Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 357
Boldizsr meny.
Előzmény: Törölt nick (215)
tollas Creative Commons License 2008.03.16 0 0 356

Koncz Zsuzsa Kossuth díja rendben van.

Mondjuk nem most érdemelte volna meg, hanem húsz évvel ezelőtt.

De akkor nem adta oda neki a komcsi rendszer. Most, hogy Koncz már nem progresszív hanem talpnyaló, odaadta.

Előzmény: pampino (-)
Fine Tune Creative Commons License 2008.03.16 0 0 355
Nekem mondjuk nem volt soha a kedvencem, de sokaknak az volt - megérdemli.

(Bár én azt sem csípem benne, hogy vérszdsz-es, de ez meg magánügy.)

Viszont a hangtár megszerzésének buliját, megkapargatnám. Valahogy ez az ügy nem kapott akkora nyilvánosságot, én is csak pletykákat hallottam.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 354
Pfuj...nem dohányzom.
Előzmény: überalles (187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 353
Koncz hozzám közelebb áll/t

Hehe csak szeretted volna.

Persze szegénykém most mar ö is nagycipös matrona.
Előzmény: torrente22 (178)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 352
Olyan az üldöztetés, mint amilyen igazság van Öszödön. :)
Előzmény: Hurd-3 (351)
Hurd-3 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 351
Nekem nem így tűnik.
A napokban volt vele egy beszélgetés. Ott is gyakran kitért rá.
A szövegei 'súlyosak', ha azt vizsgáljuk, hogy mikor adta elő azokat, ennek ellenére számos lemeze készült. Az üldöztetést valahogy nem tudom elképzelni. Mindezzel együtt az akkor másképp gondolkodóknak komoly támaszt jelentett, jelenthetett.
Én hajlamos vagyok a könnyűzene hofi gézájának hinni őt. A rendszer dédelgette, felléphetett, sőt, invitélva volt! A TV-ben, rádióban is elég gyakran adták a számait.
Előzmény: RontóPál (225)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 350
Te ismered a saját képességeidet....
Előzmény: fenevad (349)
fenevad Creative Commons License 2008.03.16 0 0 349
Mint életművész?
Előzmény: Törölt nick (348)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 348
Te is megkapod amikor rád kerül a sor...-)
Előzmény: fenevad (346)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 347
Csökkenteném a díjazottak számát és növelném a kategóriákét. És kihagynám az aktuális politikai kurzus döntéshozatali móccerelyit. Legyen a KE a főgóré! Vagy te. :)
Előzmény: fenevad (346)
fenevad Creative Commons License 2008.03.16 0 0 346
Még jobban felhígítanád a díj értékét?
Előzmény: Édy Endre (345)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 345
Én adnék. Sok embernek.
Előzmény: Törölt nick (343)
fenevad Creative Commons License 2008.03.16 0 0 344
látod, ha az oboaművészet helyett a művészi tornát (mondjuk a buzogányt) választod, most te is hatalmas reklámpénzeket akaszthatnál le.
Előzmény: JPBemondó (341)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 343
Mi van? A kedves olvtársak nem adtak volna Kossuth díjat Koncz Zsuzsának?

Hát, ha valaki megérdemelte akkor ő igen.
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 342
Most szólj hozzá! Látod, sportolnod köllötött volna... :)
Előzmény: JPBemondó (341)
JPBemondó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 341

 

"Az összes sportoló lényegében a reklámból él"

 

Egyszer orbán mögött díszelgek a dobogón, másszor banános Danette-et (figyelsz, gyurika?) nyomatok...

 

A Danone ezek szerint jobban fizet, mint a Demokráciaközpont.

Előzmény: fenevad (338)
Mellcsi Creative Commons License 2008.03.16 0 0 340

Értem, hogy a dolog visszássága zavar Téged is...

Már a botrány határát súrolja, hogy nincs olyan Liszt és Kossuth díjhoz hasonló értékű elismerés Magyarországon, amelyet könnyűzenészek joggal megkaphatnának. (pld. Máté Péter-díj, Szabad Európa Rádió díj, Tüzes szekér-díj; Illés-díj; Fonográf-díj, amiért harcolnának alfától omegáig; Hung-ária-díj; Zalatnay-díj; vagy viccesen: Sir Ényi-díj, vagy egy Zámbó Imre-emlékdíj, ..node nem illik ide  apoénkodás, válasszanak a mai könnyűzenészek egy olyan elődöt, aki méltó a díj névadójául!

Talán akkor nem kellene a vilmoskörtét a sültkolbásszal öszehasonlítani.)

