Keresés

Részletes keresés

oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5562

Gilbert nyilatkozik, 10% esélyt ad magának. Greg 5%-ot adott magának az olimpia előtt, azt mondják. :)

oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5561

Geniez szökésben! Hegyi trikó?

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5560

Vuelta 2016

 

Csapat:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/765883380500004864

 

Első szakasz:http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163745

Második szakasz:http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163746

 

Reza összepakolt,elkezdődött:https://www.instagram.com/p/BJUzH1Wgfv7/?taken-by=kevreza

A tegnapi szakaszon jól szerepelt a csapat egészen a sprintbefutóig.

Pichon szökött és megszerezte a hegyi trikót:https://twitter.com/lauPichon/status/767462317558824960

Tudta,hogy a szembeszél és a sprinterek miatt esélytelen a hazaérés,de ahogy ő fogalmazott azért vannak ezen a GT-n,hogy örömöt szerezzenek maguknak és a hegyi trikó megszerzésével ez sikerült. Nem sűrűn állhat dobogón,GT-n meg pláne.

Ezen kívül a tavalyi Vueltán a sok próbálkozás ellenére csak Madridban sikerült szökésbe keverednie,szóval örül,hogy most rögtön a verseny elején sikerült az amire tavaly 3 hetet kellett várnia:

http://www.cyclingpro.net/velopro/road/vuelta-laurent-pichon-premier-leader-de-la-montagne

Kenny is ott folytatta ahol tavaly abbahagyta,a támadószellem szerencsére most sem hiányzik.

Szóval a sprintbefutóig jól szerepeltek a fiúk,ott viszont nem tetszett amit láttam. Manzin most is teljesen magára maradt az utolsó kilométerekre,senki nem segített neki a helyezkedésben,pedig Reza vagy éppen Ladagnous is alkalmas lenne erre a feladatra. Tavaly egyébként ugyanez volt a helyzet,az első profi szezonját teljesítő Manzin ott volt a sprintbefutókon,de a rutinos felvezetők mint pl Delage vagy Reza szégyenszemre nem... Értem én,hogy idén nem volt valami meggyőző Manzin,meg azt is,hogy öröm bringázás van,de azért ez mégis csak 1 GT,nem a Tour de Limousin. Ezen kívül minek nevezték Manzint,ha ennyire leszarják,hogy mit csinál a sprinteknél. Fura... Meersman győzelmének viszont örülök,végre neki is van GT szakaszgyőzelme. Jövőre,ha minden igaz a Fortuneoban lesz,ott meg azért nem sok esélye lesz a GT remeklésre.

 

oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5559

Az utolsó 10 kilométert láttam. Nem helyezkedett Demare pedig rosszul, de a végén a lökdösődésben sikerült elkeverednie.

 

Nacer kizárása erősen túlzó volt. A szakasz utáni nyilatkozata miatt viszont megérdemelne egy szép nagy pofont.

Előzmény: D.I. szm (5554)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5558

Szeretem az ilyen kis versenyeket, ahol nincsen kiemelkedő tudású csapat és nagy esélyes. Gondolom ment mindenki, amerre látott. :)

Előzmény: D.I. szm (5553)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5557

Anton ?

 

Meglátjuk. A Movistaros kirándulás nem sikerült túl jól számára, gyakorlatilag értékelhetetlen volt az ott mutatott teljesítménye. A DD-ben viszont az éledezés jeleit mutatja, főleg az utóbbi időben. A Donbostián volt egy egész jó támadása, és Burgosban is összehozta a top10-et. Ha összetettben nem is lesz már ott, talán egy szakaszgyőzelemre jó lehet. Legalábbis bízom benne.

 

ígérem,hogy többet nem kritizálom az ES közvetítéseket :-) 

 

Kritizálhatod nyugodtan :). Egyébként szerintem sokat javult a közvetítés a Tour óta, a tegnapi pedig kifejezetten tetszett.

Előzmény: D.I. szm (5552)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5556

Nem mivel a Wenger féle balfaszkodás újabb felvonását néztem. Megérte...

