Keresés

Részletes keresés

zsófi8208 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1603

Nekem ebben az időszakban sokat segített még a gyógymasszázs. Javított a közérzetemen és a mozgásomon is sokat javított. Nem próbáltad esetleg?

Előzmény: triker (1602)
triker Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1602

Köszönöm a választ! Közben beszéltem a dokival és azt mondta legyek türelmes. Már az is jó, ha nem romlott, mondta. Elmúlt 3 hét a kezelés óta. Talán kicsit vagyok jobban. Türelmetlen vagyok...

Előzmény: zsófi8208 (1601)
zsófi8208 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 1601

Szia! Én január 1-én indítottam az új évet a diagnózissal és ugyan ezzel a kezeléssel. 3-4 nap után kezdtem észre venni a javulást de a teljes hatás nálam kb 1 hónap múlva jelentkezett. Persze voltak mellékhatások is de akkor az volt a legkisebb problémám. Remélem tudtam segíteni! :)

Előzmény: triker (1599)
SolDurka Creative Commons License 2015.06.11 0 0 1600

Egyszerű kedves Csilla! Velem együtt a betegek ama 15-20 százalékába tartozol, akiket túlreagálóknak neveznek. Nekik voltaképp nem szabad szedni a gyógyszereket, mert nem bírják (mellesleg a gyógyszerek - MÉRGEK). Én is végigjártam ezt a poklot, a Copaxont - szerencsére még időben - visszaadtam. Nem kell megijedni, a természetes szerek és módszerek még jobbak, mint a gyógyszergyártó biznisz produktumai, de mert azok nem viszik el ingyen világkongresszusra az orvosokat, nem fizetnek nekik tízmilliókat a gyógyszerkísérletekért, ritkán azokat javasolják. Lényegében gyógyszerasszisztensek, ezt egy orvos mondta nekem... Ha a szteroidot nem bírod, próbálkozz a talpmasszázzsal. Az injekciók meg feleslegesek.    

Előzmény: csilla0815 (1597)
triker Creative Commons License 2015.06.07 0 0 1599

Sziasztok! Medrol 5x 1g infúzió hatása mikortól érződik? Orvosok szerint a javulás  hetekig eltarthat...

Van valakinek erre tapasztalata?

csilla0815 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1597

Szia! 

Sm beteg vagyok állítólag... 10 napig szedtem tecfiderát, de abba kellett hagynom mert begörcsöltem tőle és kihánytam. Most 3 hónapja szúrom magam copaxone -nal amitől már konkrétan egybefüggő kék-zöld folt a combom karom hasam... Normális is? Szerintem nem. Miért tiltakozik a szervezetem ennyire az sm gyógyszer ellen??!! 

Előzmény: SolDurka (1596)
SolDurka Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1596

Candico Leblanc: Most lett időm visszaolvasni a hsz-eket, a tiedet is és nagyon egyet tudok vele érteni. A Lyme-kór divatos lett - és jó biznisz. Amikor néhány éve fele oldalamra én úgy elzsibbadtam, hogy a kezem nem tudtam használni, a kórházban a kezelőorvosnő kitalálta a Lyme-kórt, annak ellenére, hogy  egy másik neurológus kollégája sm-et írt dg-nek. A kezelés szörnyű volt! Bonyolult és nem segített. Én hagytam ott végül azt az okoskodó nőt, és utána az MR-en végre kiderült az sm. Azt mondják, hogy a Lyme-kór néhány tünete hasonlít az sm-re, ezért van a nagy kavarás.  Na most azt tapasztaltam, hogy ha ezzel elveszik az időt az sm kezelésétől, az utána megbosszulja magát. 

Előzmény: Candico Leblanc (1590)
SolDurka Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1595

Bocsi, el is feledtem: írj az Ildikónak a topikon. Vagy 30 éve beteg, nagy a tapasztalata a természetes állapotjavításban. 

