Keresés

Részletes keresés

Kavics78 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 109

EEeeeen? A lofaszt kisbaratom!

Egyebkent valoban elneztem!Mea Culpa!

De ilyesmivel akkor se kene viccelni (mert nem vicces)!

Előzmény: archivalo (105)
archivalo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 108
Szia!

Nem tudom, mi az a kapsziacin... :o(
Gumigolyót nem is paintball puskából kell kilőni - pusztán csak rá óhajtottam világítani a törvényi szabályozás baromságára.
Akkor, amikor egy légfegyver 7,5 J fölött már mindenféle engedélyköteles (de 4,5 és 5,5 mm kaliberű), ezzel szemben egy paintball, kétszer akkora energiával és "mitttudomén" mekkora kaliberrel, már/még nem az.
Egy 9 mm-es gázpisztoly (gumiképes) legálisan megvehető, sőt a muzeálisnak tekintett Omerta és egyéb klónjai, a maguk 100 J körüli energiájukkal szintén megvehetők (hordani már nem hordhatók - ez is röhej).
Ugyanez igaz egy .45 Coltra - ha elöltöltős.

Értem én, hogy egy csendes 24 J-os légpuskával mekkorát lehetne "tarolni", ezért van engedélyhez kötve és az élessel vetekedő fegyverek csak "pukkantóval" lőhetnek, aminek hangja van, tehát már a zajra felismerhető a lövés.

De akkor még mindig nem tudni, hogy a 100 font körüli számszeríj, vagy az 50-60 fontos csigás íj, mi a bánat? Úgy lelő bármiylen élőt 40-60 m távolságból, hogy még annyi hangja sincs, mint egy légfegyvernek.

De ugyanígy röhej, hogy a 9 cmnél nagyobb pengehosszúságú bicska, vagy vadásztőr, már fegyver, a 27cmes konyhakés és az 50 cmes machete meg nem az...

rendőrt meg akkor sem akarnék lőni, ha kötelező lenne.
(itt most nincs smiley!, mert ezt komolyan mondom)
Előzmény: sornyito (107)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 107

Komolyan nem hiszem hogy lenne értelme akár otthonvédelemre gumira tölteni egy paintball markert. Nem hinném, hogy normális erővel ki tudna küldeni egy gumigolyót. Szerintem a festékbogyó jóval könnyebb, mint egy gumibogyó.

Viszont law enforcement felhasználásra van olyan megoldás, hogy egy alapvetően paintball marker kapsziacin töltetű golyókat küldöz kifelé :)

Most képzeld el, hogy egy félautomata marker küldözi kifelé magából a bogyókat, amik szétdurrannak valakin és képeznek egy kiadós kapsziacinfelhőt... :)

Előzmény: archivalo (103)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.22 0 0 106
Illegálba betölthetsz akkora gumigolyót ha találsz, de egy idegesebb rendér, aki nem érti a viccet, esetleg Makarov vagy Parabellum lövedékkel is válaszolhat! A 300-400 J-os felelet nem éppen a poén kategóriába tartozik! :-) 
Előzmény: archivalo (103)
archivalo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 105
Orvos látott már, vagy megint be akarsz valamit tiltatni?

Figyelj, haver: ha a smiley ott van a végén, az nem provokálás, hanem poén!
Ha nem érted a viccet, akkor bebújni a sarokba és kussolni!

Előzmény: Kavics78 (104)
Kavics78 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 104
provokalast abba kene fejezni!
Előzmény: archivalo (103)
archivalo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 103
Ezek szerint ha a paintball "puskába" gumigolyót töltök, akkor még rendőrt is lőhetek?
Teljesen legálisan?
Mert azt mondom, hogy késleltetett hatású festéklövedék: a bőr alatt kékül... :o)))
Előzmény: mastersergeant (102)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.22 0 0 102

Én is utánanéztem közben. Tényleg túlfigyeltem. :-) Airsoft légfegyver? Röhej! :-(

(Biztos a japánok keze van a "díszes" fegyvertörvényünk megalkotásában, mert náluk csak ez engedélyezett. De így ők is, látszatra légfegyvert birtokolhatnak legálisan! :-)

sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 101

Ja. A paintball markerekre 15 J a határ. Ráadásul nem is légfegyverek.

2004. XXIV. 1. §

14. légfegyver: a 15 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú festéklövő fegyver kivételével a sűrített levegővel vagy egyéb sűrített gáz felhasználásával üzemeltetett, szilárd anyagú lövedék kilövésére alkalmas fegyver;

 

Ellentétben az airsoft fegyverekkel, amik a kemény ~1-1.5 J energiájukkal légfegyvernek minősülnek...