 

Én csak Vieira nyilatkozatát olvastam, hát az alapján valóban csodás teljesítmény lehetett.

 

Én a Bilbao idei első meccsét néztem tegnap a szakasz után, sikerült kikapni a fosszar újonc Sportingtól. Attól a Sportingtól, ahol Amorebietára épül a védelem, akit előbb kibasztak a kieső Fulhamből, majd a másodosztályba sem kellett a Borónak. Kedveltem amúgy Bilbaós éveiben, de ekkora henteskirályt ritkán látni, ma is könyökkel játssza ezt a sportot a fiú. Tett is róla tegnap, hogy megszakadjanak a baszk baráti kapcsolatai. :)

Előzmény: D.I. szm (5551)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5555

Pont amiatt sajnálom Geniezt, mert a kevés igazán jó hegyi segítő egyike volt a csapatban. Mondjuk tény, az AG2R jobb csapat, lehet ígyis-úgyis elment volna. Nyerje meg az Aubisque-t, és fusson egy jó versenyt búcsúzóul, és sok sikert neki jövőre!

Előzmény: D.I. szm (5550)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5554

Cyclassics Hamburg 2016

 

Csapat:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/765562667729821696

 

Végeredmény:http://www.procyclingstats.com/race/Cyclassics_Hamburg_2016

 

A 2012-es 2 főszereplő Demare és Delage természetesen most is ott volt,de most egyik sem tudta megközelíteni akkori remek teljesítményét:http://www.dailymotion.com/video/xsx7i0_vattenfall-cyclassics-2012_sport?GK_FACEBOOK_OG_HTML5=1

Nono fura módon már nem olyan gyors,de most az Arctic utolsó szakaszával ellentétben Delage sem hozta a remek felvezetést,így az eredmény is felejthető. A végén volt egy komoly bukás,FDJ-el,talán pont Delage keveredett bele ezért sem tudta elvégezni a feladatát.

Bouhanni ismét nyomott egy nem teljesen szabályos sprintet,enek ellenére a döntést túlzásnak érzem,nem kellett volna elvenni tőle a győzelmet. Ezek után viszont remélem,hogy Ewanel vagy a többi gyorslábú szentlélekkel szemben is ilyen határozott lesz az aktuális zsűri amikor azok irányt változtatnak valamelyik sprintbefutón...

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5553

Tour du Limousin 2016

 

Csapat:https://twitter.com/EquipeFDJ/status/765241327646900224

 

Végeredmény:http://www.procyclingstats.com/race/Tour_du_Limousin_2016

 

Az összetett végeredményt nagyban befolyásolta az első szakasz sikeres szökése,aminek tagja volt Pineau is,de begörcsölt és a nagy fájdalmak miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Amúgy az aktivitásra nem lehet panasz,mindegyik szakaszon volt FDJ-s a szökésben,Le Gacnak vagy éppen a Tour óta először versenyző Roynak köszönhetően. Mondjuk Colbrelli féle befejező ember hiányában mást nem is nagyon tehettek Madioték,csak a szökésben bízhattak.

Az összetettben a gyakornok Doubey lett a legjobb FDJ-s,15-ik helyen zárta a versenyt. Ő már tavaly is gyakornok volt a csapatnál,szóval nem lepődnék meg,ha Vincent és Gaudu után Doubeyt is leigazolná Madiot.

https://twitter.com/jeremyroy/status/765581211448344576

 

 

D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5552

2012-ben Purito nyert:

https://www.youtube.com/watch?v=ePcmQffZ3YM

Ez inkább a Huyre hasonlít,szóval Valverdere,Chavesre,Contadora,Samura,Scarponira számítok.(Anton ?)Gilbertnek ez már 4 éve is sok volt,akkor kb 1 percet kapott Puritotól. Ettől függetlenül örülök a tegnapi akciónak,legalább megmutatta a bajnoki trikót :-)


Egyébként meg olvassák Lantiék a topicot, csak jelzem. :)

 

Az jó,de ki az a Lanti ? :-)

Viccet félretéve,örülök,ígérem,hogy többet nem kritizálom az ES közvetítéseket :-) 

 

 

Előzmény: oscarsevilla (5548)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5551

Nem tudom láttad-e a szakaszt

 

Nem mivel a Wenger féle balfaszkodás újabb felvonását néztem. Megérte...

