Keresés

Részletes keresés

Tázsika1 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 4008

Kíváncsi lennék, teljesen csak elméleti szinten, hogyha az esővíz elvezetőt mondjuk zöld színben, ciánkék u-vassal csináltatnád meg, akkor milyen gyorsan kopogtatnának a gropius-tól vagy bárhonnan(aki nem a lakóközösség tagja), hogy hééé hóóó, hát a szerződésed, aszerint nem csinálhatod ilyen színnel. -:) Vagy csak én vagyok ilyen rosszmájú?

Előzmény: 52# (4007)
52# Creative Commons License 2012.02.10 0 0 4007

Sajnálom, bár NIC név alapján nem tudom kiről van szó, remélem nem a szomszédom !

 

-Szertném megkérdezni, hogy mi a feladatköre egy SZB tagnak, és milyen kötelezettségekkel, jogokkal jár ?

-Mikorra tervezik a következő közgyülit?

 

 

OVI

- mi a Pancsoló ba szoktuk néha felvinni a Bébinket.

http://pancsolopalota.hu/  

 az hiszem Moha utcában van. Az Edvy Illésen fel a hegyre. 5 perc.

 

 

KUKA

 

Lehet hogy csak én vagyok vele így, de mi a kukánkba már eleve úgy dobjuk ki a PET -et, hogy összenyomjuk, mert kisebb helyet foglal, és amikor kiviszem a szelektívhez, nem akkor állok 1/2 órát a büdös kuka mellett.

 

 

Probléma

 

Földszinten lakom, és a fölöttem lakó erkélyéről az esővíz vagy az olvadó hó mindig a teraszom egy bizonyos pontjára csorgatja az összes vizet. Télen- nyáron. Persze nyáron nem a teraszon landol hanem az ülőgarnitúrán.

Nem tehet róla, rossz volt a kivitelezése az erkélynek, amit átvételkor jeleztem is Kedves Gropiusz-os vagy GTC-s Ágikának de azt monda elrontotta a burkoló. sorry.

Meglodás az lesz, hogy a bádogos emberemmel készíttetek egy nagyon finom, szolíd, egyed kivitelü színben azonos az erkély aljazával egy esővíz elvezetőt. persze ha beleeggyezik a felettem lakó. 

A kérdés az, hogy másnak is van hasonló prblémája és esetleg tartana igyényt ilyesmire mert akkor dugjuk össze a fejünk és lehetne egységes.

Ötleteket észrevételeket, szívesen meghalgaok. Persze csak poztívat  :-D

Előzmény: Zöldharisnya (4003)
Sevenmo Creative Commons License 2012.02.10 0 0 4006

Sziasztok!

 

Köszi az infót.

Szerintem is sokkal jobban végzi a Faraone  a társasház vezetését.



nincs kecmec Creative Commons License 2012.02.10 0 0 4005

Szevasz ,gondolom mar megkaptad a valaszt , a kovetkezo ertesites erkezett

 

Tisztelt Tulajdonosok!

Amint azt a napokban néhányan tapasztalhatták, az "A" épület kazánházából roppant zavaró zörej hallatszódott.
Mivel a gondnok nem tudta elhárítani a problémát, egy szakcég szerelõje érkezett a helyszínre,
megvizsgálni az esetet. Kicserélte a szivattyút, a zaj mérséklõdött, de meg nem szûnt meg teljesen.
A szerelõ vissza fog jönni a cserélt alkatrészekkel mûködõ rendszert átvizsgálni,
addig a gondnok folyamatosan ellenõrzi a kazánházat.

A zaj végleges megszûnéséig szíves türelmüket szeretnénk kérni,
Megértésüket köszönjük,


Üdvözlettel
Faraone Kft.

 

Egyebkent a Mekdan utan feludules az uj csapattal .

 

Előzmény: Sevenmo (4004)
Sevenmo Creative Commons License 2012.02.10 0 0 4004

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni,hogy tudja-e valaki, hogy milyen gép dolgozik éjjel az SRI A épületében?

 

Már volt "patyolatunk" (valakinél éjjel -nappal ment a mosógép)... most nyomdánk lett?

Zöldharisnya Creative Commons License 2012.02.09 0 0 4003

Sziasztok!

 

Szeretném jelezni, hogy az SRII SzB-ből kiléptem. Ezzel  2 tagú marad az SRII SzB, és  jó volna, ha jelentkezne olyan határozott, kitartó lakótárs még SzB tagnak aki agilisan segíti tovább az SzB-t, az elszámolás és a váltás előkészítésében.

