Keresés

Részletes keresés

FaberK Creative Commons License 2014.08.21 0 0 29

mehetünk tovább!

Előzmény: FaberK (28)
FaberK Creative Commons License 2014.08.21 0 0 28

DöntetlenKirály 2014-15
Szerzett pontok a 1. héten
1. Attilio Dolcetti 19.35 pont - találatok száma: 6 db
2. FaberK 10.20 pont - találatok száma: 3 db
3. fraTIK63 6.80 pont - találatok száma: 2 db
4. tzuiko 6.70 pont - találatok száma: 2 db
5. tutisanya 3.25 pont - találatok száma: 1 db
6. Ati73 3.00 pont - találatok száma: 1 db

Attilio Dolcetti Creative Commons License 2014.08.16 0 0 27

Dunaújváros PASE - Lombard FC Pápa 3.20

Kortrijk - Genk 3.25

Metz - Nantes 3.00

Dordrecht - Zwolle 3.50

Piast Gliwice - Ruch Chorzow 3.10

Dundee FC - Partick 3.25

Sturm Graz - Austria Wien 3.40

Excelsior - G.A. Eagles 3.50

Brann Bergen - Rosenborg 3.40

Kazan - Lokomotiv Moszkva 3.25

Ati73 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 26

Kristóf mondta, hogy nem játszol.

Sajnálom. Hiányozni fognak a tippjeid!

 

Előzmény: Attilio Dolcetti (22)
Ati73 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 25

1.forduló

Stoke - Aston Villa 3.40
Oostende - Mechelen 3.40
Bohemians 1905 - Jablonec 3.50
Metz - Nantes 3.00
Aalesund - Haugesund 3.50
Ross County - Kilmarnock 3.25
Győri ETO - Ferencváros 3.30
Bordeaux - Monaco 3.20
Utrecht - Willem II 3.80
Falkenbergs - Atvidabergs 3.50

 

fraTIK63 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 24

Leeds – Middlesbrough   3,50

Toulouse – Lyon   3,25

Aarau – Grasshoppers    3,40

Luzern – FC Zürich   3,40

Dordrecht – Zwolle   3,60

Gil Vicente – Guimaraes   3,20

Rosztov – FK Krasznodar   3,50

Thun – St. Gallen   3,40

Bordeaux – Monaco   3,20

Sturm Graz – Austria Wien   3,40 

tutisanya Creative Commons License 2014.08.15 0 0 23

A TUTI*10ES LISTA:

Bournemouth- Brentford       3,75

Birmingham- Brighton           3,30

Blackpool- Blackburn             3,80

Braga- Boavista                    5,00

Gil Vicente- Guimares           3,20

AZ Alkmar- Ajax                   3,40

Rubin Kazany- Lok.Moszkva  3,25

Újpest- Debrecen                  3,25

Oostende- Mechelen              3,50

Bordeaux- Monaco                 3,20

=====================   :-)))))

 

 

Attilio Dolcetti Creative Commons License 2014.08.15 0 0 22

Próbálok mindig időben tippelni. Ez egyfajta kompromisszum volt Kristóffal, hogy jövök ide, a többit pedig – egyelőre – idén hanyagolom. Egyébként levélben kértem Őt, hogy Neked is jelezze, a szezonban csak az olasz-skót (mint lieblich) és magyar bajnokikra tippelek. Jövőre majd meglátjuk.

Előzmény: Ati73 (10)
tzuiko Creative Commons License 2014.08.14 0 0 21

Bolton-Nottingham   3.30

Toulouse-Lyon     3.25

Stoke-Aston Villa   3.30

Motherwell-Inverness 3.40

Gefle-Malmö 3.40

Bordeaux-Monaco  3.20

AZ Alkmaar-Ajax 3.40

Wisla Krakow-Lechia Gdansk  3.20

Thun-St. Gallen  3.40

Newcastle-Manchester City  4.00

 

Így oké?? 

tzuiko Creative Commons License 2014.08.14 0 0 20

Bolton-Nottingham   3.30

Toulouse-Lyon     3.25

Stoke-Aston Villa   3.30

Motherwell-Inverness 3.40

Gefle-Malmö 3.40

Bordeaux-Monaco  3.20

FaberK Creative Commons License 2014.08.14 0 0 19

El is kezdem:

