Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.27 0 0 1624

"192-225  nettó/hó  közt kerestem az idén mint őr szerintem ez nem éhbér"

 

De sajnos ez éhbér !

 

240 órát dolgozol  192 000 Ft-ért(elvileg nettó 800 Ftért)

Ezt a 192 000 Ft-ot meg kellene keresned 174 óra alatt. vagyis nettó 1103 Ft nak kellene lennie az órabérednek.

2020 januári munkanap 22,  Havi munkaóra 176 óra 

Amennyiben az előírt 176 órát dolgozod le a fizetésed ez esetben176x 800 Ft= Nettó 140 800Ft. 

 

2020-ban éves szinten járna mondjuk 30 nap szabi, és 11 fizetett ünnep ez 44 nap amit nem fizet ki a munkaadód. Ha ezt a 44 napot csak 8 órával és  800 Ft órabérrel szorozzuk meg az 281 600 ft.

ezt elosztjuk 12hónappal az havi -23 466 Ft-ot jelent amit nem fizetnek ki, de törvényileg járna.

 

Amennyiben az eredeti 240 munkaórád és 192 000Ft vesszük alapul, ebben az esetben a 44 ki nem fizetett napod nem 8 hanem 24 órával számoljuk, (24/48-ban) ( 44x24=1056órax 800 Ft=844800Ft

ezt elosztjuk 12 hónappal az neked - 70 400 Ft ot jelen havonta.

 

, de ha csak a felével 12 órával számolunk akkor is ez egy év alatt 44x12=528 óra x 800Ft= 422 400 Ft. ezt oszjuk 12 hónappal az - 35 200 Ft/hó 

 

A lényeg az, hogy hivatalosan 175 óra mellett 140 800 Ft ot keresel és 23 466 Ft-ot nem fizetnek neked ki ami járna, és akkor még nem beszéltünk a műszakpótlékoktól, éjszakai pótlék, túlóra pótlék 30%-50%-100% amiket szintén nem fizetnek ki. 

 

Hát mi ez ha nem éhbér.

 

Az elvileg nettó 800 Ft ami ugye tartalmazza a ki nem fizetett szabadságot és a ki nem fizetett fizetetlen ünnepeket. a következőképpen alakul. 

 

Járna 44 fizetett nap ezt elosztjuk 12 hónappal. az havi +4 fizetett nap lenne. 

Ha csak 8 órában számolunk, az 4x8=32 óra x 800 Ft= 25 600 Ft

 

140 8000Ft-25 600Ft=115 200 Ft/176 óra=654 Ft vagyis igazából ennyi a nettó nettó alap órabéred.

Hát mi ez ha nem éhbér.

 

Előzmény: Antal986 (1622)
dolfi516 Creative Commons License 2019.12.27 0 1 1623

Úgy csinálják a szabit, hogy a 24 órás szoli után a 48 óra kötelező pihenőidőre írnak ki papíron szabit, amikor egyébként nem tehetnék meg, hiszen a 24 óra után 48 óra pihenőidőt ki kell adni, a pihenőidőre pedig nem írhat ki szabit. Nagy sumákolás megy mindenhol, az egész a fővállalkozónak jó, aki ott dolgozik, az pedig ki van használva rendesen. Nettó 200 ezret is ajánlanak 240 óra munkáért, ami nevetséges, normál munkaidőben 174 órában is többet lehet már sok helyen keresni.

Előzmény: Törölt nick (1620)
Antal986 Creative Commons License 2019.12.27 -1 1 1622

"épeszű emberek miért nem váltanak munkát- foglalkozást ehelyett a lenézett és éhbérrel fizetett vagyonőrködés helyett."

 

Üdv Huszár úr , na újévre kérnék  akkor pár ötletet ahol minden okés nem éhbér és bejelentett  , 192-225  nettó/hó  közt kerestem az idén mint őr szerintem ez nem éhbér ,  trükkös bejelentéssel , és bejelentés nélkül is  melóztam , meg alkalmival is . Pesttől 30 km re lakom  környéken  lenne munka akkumulátor gyárban , savanyítóban , tehersofőrként ,  tesco raktárban , spar raktárban ,  rendes bejelentett munka csak a Spar lenne egész nap 6 fokos helységben váltott műszakban , de én nem szerettem a hideget és pénzbe csak ez adna hasonlót  többi mind kevesebbet ja és nincs targoncás jogsim .

 

Nem csak a vagyonőr szakmában vannak alvállalkozók , és munkaerő kölcsönzök.

Előzmény: Törölt nick (1610)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1621

Nem csodálkoznék, ha Te is közülük való lennél Öcsi.

