Keresés

Részletes keresés

SchiSa Creative Commons License 2011.08.16 0 0 97

szerintem egyezzetek ki "az el nem költött hitel"-ben.

 

szavakon lovagoltok. a szocik felvették, de nem költötték el.

a fidesz megköszönte, és elköltötte, bár kurvára kűzd az adósság ellen...

Előzmény: Vasgerinc (93)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 96

Akkor gondolom fölemelt tekintettel menetelünk a boldog jövőbe. De azért nem ártana néha a lábad elé is nézni. Hátha találnál ott 150.000 hitelest, vagy 400.000 munkanélkülit, cigánykérdést, éhező gyerekeket stb. A GDP részben azoknak a nagyvállalatoknak a munkájával emelkedik, amelyek beruházásait még az előző kormányok alatt tárgyalták meg, a szerződéseket megkötötték, aztán a Nemzet Titánja odament virítani amikor az alapkövet letették...

Előzmény: Vasgerinc (88)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 95

"Az adófizetők annyira nem szívtak eddig."

 

Hát ennek örülök, igazán. Most már legalább ezt is tudom. 

 

Aláírás: egy adófizető.

 

Ui.: Sőt! Jobb lett nekem. 

 

 

/Atyaég! Nem lehetne esetleg kérni egy olyat, hogy valaki mást nézz hülyének? Nem kötelező, csak gondoltam hátha menne..../

Előzmény: Vasgerinc (86)
Vajk Creative Commons License 2011.08.16 0 0 94

Nem tett félre pénzt, hanem szerzett mentőövet a rosszabb időkre.

Aztán ezt a rosszabb időkre tarcsiba tett pénzt bacta el Vity a MOL-ra.

ÉS most jönnek a rosszabb idők....

Előzmény: Vasgerinc (91)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 93

De, ezek is fontosak, és beszélgethetünk róla, de ez akkor sem félretett pénz. És amíg ennek ellenkezőjét állítja valaki, addig azzal fölösleges bármiről is beszélgetni.

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 92

"hanem az, hogy ezt ne próbáljátok meg félretett pénzként bemagyarázni, "

 

Ez lenne a lényeg?! Hjaaaaaaaa, bocs. Akkor hagyjuk is...... 

Egyébként neked. Nekem meg nem.... Nekem az a lényeg, hogy mire költötték el. Ha már harc van az államadósság ellen, nem kicsit álszent, hazug szemforgatás részvényeket venni belőle.... 

Előzmény: Vasgerinc (83)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 91

Én midnen ilyen indokot megértek, és szívesen kezdek beszélgetésbe, de az én gondom az, hogy egyesek azt a hitelt félretett pénznek nevezik.

 

Már pedig tényleg szépen hangzik, hogy az előző kormány félretett X mrd-ot, amit ez a kormány elherdált, csak éppen nem így van az előző kormány nagy lóf@szt tett félre, nem pénzt.

Előzmény: Vajk (81)
Vajk Creative Commons License 2011.08.16 0 0 90

Bizony, akkor az volt. És most sem lesz ez másképpen, figyeld majd meg október környékét...

Előzmény: uhuru1 (85)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 89

Száz szónak is egy a vége, ezért kellene végre magyarokra bízni az ország vezetését. Sokat segítene....

Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 88

A GDP emelkedik, az utolsó adatot leszámítva pedig növekvő ütemben növekedett. Emellett az államdóssági adatok még nem érkeztek, de nagyon úgy néz ki az ÁH adatból és a manyup pénzekből, hogy csökkenni fog. És ha tényleg sikerül teljesíteni a hiánycélt, akkor olyan ÁH-unk lesz, amilyen utoljára 2001-ben volt.

Előzmény: uhuru1 (79)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 87

Így van, akkoriban sokkal kevesebb készült. Most ugyan készült, csak nincs kifizetve. Vajon melyik a jobb? Főleg figyelembe véve azt, hogy ha az M6-oson megyek úgy kell vadászni, hogy találkozzak egy másik autóval is.

Előzmény: uhuru1 (78)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 86

Az adófizetők annyira nem szívtak eddig. Félő, hogy a jövő évi munka törvénykönyve miatt már fogunk, de várjuk meg mi lesz annak a vége. Persze addig is nyugodtan kétharmadozhatsz.

Előzmény: Törölt nick (76)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 85

Mert a forint, a mögötte levő gazdasággal együtt nagyon gyenge...

Előzmény: Vajk (81)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 84

Mondom, az egy másik vta, higy mire érdemes ezt felhasználni. A lényeg, hogy ne legyen már félretett pénzként emlegetve.

Előzmény: Törölt nick (71)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 83

Nem az a lényeg, hogy félretették-e vagy sem, hogy gyurcsánozol-e vagy sem, hogy ki mire költötte, hanem az, hogy ezt ne próbáljátok meg félretett pénzként bemagyarázni, mert az akkor is csak hitel, amit vissza kell fizetni, és nem Gyurcsánynak.