SolDurka Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1595

A sclerosis multiplex alaptünete a fáradtság, de természetes szerekkel kiválóan kezelhető. Kukkants be a maskepp.sg fórumra, ott rengeteg - és kipróbált - tanácsot találsz.

Előzmény: kovacsandy (1594)
kovacsandy Creative Commons License 2015.05.08 0 0 1594

Kedves Mindenki!

Andrea vagyok, 2 hónapja diagnosztizáltak nálam sm-et! Egy tavalyi műtét óta nem érzem jól magam, utánna nagyon kimerült voltam, azóta is folyton fáradt vagyok, rossz a közérzetem, a azóta tartó sok kivizsgálás után ezt állapították meg, A betegség szerencsére úgy néz ki, hogy enyhe, tünetem is a hólyagürítési probléma mellett a szokatlan fáradtság. Nagyon hamar elfáradok, úgy érzem hogy mindenem fáj, mint akin átment egy úthenger, minden reggel nagyon nehezen kelek, néha napközben jobb, néha nem és akkor úgy érzem, hogy a legkisebb dolgok is nehezemre esnek. Jelenleg betegállományban vagyok, nem tudok dolgozni sem, de még itthon is lényegesen kevesebbet bírok. Érdeklődnék, hogy valakinek van hasonló tapasztalata, lehetséges ettől a betegségtől ilyen mértékű fáradtság, és esetleg valakinek segített-e valami?

boxerkutya Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1593

krisztina !!

Előzmény: Candico Leblanc (1592)
Candico Leblanc Creative Commons License 2015.04.27 -1 0 1592

Te vagy a gyógyszerügynök.Gyógyszerbűnöző!

Előzmény: boxerkutya (1591)
boxerkutya Creative Commons License 2015.04.27 0 0 1591

Vigyázzatok ez a Candico  egy troll. Tekintsétek levegőnek !

Candico Leblanc Creative Commons License 2015.04.26 -1 1 1590

Igen ezt jól látod,és ha visszaolvasod a topikban ezeknek az egyéneknek a komentjeit,folyamatosan azt csinálják,ha jön egy új fórumozó egyből beírnak:bizony neked lyme kórod van=toboroznak!Véleményem szerint ezek istenhegyi klinika gyógyszerügynökei.Ha egy ember bepaliznak,akkor alsóhangon 100.000-200.000forintot veretnek el vele az klinikán:wb teszt 12.000forint,konzultáció 12.000forint, 60napos gyógyszerkúra:60.000-200.000forint.Ezt mind időnként ismételgettetik a beteggel.Olyan beteg még nem volt,akire azt mondta dr. esztó klára orvos hogy negatív.

 

Abban az esetben elhinném hogy nem ügynökök ha abbahagynák a toborzást,de érdekes módon sosem teszik.Ez igazolja őket.

Előzmény: lesi fotós (1586)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 1589

Támadás a neten rendszeresen előfordul, elnézést csak nagyon ritkán  szoktak kérni. Mostani beírásod az üdítő kivétel és tényleg őszinte. Ez így most már teljesen rendben van.


Minden jót a továbbiakban!

Előzmény: leállítom2 (1587)
lesi fotós Creative Commons License 2015.03.11 0 0 1588

Korrekt!

(Erre se sokan képesek...)

 

Üdv!

Előzmény: leállítom2 (1587)
leállítom2 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 1587

