Keresés

Részletes keresés

mh8282 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 3593

Érdeklődni szeretnék ezekről a robotporszívókról. Gondolkodom egy ilyen megvásárlásán, de nem ismerem, hogy melyik mit tud. Olvastam a topicot, ameddig bírtam most este, és amin megakadtam az volt, hogy a Roombát szobáról szobára kell hordani, míg a neato termékén elég megnyomni egy gombot az egész lakáshoz.

 

Ami nekem fontos lenne, hogy ha beállítom, akkor mindenféle beavatkozás nélkül takarítson ki a teljes lakásban napközben, míg nem vagyok itthon. Ezt melyik típus tudja?

A roomba egyébként szimpatikus lenne, de tudja ezt?

 

A lakás egy 60 nm -es lakás, laminált padlóval, nincs küszöb, de a fürdő ajtaja napközben is nyitva van, ugyan nincs bent nedvesség, és a padlón sincs szifon, vagy bármi amiből vízhez jutna. Elrendezésre két szoba, konyha, folyosó és előszoba, fürdőszoba. Ha pl bemegy a hálóba, hogy talál onnan ki vissza másik szobában lévő dokkolóhoz? Kitalál egyáltalán? Olvastam ezt az ajtót magára zárós dolgot. Ha magára zárja, és nem tud napközben kimenni, míg haza nem érek, akkor mit csinál? Lemeríti magát, próbálkozik az ajtón kimenni, neki-neki megy, vagy mi történik ilyen esetben? Leáll egy helyben takarékra, vagy addig míg le nem meríti magát dolgozik benn?

 

Árban 150 körül nézelődtem, de rugalmas kicsit. Ilyen árban mit érdemes venni? Láttam MM -ban 100 körül samsungot, meg mindenféle más márkát. Azokról mit lehet tudni? Érdemes esetleg azokban is gondolkodni, vagy mi az előny/hátrány?

robotdoki Creative Commons License 2015.02.20 0 0 3592

Szia Feek!

 

A szervizben megnéznénk.

Ha a kefék nem forognak akkor kefemodul csere.

A világító toronyba mindenféleképpen csak tartós elemmel szabad használni, tölthetővel nem fog jól működni.

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

Előzmény: Feek (3591)
Feek Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3591

Szia Robotdoki,

két kérdésem lenne:

1, a 780-as porszívó nem mindig érzékeli a világító tornyot. Teljesen új toronnyal is próbáltam, ugyanaz az eredmény.

2, nem szedi fel a szemetet a gép, úgy tűnik nem forog a kefe.

 

Képes lennék ezeket én is megjavítani, vagy szerviz szükséges?

P.ISTI Creative Commons License 2015.02.10 0 0 3590

:-)

Gazdájára támadt a robotporszívó

Hogy is volt ez a robotika három alaptörvényével? Ideje lenne átismételni. Tovább »

forrás: Index.hu

robotdoki Creative Commons License 2015.02.06 0 0 3589

Szia Laco___!

 

Érdekes a felvetésed, szerintem is "semmi sem lehetetlen" .

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: laco___ (3588)
laco___ Creative Commons License 2015.02.05 0 0 3588
Hello robotdoki
Van arról bővebb infód,hogy lesznek olyan fejlesztések miszerint a robotokban lesz vSLAM?Nem tudom igaz-e ez a hír,elég homályosak az információk ezzel kapcsolatban.Személy szerint nehezen tudom elképzelni,bár semmi sem lehetetlen...
Előzmény: robotdoki (3586)
Frans Creative Commons License 2015.02.05 0 0 3587

Szia Doki!

A hét végén elhúzok egy kis pihenésre,és utánna  műtő asztalra teszem a kicsikét.

Majd beszámolok a tapasztalatomról.Ha felül múlja a képességeimet a dolog (akkor az szoftveres lehet) akkor tovább lépek.

A hiba jelenség csak annyi hogy nem forog a kefe modul menet közben. Kézzel szabadon forgatom.

 

Előzmény: robotdoki (3586)
robotdoki Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3586

Szia Frans!

 

Az előző postban elrontottam a nevemet:-) Bocsi.

 

Küld el még1* azt a levelet. Utána nézek.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Frans (3583)
Kamboy Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3585

Szia Frans!

