Keresés

Részletes keresés

helego Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38908

Hát, gondolom, akkor az én gyerekemmel van baj, Zója régóta társasozik.... A HABA-nak van pár játéka, amit már simán használ, egy egeres, egy színekre épülő békás, és egy összetettebb kutyás (kitapintós) ezzel még egyedül nem játszik. Kisfiúknak szuper lehet -de Zója is imádja- a Tiff-Töff autót

http://boardgamegeek.com/boardgame/34831/tiff-toff  bocs, nem találtam hirtelen magyart...

de a Colorama is nagyon jó, meg a Játszva megismerni sorozat..... szóval azért van. Ha ketten játszuk, az a jó, akkor olyan gyors a játék, hogy nem unja meg, 5-10 percet Ő kibír....

 

 

Vmi játékboltban vettük, Ravensburger, nem hiszem olyan begyűjthetetlen

Előzmény: Amanci (38905)
sulymos Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38907

Sízést mi is elég jól nyomtuk a gyerek előtt. Szabadság híján hosszú hétvégéken, szállás az utolsó pillanatban szokott lenni, mindegyhol mindegymilyen csak menjünk. Bármilyen mínuszokban és bármekkora szélben kimegyek. (Ködöt nem bírom hányingerem lesz) Na ezt a mostani munka mellett és kisgyerekkel már nem lehet gyerekkel eljátszani. Tanulásnak kiváló lesz majd a Normafa. Amíg déli alvás van, szerintem sok pénzt nem érdemes síutakra költeni. Februárban azért elmegyünk majd 1 hétre erősen low budget dolog lesz, mindenki kisgyerekkel jön.

 

Társasjáték:

Mi kaptunk egyet használtan az a neve hogy "barenrennen". Szines dobókockával kell dobni és megfelelő színre léptetni kis medvéket. Kb 1 percig kötötte le a gyereket. Utána felsorakoztatta a 16 db kismedvét az asztalra, hogy ezek a gyerekek és most Alma koncerten vannak.

 

Alvás:

AM-t egyre nehezebb alvásra bírni. A szünetben jó ha 2x aludt. Este viszont hulla, nyilvánvalóan aludnia kellene napközben. Teljesen tanácstalan vagyok mit csináljak vele.

Előzmény: csengevagyok (38906)
csengevagyok Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38906

Szerintem R se erett meg a tarsasjatekra :) Ujabban az foglalkoztat h lehet h R tul faradekony. Multkor pl fel hetkor kelt, fel 11-kor elmentunk az akvariumba (addig itthon lotyogtunk), fel 12-kor mar annyira faradt volt h nehezen tudott az ebedre koncentralni. Altalaban napi max egy tevekenyseg fer bele, mert ha nem, ki van dolve.

Amanci Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38905

Nem maradhat Boldi bölcsiben az év végéig?

 

Társason már én is gondolkoztam, de még nem láttam korosztályilag passzolót. Helego, ez honnan?

Előzmény: zsazsi30 (38904)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38904

Hát kicsit tartok tőle, mert a bölcsiben nagyon toleránsak, jól kezelik Boldi kirobbanásait, hisztijeit, és uralkodói hajlamait (a jól kezelik alatt elsősorban azt kell érteni, h elfogadják, h ő a főnök (a gyerekek között), nem bánják, h Boldi mellett a többi gyerek picit háttérbe szorul, stb., meg tartják vele a tempót (múltkor mentem érte, a 2 bölcsinéni és Boldi barikádok mögött hasaltak, és lövöldöztek egymásra, katonásat játszottak éppen), odafigyelnek a kajákra is. Az oviban valszeg spártaibb lesz, ott több a gyerek, nem engedhetik, h vmelyik ennxire domináns legyen, bár Boldinak biztos javára válik, de azért féltem a pici lelkét... :-)))

Előzmény: Aire (38903)
Aire Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38903

Ja, hát a szabályokat Gellért se tartja be, azért írtam... :) Csak láttam, hogy amit Helego belinkelt, azon 3 év az alsó korhatár. Ezek szerint van 3 éves akivel lehet bizonyos társasokat játszani, én azt hittem a társassal van a baj, de most, hogy mondod, lehet a gyerekkel van a baj :D

Nem jó az ovi?

Előzmény: zsazsi30 (38902)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38902

Köszönjük a köszöntéseket, és utólag Rolandnak is nagyon boldog 3.-at! :-)

 

Tááársas? Mi ettől még fényévekre, pedig sokat fejlődött Boldi is, be nem áll a szája, és nappalra szobatiszta. Így ha minden jól megy, hóvégétől ovis lesz.... :-/

Aire Creative Commons License 2011.01.13 0 0 38901

Jaj de jó! Én is szeretnék valami társast, ami nekik jó már. Memóriakártyát kipróbáltuk, de a szabályokat áthágva ő gyorsan megkeresi a párokat, meg sem várva, hogy a másik fél is kísérletezzen, aztán ha mind megvan, akkor fut autózni, legózni....

