Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.06.06 0 0 285
főleg azt néztem rajta, hogy le van süllyesztve a gépe,  csak nem tudom, hogy az orsócserét, és a free hand-et hogy oldja meg.
Előzmény: sunbonnetsue (284)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.06 0 0 284

http://www.thequiltshow.com/bernina/2.html

itt van pl. egy video , ahol az egyik talp használatát mutatják be.

Sajnos, nem tudom, hogy regisztráció nélkül is működik-e. ( amúgy a basic csomag ingyenes!!csak regisztrálódni kell)

De a főoldalon ( bal felül) egy képre kattintva feljön egy lista és több video is van....

Sue

Márta néni Creative Commons License 2007.06.06 0 0 283
Na ugye, hogy nem én fedeztem fel a meleg vizet. Különösen varrógéptémában, ahol a vevőknek nagyobb fele amatőr, nem képzett varrónő, ha számítógépet vesz valaki, az is elvégez valami tanfolyamot, hogy megtanulja. Meg kivánósabbak is vagyunk az újabb talpakra, és egyéb ketyerékre, ha működés közben látjuk.
Előzmény: sunbonnetsue (282)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.06 0 0 282

A tengerentúlon bevett szokás, hogy vagy a vásárlás előtt vag utána , de részt vesznek egy tanfolyamon. Itt megtanulhatják az alapvető dolgokat erről a masináról. Ami az eladónak is jó, mert nem zaklatják majd őket butábbnál butább user problémákkal.

Sue

Előzmény: violini (281)
violini Creative Commons License 2007.06.05 0 0 281

Lehet,hogy nem érdeke a régi vásárlók okítása,de az új vevőknél jó plusz pont lehetne a gép mellé kilátásba helyezett "betanítás" .

Márta néni! Még te sem tudod rávenni a csop.társad hogy kicsomagolja? 

Előzmény: Zsuzsuci (280)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 280

, akkor meg se érdemelte:-)

De az biztos hogy olyan sok mindent ki lehet hozni ebből a gépből, hogy talán nincs is mindenkinek ideje elég tapasztalatot szerezni.

A VG centrum nem hiszem hogy érdekelt a régi vásárlók szimpla továbbképzé

sében, hacsak nem akar újabb dolgokat eladni nekünk.De ügyes taktikával talán csőbe lehet őket húzni:-)

Nagyon benne lennék.

Előzmény: Márta néni (279)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.05 0 0 279

Azt nem tudom, de hímzőgépet nem az tuti.

De azt változatlanul jónak tartanám, hogy ha mondjuk 10 Bernina eladása után értesítenék a vevőket (címeket összeírtuk) és csinálnának egy kis oktatást, mert nem minden vevő képzett ilyen területeken. (van egy csoporttársam, akinek egy éve áll becsomagolva, és varr a régi gépével Mondjuk ajándékba kapta a férjétől)   

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.05 0 0 278

Azért kíváncsi lennék, ? db aurorát sikerült eladni Szekszárdon??

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (277)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.05 0 0 277
Én mindkét(sőt 3)gépemet szeretem, mindegyiket másért. A 3.at(Neumann) pl. azért, mert a kerti házamban van és akár ott is tudok varrni:-)
Előzmény: sunbonnetsue (274)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.04 0 0 276

Márta néni,

de legalább tudtam volna néhány keresztkérdést feltenni nekik...

Sőt az is lehet, hogy még újat is tudtak volna mutatni...

Hát ez van!

Sue

Előzmény: Márta néni (275)
Márta néni Creative Commons License 2007.06.04 0 0 275

Meg ne haragudj, de nekem meg az volt az eszemben, hogy de jó, hogy nem vagy itt, mert akkor az a kicsi idő is, ami maradt a varrógépre, a hímzéssel ment volna el. De Brigiék biztos örültek volna, hogy van érdeklődő, csak te már erre a témára is kifogott hal vagy.

Előzmény: sunbonnetsue (274)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.06.04 0 0 274

Engem pl. érdekelt volna a hímzőegységes móka, de én meg nem tudtam megnézni. Bizti lett volna néhány kérdésem. Az egy egész más világ...na majd egyszer arra is sort kerítek.

