Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 0 17835

szerintem a nyúl nem tud, bélmozgása is alig van, a megevett kaja tolja ki belőle a bogyókat:)

Előzmény: NyiMisi (17828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17834

Szerintem simán kokcidiózis. Le kéne kezelni az osszeset...

Előzmény: kivi2010 (17826)
NyiMisi Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17833

Előzmény: Ladybee (17832)
Ladybee Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17832

Nincs benne hánytatószer ! Keserű adalékanyag viszont van, hogy az emberi véletlen fogyasztás kockázatát csökkentsék. Néhány mérgezésben legyengült rágcsáló elfogyasztása viszont halálos a macskákra , ragadozómadarakra is.

Előzmény: Törölt nick (17830)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17831

Az élvefogó csapda (csalihússal ) segíthet. (Ez egy kis egyik oldalról nyitott ketrec, amibe ha bemegy egy állat, macska, nyest, bezáródik a nyitott oldala.

Olyan 15000 ft körül lehet már kapni...)

Minden nap nézed, és ha aranyos egerésző cicus van benne, az kiengeded (ovatosan, kesztyű, karmolás...)

Ha csirkeevő gonosz kandúr van benne, akkor szólsz valamelyik férfinak a családból...

:-)

Érdemes valamit kezdeni, mert idővel más macskák is eltanulhatják tőle a módszert...

Előzmény: Hajnalka Lénárt (17824)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17830

Hát, ezt a hánytatószert még nem hallottam.

Viszont a hányás a mérgezés általános tünete.

elég nagy dózis biztosan végez a macskával is, mert egy utcával arrébb egy ismerős nő panaszkodott, hogy az

összes (!) macskája elpusztult, mert valaki mérgezi a  patkányokat.

(Nem én voltam, nem is lehettem volna, mert túl messze lakik.)

Persze több féle típusú mérgrt is lehet kapni... biztos van ilyen-is, olyan is.

Előzmény: NyiMisi (17828)
kivi2010 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17829

Főként ezt kapnak. Kapnak zöld eleséget és főtt krumplit is.

Előzmény: Ladybee (17827)
NyiMisi Creative Commons License 2015.09.20 0 0 17828

Azért mert a patkány nem tud hányni. Ha a kutya vagy a cica megeszi akkor kijön belőle. Hogy a nyúl tud-e azt nem tudom.

Előzmény: Ladybee (17822)
Ladybee Creative Commons License 2015.09.19 0 0 17827

"Búzadarát és kukoricadarát kapnak enni."  Ennyi. :-(

Előzmény: kivi2010 (17826)
kivi2010 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 17826

Sziasztok!

segítségre lenne szükségem. 1,5 hónapos csirkéimnek, látszólag minden előjel nélkül felborzolódik a tolla, lógni kezd a szárnya, majd 2-3 nap múlva elpusztulnak. Búzadarát és kukoricadarát kapnak enni. Mi lehet az oka? Ti tapasztaltatok már ilyet? 

ez-Ben Creative Commons License 2015.09.19 0 1 17825

 

 :) Kedves- harcias- Hajnalka !

 

...a brigád egyöntetű véleménye, hogy az sk macskaelkapás és egyebek...nem Hajnalkának való, ( Igen könnyen szerezhet 8 napon túl gyógyuló karmolásokat, harapásokat ) még ha Gertrudisznak hívnának talán, De így semmi estre sem ! ( Ahogy a reklám is mondja : bízza szakemberre !:)

Előzmény: Hajnalka Lénárt (17824)
Hajnalka Lénárt Creative Commons License 2015.09.19 0 0 17824

Szia!Sajnos a nagy törpe tyúkjaimnak is neki ront van itt 1-2 cicus aki át jár egerészni a táposba úgy,hogy nem nagyon merek mérgezni még van 1 megoldás talán tegnap este kaptam az ötletet, hamis gúnárt szerzek hát ha az elintézi a sorsát.. :D Ha az se fog segíteni akkor csak az lessz,hogy vagy el kapom agyon csapom vagy légpuskával  le szedi a párom,hogy ne legyen a többi állatnak kára....

Előzmény: Törölt nick (17818)
david559 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 17823

A GMO-t még gondolat szintjén se emlegesd... Én megtettem, kb 2 hétig tartó állóháború lett belőle :) A kérdéseidre megadta a választ Thorr1976 Az állományod nagyon szép, gratula ;)

Előzmény: 2kacsapacsa (17816)
Ladybee Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17822

Nálam egy anyanyúl kiszökött a ketrecből, egész éjjel kint ugrált a takarmányos házban. Sajnos evett a patkányméregből. Egy hétig húzta, de elpusztult. A kumatetralil nem tesz különbséget , a rágcsálóknak annyi. Miért lenne benne hánytatószer ?

Előzmény: NyiMisi (17821)
NyiMisi Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17821

Hánytatószer van a mérgekben, hiába adná neki úgyis kijön belőle.