 

Küld el még1* azt a levelet. Utána nézek.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Frans (3583)
laco___ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3584

Üdv Frans

 

Igen,követem a fórumot,és szerintem robotdoki így látatlanban nem tud több felvilágosítást,tanácsot adni,látnia kellene.Ahogy olvasgatom a fórumot mindig próbál mindenkinek segíteni de a te estedben lehet el kellene juttatni hozzá.Ha szétbontja akkor tud pontos infot mondani.Persze nem okoskodás,csupán én ezt tenném a helyedben ha már otthon nem tudod megjavítani.Az pedig nagy kár lenne ha csak otthon állna és nem dolgozna:(

Előzmény: Frans (3583)
Frans Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3583

Szia Laco!

Igen valóban tapasztaltam az álltalad irt problémákat a karbantartás során. Az enyém kettő éves múlt októberben de eddig semmi gondom nem volt vele.

Egyszer szedtem szó szerint darabjaira,és takaritottam ki a hajtóművét,és valóban az általad leirt dolgot tapasztaltam. Most viszont nem forog a kefe modul.

Kértem a Dokitól infót, ő meg én tőlem de elkadt az infórmáció áramlás kettőnk között.

Ennek is biztosan meg van az oka. Mind ezek ellenére én meg vagyok elégedve vele. Gondolkoztam rajta hogy megcsinálom csapágyasra a hajtóművét,és ezzel javitok az élettartam indexén egy kicsit.

Csak ez mind idő,és hiába a teknikai felkészültségem, ez nálam mindig kevés az ilyen jellegű tevékenységre a sok egyéb mellett.

Pusztán csak ezért érdekelt a véleményed,taőpasztalatod.

Köszi az infót.

Előzmény: laco___ (3581)
laco___ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3582

Szia Ariannka

 

Sajnos a víz az egyik fő ellensége a robotnak.

Sajnos ha már így jártál sok sikert,hogy megjavuljon a robotod!

Előzmény: Ariannka (3580)
laco___ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3581

Üdv Frans

 

A jelenlegi 600 és 700-as széria között nincs akkora különbség mint az 500 és 600-as sorozat között.Egy kedves fórumozó érdeklődött,és arra írtam hogy ha valahol lát még 500-as szériát(akár használtat is)inkább a 600-as sorozat felé nézelődjön.Egy-kettőt hogy kiemeljek(ha pontatlanul tudnám robotdoki majd kijavít:) ):Az 500-as szériáknál a kefék végén a végzáró csapágyaknál gond volt,hogy bejutott por,a hajszál és az feltekeredett,nem volt annyira védve.A 600-700-nál ezt kiküszöbölték,teljesen más borítást kapott.A másik amit tudomásom szerint most már sikerült megoldani,hogy az 500-asnál a fogaskerék rendszerbe is jutott szennyeződés:

https://www.youtube.com/watch?v=MQ1l8FikTwo

Természetesen az 500-as sorozat is önmagában egy remekül használható gép,ehhez nem fér kétség.Csupán a változtatások, fejlesztések a 6-700 sorozat előnyei lettek.

Sajnos nem mindig van ez így.

MÁS(ismert)márkában pl:az újabb széria rosszabbul sikerült mint a régi.

 

Előzmény: Frans (3579)
Ariannka Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3580

Köszönöm Doki!

Az űrlapot kitöltöttem,kérem szépen az "én kis drágám" javítását. Hiányzik! :)

Előzmény: robotdoki (3578)
Frans Creative Commons License 2015.02.04 0 0 3579

Üdv. Laco!

Irod a tapasztalataid felsorolása végén hogy az 5-s szériát nem ajálod. Mi  a baj ezzel a szériával? Mi a negativ tapasztalat?

Előzmény: laco___ (3552)
robotdoki Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3578

Szia Ariannka!

 

Van olcsóbb is mint a posta, oda-vissza 3000Ft. Mi intézzük: http://www.robotdoki.hu/szerviz_85/hibabejelentes_113

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Ariannka (3577)
Ariannka Creative Commons License 2015.02.03 0 0 3577

Kedves Doki!

Köszönöm a választ. Kaphatok egy pontos címet hová postázzam?

Csak zárójelben: Közben elkezdett narancssárgán világítani,illetve ad egy hangjelzést és utána hármat villog. Rosszabb a helyzet vagy jobb? :)

Előzmény: robotdoki (3572)
laco___ Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3576

Hello robotdoki.

Köszönöm a gyors választ.Valahol én is így gondoltam,hogy ha kell akkut cserélni az még elvileg nem járhat garancia vesztéssel,tehát gyakorlatilag sem.Tovább semmiképp sem bontanám.

Üdv!

Előzmény: robotdoki (3575)
robotdoki Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3575

Szia Laco____!

