Keresés

Részletes keresés

aronmatic2 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 1250
mi varhatoan 2009 vegen eladjuk a lakast. 66nm erkely nelkuli, 3.emelet.
ha erdekes lehet, adj egy elerhetoseget es kereslek.
Előzmény: gabcsika001 (1247)
sipkovax Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1249
Nem. Ez a Rozsnyai sarkan levo, tavaly atadot haz melletti aprocska ures telek. Szerintem
Előzmény: szmuti (1248)
szmuti Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1248

Szia!

 

Ez nem a mellettetek lévő ház?

Előzmény: anna_80 (1245)
gabcsika001 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1247

Sziasztok!

2. vagy 3. emeleti lakást keresek a házban, ha valaki tud ilyenről írjon nekem ide a fórumba! Kiköltözés 2009. évben is lehet.
Köszi!!
Sziasztok
anna_80 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1246
A link lemaradt: http://www.rozsnyaihaz.hu/
Előzmény: anna_80 (1245)
anna_80 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 1245
Sziasztok!

Én ezt találtam:
Ez a Rozsnyai 33-as szám alatt található. Nem tudom, az pontosan melyik.
Előzmény: sipkovax (1244)
sipkovax Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1244
Nem tudom melyik telek a 20-as, de a sport palya mellett, kanyarban levo telek a XIII. kerulet tulajdonaban van es deponalo terulet. Bo 1 eve mar folyt csenben a szomszedban (nem) epitkezo ceg reszere az "eladasa" annak az igenyei szerint...de ezt csak elkotyogtak...
Előzmény: szmuti (1243)
szmuti Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1243

Szia!

 

Más info nincs  a lapban? Mekkora ház lesz? Esetleg látványterv?

Ki az építettő?

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: 1angelika (1242)
1angelika Creative Commons License 2008.11.02 0 0 1242
Ha jól sejtem, építkezni fognak, legalábbis a HVG melléklete szerint 2009. negyedik negyedévében átadnak a Rozsnyai 20. szám alatt egy társasházat.
Előzmény: Catus1 (1240)
sipkovax Creative Commons License 2008.11.01 0 0 1241
4-5 napra keresek a házban teremgarázs beállót? Valaki?
Catus1 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1240
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy mi ez a nagy zaj egész nap kora reggeltől estig?
1angelika Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1239

Köszi az infot!

(De nem a Szigetre mennék, hanem iskolába szállítanám mindennap a nagyobbikat, és az nem mindegy, hogy mikor.) Megnéztem én is a régen szintén alacsonypadlós 105-ös járatait, ott sem maradt túl sok belőlük, csak este tíz után, amikor köztudott, hogy idős emberek és babakocsis kismamák tömegestül rajzanak ki az utcára, alacsonypadlós buszokat követelve.

Előzmény: GJohnny (1238)
GJohnny Creative Commons License 2008.10.27 0 0 1238

Szia 1angelika!

Én megnéztem az árpád hídi megállónál a 120-as busz menetrendjét. Az a helyzet, hogy óránként jár egy alacsony padlós busz, minden órában más idópontban. A menetrendben jelölve van melyik járat alacsony padlós. Ez alapján meg tudod tervezni melyikkel menj ki a szigetre és melyikkel gyere vissza. Természetesen jobb lenne, ha csal alacsony padlós járna mint régen.

 

Üdv.

Előzmény: 1angelika (1237)
1angelika Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1237
Sziasztok!
Csak most látom, hogy valaki reklamált a buszok ügyében, de a Hangtárban már nem találtam meg a műsort. Engem nagyon rosszul érint, hogy az alacsony padlósok eltűntek, és én nem a Margitszigetre szeretnék eljutni, hanem a nagyobbikat vinném és hoznám az iskolából, de babakocsival + két gyerekkel lehetetlen felmászni ezekre az ócska buszokra. Így napi kétszer negyven percet kutyagolunk, ami sétának nem lenne rossz, ha nem ezeken a kipuffogógáztól büdös, koszos utcákon kéne megtenni. Szóval reménytelen a régi buszok visszaszerzése? Vagy lehet még v.mit szervezkedni?
Üdv!
Tibesz21 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 1236
Eladó garázst keresek a házban. Ha valaki tud ilyet kérem szóljon!
Köszönöm.
sipkovax Creative Commons License 2008.10.03 0 0 1235
Közvetlen az üres telek mellett bontanak, amellett pedig deponálnak. Bejelentest kell tenni az önkorményzatnál, ha zavar. Valszeg ők is időkorláttal kapták bontási engedélyt mint a "szomszédok" az építkezésre.

