Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 2017.12.13 0 1 12141

Nem lehetne a programot átkonvertálni Installálós verzióból Portable-re? pl: LINK (sose próbáltam), saját otthoni gépen, amit már tud simán indítani (ha van joga rá) céges gépen.

Előzmény: James 42 (12140)
James 42 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 12140

Nem biztos, hogy fel fogja törni. Azt írta, hogy nem akarja, csak használni akart a 7-esen egy programot, amit megvett. Csak éppen rendszergazda jelszó nélkül nem tudta feltenni, a hordozható változat meg egyáltalán nem akart működni a 7-esen. És nem akarta megérteni, hogy ebben az esetbe így járt, mert nem illik olyan gépre telepíteni a programját, ami nem a sajátja, még ha ő is használja.

Előzmény: 3x_ (12138)
kisbetu Creative Commons License 2017.12.13 0 0 12139

Úgy látom, tőle-tőlük nem tudjuk meg.

Előzmény: 3x_ (12138)
3x_ Creative Commons License 2017.12.13 0 0 12138

EPIC FAIL, kíváncsi vagyok, hogy fogja feltörni az admin privilégiumot.

Előzmény: kisbetu (12136)
srf Creative Commons License 2017.12.13 -1 1 12137

Reszelheted még a fingot bármeddig, bármilyen nicken, a lényeg az, hogy legálisan csak úgy tudod feltenni, ha szólsz a rendszergazdának.

 

Nem tör fel semmit.(nem akarja)

Azt minek nevezed, ha rendszergazda tudta nélkül valahogy rendszergazda jogosultsághoz jutsz a gépen? Lottóötösnek?

 

Egyébként ajánlom figyelmedbe a topic-leírást:

 

Három dolgot nem szeretnek: ha valaki illegális dolgot kér, illetve ha valaki egy kérdést sok topicba tesz bele. Varez kizárva. És kodekpakkot soha, sehova sem teszünk fel.

Előzmény: Törölt nick (12134)
kisbetu Creative Commons License 2017.12.13 0 2 12136

Elfelejtettél nicket váltani.

Előzmény: Törölt nick (12134)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 -2 1 12135

Nem tör fel semmit.(nem akarja)

 

Előzmény: Törölt nick (12134)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 -2 0 12134

Úgy látom szövegértési problémád van. Nem török fel semmit. Ha nem tudsz megoldást, nem értesz hozzá, minek irsz hülyeségeket? Nagyon ráérsz?

 

Előzmény: srf (12133)
srf Creative Commons License 2017.12.12 -1 1 12133

A rendszergazdánk nyilván nem telepítheti fel, bármennyire is jóban vagyunk.

Annak akkor nyilván valamilyen oka van. Ha mégis tiltják a szabályok, akkor így jártál. A saját gépedre azt telepíthetsz, amit akarsz, a munkaadód gépére pedig azt, amit ő megenged. Ha nem értesz vele egyet, több választásod van. Beszélhetsz vele, felmondhatsz, vagy hagyod a fenébe. Esetleg feltöröd magad, persze annak is lesznek következményei.

 

A rendszetgazda fiókját feltörni nem nagy dolog, tele van a youtube ilyen videókkal.

Akkor probléma megoldva, feltöröd, telepítesz. (Egyébként nagy dolog...)

Előzmény: Törölt nick (12132)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 12132

A rendszetgazda fiókját feltörni nem nagy dolog, tele van a youtube ilyen videókkal, nem ez a cél, hanem az, hogy hogyan lehet telepíteni egy általam vásárolt jogtiszta szoftvert egy olyan gépre, amin nem vagyok rendszergazda.A rendszergazdánk nyilván nem telepítheti fel, bármennyire is jóban vagyunk.Az első, akit megkérdeztem ő volt, és az általam javasolt portable program szerinte is rendben van. ( semmi sem tiltja) és  a kérdésem inkább erre irányult, sajnos ennek a programnak nincs portable változata, és az általam gyártott win 7- en nem megy, csak  win 10- en.

