Keresés

Részletes keresés

wanoo Creative Commons License 2013.02.15 0 0 2380

ukrán témán már én is gondolkodtam, körbe is jártam egy kicsit és levontam egy ké tanulságot.

Előzmény: dracon08 (2379)
dracon08 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2379

Ki tudja, hol van most a legjobb betéti kamat?!

Ukrajnába (valamelyik ukrán bankba) tudok befektetni (interneten) anélkül, h. személyesen el kellene mennem?

FOMA Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2378

"Vagy a másik számla, amellyel a transzfereket csinálod, nem közeli hozzátartozódé?"

 

Konkrétan az enyém.:-) Amúgy a feleségem nem FOMA-né, hanem pulett, azaz nemcsak a nickjéből, hanem a polgári nevéből sem derül ki, hogy az én feleségem.:-) Amúgy meg nem hiszem, hogy ezt figyelik, de szükség esetén két számlán is át tudnám folyatni tranzakciós díj nélkül, de végszükség esetén kp. befizetés is menne, volt is rá már példa.

A lényeg, hogy a figyelembe vett tárgyidőszakon belül összességében növekményed legyen, valamennyi KH-s számládat figyelembe véve.

 

Mellesleg január 21.-től nincs tovább új Zéró:

 

http://hvg.hu/gazdasag/20130121_Itt_a_vege_mar_minden_bank_elkeri_a_tranz#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

 

Előzmény: Holland Lovas (2375)
Holland Lovas Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2377

Na ja. Viszont a saját nevet ki tudják szűrni, így kíváncsi vagyok, hogy ezt nézik-e. Mondjuk 60 napon belül, kicsit erősnek érzem...

Előzmény: Törölt nick (2376)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2376

Hehe trukkos. Bar nem tudom honnan tudnak hogy az x y mondjuk a felesegem (nyilvan ha felvette a nevem akkor mindegy :P).

Előzmény: Holland Lovas (2375)
Holland Lovas Creative Commons License 2013.01.21 0 0 2375

Ezzel a feltétellel eddig még nem volt gondotok? (Nagyon nagy betét hirdetmény:)

 

"A Bank fenntartja magának a jogot a fenti feltételek szerinti betétlekötési megbízás visszautasítására,
amennyiben:
- az ügyfél Banknál elhelyezett megtakarításainak, befektetett összegeinek összesen egyenlegének a
tárgyhónapban bekövetkezett növekménye, már korábban is a Banknál kezelt forrásból származik,
melyet az ügyfél saját számlájáról történt készpénzfelvétellel, majd rövid időn belüli (30
nap)visszafizetésével, vagy közeli hozzátartozója számlájáról történő átutalással, illetve
készpénzfelvétellel, majd annak rövid időn belüli (30 nap), az ügyfél számlájára történő befizetésével
érte el
- a lekötendő összeg más banknál vezetett saját vagy közeli hozzátartozója számlájára történő
átutalásának rövid időn belüli (60 nap) visszautalásából származik.
- a lekötendő összeg a meghirdetett leköthető maximum összeget meghaladja."

 

Vagy a másik számla, amellyel a transzfereket csinálod, nem közeli hozzátartozódé?

Előzmény: FOMA (2374)
FOMA Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2374

Oké, így már értem. Mi a KH-t úgy oldjuk meg, hogy mindkettőnknek van ott számlája, és egy köztes számlán szoktuk utaztatni a lejáratkor a Nagyon nagyot.

Előzmény: tangerine (2373)
tangerine Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2373

Igen 7,75%, de a Malacpersely meg csak 6,75%.

Itt meg be is zárt a CIB decemberben, azaz ha akarnék, se tudnék olyat.

Az Axa is 7 alatt van.

Van egyéb költség is sajnos az Unicreditnél, de nincs jobb, meg ott van is számlám, nem kell újat nyitni.

A K&H jobb lenne, de most épp ott van, úgyhogy nem tudom újra akciósan lekötni.

 

Előzmény: FOMA (2371)
FOMA Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2372

A Malacperselyhez hasonlító konstrukció pedig nincs is az Uninál (máshol sem nagyon), nincs mit összehasonlítani vele.