A szomszéd "ház" a befektető honlapján még nem szerepel és még nem árulják, egyébként tavaly december óta már építkezhetnének... Minden nap nyereség :-)
Előzmény: Marcika :) (1234)
Marcika :) Creative Commons License 2008.10.03 0 0 1234

Sziasztok!

 

Tegnap hajnali 6-kor arra ébredtem hogy hatalmas robajlás hallatszik valahol a foci-pályák irányából. Aztán ez rengetegszer ismétlődött ugy 1-2 percenként. Máskor is hallottam már, de eddig csak napközben, és most hogy írok, na most is robajlás van. Kb olyan mintha teherautóról zúditanának le valamit (??)

Nem tudjátok véletlenül hogy mi ez?? És mást nem zavar csak engem?? :(

 

Más: a szomszéd telekre készült engedélyezési tervvel és házzal (és a fellebbezésünkkel) kapcsolatban van valami infótok?

 

Marcinkáék

nufi65 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 1233
Szia!

Én is tapasztaltam, elvileg meg lett csinálva és mára már jónak kell lennie!
Előzmény: kisagci (1232)
kisagci Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1232

Sziasztok,

 

nálunk tegnap délután óta nem igazán van melegvíz, pontosabban a melegvíz csak langyos. Más nem tapasztalja ezt?

Catus1 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1231
Szió!

Köszi az infót!
Sajnos nemcsak a babakocsisokat érinti a dolog, hanem rengeteg idős ember ezzel a busszal járt pl. a tescoba, orvoshoz, akik szintén nem bírnak lépcsőzni.......... :(


Előzmény: andal (1230)
andal Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1230
Üdv mindenkinek!

Akit érint a 120-as és egyéb környékbeli alacsony padlós buszok cseréje, hallgassa meg a www.mr1.hu Hangtárában a 2008 09 18-i ; 10-11-ig tartó idősávjában a Napközben c. műsor első beszélgetését, ahol a szóvivő beszámol a változásokról. Én voltam az, aki felvetettem a buszok hiányát. Tudom, így lett igazságos, ahogy most változtattak, de engem így sem vigasztal, mert babakocsival lehetetlenség felszállni ezekre a régi buszokra. Így maradunk a fenekünkön; pl. Margitszigeti séta (autó nélkül) elfelejtve.
Ez van, jól megszívtuk.
GJohnny Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1229

Javaslom az érintett "dugós" pár ajtajára rakjátok ki ezt. :)

 

http://kepfeltoltes.hu/080828/pesti-est_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

sipkovax Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1228
Nem szeretném összemosni a dolgokat.

Bizonyos feljelentések megtételére az egyes lakók jogosultak, de más esetekben KIZÁRÓLAG a Társasház nevében eljárásra felruházott személy/szervezet teheti meg.

Egyébként a legtöbb esetben én is annak a híve vagyok, hogy beszéljük meg az esetleges félreértéseket. Nekem is volt már pár, úgy is, hogy igazam volt és ellenkezőleg is. Utóbbi esetben elismertem és elnézést kértem.

Egyébként Olaszországban már született jogerős elmarasztaló bírósági ítélet "ilyen sikítózós pár" esetében :-) De bevallom ők kevésbé zavarnak, mint pl. a szombat délelőtti fűnyírás.
De lehet, hogy másokat a rendszeresen skálázó/énekelgető hölgy vagy a hangos zene zavarja, esteleg az, hogy a legutóbbi grillhasználó mocskosan hagyta maga után a helyszínt.

Egy biztos: hatósági útra én is csak legvégső esetben terelek BÁRMILYEN ügyet, de ha kell szemrebbenés nélkül megteszem...mert - és most nem moralizálni akarok - addig teszik mindenhol (utcán, társasházban, utakon, stb.) ezek az IQ/EQ/neveltetéshiányos/stb. egyedek azt, amit tesznek, amíg mások csendben, lehajtott fejjel elfordulnak. Nem avatkozom be mások ügyeibe és "önkéntes rendőr" sem vagyok, de a saját dolgaimért feltétlenül kiállok.