És, ha ezt garázdálkodásnak tartjátok, akkor nagyon csodálkozom, ugyanis egy olyan szoftvert akarok futtatni a gepen, ami legális, és nem hinném, hogy bármi baja lenne tőle a laptopnak, amiért ráadásul anyagi felelősséggel tartozom, és kifizettetik velem, ha baja lesz.

Előzmény: srf (12131)
srf Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 12131

Te gyakorlatilag azt kérdezted, hogy hogyan tudod feltörni a rendszergazda fiókját.

A kolléga precizen válaszolt a problémára: sehogy, beszélj a rendszergazdával.

 

Ha ezen megsértődsz, attól nem tűnsz okosabbnak, sőt!

Előzmény: Törölt nick (12129)
James 42 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 12130

Igen, az egy jó megoldás. Másnak a gépén garázdálkodni meg nem az.

Előzmény: Törölt nick (12129)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 12129

Köszi a segítséget, ennyi eszem nekem is van, azt miért nem írtad, hogy vegyek egy laptopot, és már meg is oldottam a problémát.

 

 

Előzmény: James 42 (12128)
James 42 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 12128

Hogyne lenne! Meg kell kérni a rendszergazdát, hogy telepítse fel. Talán meg is teszi. Céges notebookon nem illik másoknak garázdálkodni, még akkor sem, ha a szoftver a sajátod.

(Én is céges rendszergazda vagyok, de én így nem tenném fel Neked, mert nálunk az informatikai szabályzat szerint csak olyan fizetős program telepíthető a cég gépeire, amelynek a licence a cég nevére szól. Így hát legfeljebb akkor tehetném fel, ha a licenc továbbadható, és írnál róla egy papírt, hogy átadod a cégnek.)

Előzmény: Törölt nick (12127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.12 0 0 12127

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni.Céges laptopom van és nem vagyok rendszetgazda.Egy jogtiszta szoftvert szeretnék telepíteni a gépre (:konkrétan Sonar LE stúdió progit, amit egy gitár multieffekt vásárláskor mellékeltek a cucchoz), de a telepítő cd-ről csak rendszergazda telepíthet.Megcsináltam a progi portable vàltozatát Cameyo programmal a lányom gépén ( win 10), amelyik gépen szépen el is indul a portable vàltozat, de az enyèmen nem megy.( lehet, hogy a win7 környezete miatt).

A kérdésem, hogy van- e valami megoldás, mert bosszant, hogy van egy vásárolt programom és nem tudom használni.

Köszi.

3x_ Creative Commons License 2017.12.08 0 0 12126

+1 Lézerprinter
Én egy kb 15 éves Brother HL-1030-ast nyűvök, bár ez túlzás, mert havonta kb. 5 (!) oldalt nyomtatok.
Nekem teljesen megfelel, most vettem bele utángyártott tónert, a drumja meg maszatol, de direkt jó, mert olyan régiesnek tűnik a számlalevél, amit nyomtatok :-) semmi másra nem használom.

srf Creative Commons License 2017.12.08 0 0 12125

Mi talán igen, de lehet, hogy mások nem annyira ritkán.

 

Akkor viszont nem is szárad be! :)

Előzmény: James 42 (12124)
James 42 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 12124

És sokkal gyorsabban is nyomtat.

 

Nana! Nem mindegyiknél! Én láttam már olyan tintasugarast, amelyikből nem sokkal a nyomtatás elküldése után szinte kirepült a nyomtatott papír...

 

És valljuk be, nagyon ritkán nyomtat az ember színesben, ha egyáltalán...

 

Mi talán igen, de lehet, hogy mások nem annyira ritkán. De az feltétlenül igaz, hogy a lézeressel kevesebb a macera (nem szárad be), és általában olcsóbb is a nyomtatás.

Előzmény: srf (12122)
James 42 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 12123

Szia!