 

 

 

Előzmény: mastersergeant (100)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.22 0 0 100
Tényleg? Én 7.5-re emlékszem. Lehet túlfigyeltem... :-)
Előzmény: sornyito (99)
sornyito Creative Commons License 2009.09.22 0 0 99
akarod mondani, a 15J ? :)
Előzmény: mastersergeant (98)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.22 0 0 98
Csak ott is elő van írva a 7.5 J.... :-(
Előzmény: Pikáli (97)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.21 0 0 97
azért a paintball puskát ne írd le. van benne kétszáz jobbegyenes.
Előzmény: Törölt nick (89)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.20 0 0 96
Jó régről kezdted az okfejtésedet! :-) Ebben maximálisan igazat hagyok Neked! Egyszerüsítve: "Magad uram, ha szolgád nincsen!"
Előzmény: Pikáli (95)
Pikáli Creative Commons License 2009.09.20 0 0 95
a fegyvertarás magyarországon 1514-óta nem javalt, mert a paraszt még a végén lelövöldözi az őt ténylegesen kifosztó hatalmi elittet.
1526-ban aztán vissza is ütött ez az elővigyázatosság, de az ellenséggel a vezetők már akkor is jobban ki tudtak jönni, mint a néppel.
rohadjanak meg.
a fegyvertartás olyan jog, amit néhány szavazóktól fosó rabló szemét nem írhat felül.
nekem mindig volt, most is van, és mindig lesz olyan eszköz a birtokomban, amivel minden olyan élőlényt leküzdhetek, ami veszélyt jelenthet a családomra.
csak a vizet rugdossa az az ember aki engem ebben meg akar akadályozni.
zofer Creative Commons License 2009.09.17 0 0 94

Mi van urak! Ennyi volt a topik???

 

Erdekesnek talallak, remelem nem vege!

 

 

 

 

Előzmény: mastersergeant (78)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.11 0 0 93
Ja még valami! Elég mellbepattintani egy Onestával, Omertával vagy keresztapuval.... vagy kapanyéllel! :-) Még élvezetes is! :-D
Előzmény: Törölt nick (90)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.11 0 0 92
Elméletileg az állam gondoskodik a védelmedről.....! Tv. szerint....
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 90
segíti nem segíti ?teljesen mindegy itt már.vagy megvéded az életed bármi áron, vagy ők ölnek meg téged?
Előzmény: mastersergeant (77)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 89
jah már nagyon előrementem a jóslataimmal.a gárda testvérosztaga,azok meg mivel fegyverkezhetnek?légpuskás-golyószoró gp?gumilövedékes,airsoft,paintball,gázspray,vizipisztoly?:-DD
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 88
a tagok nagyrésze pedig c..... lesz és magyarok kiírtása lesz a feladatuk,na azt el tudom képzelni.ők a kormánytól ingyen kapnak ak-47-est,golyóállót rpg-t,és játszhatnak terminátorosat.
természetesen a legyilkoltak után fognak fejpénzt kapni?
Előzmény: mastersergeant (77)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 87
kikezdett velem egy farkaskutya.rá kelett lőnöm 2 szer rg89s ből mire hajlandó volt megállni.talán eltaláltam amit furcsált,de amugy meg sem nyikkant.
ezért kell gumisok esetében kb az első 2 töltény után a lehető legerősebbet tárazni,pl lapua.ha az nem állítja meg akkor ott v.mi galiba van és életed védelmében már nem számít hány j-al jön ki,csak üssön minél nagyobbat.
a gumisok nincsenek valami nagy hatással az ubulokra, tapasztalat.
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.10 0 0 84
Majd meglátjuk az első konkrét eset végeredményét! Sajnos az egyértelműnek tűnő törvénymódosítás szövegértelmezésébe is torpedót küldhet egy "putricselli"!
Előzmény: Törölt nick (83)
archivalo Creative Commons License 2009.09.10 0 0 82
Azért a változás szele csak-csak érezhető.
Elegendő a megváltozott BTK-ra gondolni, miszerint nem vagy köteles(!) kitérni a téged ért támadás elől, s mi több, a védekezés terén sem kell patikamérlegre tenned, hogy egy (szabadon megvásárolható) kard, konyhakés és machete, valamint balta együttes használata azonos értékű fenyegetés-e, mint egy pisztoly...