Előzmény: miszterszmissz (1617)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1620

Én is megszívtam 5 éve nem voltam szabadságon amit nem fizettek ki , de a bérpapíromon számfejtették, fel bruttósították különböző pótlékokkal is , és így jött ki minden hónapban a 240 óra.  És pótlékokkal ez nettó 700 Ft-ra , ezek mocskok mind. 

Előzmény: Törölt nick (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1619

Az alvállalkozói rendszer csak egy bábukból álló mozgató rugó, amit fentről mozgatnak. Ők csak bábúk  akiket cégvezetőknek neveznek. Az egész mögött egy nagy kapcsolati rendszer áll, Ők irányítanak és gazdagodnak. Nekik szabad az adóparadicsom milliárdokat tesznek zsebre.

Néha valakit meg buktatnak mert kell az is, hogy Ők tovább működhessenek. 

Előzmény: Törölt nick (1618)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1618

Én is hallottam róla , le is lépek ebből a szakmából jövőre.  Tényleg mindenütt mindenki lehúzott és nem fizették ki sem a szabadságomat, sem a túlórámat, sem a pótlékokat, és tényleg 3 havonta cégváltás. 

 

Nagy igazságot írtál barátom.

 

Az alvállalkozói  rendszer remélem összeomlik.

Előzmény: Törölt nick (1609)
miszterszmissz Creative Commons License 2019.12.23 0 3 1617

 

Értem én, hogy te végtelenül tájékozott vagy, de mielőtt nagybetűvel telekiabálod a topicot, (és -akarva, akaratlanul- sokszáz embert félreinformálsz) előtte azért egy linket beilleszthetnél, (a témával kapcsolatban) a Magyar Közlönyben megjelent aktuális jogszabályról.

 

Előzmény: Törölt nick (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.23 0 0 1616

A kép azért árnyaltabb, mint ahogy lefested, de tény hogy az átlagos vagyonőri munka nem kíván sem különösebb szellemi- sem pedig különösebb fizikai erőkifejtést Ezért is írtam, amit írtam.

Előzmény: igazandybol (1615)
igazandybol Creative Commons License 2019.12.22 -2 0 1615

Szerintem azért, mert más munkakörökben dolgozni kell,robotolni, mint az állat, nemcsak ott lenni, jönni-menni, nézelődni, dumálni, kávézni, cigizni.

Félre ne értsen senki, a bizt. őrködésnek is megvan a maga hátránya, hülye alakokkal vagy rosszabb esetben cigánybűnözőkkel konfrontálódni, bár ezt inkább kerülik az őrök, ahogy látom, pont úgy, mint a munkát.

Előzmény: Törölt nick (1610)
demobácsika Creative Commons License 2019.12.21 0 0 1614

én is így gondolom...

Előzmény: Törölt nick (1613)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.21 0 1 1613

Hmmm… Más helyében- más dolgában mindenki bátor és okos...

 

Előzmény: demobácsika (1612)
demobácsika Creative Commons License 2019.12.20 0 1 1612

nekem szerencsém volt-igaz már nyögdijas vagyok.24 48 ban robizok éa mikor bejött a nyúgdijas kedvezmény,kb.40 ezerrel megemelték a lóvénkat !!Amúgy mindenki be van jelentve.Azon csodálkozom.akit átvágnak,csendben tűri és nem oszt ki rögtön 100 maflást.Kedvenc vesszőparipám az,hogy az ujpesti híd átadásakor,mikor 100 számra nem fizették ki az alvállalkozokat,azok felkvonultak csendben a hídra,holmi plakátokkal tüntetni.Jó pár család tönkrement,volt aki öngyóyilkos lett !Nem értem,mért nem a nagyfőnököt ütötték előbb agyon !Szerintem megérte vola,1-2 év mulva szabadultak volna (,egy jó ügyvéddet fogadva).

Igaz,ezt már a szemét bajnainál! is megtehették volna-nem röhögött volna a markába többet.

Előzmény: Törölt nick (1609)
demobácsika Creative Commons License 2019.12.20 0 1 1611

Oké !

Előzmény: Zizifan86 (1608)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 0 1 1610

Én csak azt tudom mondani- nem először, ezen a helyen sem- hogy aki tud, az meneküljön ebből a szakmából. Őszintén szólva nem is értem, hogy fiatal vagy középkorú, egészséges, épeszű emberek miért nem váltanak munkát- foglalkozást ehelyett a lenézett és éhbérrel fizetett vagyonőrködés helyett.

Előzmény: Törölt nick (1609)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.19 -3 2 1609

Sziasztok, Vagyonőrök!

 

A CÍM MAGÁÉRT, ÉRTED BESZÉL! ÉRTED?

 

Mókuskerékbe, anyagi csődbe, kerülhetnek a vagyonőrök az alvállalkozók miatt?

