Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.24 0 0 162
...
Előzmény: kutyatenyésztő (161)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2009.04.24 0 0 161
Egy sem szerencsére
nyílméregbéka Creative Commons License 2009.04.23 0 0 160
Eddig hány macskád volt?
Előzmény: kutyatenyésztő (158)
nyílméregbéka Creative Commons License 2009.04.23 0 0 159
No lám, teljesen igazad van. Így kaptam, és így is adtam tovább, észre sem vettem a bakit. Én is utálom a macskákat. Az enyém a TV szekrény mögé tojt.
Előzmény: Törölt nick (156)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2009.04.23 0 0 158
Fujj én a helyedben túl adnék rajta, össze sem lehet hasonlítani egy kutyával a kutya nem olyan sunyi hogy hátulról megtámadja a gazdáját, és a macska ha jól lakik akkor haza sem jön addig ameddig meg nem éhezik semmi kötődése nincs az emberhez csak annyira mint egy veréb ha enni adnak neki akkor az is odajön az emberhez.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 157
Várjál, majd amikor a paplanodra pisál... akkor fogod csak igazán szeretni.
Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 156
Nem vagyok nagy macskaszakértő, de ennek semmi köze a sziámi macskához. Inkább perzsát akartál írni, nem?
Előzmény: nyílméregbéka (153)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.23 0 0 155
Mióta van macskám, én is utálom a dögöket . Pontosabban csak a sajátomat. Mert olyan sunyi, minidig megkarmol, megharap és örökké szándékosan sz@rja össze a szobát. :(
kutyatenyésztő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 154
Szuper ez a topik csak nagyon leállt pörgessétek meg kicsit.Én is utálom a macskákat fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.
nyílméregbéka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 153
Így készül a sziámi macska:
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.01.08 0 0 152

A kockadinnye mintájára itt a macskakompót

Zottjoghurt Creative Commons License 2008.10.05 0 0 151

pányvaVan megoldás: ki kell pányvázni a jószágot. Megpróbál ugrani, ügyesen visszarántja. (Láttam már ilyet:) Legjobb a gumiköteles megoldás, azt még a macs is élvezi. Vidéken érdemes ekét is venni hozzá, igy gyorsan meglesz az őszi szántás is.

 

 

lakkJön a tél, profi macskások ilyenkor manikűröztetnek.
FM13 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 150
Hát bizony, nem könnyű egy lyukas kerítésű macskamenhely közelében csirketenyészetet őrizni...

Komolyan: én sem tartom helyénvalónak az állatok (pl. macskák) dísznek tartását olyan helyen (pl. lakótelepen), ahol lehetetlen macskamentesíteni éjszakánként a játszóteret. A kertes házakban, "erdő mellett" azért más a helyzet, ott a macskáknak funkciójuk van. Nekem is volt olyan esetem, hogy a nyitva hagyott előszobaajtó mellé tettem az egyik siklóernyős hátizsákomat, és amíg nem néztem oda, valamelyik távolabbi szomszéd cserkésző macskája megjelölte. Amióta azonban "szerződtettem" egy hozzám ragaszkodó és engem, meg holmijaimat tisztelő macskát, nincs ilyen gond, mert elzavarja az errefelé csavargó kollégáit.
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.04 0 0 148
Pá-t intek, kedves FM13 - örülök, hogy találkoztunk. Talán majd valahol máskor, máshol beszélgethetünk a macskanemről. Jó éjszakát!
FM13 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 147
"A macskák kártételei"?!

Ez nekem új dolog. Nem hinném, hogy olyan nagyon sokat garázdálkodnának például a veteményes kertekben. Eddig még nem hallottam olyan macskáról, amelyik dézsmálná a málnát, vagy leverné a fáról a diót, esetleg kihúzkodná és elrágicsálná a takarmányrépát. A szőlőfürtöket se csócsálják össze, a borospincébe se törnek be, hogy ellopják a bort hordóstól, aztán eladják, hogy az árát eligyák! Nemigen szokása a macskáknak felvonulásokra és tüntetésekre járva szélvédőket betörni és rendőröket verni. Sikkasztani se szoktak nagyobb összegeket, és olajvezetékeket is ritkán csapolnak meg. Nem gyújtanak fel raktárakat, nem robbantgatnak pokolgépeket, és extrém zivatart se terelnek a főváros fölé augusztus 20-án.

Akkor meg mi velük a baj? Lehet, hogy néha odatojnak a küszöbre, ráadásul nem igazán piros tojást, de hát végül is nem ők a Húsvéti Nyúl. Tán csak nem az a hibájuk, hogy nem lehet levágni őket mifelénk, mint a Húsvéti Nyulat, amikor az már nagyra nőve elavul, sőt elévül a funkciójából?! Néha megfognak egy-egy csirkét?! Ez megesik, de sohasem hallottam, hogy egy macska megfogott volna két-két csirkét egyszerre, vagy hogy bandákba verődve lerohannák az egész csirkeudvart, hogy minden szárnyasnak egyszerre tekerjék ki a nyakát! Természetesen sajnálom azt az hektáronkénti 10-20 tonna csirkét is, amennyit havonta likvidál a hazai, túlszaporodott házimacska-állomány, de talán mégiscsak több veszett Mohácsnál, meg a felrobbant űrsiklóval...