Előzmény: tangerine (2370)
FOMA Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2371

Mire gondolsz az Unicreditnél? Nem találtam náluk jobbat 7,75 %-nál, ráadásul még egyéb költség is van náluk, szemben pl. a K&H költségmentes 8,00 %-ánál.

Előzmény: tangerine (2370)
tangerine Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2370

Mindegyik rosszabb kamatú, mint az Unicredit

Előzmény: dream-air (2369)
dream-air Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2369

Cib malacpersely nem olyan rossz még így lecsökkentve sem. Ingyenes a számlavezetés, KH-ról meg az odautalás is. Axa sem rossz.

Előzmény: Holland Lovas (2368)
Holland Lovas Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2368

Eddig nekem is több helyen volt számlám, de most már elég költséges lenne. Pl. az Unicreditest megszüntettem, mert a havi 150 feletti oda-vissza utalgatás tranzakciós díja elvinné a kamatfelárat, ugyanígy jártam a Citi 0-ssal is. Az AXA-s számlámat talán megtartom a februári áremelés után is, de az is csak akkor éri meg, ha csak oda utalok, nem pedig kifelé. :) Ahol meg ingyen van a számla, szarok a betétek.

 

Persze az élet nem habostorta, majd megszokom én is a békát.

Előzmény: tangerine (2366)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2367

En a fo szamlavezeto banknal penzpiaci alapban.

Előzmény: Holland Lovas (2365)
tangerine Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2366

Én most pont a K&H biztos tartalékon. Hétfőn jár le.

A többi nemrég lejárt az Axa kamathozón vár. Egyben akarok mindent lekötni, a tranzakciós adó minimalizálása miatt.

Asszem az Unicreditben fogom. Nem tudok jobbat, sajnos a héten csökkent a kamat is, már csak 7,5%.

 

Előzmény: Holland Lovas (2365)
Holland Lovas Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2365

Vak vagyok, a kis számot 8-nak láttam.

 

Amúgy nem annyira kényeztetnek el minket a bankok betéti ajánlatokkal, a legtöbb esetben a normál lekötés az alapkamat alatt van jóval. Vagy pl. a K&H okossága, hogy csak a fizetős betéti számláról köthetsz le. Oké, most még ingyenes, de ha használom 2 hónapig, akkor annyival később lesz majd inaktív, szóval fizethetem a havi díjakat kihasználatlanul, mert megszüntetni meg rohadt drága.

 

Ti miben tartjátok mostanság a rövid távú befektetéseket? 

Előzmény: tangerine (2364)
tangerine Creative Commons License 2013.01.17 0 0 2364

6. oldal: "számlafelmondási díj"

 

6 A díj az ügyfél által kezdeményezett felmondás esetén kerül felszámításra, amennyiben a számla megszüntetése iránti kérelem és a számla nyitása óta kevesebb, mint 12 hónap telt el.

 

Előzmény: Holland Lovas (2363)
Holland Lovas Creative Commons License 2013.01.17 0 0 2363

Fú, azért nem kicsit surmók a bankok, illetve az ügyintézők. Én január 3-án nyitottam K&H Zéró bankszámlát, és közben úgy mellékesen megjegyezte a nő, hogy emellé most alapból jár nekem a Biztos tartalék számla betétlekötésekhez, ráadásul május 31-ig ingyenes. Mondom oké, legfeljebb lemondom, ha nem kell...

 

Persze lehet azzal jönni, hogy a hirdetményben benne van, de ezt tudnom kellett volna a bankfiókban?

 

Egyébként hol olvasod, hogy egy éven belüli megszüntetésnél számolnak fel 5.667 Ft-ot? Én csak azt látom, hogy 5.667/számla, esedékes megbízáskor..

Előzmény: Advantech (2342)
_medvegyev Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2362

Reggel hallottam valamelyik rádióban (talán MFm), hogy szerencsére 20-30 bankból csak kettő terhelte tovább a bankkártyás műveletekre a tranzakciós adót. :)

 

 

Pitecus Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2361

Na épp ezek az apró dolgok érdekelnek.

Köszönöm, teljesen érthető volt.