 

A beírásomat mindenkinek ajánlom, felhívom a figyelmeteket arra, hogy érdemes egy kis időt szánni az elolvasásra, mielőtt későn kapnál a fejedhez és anyagilag csődbe mennél, adóságot halmoznál fel önhibádon kívül. 

Ha hasznosnak találtad a beírást a jobb oldalon + ha nem volt hasznos számodra egy – jellel fejezd ki légy szíves a véleményed. Köszi.

A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan Vagyonvédelmi céget, aki hivatalosan bejelenti az alkalmazottjaikat?

Eddig Kb. 12 céggel beszéltem, egyik sem fizet, túlóra pótlékot, szabadságot, munkaszüneti napokat, bejárási hozzájárulást, cafetériát, de a legnagyobb baj, hogy járulékokat sem.

Most csak a járulékokról fogok írni, mert 2020-tól komoly változások lesznek a z alkalmazott vagyonőrök hátrányára.

 

Egy ici-pici bevezető rólam.

 

Jelenleg sajnos egy alvállalkozónál dolgozom 24/48-ban.  1-3 havonta a fővállalkozó cseréli az alvállalkozókat így 1-3 havonta a NAV megkeres, és ki kell töltenem mindig ugyanazokkal a kérdésekkel a küldött nyomtatványokat. Azt még soha nem kérdezte meg, hogy ki a fővállalkozó.

Ha ezt megkérdezné, szerintem borulna a bili a fővállalkozónál. A bérpapíron bejelentett bérköltségeket, járulékokat, amit a cég nem fizet be utánam a NAV-nak jelenlegi szabályok alapján a  NAV jóváírja és elismeri, hiszen én nem tehetek arról, hogy a cég csak a bejelentési kötelezettségének tett eleget, a fizetési kötelezettségének viszont nem.  

 

Viszont!! 2020-tól életbe lép az OBJEKTÍV FELELŐSÉGVÁLLALÁS! Ami gyakorlatilag semmit nem változtat azon, hogy az alvállalkozó cégek 1-3 havonta vagy félévente felszámoltatják magukat, vagy kényszerfelszámolást hajt végre a NAV a cég ellen, mert nem fizette be a járulékokat.

 

Rólatok!

 

A TB-t fizetik, hogy orvosi ellátást, gyógyszereket kaphass. Persze az ügyfélkapun azt látod, hogy be vagy jelentve teljesen, de az nem jelenti azt, hogy be is fizetik a bejelentett bér után a járulékokat.

Mi fog történni jövőre, amikor is életbe lép az Objektív felelősség vállalás.

A Vagyonvédelmi alvállalkozó cég meg sem fogja említeni ezt.

 

Mit is jelent az Objektív felelősség vállalás?

 

 

Ettől kezdve ugyanolyan mértékben felelős vagy a cég járulékok be nem fizetése után, mint ahogyan a cég is felelős, vagyis közösen vagytok felelősek.

 

Viszont a cég megszűnik, felszámolják, jogutód nem lesz így semmilyen járulékot utólag nem tudnak levonni tőle. Te, mint alkalmazott ugyan olyan felelősséggel tartozol ezért ezeket a tartozásokat a NAV adóhiányként járulék hiányként fogja a Te egyenlegszámládon nyilvántartani, ami után még kamatokat is fel fog számolni.

Vagyis nem lesz az, hogy a bejelentett, de be nem fizetett járulékot jóváírja a számládon, mint most! Vagy befizeted a cég helyett a hiányt, vagy halmozódik.  Amikor a céged megszűnik és jön az új alvállalkozó cég a következő fog történni.  A NAV az új alvállalkozó cégedet értesíti (ha utoléri) és kiküldi a határozatot-végzést, hogy ennyi járulék hiányod van, és a céged vonja le a fizetésedből. Persze a céged nem fogja levonni a járulék hiányt, hiszen Ő sem fog fizetni semmit utánad kifizeti Neked a fizetésed, majd 1-3 hónap múlva az új céget is felszámolják. És ez így megy majd cégről-cégre. Halmozódik az adó – járuléktartozásod, mind addig, míg el nem mész egy olyan céghez, aki mindent befizet utánad, de sajnos Ő le is fogja vonni a halmozott tartozásaid, amit a NAV a régi cégeidnél előírt és nem fizettek be utánad.

Hát ez lesz az a bizonyos

OBJEKTÍV FELELŐSÉGVÁLLALÁS 2020-tól. BUÉK 2020.

Zizifan86 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 1608
Sziasztok!Valaki legyenszives elküldeni ezeket a kidolgozott fránya tételeket,előre is köszönöm szépen!
beck.g2923@gmail.com
lacus1972 Creative Commons License 2019.11.30 0 0 1607

Sziasztok!

El tudná valaki nekem is küldeni a kidolgozott különbözeti vizsgatételeket a  lacus72@gmail.com  email címre? Előre is köszönöm!