Ellenben felmérhetetlen hasznuk van a rágcsáló-állomány létszámának alacsony szinten tartásával, és az idegen kandúrok elzavarásával! Már a régi görög kertes ház tulajdonosok is tudták, hogy ha nem akarjuk a telkünkön az összes környékbeli macska garázdálkodását, akkor tartanunk kell egy macskát! Mégpedig olyant, amelyiket lehetőleg magunk nevelgettünk jó nagyra, és tanítgattunk a többi macska távol tartására. Ugyanis ha van egy igazi, jól nevelt házi (házőrző) macskánk, azzal akadályozzuk meg a leghatékonyabban a macskák által esetleg okozott károkat.

Mellesleg a csirkék védelmét is meg lehet oldani valahogy, de mivel nem vagyok tanfolyamot végzett és levizsgázott csirkeoltalmazászattani szakember, nem állok neki a rózsabokrokkal vagy vizesárokkal védett kerítés, a fegyveres őrszolgálat
vagy legalább egy macskamentesítő de csirkemegnemevő kutya alkalmazásának lehetőségét részletezni.
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.04 0 0 146
ezt részletesen leírtad ,annak örülök hogy elég sokan írnak ide bár, nekem nem az volt a célom hogy aranyos kis cukimuki cicuskák képét nézegetem majd hanem azt hogy ki hogyan milyen eszközökkel védekezik a macskák kártételei ellen
FM13 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 145
Mindenki megértette, de egyrészt hiba lenne abszolút humortalan "szakbarbároknak" lennünk, másrészt észrevehető, hogy kevesen veszik komolyan a macskaellenességet. Ennek oka pedig, hogy a macskák által elkövetett "bűnök" megítélése szubjektív, azaz emberi eredetű lehet csak, nem pedig az embertől független természeti tényezők által meghatározott. Különben sem a macskák tehetnek arról, hogy olyanok, amilyenek, hanem az emberek, főleg a gazdáik. Vagyis a macskaellenesség tulajdonképpen emberellenesség is lenne egyszerre, ilyen témájú topikot nyitni pedig senki sem eléggé rosszmájú (ma még), pedig a Természet lehet, hogy megérdemelne ennyi pártfogást az "Értelem" részéről. Főleg azért, mert különféle állat- és növényfajok fajtákká specializálásával, hobbi- és dísztárggyá "kultúrálásával" nem biztos, hogy a bioszférának az embert, mint betegséget túlélő képességét fokozzuk.
Előzmény: Törölt nick (144)
Murder Incorporated Creative Commons License 2008.10.02 0 0 142
Ezt értsem úgy, hogy te vagy törpechochin?
Előzmény: Törölt nick (133)
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 141
Na, majdnem lemaradt annak illusztrálása, hogy egy macska kis híján közlekedési tömegkatasztrófát is okozhat, ha nagyon akarja...
1
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 140

"A címben különben sincs eldöntve, hogy "Macskanem kedvelők" vagy "Macska nemkedvelők" részére nyílt."

 

:-)

 

Az a nagy dagadt macsek akár az én exmacsekom is lehetne a legfelső képen... Jujj, de nemszeretem....

Előzmény: FM13 (137)
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 139
És még néhány fotó mára, amelyekről kiderülhet annak, aki érti, hogy miért is (nem) szeretjük a macskákat:
12345
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 138
Ez itt meg talán egy Harley Macskidson?
Egyik siklóernyősünk (nem is akárki, hanem aki a legelső hazai oktató volt, de ma már nyugállományú) rendszeresen repül a kutyusával, és a kutyus egészen odavan ezért a lehetőségért! Az épp startolni készülőkhöz odaszalad, és szinte kérdezi, hogy: "Nem vinnél magaddal, haver?"
Én meg azon töröm a fejem, vajon Micu, akit túl fiatal gazdija bizonyos csirkés ügy miatt ki kellett, hogy tagadjon, ezért a kandúrt jobb híján én fogadtam fel házőrzőnek és macskatávoltartónak, szóval Micu vajon hogy bírná, ha magammal vinném kisebb repülésekre? Persze először valamilyen heveder-félét kellene neki varrni...
12
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 137
Meg aztán valakiknek "Macska nem kedvelők"-nek is kell lenniük!
A címben különben sincs eldöntve, hogy "Macskanem kedvelők" vagy "Macska nemkedvelők" részére nyílt.
123465
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 136
Á, dehogy, csak vicceltem! Inkább egérkedvelők!

1
Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 135
MÍÉRT TI MACSKAKEDVELŐK VAGYTOK?
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 134
Nem baj, a topik nyitása is jó ötlet volt, és senkit sem zavar, hogy inkább a macskapártiak írnak bele. Az élet már csak ilyen paradox, hogy a ragadozók és a zsákmányállatok közötti egyensúly az egyik fenntartója és továbblendítője...
Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 133
ja amúgy én nyitottam a topikot csak megváltozott időközben a neve
.ZsL. Creative Commons License 2008.10.01 0 0 132
Annyi baj legyen, az ötlet nem alapvetően rossz!

1
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 131
hát nemtudom de szerintem nem röhögött senki a gladiátorcsirkésen
FM13 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 130
Ezt készségesen elhiszem Neked, de csak akkor, ha átírod a saját ízlésed szerint, méghozzá olyanra, hogy az olvasók oldala félig kirepedjen a röhögéstől! Esetleg olyanra, hogy levonva egy borzalmas erkölcsi tanulságot, menten kistérségi macskamenhely alapításához lássanak. Vagy legalább is olyan izgalmasra írd át, hogy mire végigolvassák, bugyit kelljen cserélniük! Nem állítom, hogy amit írtam, az jó, de aki kritizálni mer, írjon sokkal jobbat!!!
Előzmény: Törölt nick (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!