejáró oldalkert rész és előketben szerintem kukába való a randomos. Azt kizárt hogy rendesen lenyírja, oda találták ki a feltérképezést. Nekem két éve üzemel gond nélkül, de most sem vennék mást.

Előzmény: -Tsunami- (145)
-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.11 0 0 145

Nekem randomos hq van, biztosan nem cserélném le egy boschra.

Szerintem 1000 x jobb.:-)

Az első indego nyiszorog menet közben, a fórumokon a késmotorokat moddolták hogy ne rezegjenek, estére a szomszédok miatt sokan be se kapcsolták😀

 

 

Előzmény: tixarka (141)
Gebbb Creative Commons License 2019.07.11 0 0 144

Ma volt egy kis időm tanulmányozni a gépet!Köszi a felvilágosítást tényleg semmi hangja 🙂 nyírni is elkezdett 🙂múltkor nagyon fel volt emelve a szint ezért nem vettem észre hogy nyír vagy sem!meg nem ismerem nem tudom hogy üzemel!Azt nem értem miért áll meg közbe!Nem kalibrál csak simán megáll,kicsit mozdítok rajta akkor tovább teszi a dolgát.Kicsit a jobb oldali kerék a balhoz képest nem fut olyan simán mikor kézzel van hajtva!Lehet hogy azért áll le közbe és mozdításra újra megy?

Előzmény: tixarka (141)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.11 0 0 143

Amúgy robotot vennék, főleg ha nem bonyolult a kert.

 

Van neked is elég más dolgod fűnyírás helyett! ;) 

Előzmény: majdmegse (142)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.11 0 0 142

Bosch Indegot mindenki dicséri. 

Nekem randomos van. Ha teljesen szabályos a nyírandó terület akkor szinte mindegy milyen gépet veszel - abból a szempontból hogy random nyír-e vagy valami GPSsel esetleg egyéb módon feltérképezi-e a kertet. 

Ha viszont van benne kis kerti sütő, fák egyéb akadályok - azaz minél tagoltabb bonyolultabb a kért annál jobb a komolyabb helyzetmeghatározó/felmérő funkciókkal ellátott gép vásárlása.

 

Előzmény: bp2bb (140)
tixarka Creative Commons License 2019.07.10 0 0 141

Ha a tányér forog és vannak rajt kések akkor nyírnia is kell. Persze nem derékig érő füvet, mert ezeknek az a lényeg, hogy ne legyen nagyon nagyobb a nyírandó fű másfél centinél.

Hangja az meg valóban nincsen. Nekem már több mint két éve üzemel minden gond és baj nélkül, így el is felejtettem milyen már a fűnyírás. De én heti kétszer elindítom 

jó fél-fél napra a 250-300 m2-emre. És ezer meg egyszer jobb szerintem a randomos gépeknél.

Előzmény: Gebbb (139)
bp2bb Creative Commons License 2019.07.10 0 0 140

Én azért "rápróbáltam" a dologra. 
Mivel nem túl messze hirdették, eleve azt írtam neki, hogy elmegyek érte személyesen. Annyit válaszolt, hogy hívjam fel. Megtettem, foglalt volt, írtam neki, hogy nem tudom elérni. Vissza írt, hogy próbáljam pár perc múlva újra. Nagy nehezen, sokadik hívásra felvette és érdeklődésem után csak annyit mondott, hogy elkelt.

Vagy megelőzött valaki, vagy közben kiderült, hogy ez egy 300e forintos gép és "meggondolta" magát.

Mindegy. Viszont én is azon gondolkodom, hogy vegyek egy önjáró benzinest (az előző Honda motoros Yardman Pro helyére) vagy kicsit drágábban robotot. 350m2 kertem van, majdnem négyzet alakú. Mit javasoltok?