 

Sok igazság van abban, amit írsz. Például az is igaz, hogy jók a Canon tintasugaras nyomtatók, és az is, hogy ha sokáig nem használja az ember a tintást, akkor az alaposan be tud száradni. Éppen ezért szoktam én is mindenkinek ajánlani, akinek ilyen van, hogy legalább hetente egy oldalt nyomtasson ki vele.

Ez az eset viszont szerencsésen megoldódott, legalábbis egyelőre. A nyomtató nem az enyém, hanem egy ismerősömé, de Ő is kapta valaki mástól. Felhívtuk azt, akitől kapta, hogy megvan-e a lemez, és azt mondta, hogy nincs, de a beszélgetés közben kiderült, hogy nemrég még használták a nyomtatót, csak már nem jól nyomtatott, ezért új patronokat vettek bele. Ezután még egyszer kivettem a patronokat, jól megnéztem őket, majd visszatettem (mert ezt már a beszélgetés előtt is eljátszottam egyszer, de akkor nem segített), és elég nagy meglepetésemre ekkor eltűnt a hibajelzés, és működni kezdett a nyomtató. Mégpedig jól. És bár én sem szeretem olyan nagyon a HP-t, de ha egy ilyen régi cucc még mindig jól működik, akkor nem dobnám ki, amíg nem muszáj.

Amúgy fogalmam sincs, hogy előtte mi lehetett a gond, hiszen ezekbe a nyomtatókba nem is lehet rosszul betenni a patronokat, legfeljebb a védőfóliát lehetne rajtuk hagyni, de azt már az első alkalommal is ellenőriztem, és természetesen nem volt rajtuk. Tehát passz.

Amit a törlés lehetetlenségéről írtál, az nekem kissé fura. Én ilyenkor mindig azt szoktam csinálni, hogy kiveszem a nyomtatóból a papírt, aztán (igény szerint) törlöm a nyomtatási sort, és kikapcsolom a nyomtatót. Nem volt még példa arra, hogy ezek után folytassa az előző feladatot. Még a visszakapcsolás és a papír visszatöltése után sem.  :-)  És nem is szokott olyan rettenetesen sokáig tartani, bár némelyik Windows vacakol egy ideig a nyomtatási feladatok törlésével. Viszont ekkor jól lehet őket szidni.  :-)

 

Azért ha mégis volna valakinek lemeze a HP-hez, annak még mindig örülnék.

Előzmény: pimre (12121)
srf Creative Commons License 2017.12.07 -1 0 12122

És ha már, akkor 20E körül már van lézernyomtató is.

Ami sosem szárad be, akkor se, ha évente nyomtatsz csak. És fajlagosan sokkal olcsóbb etetni, mint egy tintasugarast. És sokkal gyorsabban is nyomtat.

És valljuk be, nagyon ritkán nyomtat az ember színesben, ha egyáltalán...

Előzmény: pimre (12121)
pimre Creative Commons License 2017.12.07 0 0 12121

Szia, eddig vártam, hátha valaki reagál a kérdésedre. Nem akartam közbekotyogni. De most elmondom, hogy ha találna is valaki erre a tizenvalahány éves őslényre toolbox programot, nem sok esélyt adnék, hogy életre tudod kelteni. Feltételezem, hogy hónapok, esetleg évek óta nem használtad. Ennyi idő alatt a fej (na meg a benne lévő festékpatronok) úgy beszáradnak, hogy a tisztítás sem tudja rendbe hozni. Nem véletlenül ajánlják a jobb utántöltő cégek, hogy a nyomtatót célszerű hetente egyszer használni a beszáradás elkerülésére.

Tehát, ha sikerülne is a fejet megtisztítanod, akkor is új festékpatronokat kellene venned, ami valahol 10 000 Ft felett van. Ennél nem sokkal többért vehetsz új, vagy újszerű nyomtatót, ráadásul szkennerest, ami szerintem nagy előny. És persze egy új nyomtatóhoz jár a festékpatron is, igaz csak kisebb ürtartalmú (olyan 60% körüli). Ha újat venni drága, akkor nézd meg itt:  https://hardverapro.hu/aprok/hardver/nyomtato_szkenner. Engem még nem csaptak be, amikor itt vásároltam.