Látom nagyon ragaszkodsz a pfaffhoz, de ez tényleg csak megszokás kérdése...

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (273)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.06.04 0 0 273

Nekem az is új volt, hogy a tű le-fel indítással az alsó szálat is a munka színére tud om hozni.

Engen nagyon zavar egyébként, hogy az első öltéseknél annyira kell figyelni, különben a sor eleje egy össze-visszaság a hátoldalon.

Más gépek nem ennyire hisztisek az indításnál.Ezt az alsószál felhúzást meg lehet ugyan szokni, de pl a Pfaffom sokkal jobbán áll hozzá a munkához:-)

Bár egyéetelmű, hogy a Briginek komoly marketinges feladata volt, azért elég sok apróságot meg lehetett tudni.A hímző egységre én sajnáltam az időt, nem hiányzik az nekem.

Márta néni Creative Commons License 2007.05.29 0 0 272

Igen, én is azt éreztem, hogy az arány rossz. Varrógépismertetést kértünk, és hímzőgépismertetést kaptunk. Abból tíz perc elég lett volna,  hogy több maradjon a varrógépre, azt hiszem nem vagyok vele egyedül, hogy magam kell a prospektusból rájönni hogy mi hogy megy. és ezt lett volna jó, ha megkönnyítik. De nyilván a VGC szempontját is értem, mi már kifogott halak voltunk, az üzlet az üzlet.

Lehet, hogy ha tanfolyamot szervezel  Sue lesz a te embered.

Előzmény: eper margit (269)
violini Creative Commons License 2007.05.29 0 0 271

Én is kicsit csalódott voltam,mert én sem pályázom hímzőegységre,sem multifunkci kofferre.Én is arra gondoltam így utólag,hogy talán jobb lett volna a délelőttire menni.A Garayba rohanva összeakadtam Felber Irénnel,és ő mondta,hogy nagyon meghajtották őket  délelőtt.Ennyit tudok.Miután én még nem használom és ismerem jól a gép összes lehetőségét,talán az jobb lett volna.Du. már úgy kezeltek minket,mint akik mindent tudnak.És bizonyára voltak köztünk ilyenek is.Azért hallottam hasznos infókat még így is,ha nem is eleget.

Az előadó hölgy pedig nyílván szem előtt kellett tartsa a marketingszempontokat is.

Csatlakozom szívesen egy újabb okításhoz,ha sikerül megszervezned.

Előzmény: eper margit (269)
violini Creative Commons License 2007.05.29 0 0 270

Nekem még az is új volt,hogy a BSR1 folyamatosan varr,ha nem tolom tovább az anyagot,akkor is varr egyhelyben. A BSR2 kb.2 másodperc után megáll,ha nem mozdul az anyag.A BSR1-el érdemes pár öltést egyhelyben varrni indításként és a végén,ekkor elvarrja a cérnát,ezután érdemes BSR2-re váltani és úgy haladni.(Kipróbáltam ott a helyszínen,jó volt.) A BSR2-vel indítva muszáj oda-vissza elvarrni a cérnát.

Ha ez nektek tudott dolog volt,akkor bocs.Csak úgy rémlik,volt korábban téma,hogy vajon mi a különbség a BSR1 és 2 között.

Előzmény: Márta néni (268)
eper margit Creative Commons License 2007.05.29 0 0 269

Berninás bemutató : Hát, nem erre gondoltam!

Én is sajnálom, hogy nem voltam ott a délelőtti előadáson is, mert én csak megvettem a gépemet, de senkitől nem kaptam alapképzést. Beugró lány Írj, mi volt délelőtt!

Az biztos, hogy én nem akarok venni hímző apparátot. Nem a pénz miatt, hanem azért, mert nem hiszem hogy érdemben tudnám, akarnám használni!

DE... Azon gondolkodok, hogy ezt a "csajt", hogyan lehetne meghívni valódi gyakorlati oktatásra. Az nagyon látszik, hogy azzal, hogy régóta csak ezt használja, nagyon sok jó gyakorlati dologra tudna bennünket kiokosítani. Feltételként szabva: a mi kérdéseinkre válaszoljon elsősorban, majd utána adja elő a saját plusz ötleteit, tapasztasztalatait.