Az új tagot csak írásos körszavazással lehet megválasztani, de ez gyorsan kivitelezhető. Javaslom, hogy a 2 SzB tagnál jelezzétek, ha szeretnétek SzB tagok lenni.

 

 

Tázsika1 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 4001

Én a régi ovimat azt hiszem szerettem, bár az a 3. kerületben, Csillaghegyen volt. -:)

Előzmény: haloween79 (4000)
haloween79 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 4000

Sziasztok!

 

Most állunk ovikeresés, választás előtt.

Tud esetleg valaki ajánlani jó ovit, ahol pozitív tapasztalatai vannak?

 

Előre is köszönöm!

Timi

Zöldharisnya Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3999

-:) -:) rendben.........

Pocok-e Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3998

Nekem nem az SZB-vel van gondom, hanem azzal hogyha vmit megszavaztunk és eldöntöttük akkor azt miért kell önkényesen felülbírálni? Nem értem mit nem lehet ezen a dolgon érteni!

Legközelebb ha megszavazzuk hogy felemeljük a közös költséget, akkor én majd nem fizetem be mert úgy döntöttem, ez ugyanaz.  És ebben leginkább a Mekdán a hibás, aki hallgat az SZB-re akinek amúgy nincs joga ezt eldönteni.

Amúgy pedig Neked ugyanúgy jogod van lemondani a tisztségedről mint nekünk belépni!!!

Előzmény: Zöldharisnya (3996)
Tázsika1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3997

-:)

 

No comment, mert még a végén armageddon lesz.

Zöldharisnya Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3996

Hát ez az SzB már csak ilyen, biztos lehet jobban dolgozni önként, nekünk így sikerül.

Leváltható az SzB bármelyik közgyűlésen, szerintem nagyon örülnénk neki mindhárman. Anno azért vállaltuk ezt az eléggé nyomasztó feladatot, mert senki más nem tette, mint ahogy azótta se, a legutóbbi közgyűlésen se.....s azt gondoltuk mégiscsak jobb ha vki védi a saját érdekünket....

Előzmény: Tázsika1 (3995)
Tázsika1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3995

Hagyd Pocok-e, itt semmi sem úgy megy, mint ahogy annak mennie kéne. És az 1 év alatt, amióta próbálunk rájönni, miért nincsen szelektív gyűjtő, amikor JOGERŐSEN megszavaztuk és itt ezen van a hangsúly, nem kaptunk olyan választ, ami jogilag megállná a helyét. Itt nem is kizárólag a szelektív gyűjtőröl van szó, hanem az elvekről. Hogy várjuk el a Sasadtól vagy a Mekdantól, hogy azt csinálják, amit megígértek vagy ami a kötelességük, ha mi sem tartjuk ezt be?

És ezt a hozzáállásomat nem csak a fórumon tartom, hanem élőszóban is, még mielőtt valaki az ellenkezőjét feltételezné....

Előzmény: Pocok-e (3994)
Pocok-e Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3994

És hozzátenném, hogy az üveg nem csörög mert üveggyüjtőt nem helyeznének ki, csak papírt és műanyagot! Elismerem hogy mikor kidobsz egy üveget, akkor az zajos, de üvegről nincs szó!!! A műanyag összeütődése meg nem akkora zaj!

 

De valóban inkább fizessünk egy 3. meg 4. kukát, nehogy már ingyen elvigyék a papírt és a műanyagot  aztán spóroljunk ezen!

Pocok-e Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3993

Ez akkor sem úgy megy, hogy pár lakó úgy gondolja hogy zavarna minket és akkor nem lesz! A mekdán felé már éltem javaslat tétellel remélem újra szavazásra kerül a kérdés, bár nem értem miért kéne újra megszavazni, mert az hogy akkor nem laktak itt annyian még nem jelenti azt hogy ne lett volna érvényes a szavazás.

Mellesleg nem hiszem, hogy ez tényleg ekkora zajjal járna tekintve, hogy ugyanolyan kukák lennének mint a többi, amiket ki kellene húzni az útra ürítéskor és nem hiszem hogy sokkal nagyobb zajjal járna, mint a sima szemét, amiben szintén vannak műanyag üvegek, ráadásul a kukákat napközben viszik el.

 

Előzmény: Zöldharisnya (3991)
Zöldharisnya Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3992

A gyarancia ügyben a groupiusz felé történt eljárás részleteit a közösképv ismerteti majd a következő közgyülésen, nem több  mint amit vártunk :(..., a SASAD-felé még nem indult el a folyamat.