Pont amiatt akartam volna megosztani, ha valami nem kívánatos esemény történik, juthassak kp-hez. Az ördög sajnos nem alszik. :-(

Nem is tudtam, hogy van CIB-es topik, át is nézem mindjárt.

Te egy király vagy. Köszi.

 

Előzmény: Törölt nick (2360)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2360

Egyreszt max 3-at nyithatsz sajat nevedre, masreszt ezert kerdeztem h akarsz e belole kivenni vagy csak a vegen az egeszet.

 

Ha ki akarsz venni utkozben, akkor kettot kell nyitni:

 

1. Elkezded gyujteni (csak) az egyiken a penzt, tegyuk fel lesz rajta 100ezer.

2. Szukseg lesz 30ezerre.

3. Ekkor 30ezret kiveszel az elsorol, majd a maradek 70-et atvezeted a masodikra (dijmentesen), ami arra a honapra ott tovabb kamatozik.

 

(Ez utobbit erdemes a honap elso napjan megtenni, mert ha mondjuk ho kozepen csinalok, akkor az elsonel buksz 15 napi kamatot, a masodikon meg csak a honap kozepetol kezd kamatozni. De relative alacsony osszegeknel azert azon a par szaz forinton nem fog tul sok mulni.)

 

Ennyi, mas trukk nincs. CIB topikban eleg sok szo volt mar rola, olvasgasd el azt is.

Előzmény: Pitecus (2359)
Pitecus Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2359

Köszönöm gyors válaszod.

Nem a kamatszámítás miatt kérdeztem.

Ami érdekel, hogy logikusabb-e több (mondjuk 3-4 50.000-es) perselyt nyitni, mert esetleges nem kívánt feltörés esetén jobban járok.

Vagy ezzel ne foglalkozzak, hisz 1 perselyen belül is pár részt fel lehet szabadítani?

Bocs, hogy lámaságot kérdezek, de biztosra akarok menni. Itt most az indoklásos egyéni véleményedre lennék kíváncsi.

 

Előzmény: Törölt nick (2358)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2358

Igen, van kettom is. Azert nem kell nagy esz kezzel kiszamolni a kamatot :P

Hogyha 100% hogy nem lesz majd szukseged kivenni rola penzt a ~2ev alatt akkor felesleges ketto.

Előzmény: Pitecus (2356)
Pitecus Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2357

Bocsánat, pdw-t akartam írni...:-(

Bocs a letegezésért. :-)

Előzmény: Pitecus (2356)
Pitecus Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2356

pwd:

Te CIB malacperselyezel?

Érdekel a téma, de a kalkulátora csak 50000 Ft-ig enged számolni.

Én ennél "hangyányival" többet szeretnék elhelyezni havonta. Érdemes esetleg több malacperselyt nyitni?

Érdekelnének a tapasztalatok. Rövid, kb. 2 év távra gondolkodom vele, míg a lakáshitelemet visszatörlesztem.

tangerine Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2355

A tőzsdén 1 nap alatt is lehet 2 %-ot keresni, vagy akár többet is. Sajnos bukni is. :(

Előzmény: olahmate (2353)
acr77 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2354

Ha havi tutifix 2%-os hozamot ígér neked valaki, akkor egy teendőd van. Kerüld el messzire. Jóóó messzire.

Előzmény: olahmate (2353)
olahmate Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2353

Akkor te nem tudnál ajánlani valami befektetést? Havi 2% hozam lehetséges lenne valamilyen befektetéssel? Vagy marad az online fogadás?:D

 

Akár pivátban is?!

Előzmény: Törölt nick (2352)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2352

Amig a 30-40%-at felrerakod havonta es azt a legalapabb bankbetetbe teszed mar jol jarsz.

A havi megtakaritas nem befektetes, felesleges tulkomplikalni. Persze ha milliokat keresel az mas teszta :)

Előzmény: olahmate (2351)
olahmate Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2351

Tulajdonképpen azért kérdeztem, mert azon spekulálok, hogy a fizetésemet hol, mibe fektessem, és ha úgy lett volna, ahogy én gondolom, akkor ez nem lett volna olyan rossz, de ahogy már elmagyaráztad, és még ráadásul a kamatadó is rájön, nem éri meg sajnos!

Előzmény: Balikaa (2350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!