Végigolvasva a (most már szinte egyetlen, élteben maradt fegyveres) topicot (ezúton is köszönet kalandos spártai_kotonjának!), szerintem is mekpite-nek van teljesen igaza: a fegyverektőlvaló félelem 1956-ban gyökerezik.
Ez lett beleverve és tudatosítva az emberekbe, valmaint már az óvodás korú gyerekekbe is: ne vegyél fegyvert a gyermekednek, mert...
Aztán a baromarcú nem veszi észre, hogy minden normális fiúgyermek arcán a könnyek görögnek, amikor meglát egy "fémcolt"-ot, vagy kardot, mert venni ugyebár nem lehet (szabad). Szintén nem képes feldolgozni a "madár", hogy ha nem veszel neki, akkor talál egy faágat és azzal lesz puff-puff.
Tehát, szerintem, nem társadalmi szintű félelemrőlvan szó, hanem néhány, saját maga által meghatározó véleményformáló személy tévútra vezető magatartásának kiteljesedéséről.
Ezért is a CSAK típusú érvelés, mert észérvek nincsenek.
Előzmény: mastersergeant (81)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.10 0 0 81

Ezért van az a rengeteg élesből átalakított vagy direkt annak épített gumis  konverzió. (Köszönhetően Keserű Bélának, aki megtalálta a kiskapukat a barom fegyvertörvényünkön!) Olyan mintha, olyan lenne, de sajnos mégsem! 

Elöbb utóbb úgyis változik valami, mert igencsak elharapózott a tulajdon elleni bűncselekmények száma. Látsd az alföldi tanyavilág, szabolcsi kis falvak. A rendőrség keze sokszor meg van kötve a személyi állomány sincs feltöltve. Ráadásul tele van 21 két éves sirmancokkal akik szinte csak birságolni bírnak. Könnyebb kimondani, hogy "harmincezer" mint leállítani egy "megélhetési mozdonyszőkét"!!!

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 79
fegyvert eddig sem kaphattál, ezután sem fogsz, ugyhogy lényegtelen.sőt addig örüljünk, amíg nem lesz szükséged pisztolyra ak-47 re RPG-re stb hogy védd a hordák ellen az életed.
Előzmény: mastersergeant (77)
mastersergeant Creative Commons License 2009.09.06 0 0 78
Mi van urak! Ennyi volt a topik???
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.06 0 0 77

Új és mai hír!

"Fegyverkezik a Nemzeti Őrsereg!" (Népszabadság online)

Ez a dolog nemigen segíti a fegyverliberalizációt!!! :-(

Kavics78 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 75

Szia!

(talan tegezodjunk)

"ha egy magunk fajta sportlövő odaáll a tisztelt politikus urak elé elhajtják a francba" - Elhajtanak azok barki mast is aki nem a gengsztercsapatukba tartozik!

"Olyanoknak kell ez ügyben lépni akiknek van tekintélyük is!" - Nosza rajta , szerezzel tekintelyt! Boltban nem lehet kapni!

Melyik loveszklubbnak vagy a tagja (en pl. szimpla szabadidosportolokent csinalom)?

Sok esetben ugyanis nem csak a legfelsobb vezetessel van problema hanem pl. esetleg a helyi nacsalnyikok nem turik a fejlodest!

Ez nem olyan egyszeru dolog mint ahogy gondolod es nagyon sok turelem kell az eredmenyek eleresehez!

Ehhez viszont a kozvelemenyt kell megnyerni, a lofegyveres sportolok melle alitani!

Jelenleg igen nagy az ellenszel a media "csak a rossz hir a jo hir" gyakorlata miatt!

Ki tudja, a legkozelebbi kormanyvaltaskor lehet, hogy megint megtiltjak a gaz riasztokat, +hozzacsapjak a muzealis-t is (SANSZOS!!!!) !

Szoval azt kell jol kihasznalni ami van (es foleg balesetmentesen csinalni amit eppen csinalsz), kozben pedig folyamatosan feszegetni a hatarokat!

De mint irtam ez rohadtul hosszu folyamat!

 

"És különben sem tudom miért kell itt sértegetni másokat, legalább valaki megpróbál beszélni arról mit, lehetne tenni ez ugyben." - Abbol ert a paraszt (akinek ingje...)! :-D

Előzmény: BigBlue84 (74)
BigBlue84 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 74

Tisztelt Kavics78!

 

Nem azért irtam be Bokros úr nevét mert "az ő farkával akarnám verni a csalánt" de ha egy magunk fajta sportlövő odaáll a tisztelt politikus urak elé elhajtják a francba!

Olyanoknak kell ez ügyben lépni akiknek van tekintélyük is!

 

És különben sem tudom miért kell itt sértegetni másokat, legalább valaki megpróbál beszélni arról mit, lehetne tenni ez ugyben.

Előzmény: Kavics78 (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!