Keresés

Részletes keresés

O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 39
Az utómunka...

elvárásod magaddal szemben, h egyből tökéleteshez közeli képet készíts régi, 36 kockával gazdálkodó időket hoz elő...

Ott nem volt hibázási lehetőség... DIN, blende, záridő... és katt...
max kevesebb lett jó a 36ból...

A digitális világban erre már nincs igazán szükség...

persze rohanó turista csoport tagjanként nehéz szöszmötölni...
De ha van idő, kedv és ideális körülmény akkor érdemes több féle képpen exponálni...

Utómunkázni pedig öröm s szórakozás...

Mint láthatod (majd) előszeretettel nyesem szűkre képeim, alkalmazok igen erős belenyúlásokat a képekbe... vagy épp színtelenítem...
Épp azért, h kicsit más, kicsit eltérő lehessen egy egyszerű családi fotónál.

Itt a pfbkban sok ilyen emberke van azt hiszem, aki próbál többet adni a nézelődőknek, mint amit a világ alapból mutat :o)

Érdemes időt szánni arra, h kiaknázd az elkészült képben rejlő lehetőségeket.

És persze korrigálni amit kell...

Nem okoskodni akarok ezzel, csak kicsit elmondani Én miként ügyködöm...

A fotózás nem objektív dolog... ahány ember annyi féle képen lát...

Akkor lehet az ember "sikeres", ha eltalálja mások ki nem mondott gondolatát-akaratát...

üdv

Előzmény: f.tom (36)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 38
Ha belépsz a pfbk2 névvel írni is tudsz... asszem

Tettem fel pár képet, h tudj pár szót szólni :o)))
Ezek még a Fuji gépemmel készültek...
De nyitok majd egy Pentax albumot... ég és föld..:o)

Itt a VMKban volt kiállítva... pár hete volt a megnyitó, de sejtésem szerint már zárva.

Volt pár roppant ütős kép.
Előzmény: f.tom (36)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 37

Szia O.Zsé!

Sajnos nem láttam az említett kiállítást. Internetes oldal vagy tárlat? Hol látható? A képek egyébként csak úgy jönnek- belülről.

Ellenben nem régen láttam Pécsett Moholy-Nagy László, Robert Capa, Barsai, André Kertész kiállítást - lenyűgöző volt!

Üdv, Tamás

Előzmény: O.Zsé. (34)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 36
Szia O.Zsé!
Mivel nincs accountom a kep.tar.hu-n, ezért itt válaszolok. Az ablakról készült kép tök eredeti: szemből, normál izzós fehéregyensúly, semmi utómunka. Magad is megnézheted, ha elmész a Deák Ferenc házhoz :) A lépcsőnél majd a nyakamat törtem, hogy így nézzen ki :)
Erdély az csodálatos! Csak kár, hogy csoporttal voltunk és mindig rohantunk. Örülök annak, hogy ezek a képek megszülettek és (remélem) hűen tükrözik Erdélyország varázsát. Ráadásul tönkrement egy kártyám, ezért nagyon kellett spórolni :(
Nincs időm utómunkára, ezért arra törekszem, hogy a kép már elkészültekor jó legyen. A harangnál pl. azért kell szükre vennem, mert a harangláb teljesen zárt volt, és csupán egy kis ablakon keresztül jött be fény. És mivel nem tudok a képekkel túl sokat foglalkozni, úgy kellett belőni, hogy a túl világos és a túl sötét részek is jók legyenek.
Sokat tanultam a véleményetekből! Nagyon köszönöm! Holnap én jövök :)
Üdv, Tamás
Előzmény: O.Zsé. (30)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 35
:o))) ennek örülök! :o)

Végre van újra gépem... meg pár új objektívem.

a 7végén vadasparkban tesztelgettem egy 75-300 zoom-ot.
Manuális, de jól dolgozik...

Akadt pár portré tanulmány 300on a lencsém elé...:)

Előzmény: bak-ancs (33)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 34
Soraid olvasva gondolom megnézted a Fotó-poézis című kiállítást...
Ahol vesrrészletekhez készülhettek képek...

Ha ilyen beállítottságú vagy az remek!

Ha a PFBKban lesz rá lehetőség, h többen útra keljünk valamerre nagy örömmel csatlakozom majd!