 

West Brom - Sunderland 3.30
Bolton - Nottingham 3.30
Charleroi - Waasland-Beveren 3.60
Toulouse - Lyon 3.25
Dordrecht - Zwolle 3.60
Piast Gliwice - Ruch Chorzow 3.10
Aalesund - Haugesund 3.50
Hamilton - St. Johnstone 3.20
Ross County - Kilmarnock 3.30
Sion - Basel 3.75

FaberK Creative Commons License 2014.08.14 0 0 18

tzuikonak egy fraTIK63nak egyben válaszolva:

 

Köszönöm az észrevételeket, javaslatokat!

 

Heti program

Egyelőre szabad játék lesz, vagyis a felsorolt 26 bajnokságból (21 elsőosztályú + 5 másodosztályú) egyaránt lehet meccset választani.

 

Játszható bajnokságok

Ilyen-olyan módon már mindegyik bajnokságra működött itt góltotó, nekem ezek viszonylag tiszta bajnokságoknak tűnnek, nem szeretném beszűkíteni a lehetőséget.

Ami nem változik: szombat-vasárnapi meccsek közül lehet választani - se a pénteki, se a hétfői meccsek nem játszanak, és egyelőre a hétközi fordulókról "sem veszünk tudomást".

 

Pontozás

Mivel a döntetlenek jellemzően 3-as feletti oddsszal bírnak, így a szorzásos pontszámítás azt jelentené, hogy egy négytalálatos héten annyi pontot lehet szerezni, mint legalább 3 db háromtalálatos héten. Túlértékelt lenne a kiugró teljesítmény a szépen apránként elért eredményekkel szemben.

Az elhibázott tippekért való levonásnak akkor látnám értelmét, ha - tzuiko javaslatának megfelelően - mindenki maga dönthetné el, hogy mennyi meccset akar megjátszani. De mivel ez kötött, így az a "szankció" is elég, ha nem kap pontot arra meccsre a tippelő.

 

És egy változás:

Nem 5, hanem 10 tippet várok hetente.

Előzmény: tzuiko (11)
fraTIK63 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17

Sziasztok!  Én is szeretném hozzátenni a magam gondolatait, ha lehet.

Mindenki maga döntse el, melyik 5 meccset válassza, hiszen nem lehet erőltetni, ki mire akar fogadni.

Viszont lehet azért korlátokat szabni, pl. csak szombati-vasárnapi meccs lehet. Akár lehetne csökkenteni a bajnokságok számát, 15-20 első osztályú bőven elég lenne. Persze ha sok a bajnokság, annál jobban széttolódnak az időpontok is. De az is megoldás, ha FaberK kiválaszt 10-et, a résztvevők meg hozzátesznek egyet-kettőt fejenként (van aki kettőt, van aki egyet sem), attól függően, hogy melyikben szeretnének még tippelni.

Pontszámítás: az eltalált meccsek oddsai  szorzódnának, a nem eltalált  -1 levonásra kerül a szorzatból, függetlenül attól, mennyi volt az odds arra mérkőzésre. Ha véletlenül mínusz jön ki, akkor nulla az eredmény. Vagy más számítás szerint a mínusz is játszik. Ebben az esetben viszont, ha valaki kihagy egy hétvégét, öt nem tippelt meccs az -5 pont.

De még úgy is lehetne, hogy mindenki egy alapponttal kezd és eldönti, mennyit tesz fel belőle a heti játékra. Amennyit kockáztat, annyiszorosát kapja meg a kiszámolt pontjainak, amit az oddsokkal nyert. Ebben az estben aki nullára visszaesik, az kiesett a játékból. Meg lehetne szabni akár, hogy forduló egy játék.

Egyelőre ennyi ...

FaberK Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16

Üdv itt is.

 

Az eredeti elképzelésem szerint, amit ugye már túlhaladott az idő és a "piaci igények", ha 8-as listánál tippel vki, akkor 3 meccset a meglévő 8-ból kell választania, de persze nem muszáj abból az 5-ből, amire az előtte tippelő tippelt, és hozzáírhat plusz 2-t, amit értelemszerűen meg is kell játszania.

