Keresés

Részletes keresés

T. Thick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 840
Ma egy szépséges, színpompás, igen nagy gyepi békát láttam a Bükkös-patak partján (Szentendre és Izbég között). Egészen jámbor volt, hagyta magát fotózni. Nemsokára teszek fel képet.
T. Thick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 839
Nagyon szívesen!
Előzmény: kiwancsi (838)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 838
Köszönöm, tanultam valamit.
Előzmény: T. Thick (830)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 837

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

 

Lehet hogy csak szaporodni jár a kertünkbe? Minden évben szoktam látni "kígyófélét" ilyenkor nyár közepén, de eddig csak kb.10 mp-ig. Nem volt alkalom megfigyelni.

Tavaly a kutyának lehettek összetűzései is vele, mert megrágta a slagot, azidőtályt mikor az állatot láttam elsiklani. Azelőtt soha nem tett még ilyet. :-)))

Az év többi részében viszont nem találkoztam vele.

T. Thick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 836
Az egy külön alfaj, a kétcsíkos vízisikló, vagyis Natrix natrix persa.
Előzmény: Szeplák (835)
Szeplák Creative Commons License 2009.07.28 0 0 835
A legalsó kép volt a döntő számomra.Amúgy én szerintem a vízisiklónak több olyan vonás van az ajkán (mint ennek a szeme alatt).De volt már olyan vízisiklóm is aminek a hátán két sárga csík vonult végig.Ez ahhoz képest semmi.
Előzmény: T. Thick (834)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 834
Szerintem továbbra is fiatal erdei sikló. A kicsiken előfordul ilyen élénk nyakrajzolat, ami a vízisiklóhoz teszi őket hasonlatossá. De az is lehet, hogy vízisikló, bár ilyen mintázatút abból még nem láttam, annak a nyakfoltja és az egész feje picit másképp néz ki.
Előzmény: kiwancsi (832)
Szeplák Creative Commons License 2009.07.27 0 0 833
Vízisikló.Ha jól látom.
Előzmény: kiwancsi (832)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.27 0 0 832

Ez jó. Köszönöm szépen.

 

Ezekből a képekből kideríthető a fajtája?

Előzmény: T. Thick (830)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.27 0 0 831

Csak ilyenek vannak róla sajnos.

 

 

 

T. Thick Creative Commons License 2009.07.27 0 0 830
Pilisborosjenőn nincs mérgeskígyó.

Hogy nem a hazai két mérges egyike, az már a pupillájából is látszik, ami kerek. A viperáké függőleges hasítékalakú.
Előzmény: kiwancsi (827)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.27 0 0 829
Az is valami, mert a jelenlegi mérete...:-)
Előzmény: Szeplák (828)
Szeplák Creative Commons License 2009.07.27 0 0 828
Szerintem abban biztos lehetsz hogy ez nem vipera.
Előzmény: kiwancsi (827)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.27 0 0 827

 

Köszönöm hogy foglalkozol vele.:-)

Van még kép, de sajnos be volt bújva a támfalkő alá.

Este teszek fel. Csak oldalról és a földön fekve sikerült fényképezni. Attól lett művészi hogy volt hozzá jó objektív, többel is próbálkoztak a családi "fotóművészek", némelyik egyáltalán nem mutatta az állatot csak a sötét lyukat. Rávakuzni nem mertek, féltek hogy "elszalad" .:-) Így is azt hiszem megzavarták.

 

Még gyereknek látszik, elég kicsi volt. Hely szerint a Pilisborosjenő. Van erre mérgeskígyó?

Ha sikló nem baj, majd visszamegy az erdőbe. Sok a kő a kertben, szeretnek a gyíkok is ott lakni. :-)

Előzmény: T. Thick (826)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.27 0 0 826
Erdei siklónak nézem. Valami kevésbé "művészibb" fotó jobb lenne, amin jobban látszik maga az állat, és nem csak a tekintete.
Előzmény: kiwancsi (825)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.27 0 0 825

Sziasztok!

 

Kérlek mondjátok meg hogy Ő m,icsoda!

A kertünkben tanyázik, egy kő alatt.

 

 

Roland15 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 824
Hú, kilenc? Hogy fér el ennyi? :)
nekem már csak kettő van. A nagyobbikban sikeresen szaporodtak a pettyes gőtéim, a kisebbikben tartom a békákat.
Előzmény: T. Thick (823)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 823
Az ő akváriumukban csak ők vannak, meg egy lapátfarkú gőte.

Másik kilenc akváriumban vannak halak. :-)
Előzmény: Roland15 (822)
Roland15 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 822
És csak ők vannak egyedül? Vagy halakkal tartod őket?
Előzmény: T. Thick (821)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 821
Nekem van négy, egy albínó és három sima (a legnagyobbat Szeplák hozta). Az albínó elég régen, 2005 óta megvan.
Előzmény: Roland15 (819)
Szeplák Creative Commons License 2009.07.24 0 0 820
volt egy karmos békás ügy,igen.onnan vannak most a legszebb halaim is.
Előzmény: Roland15 (819)
Roland15 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 819
Egyébként tart itt köztetek karmosbékát valaki? Én már öt éve tartom őket, jópofa brekkencsek.
Roland15 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 818
Köszi a segítséget! :)
Előzmény: T. Thick (817)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.23 0 0 817
Felnőttek. :-)

Ha fürgék, barnák és hegyen vannak, akkor gyepi békára tippelek. Persze lehet erdei vagy mocsári is, de hegyekben a gyepi a jellemző. Vagy esetleg a sárgahasú unka.

Barna varangy és ásóbéka kizárva, ezek ugyanis egyáltalán nem fürgék. :-)
Előzmény: Roland15 (816)
Roland15 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 816
Nos, voltam a hegyen, de egy darab békát nem láttam. Úgy eltűntek, mint a kámfor. Majd azért újra próbálkozom.
Előzmény: Roland15 (815)
Roland15 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 815
Jó, holnap megpróbálom. Habár elég nehéz, mert igen fürgék.
Előzmény: G.Zoli (814)
G.Zoli Creative Commons License 2009.07.22 0 0 814
Próbálj készíteni egy fotót és tedd fel. Van egy pár lehetőség rá hogy mi lehet.
Előzmény: Roland15 (813)
Roland15 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 813
Ahol szoktam kirándulni, a hegy tetejére vezető út tele van pici, barna, kb. 10 forintos nagyságú barna békákkal. Milyen fajtájúak lehetnek? Sajna a békákat nem ismerem annyira, mint a többi állatot.
G.Zoli Creative Commons License 2009.07.22 0 0 812
Szép lehet! Én még csak most láttam először barna ásóbékát és tényleg nagyon szépek. Már csak mocsári békát nem fogtam láttam élőben :(. Erre nem igazán látni ilyet.
Előzmény: T. Thick (811)
T. Thick Creative Commons License 2009.07.22 0 0 811
Én az enyémet az ipolyvecei Ipoly-holtág melletti szikkadt, füves legelőn találtam. Még fiatal, tízforintosnyi példány.
Előzmény: G.Zoli (810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!