A Tirrenos  eredmény az baromi nagy és kellemes meglepetés volt,de azért várható volt,hogy a Vueltan,Pinot,Bonnet,Roux,

Morabito csupa jó időfutamos nélkül,nehéz lesz top 10-be kerülni. Amúgy tényleg nem mentek rosszul.

Előzmény: oscarsevilla (5545)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5550

Az a helyzet,hogy nem voltam teljesen korrekt Madiotal amikor az idei Giros csapat miatt kritizáltam. Persze,Geniez nem kapott 1 hegyi segítőt sem,de nem Demare miatt,hanem azért mert nem volt. A svájci gárdára Pinotnak volt szüksége a Touron,Elissonde pedig a térdműtét miatt csak április elején kezdte meg a szezonját,nem volt még formában. Amúgy Kennyt tuti,hogy megkapta volna az idei Giron is Geniez,ha előbbi normálisan fel tudott volna készülni az olasz GT-re.

Az 1-es rajtszámot érthető,hogy Elissonde kapta mivel ő megy az összetettért és Geniez már a Vuelta előtt bejelentette,hogy az Ag2r-ben folytatja. Szép gesztus lett volna,ha Geniez kapja,de ettől még ugyanúgy Lavenuhoz szerződik,mert az Ag2r-ben több hegyi segítő van mint az FDJ-ben és Bardet személyében csak 1 kapitány.

Egyébként meg az FDJ még mindig egy kis csapat,már az is komoly feladat számukra,hogy megfelelő segítséget nyújtsanak Pinot és Demare számára. Szóval Madiot talán annyit tehetett volna,hogy megtartja Jeannessont is Geniez számára.

 

 

Előzmény: oscarsevilla (5543)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5549

Ki gondolta volna ? :-)

Majd Fischer segít,már,ha marad a kis brazil. 

Előzmény: HPéter1978 (5542)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.22 0 0 5548

Nagyon érdekes volt a tegnapi szakasz vége, nincsenek itt a jó sprinterek és a csapataik, ennek megfelelően igen szépen ment a zavarosban halászás többektől. Phil nagyon jókor indult, és el is vitte az egyik részhajrát, így csak 4 mp a hátránya összetettben. A mai szakasz akár jó is lehet neki, szakaszgyőzelemmel övé a vörös trikó. De ha Valverde nem előzi meg, akkor akár a harmadik hely is trikót érhet. 3. kategóriás emelkedőre lesz a befutó, na az ilyennél sohasem lehet tudni, főleg a Vueltán, hogy a Gilbert, Kwiatkowski féle arcok lesznek ott a végén, vagy Contadorék.

 

Egyébként meg olvassák Lantiék a topicot, csak jelzem. :)

landaluze Creative Commons License 2016.08.21 0 0 5547
El is vitte az egyetlen hegyi hajrát, ezzel holnap Pichon a pöttyös. Szép volt!
landaluze Creative Commons License 2016.08.21 0 0 5546
Pichon szökésben!
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.21 0 0 5545

Na ez viszont jó hír!

 

Jól mentek ma a Vuelta TTT-n a fiaid, akit meg kellett verni, azt meg is verték. Teljesen vállalható szereplés. Nem tudom láttad-e a szakaszt, de elég sokat beszéltek a csapatról Lantosék, a Tirreno TTT-t konkrétan meg is említették, és azt is, hogy Pinot sokat fejlődött kronóban. Mondjuk a fejlődés okát betudták annak, hogy a Lapierre új időfutamgépet fejlesztett ki. De abszolút pozitívan beszéltek a csapatról, és viszonylag képben is voltak. Voltak azért ribeirói borok is, de aztán semmit nem beszéltek róluk, mindig csak belekezdtek. Gyanítom holnap sor kerül majd rá hosszabban is. :)

Előzmény: D.I. szm (5540)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.21 0 0 5544

Ennek fényében érthető Lefevére motivációja, arról nem beszélve, hogyha Kwiatkowski után Boonen sem lesz, akkor rövid időn belül két exvilágbajnokot is elveszít a csapata. Phil ezt a rést betömheti, marketing-szempontból ez nem utolsó. Hogy ez mennyire lesz neki jó, az majd elválik.