Leállítom vagyok!Mindenkitől elnézést kérek, főleg azoktól,  akiket ez felkavart,és érthető is, mert tényleg durva voltam, épp a kétségbe esett időszakban írtam, és nem volt ki segítsen ebben a helyzetben! De ne tudjátok meg miken mentünk keresztül, mert az öcsém, tényleg nem az orvosoknak hitt, hogy nincs semmi baja, hanem a fórumon íróknak, akik valóban állították, hogy beteg! Nem ez a fórum volt az, csak én nem találtam a valósat! De teljesen igazatok van, nem kellett volna kikelni magamból ennyire, viszont ezt már nem lehetett bírni  idegekkel és ugye a netet nem lehet megállítani!Se éjjelünk se nappalunk nem volt, annyira bepánikolt ettől a betegségtől! Eladta mindenét, csak hogy fizetős MRI-re mehessen, mert későn kapott időpontot, de persze ezt 3x megtette, hogy biztos legyen benne! Erre buktam ki, mert nem találtak semmit, minden eredménye negatív és valóban nem ez a betegsége van! De hiába nem találtak, neki elég volt, ha valaki állított valamit, és már be dőlt újra és újra! De persze én is túlzásba estem, pedig csak lehet az öcsém hipohonder! Már kigyógyult a kitalált betegségéből, ami 6 hónap szenvedésbe került! Szolval már lemerültünk,teljesen idegileg, de végre vége, sajna ilyen is létezik!Nem szeretnék erről tovább beszélni, elnézést kérek és kérlek benneteket, ne támadjatok  tovább, mert nem tudok többet mondani, mint amit ide leírtam!  Mégyegyszer elnézéseteket kérem, remélem ti sosem kerültök ebbe a helyezetbe, mert ezt pont olyan nehéz végig vinni, mint egy nagy betegséget! Aki beteg annak jobbulást kívánok! Mielőbbi gyógyulást! 

lesi fotós Creative Commons License 2015.02.28 0 0 1586

Egy ennyire megkeseredett emberrel nem lehet és nem is szabad vitába szállni!

Ha nem tetszik a stílus,írni kell a modinak és törli!

Mint ahogy azokkal a hsz-ekkel is ezt kellene tenni,amelyek konkrétan kijelentik,hogy az illető nem SM,hanem akármilyen más beteg...

 

Teszik ezt anonim módon,minden felelősség nélkül!

 

Mivel azonban ez egy nyílt topik,mindenkinek szíve joga  -és felelőssége-,hogy eldöntse: kinek a tanácsát fogadja el (ha már az orvosában nem bízik!) ....

 

Meddő vita senkin sem segít.

 

 

 

Előzmény: SolDurka (1585)
SolDurka Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1585

Leállítom: megdöbbentett az az alpári, sértő hangnem, amit megengedsz a fórumozókkal szemben... és még 'senkiknek' nevezed őket! Képzeld, nem csak új, hanem több évtizede SM-es betegek is vannak itt, akik - igen, saját tapasztalatukból - többet tudnak a betegség természetéről, mint a protokollok szerint dolgozó orvosok. Nekem nem ingem, nem veszem magamra, de megengedhetetlennek tartom, hogy szabályosan ráordítod a haragodat mindenkire. 

Előzmény: leállítom (1581)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1584

Több fórum létezik, ez nem a gyász fórum, amiről beszélsz. Téves a címzés és a levont következtetés is. 

 

Az emberek még mindig orvosokhoz járnak, járnának, csak a terjedelmes várólisták miatt nehezen és sokszor későn jutnak el hozzájuk. Egyébként az interneten Az orvos válaszol rovatokban ingyen segítséget kérhetsz és kaphatsz kérdéseidre.


Az internet nem hülye, ez egy információs csatorna, lehetőség. Aki az ide felkerülő tartalmakat szűrni, válogatni tudja, különbséget tud tenni a hasznos és haszontalan, vagy kifejezetten káros között, az nagyon jól elboldogul vele, sőt sokat tanulhat is a netről, rengeteg új információ birtokába juthat - viszonylag gyorsan, anélkül, hogy kitenné a lábát otthonából.

 

Az internet leképezi a társadalmat, sokféle ember, sokféle jellem. A szándékok is különbözőek, ki miért jön, használni, vagy ártani akar (előbb-utóbb úgyis kibújik a szög a zsákból). Mindenkinek tájékozódni, tanulni, képezni kell magát - folyamatosan,  - akkor elkerüli az internet negatívumait és élni tud csodálatos lehetőségeivel.