Előzmény: Zöldharisnya (3991)
Zöldharisnya Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3991

Sziasztok!

 

 

  • A szelektív gyűjtők beszerzését az SzB azért vetette el, mert kb 9x3 lakás lakóit ( aki utcafrontra néz kb a 2-ig emeletig) zavarná az hogy a PET-re rálépsz, az üveg csörög, az elszállítás robosztus zajjal jár. Szempont a lakók nyugalma volt s az hogy amikor ez szavazásra került akkor a SASAD egymagában volt 60% felett, így ez aligha nevezhető a lakók egyönetü akaratának.
  • a játszótér udvarfellőli kapuinak bezérása szintén a A és D tömb lakói nyugalma miatt történt
  • a zárcserért a közösképv. addig nem tudja elvégezni amig nem gyűlik össze az összeg, noha kintlévőség már csak 1.5 mill kb, és a felszólítások rendben megtörténnek, de nincs tartalék
  • a közösképv cseréje/megtartása a következő közgy témája (feb vége/marc eleje) javaslataitokat várjuk, illetve mi is igyekszünk minél több ajánlatot begyűjteni

ÜdvSRII SzB

Pocok-e Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3990

Engem az is zavar hogy a zárcsere nem történt meg, pedig befizettünk 5700 Ft-ot. Én tudom hogy sokan nem fizetnek és hogy azért nem történt meg de én azon gondolokozom hogy lassan visszakérem a pénzt.

Tudom hogy ez egy társasház, és ezért ha vki nem fizet mindenki szív, de akkor is. Így hogy fogunk fejlődni és előrébb jutni, ha hiába fizetünk nem történik semmi! Elég elkeserítő!

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3989

Utolsó lakást hirdetik a honlapon a Sasad Resortból, lehet már valamit tudni a folytatásról?

chriscc Creative Commons License 2012.02.07 0 0 3988

Mi földszinten vagyunk. Hangszigetelés nem igazán van, max a füldugó. Illetve én white-noise mp3-at használok, hogy elnyomjam a zajokat és el tudjak aludni.

 

A garázsból nem hallunk semmit, de ha valaki nyitja/csukja a tárolóját, az egész csak úgy zeng a hálóban. Ezt leszámítva függőlegesen azért egész jó, nem szoktuk hallani a felettünk lévőket, maximum ha valaki magassarkúban közlekedik, vagy papucs nélkül hupogva sétál.

Vízszintesen nulla hangszigeteléssel számolj. Ha valaki engedi a vizet nálunk is zúg a falban, és minden este a szomszéd üvöltő gyerekeivel fekszünk, és hétvégente velük is kelünk (illetve rájuk sajnos...).

Mosógépet csak akkor szoktunk hallani ha épp centrifugál, porszívót csak halványan, de ahogy kocog neki a közös falnak azt nagyon.

Előzmény: mmatti (3987)
mmatti Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3987

Hadd kérdezzek mége egyet amire nem kaptam válasz:

 

Milyen a hangszigetelés a:

- Lakások között oldalirányban

- Szintek között?

 

A terveken azt láttam, hogy szinte minden irányban betonfal van, ami igencsak elkeserítő.

Szoktátok hallani a garázszajt, tárolók csapkodását, esetleg a szomszéd néni mosógépét, porszívóját?

 

Köszi!

52# Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3986

Én is támogattam és támogatom is a kuka dolgot. Mégegyszer kiemelve NEM AZ ÜVEGEKNEK. hanem a műa. és a papírról volt szó.

Megszavaztuk és sehol semmi.

 

A rövid hajú képviselő hölgyünk, csak a játszótér bezárásá, zárcseréjét helyezte előtérbe, és azt hogy miért világít ennyi takarékos izzó, de akkor minek szavazunk bármiről is ha úgysem történik semmi, csak akkor ha fizetnünk kell.

 

Ja csak úgy megérzés.

 

A következő, azaz azt hiszem febr. vagy márc. közgyűlésen biztos lesz közösktg emelés.

 

Ja és köszönöm a létrás ötletet az ablakhoz.

 

Garancia

szerintem az építtető átadja a megépített ingatlant, kvázi lakhatásit adnak rá, és senkit nem érdekel, hogy milyen finanszírozásban bérli, lizingeli, megveszi valaki. Használja valaki, így a garancia ketyeg. Ha teszt lakó ha nem.

sajnos.