 

Milyen szép islenne.. : Liszt-díjjal - az alapítási szándék szerint - komolyzenei előadóművészeket tüntetnének ki,  Kossuth díjjal a haza érdekében kimagaslóan tevékenykedőket...

Úgy gondolom, az állami díjakat nem kellene szórni, mint az üveggyöngyöt, oszt az  osztás napján egy újságoldal telik meg tőle... legyen csak pár tucat, fejből felsorolhatóan kevés ember, akinek az élete, munkája példa, és őket meg  kellene ismertetni az országgal. Amíg egy kitüntetés ügye kimerül abban, hogy pénz, plecsni, ki kivel ráz vagy nem ráz kezet, az egész már szinte pár ember privát ügye.

Egy-egy élet példaadó jellege közüggyé tehető és teendő. Nekem például sokat jelent, hogy vannak kiváló művészeink, tudósaink. Aki kitüntetést kap, személy szerint kiemelkedő közösségi jelentőségű eredményt érjen el, kiemelkedő értéket teremtsen. 
Igenis, válasszanak a mai könnyűzenészeknek egy olyan elődöt, aki méltó a díj névadójául! Sokkal tisztább lenne a kép, ha rangos könnyűzenei díjat külön osztanának.
Kellene tenni valamit azért (már aki tehet valamit) legyen végre egy méltó könnyűzenei díj is.

Szegény ember vízzel főz, ameddig a Kossuth díjat pop-tevkenységre is adják, legalább annak örüljünk, hogy aki kapta, nem hirhedt botrányairól és vad vizeiről ismert művész, énekes...

 

 

Előzmény: Törölt nick (161)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 339

Ilyen névvel, Erdei Tigris*, monnyon is le! Ez a minimum! :)

* - nagyon szabad fordítás

Előzmény: Derek (336)
fenevad Creative Commons License 2008.03.16 0 0 338
Merthogy?
Az összes sportoló lényegében a reklámból él. Ők is mind prostituáltak? Niki Lauda pl. nemrég tette le a parmalatos sapkát.

Reklamálj inkáb Pécsi Ildikónál és becses családjánál. Ő nem sportoló, hogy kiöregedjen a szakmájából
Előzmény: JPBemondó (327)
Powersystem Creative Commons License 2008.03.16 0 0 337
Én csak tényt közöltem, hogy most melyik reklámja megy! De nem a sportolói eredményeit kérdőjeleztem meg! Szal ne erőltesd!
Előzmény: fenevad (332)
Derek Creative Commons License 2008.03.16 0 0 336
Meg a Tiger Wood is mert o meg a Buick-ot reklamozta, Jordan foleg alsogatyat:-))
Előzmény: Édy Endre (334)
jócsávócska Creative Commons License 2008.03.16 0 0 335
Én meg azt mondom, nem érdemelte meg.

Indokolom: nincs hangja, márpedig egy énekesnek nem árt, ha van hangja. Hangterjedelme legfeljebb 6 hangig terjed, slussz!!

Hamisan énekel, ezért az élő éneklést kerüli/kerülte. Ha mégis egyenesben kell énekelnie, kifejezetten hamisan intonál.

Annyira modoros, hogy mindenki (sokan) egyéniségnek véli, holott képtelen másra. Egyforma, egyforma és egyforma....
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 334
Ő is monnyon le, mert Bemondó kartács finnyáskodik a hírnévprostitúció mián. Lófaxt az öreg Charles kartácsnak! :)
Előzmény: Derek (329)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 333
Monnyon le Michael Jordan! Meg az összes sztársportoló. Tönkremenne pár hírügynökség, az bizti! :)
Előzmény: JPBemondó (327)
Édy Endre Creative Commons License 2008.03.16 0 0 331
Előzmény: Powersystem (319)
szofam Creative Commons License 2008.03.16 0 0 330
igaz de darnyirol sincs so se szo pedig mennyi örömet és tisztelete vivot ki a kis nemzetünknek.
Előzmény: JPBemondó (327)
Derek Creative Commons License 2008.03.16 0 0 329
Penz beszel,az oreg Ray Charles meg pepsi reklamban szerepelt,gondolom nem  centert
Előzmény: JPBemondó (327)
szofam Creative Commons License 2008.03.16 0 0 328
én annyira nem szeretem koncz zsuzsát de ebbe politikát jobbrol balrol belevinni kész téboly a munkásságát egyébként tisztelem ha ebbe is vita van nagy a baj az országban??
JPBemondó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 327

 

"az a sportolónő pedig nem népszerűségi versenyen nyerte az 5 olimpiai aranyát"

 

Elég szégyen, hogy utána Danone-reklámokban prostituálja magát.

 

Előzmény: fenevad (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!