Vélemények? Mit szóltok hozzá? Én leszervezném, ha lenne 10 jelentkező.

Márta néni Creative Commons License 2007.05.28 0 0 268

lányok aki a délelőtti Aurórás oktatáson volt, írja már le, milyen volt.

Nekünk délután sajna sok idő ment el a hímzőgép bemutatásával, de biztos volt, akinek hasznos volt.  Amit tanultam, és új volt nekem, gyorsan ideírom, 

1. a 2 gombot ha megnyomjuk a BSR használata előtt, sípol, ha túl gyorsan akarunk dolgozni.

2. Nem a sárga fényre reagál a BSR hanem ha fénylik az anyag, és bevillan. Ezt nagyon elhiszem, azért toporzálkolt olyan bolondul időnként, mikor a nehézselymet tűztem. Még csoda, hogy valahogy meg tudtam csinálni.

3. Ha betűket hímzünk, a betűk közt nem ölt le, azt a cérnát  ki kell vágni utána.

4. ha betűket programozunk, csak az utolsót lehet törülni, tehát nem azért nem működik úgy, mint a számítógép íróprogramja, mert buták vagyunk, hanem mert ennyit tud. Nem lehet a szó közepéről, vagy elejéről törölni.

Akinek még jut eszébe valami, írja már ide!!!!

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 267

Violini! Én is! Majd még pontosítunk

Előzmény: violini (266)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 266
Igen,és örülök hogy megismerlek!
Előzmény: Zsuzsuci (265)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 265

Évi, áll az alku:) Örömmel beugrom helyetted.

Ha nem esik nehezedre, de tényleg csak akkor, 5 csőröset vegyél nekem, légyszi!

Violini! Akkor kösz, ez a megoldás jobb.

Akkor veled lehet ott találkozni az Aurórázáskor?

Előzmény: 36évi (264)
36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 264
Ha kell üres csőrös, holnap még tudok neked venni. 180 Ft/db. Írj ide vagy mélre.
Előzmény: Zsuzsuci (259)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 263
Ok,viszek egyet neked,ha jössz du.Ha többre szeretnél szert tenni,azért az üres csőrös lényegesen olcsóbb.
Előzmény: Zsuzsuci (259)
violini Creative Commons License 2007.05.23 0 0 262
Nem hiszem,hogy elhajtanának.Végülis az az érdekük,hogy minél többen vásároljanak ,de legalábbis beleszerelmesedjenek ebbe-abba. 
Előzmény: Zsuzsuci (258)
36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 261
Az én helyem kiadó, valszeg nem bírok ellépni a másikról.
Előzmény: Zsuzsuci (258)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.05.23 0 0 260

Márta néni,

én szombaton délután éppen egy tanfolymon fogok okosodni.....

Sue

Előzmény: Márta néni (255)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 259

Violini!

Engem, az Évivel ellentétben, nem a benne levő dolog, hanem maga a flakon érdekelne.:) Remélem, nem feltétlenül kell hozzá tetveket produkálni:)

Előzmény: violini (256)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.05.23 0 0 258

Köszi a választ, Márta néni!

Ez remek lenne, bár én még nem jelentkeztem, de remélem azért nem hajtanak el.

Vagy még nem késő jelentkezni? Tud erről valaki valamit?

Ott pedig páran jól össze is futhatnánk a fórumról

36évi Creative Commons License 2007.05.23 0 0 257
Én meg azon tipródok, hogy ott hagyjam-e a vágós tanfolyamot a bernináért vagy sem...
Figyelmeztess, kérlek, hogy beszéljünk arról, amit a festősön írtál a flakonról. Konkértan a benne lévő dolog érdekelne...
Előzmény: violini (256)
violini Creative Commons License 2007.05.22 0 0 256
Nem tudom ki tartja,de egykor kezdődik.Ez nekem fog is némi problémát okozni,mert egy 10 percre lévő helyszínről kéne 0 perc alatt átérnem.De van még így ezzel más is,majd futunk.Én már edzek,ma és holnap körbefutom a Margit-szigetet :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!