 

További szép napot!

csilla0815 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 1583

A Soproni kórházról nekem is megvan a véleményem... Főleg a neurologiáról... 

Előzmény: gangiking (1582)
gangiking Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1582

Apámat pontegy hete vite be a mentő 260 vérnyomással.Az SM-et megállapították majd anélkül hogy beállították volna a vérnyomását,ma félig meddig hazazavarták.Most sincs jól.A korházban hol kapott gyógyszert hol nem,volt olyan nap hogy rá se néztek.Szalagon mennek az emberek a halálba.Soproni kórházban volt.

 

leállítom Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1581

Mindenki a hülye internetet nézi,minthogy elmennének szépen orvoshoz! Mióta ez a net van, azóta az emberek nem orvoshoz járnak, hanem ha van valami bajuk, rögtön véleményt kérnek a neten a senkiktől!

leállítom Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1580

Most már tényleg elegem van, le lehet állni! Olyanok is írnak erről, akiknek nincs is ilyen betegségük, és beetetik az embereket, azzal, hogy biztos neked is az van! Mi ez? Mi történik? Inkább ebben kéne valakinek segíteni, hogy ezeket leállítsa!!! Az előző hozzászólásom ezekhez szólt! Nem másokhoz, csak mielőtt betámadnátok! Szerintem nektek is ezeket kéne leállítani, akik ennyire ijesztik az embereket! Már nem bírom, mert el sem hiszitek, min megyünk keresztül a blogok miatt!!!!!!!

leállítom Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1579

Egy igazi férgek vagytok mind!!!!! Az életünk teljesen tönkre ment miattatok, már se éjszakánk se nappalunk, remélem ti is ennyit fgogtok szenvedni aszt az egyet kívánom csak!Ez mind azoknak szól, kik úgy mondanak véleményt erről a betegségről, hogy nem vagytok orvosok! Ti miattatok, az öcsém, beette, hogy ez a gyász betegsége van és akárhány orvoshoz visszük, akkor is nektek kis senkiknek hisz, mert annyira tudtok sírni, hogy jajjjj nekem is így meg úgy volt és nem is látszott a koponya mrin, és mégis, már három mri-n vagyunk túl, miattatok! Ezek miatt az emberek miatt lesznek sokan öngyilkosok, mint ti, négytudású majmok! Miért kekll valakinek úgy véleményt mondani, hogy szerintem neked is ez van, mert nekem is így kezdődött meg ilyenek! Elegem van belőletek, mert nagyobb diplomásnak rakjátok magatokat, szinász netezős majmok, mint a dokik! Teljes családokat tesztek  tönkre! Ha tudnám, hogy az öcsém, melyik blogot használta, már rég megkerestem volna azokat, akik ilyen okos gyászok! Remélem a nagyokos kamusok is így járnak mint mi, azt kívánom! Akinek nem inge az nem veszi magára! 

boxerkutya Creative Commons License 2015.02.15 0 0 1578

Gyere át a lyme fórumra ott a többiek is elmondják mit kell tenned ! Előbb  olvass vissza, mi erről a betegségről a véleményem !

Előzmény: csilla0815 (1577)
csilla0815 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 1577

Sziasztok! 

Decemberben diagnosztizáltak nálam sm-et. El kezdtem szedni a Tecfiderát, de 10 nap után rosszul lettem tőle,úgyhogy abba hagytuk. Most injekcióznom kell majd magam,ami azért is rossz mert nem bírom a tűt. Nem igazán tudom mi legyen hogy legyen mit csináljak mit ne mi jó mi nem jó... Tudnátok nekem segíteni??

Sandor1972 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 1576

Sziasztok!