Előzmény: Törölt nick (17818)
NyiMisi Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17820

Lehet, hogy kevesebbet tojnak, de nem is kell velük annyit foglalkozni. El vannak azon amit találnak illetve kapnak. Most van 12 lohmann hibridem, heti 70-80 tojással. Cserébe viszont megbolondulok tőlük, ha nem minden a megszokott már nem úgy tojnak.

Szóval nem minden esetben rossz dolog a kompromisszum.

Előzmény: Törölt nick (17819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17819

Nagyon aranyosak az erdélyi kopasznyakúak, és ez a szívemnek nagyon kedves fajta. És szép hagyományőrzés a tartása.
Sajnos nekem nincs ilyenem most.
Ha jól tudom nagyon ellenálló szívós fajta.
Elég jól bírja a nehéz körülményeket, és nem túl válogatós a táplálékban, sok mindenen elélhet. Nem tojik évente túl sokat (talán vagy 12-140 db tojás /év.) Viszont szép, egészséges, szívós fajta.
A tyúkja biztosan jól kotlik, ezen régi fajták mind jól kotlanak.
Hát többet én sem tudok róluk.

Előzmény: 2kacsapacsa (17816)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 0 1 17818

Hát egy ilyen macska az én portámon nem sokáig húzná, ha a szomszédé, ha nem....
Bár a jó szomszédi kapcsolatod rámehet (de ha már ráment, úgyis mindegy).
Én egy kis darálthússal kevert patkánymérget tennék ki a saját portámra,
de a ragadozó (macska) nyomvonalára. Mit keres ő az én portámon.
A saját portáján azt csinál az ember amit akar, patkányt is írthatsz így.
Mérgezett egeret is megehet, sok macska pusztul el emiatt.
(ez a méreg max csak 3 nap múlva kezd hatni...)
Vigyázni kell, mert a kutya, tyúk is megeszi ha megtalálja, vagy másik
aranyos, nem tyúklopó cica is.
Én pont az ilyen macskás esetek miatt 6 hetes korukig csibehálóval körbevett és lefedett 2-3 négyzetméteres kis csibenevelő helyen tartom zárva a kiscsibéket, amíg olyan 6 hetesek nem lesznek.
6 hetes kor után már ritkán viszi el őket a macska.
Nálam 6 hetes kor után legalábbis még egy sem tünt el.
(Persze egy erre specializálódott macska lehet más kérdés....)

Előzmény: Hajnalka Lénárt (17817)
Hajnalka Lénárt Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17817

Sziasztok!Volna egy olyan pici problémám,hogy a szomszéd kandúrja lopja a törpe csibéimet (10db tünt el eddig) a nagyoknak is neki megy...Szerintetek ha elkapom és agyon csapom és pont látja a szomszéd,fel jelenthet?(mindenféle humánus megoldást végig csináltam már (légpuska,víz,rá vágtam párszor vesszővel de semmi hatása beszereztem kutyát,de nem fogja..)Nem akarok macskát ölni de már nincs választásom a szomszéd csak puffogni tud nem érdekli a károm amit a macska okoz és ha így megy tovább megeszi az összes baromfimat (a hamis kakasomat is majdnem megette,mert el kapott egy törpe tyúkot és úgy engedte el,hogy a kis hamis törpém neki ment de ha akkor nem lépek oda tuti ebéd lett volna belőle)

 

2kacsapacsa Creative Commons License 2015.09.18 0 0 17816

Mindenkinek üdvözlet! Eddig a néma kacsa fórumozók közé tartoztam, de pár hónapja a nyest és a róka egy gácsér kivételével kiirtotta a teljes állományunkat. A nyest éjszaka, a róka nappal vitte el a maradékot. Azután vásároltam 27 erdélyi kopasz nyakú kiscsirkét. Most kb. 3 hónaposak. Kukorica darával, sok zölddel és hullott almával etetem őket.

l. Van-e köztetek erdélyi kopasz nyakú tartással kapcsolatban tapasztalt baromfis? A (Bogenfürst könyv nekem is megvan). Mikor kezdenek el tojni? Jók e a tyúkok ültetésre, jó anyák-e? Szándékomban áll búzát venni és csíráztatni, mint ahogy a korábbi írásaitokban olvastam - remélem beválik, főleg télen, mikor nincs elég zöld.

2. Kutyatápot semmi pénzért sem adnék az emberi fogyasztásra szánt baromfiknak, tele van GMO-s szójával. Magyarország most kezd ébredezni szója ügyben; a hazai mentes megtermelt mennyiséget egyből kiviszik külföldre és főleg Brazíliából hoznak be hazai takarmányozásra. Az itthon megtermelhető mennyiség persze egyébként sem lenne elegendő feldolgozásra, de mégis! Ez is egy a nagy disznóságok közül.

3. Vásároltunk egy centis kerítés drótot, abból csináltunk egy minden oldalán zárt kifutót a csirkéknek, eddig szerencsére bevált.

