Keresés

Részletes keresés

GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1148
Van 5 mega, sőt több is (25megás), csak az akciós 5 megás nincs hagyományos rendszeren, csak optikán. Én nem akarok sokat fizetni, ezért választottam inkább a 2 megásat.
Előzmény: Mex1977 (1142)
sasha11 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1147

Engem most hívtak fel, hogy az 5 megás net csak optikán van, azt meg az elkövetkező másfél évben nem építik ki felénk, szóval marad a 2megás...

Ez melyik szolgáltató!?

A T-Home a házban 8Mb/s simán tud biztosítani...

Nekünk is az van, és simán 700-al tölt lefelé... :-)

Előzmény: GTi 4ever (1140)
sasha11 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1146

Szia!

 

Ahhoz h tökéletesen működjön az IPTV min 4Mb/s net kell. Ha már 2 beltéri egységet használsz akkor már 8Mb/s az ajánlott!

Gondolj bele, internetezel + routerrel is pl. egy laptoppal adatot mozgatsz + tv-zel az egyik beltéri egységen + veszel fel valamit rajta + tv-zel a 2. beltéri egységen is.

Szerinted ez mondjuk egy 2 Mb/s internetnél mit csinálna!? 10 másodpercenként szakadozna a tv adás...

 

Nekünk 8Mb/s van és tökéletesen megy! Semmi lefagyás...

Ismerősnek 4Mb/s internete van de ott már a tv adásnál szoktak problémák lenni... :-(

Előzmény: MoveArt (1134)
sasha11 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1145

Szia Maddoc!

 

Egyszer már leírtam a 1103-as hozzászólásnál, de természetesen belinkelem újra.

 

http://hvg.hu/gazdasag/20090609_PM_afaemeles_lakasvasarlas.aspx

 

A lényeg:

Nem terheli visszamenőlegesen a július elsejétől megemelkedő áfa az új lakásvásárlókat - cáfolja a Pénzügyminisztérium a Napi Gazdaság kedden megjelent információit.

 

"Amennyiben a vásárló az  új lakás beszerzéséhez kapcsolódó előleget június 30-ig kifizeti, s az eladónál azt jóváírják, úgy az összeg az addig érvényes adókulccsal - 20 százalékos áfával - adózik."

 

"Ez azt is jelenti, hogy ha a július 1-je előtt kézhez vett, jóváírt előleg lefedi a teljes vételárat, úgy a teljes összeg után 20 százalékos az adó."

Előzmény: maddoc (1143)
menyuszi Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1144
Szia!

A foglalód/előleged részére természetesen 20% áfát fizetsz/fizettél,de a maradék részre,amit július 1-e után fizetsz ki,arra pedig a 25 % áfát kell fizetned. Ez alól sajnos nincsen "kibúvási" lehetőség. Szerintem a banknál érdemes futni egy kört,hogy az áfaemelés miatt az igényelhető összeget módosítják-e...

Detti
Előzmény: maddoc (1143)
maddoc Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1143
Hi!

Az lenne a kérdésem, hogy valakinek sikerült-e megoldani a július 1.-e áfa emelés dolgot. Jelen tájékoztatás szerint csak a júl. 1. után fizetett vételár-részre kell 25% áfát fizetni. Ezt meg lehet kerülni valamilyen módon? Mert nekem esélyem nincs arra, hogy a hitelt júl. 1. előtt kiutalnák.

Válaszokat köszönöm.
Mex1977 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1142

Szia!

Ezt az 5mega nincsen mert optikás marhaságot nem tudom melyik ügyintéző terjeszti de nekem 8megás van plussz 2db iptv 2db settop boxxal és telefon.Annyi csak a varia hogy ezt nem lehetett csomagba kapni ezért picivel drágább volt mint az akciós csomagok.

 

Üdv

Tibi

Előzmény: GTi 4ever (1140)
kimi075 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1141
Mi is 2 tv-hez kötöttük a szerződést. Ezek szerint ahhoz is hoznak egy beltérit? A második tv nem tud menni nélküle?