Előzmény: helego (38900)
helego Creative Commons License 2011.01.12 0 0 38900

Boldog Szülinapot a fiúknak!

 

Jézus, Csenge 3 hét csak síelés....  ó istenem mikor volt 3 hetem arra, hogy csak 1 vmire figyelhessek...... és mikor volt 3 hetem?

 

Sose síeltem még, de talán nem halok meg a nélkül.... Amanci, majd megyünk Hozzátok, kezdőként ott biztosan könnyű pályák vannak :)))) már nagy hegyek, lavinaveszéllyel tuti nem :)

 

Se hó, se jég.... milyen tél ez? Bevallom, én nem szeretek kinn lenni télen, ha nincs hó. Akkor fölösleges a hideg. Vagy jég. Azon jó hó nélkül is.

Gyorsan elmesélem Zója ezt a társast kapta a Jézuskától, és én nagyon bírom, igazán az én könyvkukacomnak való :))

 

Előzmény: csengevagyok (38899)
csengevagyok Creative Commons License 2011.01.12 0 0 38899

Koszonjuk a jokivasagokat, nemsokara jovok a reszletgazdag keppel is, csak jussak a masik szamitogephez.

 

Fr.o. eleve siparadicsom (mondjuk Parizs sajnos nem az), itt 3-4 eves kortol kezdik a gyerekek, a szempont az h fizikailag mennyire erettek es terhelhetok. Kulonbozo okokbol kifolyolag az iden nem megyunk a hegyekbe, de jovore beiratjuk R-t a siiskolaba. Mi a parral mindketten jol sielunk, fenykorunkban akar 3 heten at minden nap reggeltol estig nyomattuk ugyhogy mar alig varjuk h R-dal is lehessen sielni.

caixa Creative Commons License 2011.01.11 0 0 38898

amúgy Barbinak se való a tanfolyam, éretlen rá, úgyhogy egyedül van, különórán. mi meg nyögjük anyagilag a dolgot, de megfogadtam, hogy a gyerekek sportoltatása érdekében mindent megteszek és máshol spórolok ezen.

Előzmény: caixa (38897)
caixa Creative Commons License 2011.01.11 0 0 38897

ugyan, ugyan, pár alkalomtól nyilván nem lesz baja, nyugi!

 

Barbi, a 4.5 évesem jár most sí tanfolyamra. Nem én akartam, nekem még az életben nem volt léc a lábamon. A férjem viszont nagy sírajongó és tőle kedvet kaptak a lányok is. Lőrincen van síoktatás, jelenleg hó hiányában műanyagos, narancssárga pályán. Nagyon szelíd minden, igazán klassz.

 

Dia is fellelkesedett a maga majdnem 3 éves hevületével, és kért jija jécet (lilát), de az oktató azt mondta, hogy szó sincs róla, ennek még nincs ideje, majd egy év múlva, addig sétáljon velem a parkban.

Előzmény: sulymos (38896)
sulymos Creative Commons License 2011.01.10 0 0 38896

"fél-egy óra KINTLÉT után" így értelmesebb amit az előbb írtam.

Nekem sem mindig jön össze a dolog, mármint az hogy délután kimegyünk. Ha pl. vásárolni kell, valamit intézni stb. Mi férjjel felváltva járunk dolgozni, egyikünk 6-7 másikunk f10-re, így igyekszünk korán menni a bölcsibe, de ez nem mindig jön össze (nekem), hiába megyek be korán, 4 előtt lehetetlen eljönni. Ált 4-re ottvagyok, ha férj reggeles akkor ő már legkésőbb 3-ra odaér. És nem 3 gyereket kell összeszedni hanem csak egyet.

 

Caixa, most beparáztam hogy tönkretettem a gyerek lábát. Neked hol mondták, hogy még lécet sem szabad ráadni?

Előzmény: jazmine35 (38895)
jazmine35 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 38895

Hát igen, itt is így van. Hidegben nem mennek, mert hideg van (-2), aztán latyak, aztán sár... Viszont mire hazaérünk, nekem sincs már erőm kivinni őket, most én vagyok beteg, szerdától meg bölcsi/ovi (bár a szomszéd ovisok ma már votlak kint).

Előzmény: sulymos (38894)
sulymos Creative Commons License 2011.01.10 0 0 38894

Nekem azt mondták lépegethet, csúszhat kicsiket. Az udvaron van egy kb 10 méteres szakasz ahol csúszkált plusz a Normafánál voltunk párszor. Síiskolába nem adnám be, sem fizikailag sem szellemileg nem tart ott, hogy negyedóránál többet tudjon bírjon. Viszont amikor tudom viszem levegőre, szánkózni, hemperegni a hóban. A bölcsiben sajnálatos módon egyáltalán nem viszik ki őket, egyik nap hideg a kifogás, másnap szél, harmadnap sár. Minden reggel jól meggyalogoltatjuk a bölcsiig (az ő tempójában 45 perc) de délután fél-egy óra után sötét van amit ebben a ködös időben eléggé utálok. 