Előzmény: HPéter1978 (5541)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.21 0 0 5543

Arra gondolok, amiről beszéltünk korábban. Geniez tavaly top10-es volt a Giron, és értem én, hogy nem a Giro a csapat fő versenye, és nem a legerősebb csapattal megy oda a FdJ, de azért csak volt akkor mellette legalább egy Elissonde, aki tudott neki valamit segíteni a hegyek között. Utána a Touron meg nagyon hasznos embere volt Geniez Pinotnak, lásd Alpe d'Huez szakasz. Bizonyított!

 

Ezek után idén elment a Giróra egy olyan csapattal az FdJ, ami teljesen Demare-ra épült, Geniez egyetlen segítőt sem kapott. Függetlenül attól, hogy 4 szakasz után kiszállt, ennek azért nem volt túl jó üzenete, Ezek után a Tour lett volna a terv segítőként, harmadik GT-nek meg nyilván nem fér már bele a Vuelta. Most indult, de csak mert kimaradt a Tour a sérülése miatt. Az 1-es rajtszám így sem az övé, ami megint nem egy túl szép gesztus, bár az Anglirú győztes Kenny kétségtelenül megérdemli.

 

És ezek után mondja azt, hogy nagyobb felelősségre vágyik, és igazol el az AG2R-be. A történtek fényében én nem érzem azt, hogy Madiot megbízott volna benne. Nekem biztosan rosszul estek volna ezek a dolgok. Nem azt mondom, hogy biztosan itt marad, mert az AG2R jobb csapat, de tehetett volna többet érte Madiot, hogy maradjon Geniez.

Előzmény: D.I. szm (5537)
HPéter1978 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 5542

Nyakigláb Jacoponak gondjai vannak Voltaire nyelvével. :-)

https://twitter.com/jacopoguarnieri/status/767043903195377665

HPéter1978 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5541

Jövő ilyenkor visszatérünk rá :-)

 

Megpróbálom nem elfelejteni. :-)

Ami a koncepciót illeti, azt zörgi a haraszt, hogy Boonen a Roubaix után beáll főállású apukának. És a "legjobb belga csapat"-ba nem árt egy hazai sztár.

 

Előzmény: D.I. szm (5538)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5540

 Gaudu még csak gyakornok az FDJ-él,őt még nem igazolták le,de ezek után nagyon remélem,hogy nem engedi el Madiot

 

Nem engedte el :-)

https://twitter.com/EquipeFDJ/status/765530056575815680

Előzmény: D.I. szm (5518)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5539

 Lefeverét viszont nem értem, szerintem ezzel az igazolással nem kevés pénzért jó eséllyel tökön szúrta magát.

 

Lefevere nyilatkozta,hogy Phil meglepően keveset kér,azt hitte,hogy jóval többe kerül az aláírása:"I was surprised how low his base salary was. Gilbert wants to work with a bonus system, because he wishes to attain great success. [That is something] that I appreciate." http://www.cyclingweekly.co.uk/news/racing/gilbert-vanmarcke-linked-etixx-quick-step-boonen-262674

Az viszont igaz,hogy az Etixxbe már nem nagyon hiányzott Phil van ott már elég klasszikus menő. 

Én a belga Lottot furcsálom,mert Sergeant azt mondta,hogy ő szívesen látná Gilbertet,ha kevesebbet kérne. Ezek szerint ami kevés Lefeverenek az még mindig sok Sergeantnak.  Amúgy a Lotto mellett szerintem az Orica lett volna a legjobb megoldás. 

Előzmény: oscarsevilla (5535)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5538

Örülünk?