Elvileg tud nélküle is üzemelni a tv,de akkor mind a két tv-én ugyanaz az adás fog menni.Ezért kell hozzá a setup-box.
Mi március végétől használjuk,és meg vagyunk elégedve.A régi lakásba Vidanet volt,de nem volt ilyen szép a kép.És 1hét alatt bekötötték.A kábelezéssel nálunk is problémák voltak nekünk is kellet villanyszerelő, és még a konnektorok is rosszul voltak bekötve.
Előzmény: MoveArt (1138)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1140
Engem most hívtak fel, hogy az 5 megás net csak optikán van, azt meg az elkövetkező másfél évben nem építik ki felénk, szóval marad a 2megás...

Viszont azt szerintük 1-1,5 héten belül jönnek és kiépítik.

A ruoter amit adnak teljes értékű, minden megy róla, természetesen a helyi hálózat is.

Előzmény: MoveArt (1138)
MoveArt Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1139
Egyébként elég hamar kijönnek. Tegnap voltak, de akkor nem lett bekötve, mert nem volt egyértelmű a kábelezés és nem tudták megcsinálni. Most a Dudás Zoli bütyköl még vele egy kicsit, hogy legyen áram a dobozban a bejárati ajtó fölött és hétfőn jönnek újra.
Előzmény: GTi 4ever (1137)
MoveArt Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1138
Köszi a válaszokat.

És a router képes hálózatot is kezelni, vagy csak a net jön be rajta? Mert több gép is van otthon, eddig a régi routerrel voltak hálózatba kötve.
Ez az adásmegállítósdi is érdektelen számomra, mert a dvd lejátszóm is képes erre, úgyhogy tök felesleges. Igazából annak örülnék, ha ezt az egész beltéri egységes dolgot el lehetne hagyni, mert nem is nagyon tudom, hova tegyem, de gondolom elengedhetetlen a rendszer működéséhez.
Mi is 2 tv-hez kötöttük a szerződést. Ezek szerint ahhoz is hoznak egy beltérit? A második tv nem tud menni nélküle?

Ja és ti hova tettétek a routert?
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1137
Ja, és a rendes adáshoz képest olyan 6s-ot késik.

Érdekes, ha az egyik TV-n sima antennával van nézve ugyan az az adás, akkor 6s-al hamarabb lehet tudni, hogy mi történik majd az IPTV-s TV-n.

A szétesés és megállás rendszerint a router miatt van.
Pl: Ha a routeren mondjuk titkosítást adsz meg, és emiatt újraindúl, akkor a TV adás is lefagy.
:-)))


Egyébként én tegnap rendeltem meg a TV+ internetet.
Kíváncsi vagyok, hogy mikor jönnek kötni.
Előzmény: Mex1977 (1136)
Mex1977 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1136

És hogy ne csak pozitívum legyen.Most hogy sokat itthon vagyok folyamatosan be van kapcsolva a tv és nagyon sokszor szétesik a kép illetve megáll majd pár másodperc kihagyásával tovább megy.Ez az egyik legnagyobb hátránya.Ha több készüléked van akkor annyi set-top box kell.Ez jelenleg ebbe a házba max 2db-ot jelent mert többet nem tud a rendszer kezelni.A készülékek sorba vannak egyméshoz képest felfűzve nem csillagpontosan ahogy a hálózat ki van alakítva.

 

Üdv

Tibi

Előzmény: GTi 4ever (1135)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.19 0 0 1135
Mi IPTV-t használunk a másik lakásban is.

Kidobhatod a régi routert, ez is tud WIFI-t kezelni.
A térerővel sosem volt gondom, csak egy jó laptop kell.

A beltéri egység távirányítója megtanítható, hogy a TV-det is kapcsolja!
A rendszer egyébként poénos, mert tud felvenni sorozatokat, vagy csak simán egy filmet, menet közben vissza lehet tekerni az adást, és onnan lehet folytatni.
Előzmény: MoveArt (1134)
MoveArt Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1134
Akinél t-home net+tv van, nem voltak problémák a kábelezéssel, router elhelyezéssel?
Nekem úgy néz ki, hogy csak akkor fog menni, ha a biztosíték kapcsolók melletti doboz elé teszem egy falra fúrt polcra. Számomra ez így nagyon lakótelepi megoldásnak tűnik.
Ráadásul ott megy minden vezeték, tehát nem túl szerencsés ott furkálni. Hogyan van ez megoldva nálatok, kedves szomszédok?