(4. A gácsérom nagyon sokat gubbasztott, lévén egyedül, egy kedves gyömrői néma kacsás igaz embertől kaptam házhoz szállítva egy tojót. Mert a remény megmaradt.)

.a Villám Vili Creative Commons License 2015.09.17 0 0 17815

 

 

(Csak laikusként szólok bele...)
Ilyenkorra a tyúkok nagy részéről lehull a „lepel”. Talán a kakas is közrejátszik.
Tollváltás van, télre majd kinő nekik, ha nem akarnak megfagyni. 

Előzmény: Sarah-Miss (17814)
Sarah-Miss Creative Commons License 2015.09.17 0 0 17814

Sziasztok, egy kis segítségre volna szükségem. A kakasunk eléggé leszedte a tyúkok hátáról a tollat, és félek, hogy fázni fognak. Több kérdésem is lenne:

1. Van valami módja, hogy valahogy ezt kiküszöböljük (a kakas levágásán kívül)?

2. ha esetleg leválasztom, mennyi idő alatt nő vissza a toluk, mennyire fognak fázni? ( a hátuk kopasz)

3. Milyen magot adhatnék nekik, ami kicsit jobban fűtené őket? ( jelenleg kukoricát és tritikálét kapnak) 

Bármi ötlet érdekel! 

atrego Creative Commons License 2015.09.14 0 0 17813

tényleg volt ilyen

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 17812

Hát ez nagyon jó....Isten bizony, még lehet a tyúkoknak is jólesett.

Bár lehet másnap fájt egy kicsit a fejük...

:-)

Előzmény: atrego (17811)
atrego Creative Commons License 2015.09.13 0 0 17811

nekem  egyszer attól   jártak  furcsán,hogy  bezabáltak  az  erjedő  körtéből az  egyik   körtefa  alatt.Már  teljesen  elkeseredtem..2 nap  múlva  józanodtak csak  teljesen ki....

Előzmény: Törölt nick (17809)
Kócsi Péter Creative Commons License 2015.08.30 0 0 17810

Az oldal azért jött létre, hogy segítsen a magyarországi állattenyésztők keresésében, és a még nem gyakorlott tenyésztők tudásának, ismereteinek továbbfejlesztésében oly módon, hogy ismereteket oszt meg, és embereket hoz össze a minőségi állattenyésztés érdekében.

.

 

http://tenyesztokereso.ucoz.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 17809

Hát igen, öt év alatt igencsak kicserélődtek a nevek, és hát kevésbé pezseg már a fórum is....

Ahogy telik az idő más szokások terjednek a világban, és a legtöbb ember is más elfoglaltság után néz...

Remélem azért még maradunk egynehányan.

Sajnos nem tudok én sem segíteni neked, mert soha nem találkoztam még én sem hasonlóval.

De reményre ad okot, hogy a legutóbbi ilyen felvetésnél (amire válaszoltál) ha jól olvastam nem történt komolyabb baj,

és egy-két héten belül az említett tyúkok "jobban lettek" ,a fura járás elmúlt.

De nem biztos hogy véletlen, hogy pont mostanában kellene tojni kezdeniük.

Lehet most kezd fejlődni bennük az első tojás, vagy most nő, alakul ki a tojó-csatorna végleges mérete, ilyesni.

És emiatt valamiféle belső nyomást, kellemetlen feszülést éreznek, ami kiváltja a fura járást.

Ha így van, akkor remélhető, hogy amint ezek a változások lezajlanak, és beindul a tojástermelésük (pár hét alatt),

minden átmenet és gond nélkül elmúlik ez a "furcsa-járás") tünet.

:-)

Előzmény: hoppa_hoppa (17807)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2015.08.30 0 0 17808

Ehh, most veszem észre, hogy egy ötéves hozzászólásra írtam... ha esetleg valakinek van tippe, mi lehet a tyúk baja, köszönöm szépen, ha megosztja velem.

Előzmény: hoppa_hoppa (17807)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2015.08.30 0 0 17807

Szia!

Nekem egy tyúkom ilyen, pár hete vettük észre, hogy lefelé tartja a farát, mint egy galamb. Márciusi, mostanában kezd(ene) tojni, a másik kettő, vele együtt kelt társa rendben van. A testtartástól eltekintve ezt sem látom betegnek. Tojás nincs elakadva benne, azt megnéztük. Fogalmam sincs nekem sem, mi lehet a baja.

Előzmény: vidékipupák (7273)
atrego Creative Commons License 2015.08.28 0 1 17806

jó kotlósok kellenek.Azoknál jobb keltető nincs  és   gondozza is  a  csibéket,nem kell velük vesződni.

Nekem   bármilyen  hihetetlen  a  felnevelt  Ross-308   húshibrid   tyúkok   váltak be.20  -30   tojás is   aláfér egy  nagyobb   példánynak.1-2  darabot összetörnek,de  gondosan  ,türelmesen  ülnek,gondoznak.

Előzmény: henrik1513 (17595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!