Előzmény: f.tom (31)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.21 0 0 33

hm érdekes, tényleg egészen hasonló vélemények - egymástól függetlenül --> talán ezért is tetszenek annyira a fotóid     :-)))

f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 32
Nagy örömömre szolgálna :)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 31

Szia bak-ancs!

Hálásan köszönöm! Tulajdonképpen ez az első, hogy vki, aki fotózik véleményt alkot a képeimről. Csupán két észrevételedre válaszolnék.

Tavaly voltam először Erdélyországban. Egyik legmegrázóbb versélményem Reményik Sándor Atlantisz harangoz című műve. Ennek a versnek a megfogalmazása született meg bennem, amikor kiderült, hogy Mezőkeszüben a harangozónál fogunk megszállni.

A másik az ablak. Olvasd el József Attila Külvárosi éj című versét. Ez a kép is vers alapján született.

Mégegyszer köszi :)

Előzmény: bak-ancs (29)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 30
:o)

Én is épp végeztem a képek elemzésével...

Én a képtáron írtam minden képhez egy egy gondolatot...

Sokban egyezik Albert véleményével!

Remélem a "fotósszezonban" tudunk pár komoly sétát tenni közösen, h minél többet tanuljunk, lessünk egymástól.

Üdv
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.21 0 0 29

Szia Tamás!

Megnéztem a képeid és ha már kértél, elmondom a véleményem. Nekem a 2., 3. és a 8. tetszik igazán, ezek magukért beszélnek:

A 2-en az ablak nagyon jó és az árnyék is hozzátesz a képhez, igazi hangulatkép.

Talán a 3-hoz kellett, hogy tavaly én is voltam Torockón, és szép emlékeim vannak, a kép pedig eszembe juttatta - itt a beállítás nagyon jó, a fények lehetnének a háttérben melegebbek...

A 8-on a "semmiben" lebegő csónak nagyon eltalált. Ritkán ilyen nyugodt a Duna, jókor jártál arra, no és jó, hogy észrevetted a témát.

A többinél nekem kisebb-nagyobb észrevételem van, de lehet, ezek csak engem zavarnak:

Az 1-en nekem hiányzik a táncosok lábfeje, de egyébként nagyon jónak találom ezt a képet is, jól kifejezi a táncot - csak a tánc lényegéhez nekem hozzátartozik a láb mozgása is.

A 4. megint egy mozgást jól visszaadó kép, szinte hallom a harangot, csak a "ferdeség" zavar egy kicsit.

Az 5. szépen megfotózott kép, de ennek az ablaknak már közel sincs akkora hatása, mint a 2-nek. Valami még mintha hiányozna a képről.

A 6. képet csak azért nem emeltem előre, mert Miklós lépcsője lebeg a szemem előtt és az "veri" ezt. Az persze egy egész más lépcső, de az annyira eltalált...

A 7. képet őszintén kilógónak érzem a gyűjteményből, nem értem, miért van itt.

A 9-es szintén határeset volt, hogy előre soroljam. Itt nagyon szépek a lenyugvó nap színei, és a kompozíció is jól visszaadja a "vizet", mégis nekem valami hiányzik a képről (pl egy közeli sirály az égen bomba lenne :-))

A 10. szintén jó, de ebben a témában is láttam a klubon belül jobbat.

Röviden ennyit láttam én - tudom, teljesen szubjektíven - a képeidben...

Előzmény: f.tom (28)
f.tom Creative Commons License 2007.02.21 0 0 28

Sziasztok!

A link http://kep.tar.hu/pfbk2  Bocs, hogy nem írtam ide azonnal.

Köszi az előzetes véleményt!

Üdv, amás 

CBCB Creative Commons License 2007.02.21 0 0 27

Szasztok!

Bocs a lustaságért, de berakhatátok a linket, ahol a fotókat megtalálom.

Köszi:CB

O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 26
Szia Tomi

Ha időm engedi feltétlen írok pár sort a képeidről... de lehet jobb a képtárra írni, mert ott rögtön a kép alatt jelenik meg a beírás...

De már most mondom, h klasszak a képek!
Előzmény: f.tom (25)
f.tom Creative Commons License 2007.02.20 0 0 25

Sziasztok!

F.Tamás vagyok a PFBK-ből. A találkozókon nem tudok részt venni, mert a családi fix program nem engedi. Ezért örülök ennek a topiknak. Kb. 2 éve fotózom. Első gépem egy Canon PS A75, a mostani egy Konica Minolta D5D. Szükség szerint egy Manfrotto állványt használok.