Előzmény: Törölt nick (70)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 82

Az jó! Az én pénzem Ázsiában van.:))

Előzmény: wok (75)
Vajk Creative Commons License 2011.08.16 0 0 81

HA már belemegyünk, az IMF hitel a forint védelme miatt kellett, és el is érte a célját. Akkoriban, ha emlékszel, megpiszkálták alaposan a forintot (más kérdés, hogy miért  pont a forintot) akkor 

Mint ahogy most is más lehet a helyzet, ha ismét ráugranak. (a kérdés  ugyanaz: miért pont a forintra?)  

Előzmény: Vasgerinc (67)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 80

Ne viccelj, hát az egy sikertörténet. Nem tűnt fel? Neked se? Akkor velünk van baj, más lehetőség nincs. 

Előzmény: Törölt nick (71)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 79

Meséjjé. Mennyit léptünk előre makrogazdaságilag (mer sokan visszasírják azt a jegelést)?

Előzmény: Vasgerinc (58)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 78

De legalább elkészültek. A Nemzet Titánja alatt csak számlák készültek, autópályák nem annyira. Most pedig éppen a metró nem készül a segítségével...

Előzmény: Vasgerinc (46)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 77

Hát igen.... Így gondolkodik egy demokrata. Ezek után felmerül a kérdés, hogy mondjuk egy Orbán vagy egy Szíjjártó féle senkiházi hogyan merné ennek nevezni magát.... 

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 76

"majd azt mondta, hogy tovább kell folytatnunk és drasztikiusabb lépéseket tenni."

 

Paff!! :) No és mit folytatott?? :DD Az drasztikus ostoba lépések már megvannak.... szívunk is mi magyar adófizetők rendesen..... Aztán van még szabaccságharc az államadósság ellen meg mindenki ellen, aki fel meri vetni, hogy ez a tótumfaktum esetleg hibázik folyamatosan.... Azért ez már valami..... Persze értelmes ember nem büszke rá, inkább szégyenkezik, de hát ez legyen ezeknek a marháknak a baja. Ők az ellenzék ugye, a haza viszont nem lehet ellenzékben mert kétharmad és a szocik elkúrták. Utóbbi kettővel a probléma letudva és megmagyarázva..... 

Előzmény: Vasgerinc (68)
wok Creative Commons License 2011.08.16 0 0 75

szép piros is lett a tőzsde, pedig ázsia pluszban zárt

Előzmény: Törölt nick (16)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 74

Olyan is van, amit 2001-2002-ben nyitottak, de fizetni máig kell. Jobb, ha ebbe nem mész bele.

Előzmény: Törölt nick (25)
uhuru1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 73

Nem. Ez maga a demagóg duma.

Előzmény: dedalon74 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 72

Ferikét és másokat csukják le, ha bűncselekményt bizonyítanak rá. Olyan szabályok alapján és olyan mértékben, ami az elkövetés idején hatályos volt. Politikai döntéseiért meg nem csukunk le senkit, bármennyire is elhibázottaknak is bizonyulnak esetleg.

Előzmény: dedalon74 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 70

Akár el is költhette volna, de nem tette. Lett volna mire.... Akkor hogy mutassam be, hogy egy fideszes szívének kedves legyen? Hányjam körbe én is, mint ahogy azt jobbantéknál szokás? Úgy hitelesebb?? Várjá..... Gyurcsánybajnai a hibás, rohadjanakmeg! Így jó lesz?? Megfelel? 

Nem, télleg, igazad van, nem tették félre. Felvették csak nem merték a rohadékok elkölteni mert tudták, hogy jön egy polihisztor, egy gazdasági zseni (sic!), aki majd MOL részvényekre költi..... 

Előzmény: Vasgerinc (61)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 69

"Jóváhagyott kölcsönt nem hívott le. Magyarul tartalékolt.

 

Érthetô lenne ez a szó biztos, ha ezt Szijjártó jelenti be a mostani kormány intézkedési gyanánt."

 

Miért, akkor ez már nem is hitel, hanem félretett pénz? Ne vicceljetek már!

Előzmény: Törölt nick (66)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 68

Nem fényezte magát, hanem elismerte annak a kormánynak az érdemeit, majd azt mondta, hogy tovább kell folytatnunk és drasztikiusabb lépéseket tenni.

Előzmény: Törölt nick (63)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 67

A világválságért természetesen nem volt felelős, ilyet szerintem nem is nagyon állított senki. Na de a csúsztatás az jó vitafegyver. Azért viszont felelős volt, hogy az országot olyan állapotban érte a világválság, hogy az elsők között ütött le minket, és az egyik legmélyebbre. 2006-tól kezdőden nálunk már csökkent a GDP növekedés, miközben Magyarországot a válság 2008 őszén érte el.

Mindeközben a mostani válság úgy éri az országot, hogy ha csekély mértékben is, de nő a GDP és csekély mértékben pozitív volt növekedési ütem is, mostanáig.

Előzmény: Vajk (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!