Valaki, aki ért hozzá el tudja mondani nekem, hogy ez a router alkalmas-e több gépet hálozatban kezelni? Mert akkor elhagyhatnám a már meglévőt és nem kéne 2 wifi hálózat otthonra.

Meg ezektől a beltéri egységektől is levert a víz. Mégtöbb kütyü, mégtöbb távirányító. Azt hittem, bedugom a dugót a falba és nézhetem a tv-t. Úgy fog kinézni a lakás mint egy számtech-híradástechnikai bolt :(

Nem vagyok teljesen láma a témához, de ezt sajnos nem tudtam, hogy ekkora technikai apparátus kell egy tv+net bekötéshez.
kimi075 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1133
Sziasztok!!!

Nekem 2 darab fejlámpám van na meg egy petróleum lámpásom "lehet kölcsönözni"
Előzmény: GTi 4ever (1132)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1132
Viszont van remek fejre csatolható lámpám!

Esetleg ilyet kéne rendszeresíteni, és akkor a világítás is felesleges lenne.

:-)))))))))))
Előzmény: Sixyke (1130)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1131
Nafene!
Előzmény: Sixyke (1130)
Sixyke Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1130

Megjegyezni kívánom, hogy sajnos a neon még mindig villog, és az időzítés botrányos!

 

Helyzet változatlan.....

 

Előzmény: GTi 4ever (1129)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.17 0 0 1129
Lehet. Én mondjuk tegnap még telefonon sem tudtam elérni.

Azt sem tudom, hogy miként is néz ki, és cserébe a házban sem sokat tartózkodok.

Viszont a neon dolog megoldódott. már egyáltalán nem kapcsol be, így nem is villog.
:-))))))
Előzmény: son-g (1128)
son-g Creative Commons License 2009.06.16 0 0 1128

Hali,

 

Lehet,hogy neki kellene szólni,legalább is más helyeken ha gond van akkor veszik a fáradságot és szólnak az illetékesnek,jelen esetben a gondnoknak.

Vagy nem???

Előzmény: GTi 4ever (1127)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1127
Illetve a gondnoknak nem lenne kötelessége a nem világító csak villogó neont megcsinálnia/tatnia a b lépcsőház bejárata környékén????
Előzmény: Sixyke (1126)
Sixyke Creative Commons License 2009.06.15 0 0 1126

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy csak engem zavar, vagy csak engem szivat a garázsban a világítás?  Rendszerint zseblámpával kell bebotorkálnom az autótól a lépcsőházba! A full sötétség pedig elég félelmetes!

Szerintem az érzékelőn lehetséges állítani, hogy felkapcsolást követően milyen időtartamig világítson. De ez jelenleg kb. 5 mp - ig világít!

 

 

sziren220 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1125
Bocsánat nem megy ez nekem,azt írja ki,hogy érvénytelen.
Próbáljátok meg bemásolni akkor megy.
sziren220 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1124
sziren220 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 1123
Sziasztok!
Találtam egy kalkulátort,ami a lakásotok értékét segít kiszámolni.
Érdemes megnézni :-)http://www.portfolio.hu/ingatlan/kalkulator.tdphttp://www.portfolio.hu/ingatlan/kalkulator.tdphttp://www.portfolio.hu/ingatlan/kalkulator.tdp
MoveArt Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1122

Nálunk nem csináltak semmit, magától szünt meg a szag.

 

A fórumot pedig olvasni kell!!! :-)

kimi075 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1121
Sziasztok szomszédok!!!

Mindenkinek köszönjük a választ,a hölgy nevében is.Szegény már nagyon el van keseredve.Ő nem tudta,hogy másnál is van probléma,mivel nem olvassa a fórumot.Ma már késő van, de holnap megmondjuk neki kihez fordulhat.Remélem megoldódik nála is ez a probléma.Még egyszer köszi.
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1120
Ezek szerint jó volt a gyanúm, hogy onnan jöhet a szag.
de_erdekes Creative Commons License 2009.06.12 0 0 1119

Szia,

 

nálunk is a mosógép kiállásnál volt a gond, Varga küldött vizest, kétszer is kihívtam őket, aztán, amikor a kiállásnál a műanyag modult leszedték, és leragasztották, akkor már megszünt a bűz, ennek 3-4 hete és OK minden.

 

Üdv

Attila

Előzmény: kimi075 (1115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!