A PFBK2 Galériába feltettem az ezzel a géppel készített képeimet. A képeken csupán forgatás, vágás és hisztogram módosítás volt. Első kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a feltett képeimről. Akár egyenként, akár összességében. Az egyenkénti jobban érdekelne.

A fotózást nem művelő emberek már alkottak róluk véleményt. Ez most maradjon titok :) Érdekelne a Tiétek is. Előre is köszi!

Üdv, Tamás

kisülés Creative Commons License 2007.02.15 0 0 24
Köszi, majd lehet hogy valamikor elnézek felétek.:-)
Előzmény: bak-ancs (23)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.15 0 0 23

Szia!

Minden második hét kedden (legközelebb 27-én), a többire meg nincs "előírás" :-))

Szerintem az a fontos, hogy szeress fotózni...

Előzmény: kisülés (22)
kisülés Creative Commons License 2007.02.15 0 0 22

Mikor vannak az összejövetelek, és mennyire komoly fotósnak kell lenni, meg milyen drága cuccal kell rendelkezni?

Előzmény: Cz.Dávid (21)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.13 0 0 21
Tartottam tőle, hogy pörögni fog a topik...
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.05 0 0 20
Bocsi, valóban én voltam figyelmetlen...
Előzmény: Gizus123 (17)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.02.04 0 0 19
Én is köszönöm! Remélem így jobban megindul majd a topik.
Hétvégén voltam húgom szalagtűzőjén, aggódtam a sűrű obicserélgetés miatt, hogy fog kinézni a CCD-m, de hál Istennek nem került rá semmi. Viszont egy vakut villámgyorsan be kell szerezzek, mert ez így nem mehet tovább ;)
Előzmény: Gizus123 (17)
Gizus123 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 18
Nézzetek be a TolnaArt eseménynaptárába, mert feltettem 2 fotós pályázatot is
www.tolnaart.hu/20071.htm
De fel is iratkozhattok a hírlevélre, akkor a mail-boxba kapjátok a híreket.
Gizus
Gizus123 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 17
A fórum is szerepel, csak helyszűke miatt az alatta lévő sorba törve.
Gizus
O.Zsé. Creative Commons License 2007.02.04 0 0 16
Hi!

Odavan írva, csak elcsúszott egy sorral a hossz miatt..:o/

De jó, h felkerültünk! Thx!
Előzmény: bak-ancs (15)
bak-ancs Creative Commons License 2007.02.04 0 0 15

Szia!

A többiek nevében is köszi.

Egy megjegyzés: az egyikhez, hogy ne legyen egyforma, odaírhatnád mögé zárójelben, h. fórum. Köszi!

Előzmény: Gizus123 (13)
CBCB Creative Commons License 2007.02.03 0 0 14

Szia Gizus!

Szép gesztus tőled. Köszi.

Én keresem azt Canonos paksi emberkét, akivel egymás objektíveit, szűrőit, na és tapasztalatait megtudnánk osztani.

Üdv:CB

Gizus123 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 13
Szevasztok!

Feltettem egy linket a honlapotokra, a fórumra és Wollner Pali honlapjára a TolnaArt oldalaira, mostmár innét elérnek benneteket. www.tolnaart.hu
További jó munkát!
üdv
Gizus
bak-ancs Creative Commons License 2007.01.31 0 0 12

Pont ez az, hogy még nem tudtam kipróbálni (Paksra csak akkor hoznak ha megrendelem...), csak teszteket olvastam. Mindenes "utazó" zoomnak állítólag elég jó. A túrázáshoz úgy néztem ez lehet a legjobb. Persze jobb lenne hosszabb tele, de egyrészt ott a 70-210-es, másrészt az már erősen rontana a minőségen.

Újonnan 90e körül vesztegetik, használtam már 60-65e körül is láttam.

Előzmény: Cz.Dávid (11)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.01.31 0 0 11
Ennyire jó ez a 17-70? Mindenki odavan érte. Mennyiért vágják az ember után?
Előzmény: bak-ancs (9)
vanezigy1 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 10
Jól hangzik. Kár, hogy nagyon messze van tőlem. Dávid remélem nem hagyod ki, vagy mégis a suli végett. No, van ez így :-)
Előzmény: wollnerpal (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!