Wandori Creative Commons License 2019.11.28 0 2 1606

Nagyon szépen köszönöm! Igazán rendes vagy, hogy így leírtad!

Minden jót kívánok Neked! 

Előzmény: kicsengettek (1605)
kicsengettek Creative Commons License 2019.11.26 0 2 1605

Szia!

 

Ha 40 órásra mész,gondolom regisztráltál erre az oldalra. https://kabinetedu.hu/portal/login.seam . befizetted a pénzt,megkezdted a tanulást.  Az első tapasztalat,hogy csak abból a 30 szóbeli, és 30 gyakorlati kérdésből kérdeztek szó szerint,ami az oldalon is fent van. Csak szóban kellett vizsgázni,gyakorlati részt is szóban kellett elmondani. Nagyon rendesek voltak,mindenkinek sikerült. Ha valaki nem tudta szó szerint az anyagot,elmondhatta saját szavaival,az volt a fontos,hogy a lényeget tudja,értse. Gyakorlati képzésen nem kellett részt venni,gondolom úgy vannak vele,hogy mindenki ebben dolgozik,dolgozott valamikor. Megtanulod,párszor elolvasod,rákattintasz a jelentkezés gombra,kiválasztod a listából a vizsga időpontját és helyszínét,e-mail-ben visszaigazolják,hogy arra jelentkeztél,ha akarod,felhívod a megyei kamarát vizsgaidőpont egyeztetés miatt,hogy minden stimmeljen (http://szakmaikamara.hu/files/images/Kabinet/kabinetedu/elerhetosegek.pdf) ,odamész egy fél órával a vizsga előtt,szemiggel beregisztrálsz az adminisztrációnál. Más nem is kell. Nálunk két emberenként vizsgáztattak,gyorsan lement az egész,utána névsor szerint kiosztották a tanúsítványokat a vizsgáról.  Még egyszer,no para!!!

Előzmény: Wandori (1603)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.26 0 0 1604
Sziasztok. Ha valakinek esetleg meglenne a különbözeti vizsga kérdések kidolgozva kérhetném hogy át kűldje erre az email címre.Előre is köszi. breskaj@freemail.hu
Wandori Creative Commons License 2019.11.25 0 1 1603

Kedves kicsengettek!

 

Túl vagy a vizsgán, leírnád milyen volt? -te hiába kérted, senki nem írta le neked..:( 

Érdekelne, hogy hány tétel volt, mennyire voltak szigorúak, volt bukás, minden érdekelne.

Nagyon rég vizsgáztam én is, /20 éve/ nem igazán örülök ennek a különbözeti szarságnak. Pénzlehúzás az egész.

Lesz időd kérlek írd le milyen volt. Előre is nagyon köszönöm. 

Előzmény: kicsengettek (1600)
kicsengettek Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1602

Küldve.

Előzmény: Robyvarga (1601)
Robyvarga Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1601

Sziasztok! El tudná valaki küldeni a 40 órás vagyonőr kiegészítő képzéshez a kidolgozott vizsgafeladatokat? Köszönöm szépen előre is.   robyvarga@gmail.com

kicsengettek Creative Commons License 2019.11.21 0 1 1600

Most csináltam meg a 40 órást,szerintem könnyebb volt a 16 órás különbözetinél,és a negyven órás után is csak 5 év múlva kell újra menni a 16-os kiegre.

Előzmény: Portás76 (1598)
Portás76 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1599

Bocsi! Spartailazok@gmail.com. Köszönöm szépen! 

Portás76 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1598

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem! Nagyon régóta a szakmában dolgozom! Mivel munkahelyet és tartózkodási helyet váltottam így kevésnek bizonyult az OKJ vagyonőri. Mivel szeretnék dolgozni tovább! Elég-e a különbözeti vizsga? Vagy még kell e csinálnom a 40 órást is! Előre is köszönöm a válaszokat! 

demobácsika Creative Commons License 2019.11.20 0 0 1597

oké

Előzmény: Jockoserif (1596)
Jockoserif Creative Commons License 2019.11.18 0 0 1596

Sziasztok! Vagyonőri különbözteti vizsga szóbeli és írásbeli kidolgozott kérdések válaszok el tudja küldeni nekem? Email cím: jockoserif@gmail.com    Köszönöm!

kicsengettek Creative Commons License 2019.11.17 0 0 1595

Szia!

 

Én is a 40 órásból vizsgázom a jövő héten,küldöm a linket,amin megvan az összes,a 16 órás is. A 40 óráson a gyakorlatot  igazolni kell a cégedtől,ahol dolgozol,vagy a vizsgáztatóhelyen végzed el? Előtte te is egyeztetted a vizsgaidőpontot a kamaráddal?

Előzmény: Nagja911 (1594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!