 

Jövő ilyenkor visszatérünk rá :-)

Amúgy egyrészt igen mert,kb a legjobb klasszikus menő csapatba került,másrészt meg ahogy Oscar is írta brutális konkurencia van,félek,hogy még annyi lehetősége sem lesz mint a BMC-ben volt. Sanremo Gaviria,Trentin, pavé Boonen,Terpstra,Stybar,

Lampaert,Ardennek Dan Martin,Alaphilippe,Jungels. Talán az Amstelt megkaphatja.

Ez a transzfer 2011 és a Lotto után lett volna érdekes,csak hát a BMC jobban fizetett. 

Előzmény: HPéter1978 (5531)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5537

 Madiot sajnos elherdált

 

Én nem hibáztatom,neki elsősorban Pinot és Demare hosszabbításait kellett megoldania idén és erre gondolom el is ment a költségvetés legnagyobb része. Ha meg is tudja tartani Geniezt,arra már végképp nincs lehetősége,hogy komoly Reichenbach féle segítőket is igazoljon mellé. Persze jött Ludvigsson és Molard,de gondolom csak azért mert tudták,hogy Geniez nem hosszabbít.

Egyébként Geniez ezt nyilatkozta:"I needed a great new challenge and I am more than excited to join AG2R La Mondiale Pro Cycling Team. This team rides with an offensive spirit and no one is afraid to attack."Szóval új kihívásra és támadóbb szellemű csapatra volt szüksége. Az biztos,hogy az Ag2r-el ellentétben az FDJ a Sky féle taktikát alkalmazza,amelyikbe nem fér bele a szökés addig amíg a kapitány jól áll az összetettben. Lavenu csapatában ez nem így van,ezt láthattuk az idei Touron is,Bardet mellett a szökésekre is figyeltek. Ezen talán változtathatott volna Madiot,de azért azt se felejtsük el,hogy Geniez a Giron vagy most a Vueltan is zöld utat kapott,saját magáért mehetett/mehet. Szóval én úgy gondolom,hogy nem ez volt a legfontosabb tényező Geniez döntésében,hanem inkább az,hogy az Ag2r  sokkal komolyabb támogatást tud biztosítani számára GT kapitányként mint az FDJ.

Előzmény: oscarsevilla (5532)
D.I. szm Creative Commons License 2016.08.17 0 0 5536

Nagyjából:-)

Persze bevállalhatta volna a segítői szerepkört,szökevények üldözése,esetleg nap eleji szökés ,de erre a feladatra van elég emberük a belgáknak:Vandenbergh,Vermote,Maes,Wallays,Lampaert. A felvezetésre Roelandts,Debusschere,a támadásokra meg GvA.

Mondjuk ezért a sorozatért kár: "Gilbert made his Worlds debut as a neo-professional in Hamilton in 2003 and has been in the Belgian team on 13 successive occasions "

Előzmény: HPéter1978 (5530)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.16 0 0 5535

Hát ez nagyon érdekes! Az kétségtelen, hogy az Etixxnek van messze a legjobb sora a tavaszi klasszikusokra, így megfelelő támogatásban nem lesz hiány, ez alapján jó választás lehetne Gilbert számára a csapat. De Alaphillipe, Martin és Jungels mellé Gilbert szerintem már a sokadik dudás lesz abban a bizonyos csárdában. Ha ebből nem lesz nagy összeveszés, akkor semmiből. Az idő pedig nem Philnek dolgozik, az összes csapaton belüli riválisa sokkal fiatalabb nála. Boonent megvédte a neve, mert 15 éve az Etixx versenyzője, de Philt nem vagyok enne biztos, hogy meg fogja védeni a neve. Lotto, Astana, Katyusa is jobb választás lett volna szerintem. Kérdés persze, ki hívta, és ki mennyi pénzért hívta, ezt nem tudhatjuk. Lefeverét viszont nem értem, szerintem ezzel az igazolással nem kevés pénzért jó eséllyel tökön szúrta magát.