 

És egy magántermészetű megjegyzés. Tudom, hogy sokan esküsznek a HP-re, én ki nem állhatom. Típushiba, hogy a belső memória miatt szinte képtelenség egy elindított, de félbemaradt nyomtatást törölni, még a számítógép többszöri újraindítása ellenére is. És persze addig egy új nyomtatást sem lehet elkezdeni. Hányszor kaptam dührohamot, amikor sürgősen kellett volna nyomtatnom!!! Kell a fenének memória a nyomtatóban! Legalábbis otthoni használatra semmiképp.

Én a Canon PXMA és hasonló gyártmányokat veszem évek óta (na jó, max 4-5 évente van szükség új nyomtatóra), és nagyon elégedett vagyok.  A legújabb nyomtatómhoz adatkábel sem kell feltétlenül, wifin keresztül nyomtatok rajta.

Előzmény: James 42 (12120)
James 42 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 12120

Help wanted!

Adott egy HP Deskjet 960c, ami nem nyomtat. Minden jel szerint kellene neki egy fejtisztítás, de csak a driver van telepítve, és azzal nem lehet ilyet csinálni. Kellene hozzá a HP Toolbox program, de nincs meg az eredeti CD, és a HP oldalon sincs már meg a hozzá való Toolbox. Esetleg nincs meg véletlenül valakinek? Hálás lennék, ha fel tudná tenni valami megosztó oldalra, vagy ha van fölös CD-je, és azt oda tudná adni. Budapesten lakom.

GalGeza Creative Commons License 2017.12.02 0 0 12119

Erre nem is gondoltam...meg is csináltam. Most már minden rendben van, köszönöm!

Előzmény: oljeg12 (12118)
oljeg12 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 12118

Én először megpróbálnám a rendszer visszaállítást a hiba jelentkezése előtti utolsó időpontra. Ha nem jön be, akkor majd megmondják azok, akik profik a számítástechnikában, hogy mit csinálj.

Előzmény: GalGeza (12117)
GalGeza Creative Commons License 2017.12.02 0 0 12117

Hátha tudtok segíteni, valamit elnyomhattam.

Fájl átnevezése - eddig ha megnyomtam az F2-t, akkor csak kijelölte a fájl nevét, most viszont ha megnyomom az F2-t, akkor kitörli a fájl nevét és elnevezi q-nak (amit persze én módosíthatok.)

 

Továbbá, ha megnyomom a shift+8-at (zárójelet), akkor kapok egy ilyet: (U

Ha a másik zárójelet, akkor ezt: )P 

Ha 0-tól 5-ig nyomom le a számokat, akkor minden rendben van.

Ha a 6-ost, akkor viszont ezt kapom: 6t

Ha a 8-ast, akkor alapból ezt: 8u

Ha a 9-est, akkor: 9p

 

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

 

 

Előzmény: GalGeza (12116)
GalGeza Creative Commons License 2017.12.02 0 0 12116

.

oljeg12 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 12115

Köszönöm!

 

Előzmény: bakibaby (12114)
bakibaby Creative Commons License 2017.11.21 0 0 12114

Ezt olvasgasd így ízlelgetés kedvéért:

 

https://pcforum.hu/tudastar/111045/wifi-100-valahany-meterrol

 

bb

Előzmény: oljeg12 (12113)
oljeg12 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 12113

Sziasztok!

Tanácsot kérek a hozzáértőktől, hogy wifi jel átvitel lehetséges-e kb. 100 m-re? Mi kell hozzá és körülbelül, milyen összegre számíthatok a megoldáshoz? Válaszokat előre is köszönöm.

 

3x_ Creative Commons License 2017.10.18 0 0 12112

Miért, a petróleumlámpa is hangulatos. Igaz, hogy büdös :-)

Előzmény: pimre (12111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!