És ugye azért 2-t lehet csak hozzáírni és nem 3, 4 vagy 5 meccset, mert ezek már a teljesen szabad játékra hajaznának.

Eredeti kiírás lehetett volna úgy is, hogy rakjuk össze közösen a programot, mindenki hozzon 2-3 meccset, aztán az így kialakuló listából kell 5 meccset kiválasztani. De ehhez az kellene, hogy mindenki aktív legyen h-k-sz, majd a program véglegesítése után tippeljen cs-p, ez viszont kritikus lehet.

 

És ahogy írtam is, nekem igazából az kell, hogy beazonosítható legyen 8-10 népszerű döntetlenesély, ehhez meg korlátos kínálat (de nem általam lekorlátozott) és 10+ tippelő kell.

 

De hogy egyértelmű legyen: most a szabad játékkal kezdünk, vagyis mindenki maga kell bemásoljon 5 meccset az eredmenyek.com oldalról!

Előzmény: Lecso11 (15)
Lecso11 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 15

Érdekel a dolog, szerintem részt is veszek benne. Elsőre én is azt mondtam, hogy inkább legyen egy előre fixált 15-20 meccses tippsor. De ha végül marad az eredeti verzió és lehet hozzáírni, az sem gond.

 

Kérdés, ha utóbbi lesz (hozzálehet írni), akkor kötelező 2 meccset bevenni az előttem tippelő szelvényéhez? Vagy akár maradhat is az a mennyiség, vagy tehetek be akár csak 1-et is? Teszem azt előttem tippelőnél már van pl. 8 meccs a sorban, nekem azok megfelelnek, abból tudok választani 5-öt.

FaberK Creative Commons License 2014.08.13 0 0 14

Nohát, vagyunk már hatan, aztán még nem is igen propagáltam a játékot.

 

Miért nem az igazi, ha én állítom össze a műsort?

Mert nem szeretném a gondolkodást terelni, éppen az lenne a lényeg, hogy ki-ki tegye hozzá a saját megérzését.

 

Miért nem az igazi, ha teljesen szabadjára engedem a tippelést?

Mert akkor könnyen lehet, hogy lesz 2-3 meccs, amit többen is megtippeltek, a többi 50+ meccs meg szólóban. Nekem meg az a célom, hogy legyen 8-10, amire több ember is úgy érzi, jó eséllyel döntetlen lesz.

 

Mivel ez utóbbi mégiscsak jobban szolgálja az eredeti célom, így egyelőre induljunk el így! Aztán majd változtatunk, ha kell.

Vagyis 5 döntetlen tippet várok mindenkitől a topiknyitó hozzászólásban megadott bajnokságok szombati-vasárnapi meccsei közül.

Annyi változás még, hogy ne a betexplorer.com oldalról nézzétek ki az odds-ot, hanem az eredmenyek.com oldalról a bet365 oddsaival játszunk. Utóbbi oldal sokkal jobban menedzselhető, egyszerűbb összeollózni onnan a meccseket.

 

Ja, változó odds:

Bizalmam van a társasában, így elfogadom a bemásolt oddsokat. Természetesen az nem tudható, hogy én mikor állok neki keresgélni vagy a tippeket feldolgozni, így nagy turpisságnak úgysincs értelme. Meg hát aki csal, az úgyis magát csapja be legjobban.

Gattuso8 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 13

Nekem is tetszik, jönnék én is! 

Ati73 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 12

Szerintem az öt meccshez ragaszkodik Kristóf és ebben igazat is adok neki.

 

"Viszont , ha ha egy hiba is becsúszik akkor 0 pont , amolyan tippmix módra!! Így hetente nagyot lehet liftezni! "

 

Így sokáig lehetne nulla ponttal állni a listán - mert azért valljuk be öt tippből öt döntetlent eltalálni nem egyszerű - ami nem tenne jót a játéknak.