Ettől függetlenül én is annak örülnék, ha ebben a társasházban a problémák békésen, egy sör/bor/bubis víz/stb. mellett megdumálva megoldódnának.
Előzmény: Catus1 (1227)
Catus1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1227
Sipko, valószínűleg ti nem szoktátok hallani kedves "dugós" lakótársunk akciózásait, pedig ti is ott laktok alatta, csak felénk terjed a hang, egyébként már többször meg lettek szépen kérve, de gyakorlatilag leszarják a másikat. A rendőröket pedig hogy hívod ki rájuk,kérdem én? Milyen címszóval, hogy átvinnyogják az éjszakát? (És ez nem havi 2-3 alkalom)

Próbál az ember normálisan szólni, de bizonyos emberek leszarják (bocsánat a kifejezésésért, de erről van szó) hogy a másik is a házban lakik. Pont arról van szó, hogy ők nem tudnak együtt élni másokkal!!!!! Nem mi nem vagyunk toleránsak, hanem őket nem érdekli, hogy másokat zavarnak.

Feljelenteni pedig nem jelentgetek, mert nem a stílusom! És szerintem itt még nagyon sokunknak nem az!

De még olyan sok példát fel lehetne hozni, hogy kik nem tartják be a házirendet........

Te feljelentetted azokat akik a kukatárolóba tették az üres palackokat? Vagy azokat akik hátul a padot szétverték?

Egyébként szerintem ez a fórum pont ezért is lett kitalálva, hogy ha bármilyen problémánk van akkor ide be tudjuk írni. Lehet, hogy éppen olvassa a kopogós lakótárs a kérést és többet nem csinálja, egyébként biztosan megkérték volna rá, hogy ne csinálja, ha tudják kiről van szó.
Előzmény: sipkovax (1226)
sipkovax Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1226
Ezt sosem értettem. Ha valaki rendszeresen és nagyon zavarja a körülötte lakókat, akkor miért nem tesznek valamit ellene? Ha tényleg gáz, akkor ki kell(ene) minden egyes alkalommal hívni a rendőröket, stb. majd feljelenteni. A 2. vagy 3. bírságnál már biztosan visszafogná magát a legtöbb ember... Ha pedig nem fizeti be, akkor pedig hivatalból végrehajtják rajta (illetve a vagyontárgyain) a bírság összegét.

Senkit nem bujtogatok, sőt, minket is néha zavar időnként 1-2 dolog, de ha annál a havi 2-3 alkalomnál több lenne egy személy részéről, akkor valszeg nem nyelnénk le. Az a néhány pedig belefér, mert társasházban lakunk.

Sztem itt alapvetően a toleranciáról szól(na) a történet, illetve, hogy mennyire (nem) nézem hülyének a másikat. Biztosan mi is zavartunk már valakit valamivel az elmúlt években, de rendszert soha nem csináltunk belőle.

Nem akarok senkit sem megsérteni, de sztem csak azzal lehet megcsinálni, aki hagyja...
Előzmény: Catus1 (1225)
Catus1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1225
Ha tudnád, hogy a negyediken mit csinálnak esténként........tudnánk mesélni egy páran.
Előzmény: muffin72 (1224)
muffin72 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1224
sziasztok, én a B lh fsz-jén lakom és azt szeretném tudni hogy az első emeleten esténként mit csinálnak az emberek mert vagy a sarkát veri nagyon a földhöz vagy csak este 9 után nem tud halkan járni kissé bosszantó...
Catus1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1223
Szerintem tegnap este vagy éjszaka történhetett a dolog mert tegnap még nem volt olyan délután.

Az viszont jó lenne ha az anyukák a cigaretta csikkeket nem dobálnák el a játszón, vagy összeszednék a gyerkőcök által elhajigált zsebkendőket, ma egy rakás szemetet szedtem össze amit nem hiszem, hogy a szél hordott oda............. egyébként kéne lentre valami kuka féle ebből az okból kifolyólag is.
sipkovax Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1222
"Gratulálok" azoknak a vandálok, akiknek sikerült egy kerti padot és az asztal megrongálni...persze aztán meg sunyi módon lapítani. Kemény gyerekek lehettek!
sipkovax Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1221
A teremgarázs egyik kapujának mozgatómotorja elromlott. A kijavítására kb. 1 hétre lesz szükség. Ezért a rossz ajtó folyamatosan zárva lesz, a ki- és behajtás ugyanazon a kapun lehetséges.

Már majdnem volt pár koccanás, szóval csak figyelmesen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!