Előzmény: Pocok-e (3985)
Pocok-e Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3985

És igen tudom hogy ott vannak a nagy szelektív kukák a Rupphegyi úton! Ez a szavazás arról szólt hogy egy műanyag és egy papíros szelektív kis kuka legyen a házaknál (ingyen) a többi kuka mellett, csökkentve ezzel a szemét mennyiséget aminek elviteléért fizetni kell!

Pocok-e Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3984

Sziasztok SR II!

 

Végre megtaláltam azt a közgyűlési jegyzőkönyvet amit eddig kerestem. A múltkori közgyűlésen szó volt róla hogy nincsenek még szelektív kukák és többen azt állították, hogy rosszul emlékszem mert soha nem szavaztunk meg ilyesmit.

Szóval a 2010.12.02-ai közgyűlés 6/2010.12.02-es határozata alapján a jelenlévő tulajdonosok 84,31%-a megszavazta, hogy belép a Házhoz Menő Szelektív Hulladékgyűjtési rendszerbe és elfogadják a rendszer feltételeit.

 

Na már most ez állítólag azért nem történt meg mert egy-két lakó hangosnak találta volna a dolgot, de erről semmilyen szavazás nem volt. Szeretnék érdeklődni hogy szerintetek miért nem került ez a dolog kivitelezésre??

Mert ha ennyit ér, amit megszavazunk akkor nincs nagyon értelme a közgyűléseknek, bár ezt eddig is tudtam! :)

chriscc Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3983

Szerencsére itt a földszinen még csak egyszer vagy kétszer éreztem. Nem lehet, hogy a munkások?

Előzmény: speeder (3982)
speeder Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3982

Szerencsére nem.

 

Én mostanság inkább arra lennék kíváncsi, ki az a paraszt, aki telibe füstöli a lépcsőházat meg a liftet! De gondolom ezt Te is tapasztaltad már...

Előzmény: chriscc (3980)
Coli-Zsiráf Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3981

Jó munkához idő kell,

roszhoz meg mégtöbb!!!!!!!

 

 

chriscc Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3980

speeder te is itthon vagy napközben? Hogy bírod a felújítási munkákat? Ma reggel láttam a kiírást, hogy várható befejezés június hónap... Aztán gondolom majd még be is költöznek... azért elég durva ezt hallgatni. december eleje óta megy, augusztusig az háromnegyed évig... széthasad a fejem a sok fúrástól réseléstől meg kalapácsolástól. Csak azt tudnám mi tart eddig? Háromnegyed évig az egész épületet nem tartott felhúzni...

Előzmény: speeder (3979)
speeder Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3979

Pereskedés nélkül SR biztos nem fogja átvállalni a garanciális kötelezettséget. Viszont az is valószínű, hogy mire x év múlva eredménye lesz a pernek, addigra bezárják a boltot, így csak az erkölcsi győzelem marad, no meg a feleslegesen kifizetett perrel kapcsolatos költségek. Így szokott működni, hogy mire fizetni kellene, addigra felszámolják a céget. Ezt is látni kell, mielőtt a közgyűlés dönt a pereskedésről és az azzal kapcsoltos kiadások jóváhagyásáról.

Persze kezdetnek tényleg nem árt, ha a közös képviselő elkezd utánajárni a dolgoknak és ennek megfelelően dönt/intézkedik vagy közgyűlés elé terjeszti az ügyet.

 

SRIben is vannak megoldandó garis problémák sajna...

Elképzelhetőnek tartom, hogy a Gropiustól nagy valószínűséggel visszatartott összegből SR simán kifizethetné a garis problémákat, de az is valószínű, hogy a Gropius csődjét kihasználva inkább zsebrevágják ezt az összeget, hogy növeljék a hasznukat...

 

Előzmény: Pocok-e (3978)
Pocok-e Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3978

Nekünk egy ügyvéd azt mondta hogy ilyen nincs hogy mindent a Gropiusra hárít aztán ha az megszűnik, ahogy meg is történt akkor meg széttárja a karját. Szóval vele szemben lehet érvényesíteni csak kérdés hogy ez ügyben a mi kedves mekdánunk, -tudom nálatok nem ők vannak- lépett-e már valamit. Remélem legalább egy ügyvédet felkerestek, mert ha tényleg pereskedni kell, azt jó lenne minél előbb elkezdeni.

Amúgy az SR I-ben sok a garanciális probléma közösségi területeken? Mert nálunk például beázik a garázs, rosszak a lámpák, a járda is besüllyedt és ezek csak azok a gondok amiket én észrevettem.

Előzmény: speeder (3977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!