Előzmény: caixa (38892)
caixa Creative Commons License 2011.01.10 0 0 38893

Boldog szülinapot januári topikbabák!

caixa Creative Commons License 2011.01.10 0 0 38892

nálunk Diának még egyáltalán nem engedték, hogy kipróbálja a síelést vagy legalább a lécet, hiába ácsingózott, amikor a nővére a múlt héten elkezdte a síelést. pedig egyszerűbb lesz az életem, ha majd egyszerre járhatnak.

Előzmény: sulymos (38887)
stunc Creative Commons License 2011.01.09 0 0 38891

Isten éltesse a topik korelnökeit:))))

Lucilla Creative Commons License 2011.01.08 0 0 38890

Boldog születésnapot Rolandnak és Boldinak :-)

Aire Creative Commons License 2011.01.08 0 0 38889

Boldog szülinapoot Boldinak és Rolandnak!!!

Amanci Creative Commons License 2011.01.08 0 0 38888

Az én lábamon még életemben nem volt síléc 1 percre sem... Innen nézve AM tudása igenis elképesztő! :)

 

 

Sok-sok boldogságot a szülinapos nagyfiúknak!!!

Előzmény: sulymos (38887)
sulymos Creative Commons License 2011.01.08 0 0 38887

Boldog harmadikat Rolandnak és Boldinak!

Jöhet a részletgazdag fotó!

 

Amanci, az a síelős kép azért nem azt jelenti hogy a gyerek a pálya ördöge. Nagyon óvatosnak kell lenni az ilyen kicsiknél 15-20 perc a maximum amit a lábán van a léc. Hóekéznie még nem szabad, nem elég erős a térdük hozzá 3,5-4 éves kor alatt. A lényeg hogy kicsit csúszkáljon, mozogjon a léccel. Megkérdeztünk egy oktatót mit szabad és mit nem. Jövőre már kezdheti.

Amanci Creative Commons License 2011.01.07 0 0 38886

:D

Előzmény: Aire (38885)
Aire Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38885

Öööööö...kicsit részletszegény :)

 

Előzmény: csengevagyok (38884)
csengevagyok Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38884

Ime egy kinti kep.

jazmine35 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38883

BÚÉK és a már 3 éveknek (jesszus) nagyon boldogot!!!

 

(Samu, pont ilyen kenyérsütőnk van, épp gondolkodtam, h nagyobb kellene, mert ami ebben sül, az valahogy kevés ötőnknek ;))

 

Annyira jó képek, a héten majd én is hozok. Imádom ezt a 3 éves közeli kort, mert már okosak, de még nagyon babásak is, a kiscsaj úúgy pislog ránk, h csak nevetünk, Nándikám meg annyira nagy lett, méretben nem (99 cm, 25-ös láb), de ránézre annyira más lett...

 

Én már dolgozom (vagyis eddig si dolgoztam, de már munkahelyre járósan is), alapvetően folyton álmos vagyok, reggel a gyerekek is.

zsazsi30 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38882

Eszter, Zalán: Boldog 3.-at! :-)

 

Lábméret: Boldié is 26-os, lassan 27-es. Ruhában 98-104-eseket hord, de ő is jó súlyban van, 16kg fölött. Jókat is tud enn, az igaz, még "szerencse" ebből a szempontból az allergiája, így legalább egy csomó mindent nem ehet.  :-)

Előzmény: csengevagyok (38878)
torkrisz Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38881

Eszteré is 25-ös :)

Lehet kapni  tanuló korit, kicsiknek, állítható, cipőre húzható, de nem tudom mekkora  méret.

caixa Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38880

hú, tényleg férfias lábméret :) Dia még csak most nőtt bele a 22-be és a 4.5 éves lányom is csak 25-nél tart :)

Előzmény: csengevagyok (38878)
Amanci Creative Commons License 2011.01.06 0 0 38879

Szééépek!!!(Eszter hagyja fésülni/mosni a haját?)

 

És persze boldog szülinapot Eszternek és Zalánnak, aki úgy megnőtt!!!

(Amikor más hároméveseket látok, akkor döbbenek rá, hogy az enyém is milyen nagy gyerek már.)

 

Csenge, a biciklizéshez nagy gratula! (Nekem még eszembe se jutott, hogy esetleg már lehetne kétkeréken is próbálkozni. Annamari síelős képéről meg ne is beszéljünk! :) (Ja, és persze Manci nem kapott görkorcsolyát... :) )

Előzmény: torkrisz (38877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!