Előzmény: HPéter1978 (5531)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.16 0 0 5534

Tényleg brutálisan erős sora lesz az AG2R-nek, Lavenu komolyan veszi a feladatot, hogy Bardet mögé egy olyan csapatot építsen, ami Sky-jal ugyan nem, de egy Movistarral, BMC-vel szemben már egyre inkább versenyképes legyen. Bardet tényleg minden támogatást megkap ahhoz, hogy ő legyen a következő francia Tour győztes, innentől már csak rajta múlik! Mathias Frank is nagyon jó fogás, Geniez is nagyon jó fogás, az eddig se gyenge sor velük nagyon megerősödik jövőre!

Előzmény: D.I. szm (5528)
oscarsevilla Creative Commons License 2016.08.16 0 0 5533

Hasonlóan gondolom én is. Mostanában elég sok edzéselméleti írást olvastam, nem kerékpárral, hanem futással kapcsolatban, de mivel nagyon hasonló a két sportág a fizikai felépítés terén, így hasznosíthatónak gondolom a kerékpársportban is az olvasottakat. Lőrincz Olivér azt mondja, hogy durván 5000 óra edzés kell ahhoz, hogy egy sportoló kimaxolja az adottságait, és megszerezze azt az izomzatot, állóképességet, amit a genetikai adottságai alapján megszerezhet az életében, Az én életemre levetítve ez rengeteg idő. De ha valaki felteszi az életét rá, akkor napi átlag 2-3 óra edzéssel ez a szint elérhető lehet nagyjából 10 év alatt. Ezek szerint ha egy versenyző 10 évesen elkezdi ezt a munkát, akkor 20 éves korára meglesznek a megfelelő fizikai alapjai. Ezután az elvégzett munka után már fizikailag csak nagyon keveset tud hozzátenni az elért szintjéhez, és évről évre egyre kevesebbet. Ez hatalmas munka, de eddig még viszonylag sokan eljutnak, ha van egy korbácsot tartó edző a háttérben. Utána válik el, hogy kiből ki lesz.

 

Ezután jön a versenyzés, a tapasztalatszerzés, lehet finomítani, hogy ki milyen területre specializálódik. De ez már csak finomítás. Ilyenkor jönnek az olyan apróságok, hogy kinek milyen agya van a sporthoz, ami nagyon sokat számít, ki mennyire robbanékony, ami nagyon sokat számít, ki hogyan táplálkozik, ami nagyon sokat számít, kinek milyen csapata van, ami szintén nagyon sokat számít. Satöbbi. Ezek együtt mondjuk rátesznek 10% pluszt az 5000 órára. Ez pont annyi, hogy nem a 37. vagy, hanem a legjobb háromban végzel, mert egy kicsit jobban mész hegyre, mint a többiek, vagy kicsit jobban sprintelsz, mint a többiek. És erre csak ezután jöhet a dopping, ha egyáltalán eljutottál erre a szintre, Amit szerintem mindenki nyom, aki ennyi energiát belefektetett már, mert miután egy életet feltettél rá, már nem fogod kidobni a kukába az előtte elvégzett 10-15 év munkádat, hogy ugyan becsületesen, de csak futottak még kategória legyél. De egy biztos, az elvégzett munka nélkül lehet bármilyen csodaszered, nem jutsz sehová, ha azt nem teszed le az asztalra előtte. Én a magam részéről akkor fogok bárkit is elítélni doppingolás miatt, ha a saját részemet belerakom, és nekem is meglesz az 5000 órám. 10 év múlva talán meglesz. Kurva könnyű osztani az észt a fotelból. Elkezdeni dolgozni, és legalább a töredékét megtapasztalni annak, amit egy átlagos élsportoló dolgozik azért, hogy világszinten is jegyzett eredményei legyenek, na az nagyon rémisztő. És szembesülni azzal, hogy hol tartok én futásban most, és hogy hol tart hozzám képest például az olimpiai 65. helyezett maratonfutó Papp Krisztina, aki egyébként egy fantasztikus sportember, és én rettentően tisztelek, na az főleg rémisztő. Minden tiszteletem azoké a sportolóké, akik ezt vállalják és meg is csinálják a munkát!

Előzmény: D.I. szm (5526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!