 

Ha leveszed a fedelet azzal még nincs garancia vesztés. Cserélhetsz akkut és kopó alkatrészeket(kefe, oldalkefe, szűrő). Csak ne szedd szét tovább, mert az kiderül.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: laco___ (3574)
laco___ Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3574

Tisztelt robotdoki

 

Kissé lehet bugyuta a kérdés,csupán azt szeretném megtudni,hogy ha levesszük (csak)az akkufedelet,attól még megmarad a garancia?(Ha darabjaira lenne szedve akkor gondolom természetesen elveszne a gari).

Előzmény: robotdoki (3572)
Frans Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3573

Szia Doki!

Hát nem forog a szerencsétlen, ennek okán megnéztem a feljegyzéseimet,épp múlt hónap 21-én volt egy éve hogy darabjaira volt  szedve a kefe modul áttétel rendszere. Akkor végeztem mélyebbre ható fizikális karbantartást rajta.

Lehet hogy megint ráférne egy alaposabb takaritás a meghajtó modul környékén?

Előzmény: robotdoki (3570)
Ariannka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3571

Kedves Segítőm!

 

Van egy Roomba 660-as porszívóm. Tavaly áprilisban kaptam. Havonta ki szoktam tisztítani az útmutató szerint. Most kicsit alaposabban tettem,mert nem vettem észre és "begyalogolt" a fürdőszobámba  és féltem,hogy vizet kapott. Tisztítás után a töltőjére tettem,amikor kiírta,hogy ERR3. Azóta se kép ,se hang. Mi lehet a baja? Nem tölt, nem világít,nem reagál semmire.

 

Várom bárki segítő ötletét.

Előre is köszönöm!

Frans Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3569

Üdv.Doki!

555-s robotom kettő éves, és elkezdte elhagyni az összegyűjteni valót. Nem rakja fel a szöszmőket a  tartályba csak rárakodik a kefére.

A porszivó része működik mert nyomja a levegőt a hátsó felén.  Lehet hogy megérett egy kefe garnitúra cserére?   Az viszont tény hogy nem látom hogy egyáltalán  forog e a kefe modul.

Csak a feltekert hajszálakból gondolom igen. Mit tanácsolsz? Cseréjek keféket? Vagy komplikáltabb a helyzet?

Köszönettel  várom a tanácsodat.

 

 

a-gi Creative Commons License 2015.01.29 0 0 3568

Itt írtam, hogy nem rég vettem irobot roombát,meg vagyok vele elégedve.Néha pár helységet kitakarít egyszerre és még utána se ürítem ki a tartályát. Pedig az enyémen van portartály telítettség kijelző. Jó olyan 30-40m2 -nél többet  ilyenkor nem csinál meg.Viszont volt már olyan, hogy mivel hosszú a hajam, ezért rátekeredett  a kis keféjére és kissé nehezen szabadítottam ki.Hozzá teszem ez nem akadályozta abba hogy elvégeze a munkáját. :)

k.b. Creative Commons License 2015.01.26 0 0 3567

Nem érzem problémának, hogy cipelni kell mivel nem állunk mellette, hogy mikor végez. Betesszük, hogy csinálja a dolgát aztán ha arra megyünk ahol van és csend van akkor áttesszük másik helységbe vagy megy vissza a helyére. Ráadásul így becsukott ajtónál takaríthat és tapasztalat szerint az ajtók mögött iszonyatos mennyiségű por össze tud gyűlni.

Előzmény: TarrG (3565)
laco___ Creative Commons License 2015.01.26 0 0 3566
Talán azt gondolom,hogy mind a kettő takarítási rendszernek van előnye és hátránya is egyaránt.
Előzmény: TarrG (3565)
TarrG Creative Commons License 2015.01.25 0 0 3565

Na mi épp ez miatt vettünk inkább szisztematikus robotot. Pedig nekem is a 620-as Roomba volt a favorit. De magamat ismerve, elég hamar megunnám, hogy három helyiségbe külön külön hordjam a robotot és az egész takarítás így eltartson órákat. Mi ma is indulás előtt beprogramoztuk nagyjából negyed órával későbbi indulásra. Elmentünk szánkózni, hóembert építeni, mire vissza értünk, már fel is töltődött a robot. Annyi a napi/kétnapi feladat vele, hogy kiürítjük a portartályt és leszedjük a hajszálakat a keféről. 

Előzmény: k.b. (3564)
k.b. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3564

Üdv!