 

Előzmény: tzuiko (11)
tzuiko Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11

Jönnék majd!! Tetszik az ötlet! Ha én is "ötletelhetek" ! Fix műsorból  min 1 , de max 5 döntetlent lehetne választani ! A találatoknak a szorzatát számoljuk, tehát ne összeadódjon ! Viszont , ha ha egy hiba is becsúszik akkor 0 pont , amolyan tippmix módra!! Így hetente nagyot lehet liftezni! 

Ati73 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 10

Láttam hogy ebben az évben sok bajnokságot kihagysz.

Remélem azért ide lesz időd tippelni!

Előzmény: Attilio Dolcetti (9)
Attilio Dolcetti Creative Commons License 2014.08.12 0 0 9

Én Ati, vagy a Te módosított verziódat - 15-20 meccses "műsor" - preferálom. Az eredeti némely olvtársnak kínai lesz, és a kiértékelésnél gondot okoz majd, illetve igaza van Atinak abban, hogy a később tippelők számára szűkülnek a lehetőségek.

Egyébként jó az ötlet, sok sikert a megvalósításhoz. :)

Előzmény: FaberK (-)
FaberK Creative Commons License 2014.08.11 0 0 8

Örülök, hogy idetaláltál, mindenképpen helyed van itt.

 

A szabályokról mi a véleményed?

Legyen előre rögzített 15-20 meccses kínálat? vagy Legyen lehetőség meccseket hozzáírni a listához? vagy Legyen teljesen szabad játék a megadott 20+ bajnokság hétvégi kínálatából?

Előzmény: tutisanya (6)
Ati73 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 7

Üdv!

Még egy ember és Kristófnak a dobogó is csak álom marad :))

 

Előzmény: tutisanya (6)
tutisanya Creative Commons License 2014.08.11 0 0 6

Elnézést, be lehet szállni ebbe a játékba???   :-)

ti. a döntetlenek a gyengéim!!!!!    

Én benne vagyok minden szép és  jóban....    JELENTKEZEM, ha ...... kell és muszáj!

Üdv. mindenkinek...

Ati73 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 5

"a kinti, alacsonyabb"

 

OK!

Az odds változásokkal mi a helyzet? Ha valaki hét elején tippel, hétvégén nem biztos, hogy ugyanaz az odds lesz a meccsre.

Mindig az aktuális odds játszik, vagy az amit elsőnek beírtak?

Előzmény: FaberK (1)
Ati73 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 4

Ha csak ketten leszünk, nem érdekel a dobogó. Én leszek a döntetlenkirály :)

 

Előzmény: FaberK (3)
FaberK Creative Commons License 2014.08.10 0 0 3

akkor legyen úgy, csak ne ketten legyünk, mert akkor még a dobogó sem biztos neked! :)

Előzmény: Ati73 (2)
Ati73 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2

Szólj ha változtattál és jövök ;)

 

Nullázás? Nem érdekel :)

Előzmény: FaberK (1)
FaberK Creative Commons License 2014.08.10 0 0 1

"A felsorolt bajnokságok összes meccsével lehessen játszani!"

nem szeretném annyira elengedni a gyeplőt, persze lehet, hogy változtatni fogok a szabályon

úgyhogy ki is kérem a véleményeket

 

"Itt melyik odds számít?"

a kinti, alacsonyabb

 

ps. elfelejtettél nullázni, nem tudom, mi lesz érte a szankció, de megérdemled :)

Előzmény: Ati73 (0)
Ati73 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 0

Szerintem jobb lenne, ha nem lenne korlátozva melyik meccsekre tippelhetünk.

A felsorolt bajnokságok összes meccsével lehessen játszani! Aki hétvégén tippel, egyértelműen kevesebb lehetősége van választani az eredeti szabály szerint!

 

"Tippelni olymódon kell, hogy a betexplorer.com oldaláról be kell másolni az 5 párosítást, a párosítás elé írni az x-et és egy szóközt, illetve a párosítás végére szintén egy szóköz beiktatásával a betexplorer.com döntetlennél szereplő odds-át."

 

Itt melyik odds számít? jópár tized is lehet az eltérés!

 

Mutatom pl. a Halmstad v Djurgården meccsnél:

 

 

 

 

Előzmény: FaberK (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!