Előzmény: -Tsunami- (138)
Gebbb Creative Commons License 2019.07.10 0 0 139

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni!A napokban vettem egy Bosch Indegot(3600HA2101)használtan!Tegnap beüzemeltem feltérképezte a területet majd utána mikor végzett mindennel rá nyomtam a most nyír gombra,el is kezdte csak az a probléma hogy nem nyír!Hallom hogy pörög a tányér amin a kések vannak de a fűvet nem vágja olyan erőtlennek tűnik.Az aksi 3/4-ig volt.Mivel nem ismerem a gépet,csak gondolom hogy elektromos fűnyíróhoz lehet hasonlítani a hangját!De ennek hangja sincs csak szépen elindul a szegély mellet majd párhuzamosan a területen de nem nyír semmit!Valakinek ötlet mi lehet a probléma?

-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.09 0 0 138

A jófogáson van fent új indego 45-ért, szerintem átverős hirdetés lesz friss regisztrációval.

Figyeljetek oda nehogy valaki pórul járjon.

-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.09 0 1 137
Előzmény: Szefi7806 (136)
Szefi7806 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 136
Le van ásva.
Azt hittem van vmi olyan megoldás a keresésre mint a falban a vezetékekre.
Ha nincs, akkor marad az ásó

Köszönöm
Előzmény: majdmegse (134)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.09 0 0 135

Nem tudom, de szinte biztos, hogy valami nem jó!
Viszont én a helyedben akkor megfordítanám a második területen a kábelt. Akkor mind a kettő zónában jó lesz.

Persze könnyű mondani, ha már be van pl ásva...

Próbaképpen csinálj egy kb 2x2 méteres 2db zónát és nézd meg ott hogyan működik.Ne ásd be csak dobd le a határolót a fűre és nézd meg mi a szősz van vele.Hogyan viselkedik a tesztzónákban.

Előzmény: Zsolt123456789 (133)
majdmegse Creative Commons License 2019.07.09 0 0 134

Húzd vissza.
Nem tudom... le van ásva?
Mert normál esetben a  fű között pl egy gereblye is beleakad!

Előzmény: Szefi7806 (132)
Zsolt123456789 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 133

Sziasztok!

Van egy Gardena Sileno city 250 típusú robotfűnyíróm. A telepítés után a másodlagos terület nyírását kiválasztva, és a területre manuálisan áthelyezve, a "működési tartományon kívül" hibaüzenetet írja.
A határoló vezeték nem keresztezi egymást sehol, a körbekerített rész a leírásnak megfelelően lett körbehatárolva.
Ha a L és R végeket felcserélem, akkor a másodlagos területen működik, és az addig megfelelően működő fő területen írja ugyanazt a hibát"működési tartományon kívül".
Találkozott már valaki hasonló hibával?

Mi lehet a megoldás?

Válaszokat köszönöm előre is.

Üdv.

Szefi7806 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 132
Sziasztok,

A határoló kábelt egy 10 m-es szakaszon rosszul lett lerakva. Milyen eszközzel tudom megkeresni a pontos helyét? Nem szeretném felásni.

Köszi

Üdv Balázs
majdmegse Creative Commons License 2019.07.06 0 0 131

Nem lehet "offset" elni?

A miénkben van ilyen lehetőség, így nem kell odébbvezetékelni. 

Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.04 0 0 130

Egy próbát megér.. nekem most 10cm-re van.. így a szegély közepén megy....

Előzmény: -Tsunami- (129)
-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.03 0 0 129

Nekem is 10cm széles és 5cm re van a belső szélétől a kábel.

Nem hagy el semmit, pont a szegélyen van az első kereke.

Husqvarna.

 

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 128

Előzmény: -Tsunami- (126)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 127

Ez csak egy térkőből kirakott szegély.. kb ilyet képzelj el..

 

ha közelebb rakom akkor átmegy a virágágyásba.. :D

Előzmény: -Tsunami- (126)
-Tsunami- Creative Commons License 2019.07.03 0 0 126

Rakd közelebb a vezetéket a térkőhöz.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 125

Én csak ezt találtam..