 

A feleségemnek vettem karácsonyra egy 620-ast a topicgazdától. Nagyon örült neki. Egy-két tapasztalatot megosztanák.

Egy 90 nm-es lakásban használjuk. Van 3 szoba+ nappali egy hosszú folyosóval ill.fürdő. Mielőtt meglett nem ismertem ezeket a technikákat csak olvasásból, így az összeszedett infókból esett erre a márkára a választás. Először féltem, hogy nem égek-e be vele az asszony előtt, de kiderült, hogy jó választás volt.

Mondjuk arra rá kellett jönni, hogyan dolgoztassuk. A dokkolót a nappaliba tettük. Először nekiengedtük az egész lakásnak a dokkolóról, de az nem volt jó (nem olvastam részletesen el a blogot). Volt olyan, hogy betévedt a fürdőbe, bekeveredett az ajtó mögé és bezárta magát a helységbe ahogy löködte az ajtót. :-). Szóval ez nem volt jó. Utána elkezdtük hordani helységről-helységre ahogy kell, de nálunk az jött be, hogy először a nappalit a folyosóval megcsinálja és visszamegy a helyére mikor végzett, majd utána elvisszük a kisebb szobákba. Aztán mikor az utolsóban is végzett a "dock"-al visszaküldjük a helyére. Elég hamar visszatalál a legtávolabbi pontról is.

A nappaliban van veszélyes hely, sok székláb ahová egyszer sem keveredett bele, simán kijön néhány ütközés után. Aztán van egy hosszú szőrü szőnyeg amit nem szeret, viszont fekete csíkos minta van a széléhez közel így nem megy rá. Először féltem is ettől a szőnyegről, mert nem volt raktáron az eladónál világító torony amit még szerettem volna a szőnyeg miatt venni, de a minta megoldotta a problémát. Szóval a feketét figyeli. A Tv állvány is fekete, ennek is elég keményen nekimegy, nem igazán látja.

Volt olyan, hogy a bejáratnál a lábtörlőt odaráztam neki és észrevette, kiemelt figyelmet fordított a helynek a kék lámpával. Pörgött rajt.

POlctakarítás után után a kanapéra is hullot kis szösz amit hülyeségből ezzel szedtünk össze és innen sem esett le. Jó móka mikor hirtelen lelessít és visszafordul a széléről

Először mikor bekapcsoltuk a feleségem nem sokkal előtte porszívózótt és az után is szedett össze port.

Szóval jó vétel volt, csak ajánlani tudom annak aki ilyenben gondolkodik.

laco___ Creative Commons License 2015.01.22 0 0 3563
Szia freya13
Szívesen.kíváncsian várom hogy mit választasz,gondold át jól,és majd oszd meg a fórumon.Ha van kérdésed nyugodtan írj a fórumra vagy korábban megadtam az email címem,azon is elérsz.Bár úgy gondolom hogy Robotdoki az aki mindenre tud választ adni.Ha irobot mellett döntesz és azon belül bármelyik modellt is választod,csalódás egész biztosan nem fog érni.
Előzmény: freya13 (3562)
freya13 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 3562

Szia laco___!

Aranyos vagy, hogy még egy ilyen tesztet is csináltál miattam. :) Köszi szépen! Valószínű, hogy a Roomba lesz a nyerő, de még nem tudom, hogy melyik legyen. Úgy gondolom, hogy a virtuális fal talán jó lenne hozzá, igaz azt meg lehet külön is venni. Az egyik weboldalon van 760-as, az nagyon tetszik, de ebben sincs portartály telítettség kijelző. A 770-es már ezzel is rendelkezik, de az már 157.900 Ft. Ez azért már elég drága, így lehet, hogy 620-as lesz belőle és rendelek hozzá virtuális falat. Vagy 630-as, mert az 97.900 Ft-ba kerül ugyanabban a webshopban. A portartály miatt csak azért aggódom, hogy nehogy baja legyen a robotnak, ha esetleg telítődne, mivel a rendes porszívóé is eléggé tele van. Igaz nem minden nap porszívózok, így ha a Roombát napi rendszerességgel használom majd, akkor lehet, hogy nem lesz tele. Eleinte azért inkább figyelem majd a portartályt.

Én is sokat olvastam a Neato-ról is. Az én esetemben talán azért lenne jobb választás a Roomba, mert az egy helyen többször is áthalad, és a sok kutya- és macskaszőr miatt ez a módszer hatékonyabbnak tűnik.

Előzmény: laco___ (3561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!