Én németországban lakom,a Fampyra 10 mg-os gyógyszert sikerült otthoni recepttel itt kiváltanom,teljes áron 105 euróért.Ez a járás gyorsitását segiti,Magyarországi törzskönyvvel is rendelkezik,de nálunk nem lehet kapni.Amerikában,Európában évek óta használják.

Én 13 éve vagyok SM-es,az állapotom a fizikumomnak köszönhetően egész jó,de vannak napok amikor leeresztek.1 évben egyszer én is bejárok infuzios terápiára.

Aki szeretné de nem tudja ezt a gyógyszert beszerezni,annak átadok egy 2x14 db-os dobozt amiből 4 db hiányzik.2 hetes 2x2 napi tabletta javasolt,utána járásteszt.Nekem azt mondta a neurológus,hogy a járás gyorsaságommal nincs gond,úgyhogy egyelőre nem kell szednem.Vannak fennt a Youtubon videok a gyógyszerről.Szóval akinek tudok segiteni,be tudom szerezni németből.Irjatok,ha egyeztettetek a dokitokkal.Ismerik a tablettát.Sziasztok:Sándor

 

SolDurka Creative Commons License 2015.01.23 0 0 1575

Ezt nem gyógyszerrel kell megoldani. Közönséges ásványi anyag és vitaminhiányod van. Ha jó minőségű - nem szintetikus! - multivitaminnal, Q10-zel, valamint 11 és 13 óra között szedett ginkgo bilobával pótolod, max. 3 hónap alatt felszámolódik. 

 

 

Az ásványi anyagok és a krónikus fáradtság szindróma

 

A krónikus fáradtság szindróma (CFS - chronic fatigue syndrome) hátterében nagyon gyakran valamely létfontosságú ásványi anyag hiánya áll. Az ilyen tünetekkel jelentkező betegeket általában sok stressz éri, s emiatt előbb-utóbb felborul szervezetükben a stresszhormonok egyensúlya. Ennek következtében a szövetekben magnéziumhiány lép fel, ami izomfájdalmakat, pszichés problémákat, gyengült immunreakciókat és gyulladásokat okozhat, ezért mindenképpen hasznos, ha a krónikus fáradtság szindróma kezelése során kiegészítőként magnéziumot is kap a beteg.

 

A nem megfelelő mennyiségű nátriumbevitel miatt is kialakulhat a krónikus fáradtság, mivel a túlságosan sószegény étrend állandó kimerültségérzést, fejfájást, gyenge koncentrálóképességet és alvászavart, súlyosabb esetekben pedig vérnyomáscsökkenést, erős szédülést és ájulásokat is okozhat. Ezeken a tüneteken gyakran azzal is lehet enyhíteni, ha a beteg egy kicsivel több sót fogyaszt naponta.

 

A cink a harmadik ásványi anyag, amelynek hiánya hozzájárulhat a fáradtságérzés kialakulásához. Ha a szervezet nem jut elegendő cinkhez, gyengül az immunrendszer működése, és izomfájdalmak lépnek fel. Egy nemrég végzett kísérlet során bizonyítást nyert, milyen fontos a megfelelő mennyiségű cinkbevitel az izomműködés számára: önként jelentkező, egészséges emberek 15 napon át szedtek napi 135 mg cinket táplálék-kiegészítőként, s az eltelt két hét után mindegyik résztvevő arról számolt be, hogy jelentős mértékben megnőtt lábizmaik izokinetikus ereje és izometrikus terhelhetősége.

Dr. Melvyn R. Werbach cikke, International Journal of Alternative and Complementary Medicine (Manek Márta, forrás. Vitalitás)

Előzmény: evenstardust (1571)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 1574

Ha védőoltástól lesznek tüneteid,akkor lyme kórod van. Van egy ismerősöm,aki a H1N1 oltástól lebénult és kb fél évvel később jöttek rá,hogy lymeos...

Évek óta tolószékben ül egy tévedés miatt. Ne ess ebbe a hibába!

Előzmény: Geli. (1573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!