Citytop Smart

Méret: 20 x 13,3 cm

Vastagság: 5 cm

 

hosszába raknám le a szegélyt.. 13,3cm. es  részen menne a gép hátsó kereke

 

A kés és a kerék széle közti távolság 10 cm.. ergó 3,3 centivel nyúlna rá a kés a térkő fölé..  ha a legszélére be tudnám lőni.. bár az elég necces.. lenne :S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 -1 0 124

Nicsa79 SZia,

 

Érdeklődnék hogy már leraktad-e a szegélyt? Szegélyből melyiket  választottad? 

 

Nemrégiben telepítettünk egy robotfűnyírót de a 10 cm széles hasábkő mellett elhagyja a fűszegélyt kb3-4 cm-ert

 

16 cm-es egyforma térkövet meg sehol nem találtunk egy méretben.. 

 

Köszi Üdv.

 

 

Előzmény: Nicsa79 (117)
csallob Creative Commons License 2019.06.21 0 0 123

Hello!

 

Köszi szepen a valszat!

Ugy gondoltam, hogy bator leszek, meg is rendeltem ezt a riwallt :)

@ClaasMan: ha lesz tapasztalatom, irok meg. Bar lehet, hogy el fog tartani egy darabig a telepites, mert rendet kell vagnom a kertben (vannak meg földkupacok pl).

Előzmény: hozo76 (122)
hozo76 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 122

Szia!

 

Nekem a határolókábel van elvezetve egy szakaszon 4 cm-es térkő alatt, azt hibamentesen érzékeli.

 

Elvileg a 10 cm-t tudják kezelni.

 

Üdv.

Előzmény: csallob (121)
csallob Creative Commons License 2019.06.21 0 0 121

Hello ClaasMan,

 

en is pont ezen gondolkozom, hogy meg merjem-e venni. Szimpatikus a nagy akksi, meg hogy tud 1000 m2-t.

Nemereg rendeltem valahonnan par szerszamot, es azok melle kaptam egy Riwall katalogust, abban talaltam, es tenyleg fura: szerepel itt egy piktogramon 550m2/h, viszont a technikai parametereknel a tablazatban mar csak 120m2/h (szerintem ez lehet a valos).

En sem talalok rola tapasztalatokat, csak egy video van a youtubeon, ahol egy szepen megcsinalt kertben latszik, hogy jol boldogul. Ezek szerint ugyanannyira nem talaltunk több infot :D

Meg az amazonon talaltam t0k ugynailyen gepeket mas neven, talan kettöt, de nem emlekszem a markanevre, viszont az akksimeret, forma, gombok (300-600-1000 m2) megegyeztek. Kar, hogy nem irtam fel, vagy mentettem el, de most nincs sajnos idöm ujra keresni.

 

Engem is erdekelne, ha barki tudna rola tapasztalatokat irni.

 

Es olyasmi is erdekelne meg (ezt barkitöl kerdeznem), hogy a vezetek mehet-e kb 10 centivel a talajszint alatt? a garazs elött van eleg sok gyepracsom, es fogalmam sincs, hogy azt hogyan oldanam meg, ha vennek egy robotot.

 

 

Előzmény: ClaasMan (120)
ClaasMan Creative Commons License 2019.06.19 0 0 120

Sziasztok!

 

A Riwall RRM-1000 robottal vannak valakinek tapasztalatai, használ már valaki ilyet?

A videóban azt írják hogy automatikusan két naponta kezd el nyírni. Ezt nem teljesen értem. Ok hogy két naponta indul el, de akkor addig megy míg az előre kiválasztott területnagyságot (300,600 v 1000m2) le nem nyírja (nyilván több nyírás-töltés-nyírás ciklussal)?

Mondjuk elég ellentmondásosak a katalógus adatai. Prospektus azt mutatja hogy 500m2/h a teljesítménye, a leírásban meg 120m2/h. Viszont a tartozékai baromi olcsók. Magáról a gyártóról/márkáról nem nagyon lehet kideríteni értelmeset a netről :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!