Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 87027
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.28 0 0 87026

Nagyon jók a képek! Csak azt nem tudom eldönteni, a gazdi gy választott-e kutyát, vagy a kedvencéhez alkalmazkodott.

Előzmény: trizs77 (87025)
trizs77 Creative Commons License 2018.10.27 0 0 87025

Nem cicák, de szerintem zseniális 10 kép:

 

https://www.joy.hu/galeria/14193/151812

 

Nekem a 2-es a kedvencem.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.10.24 0 0 87024

Jó hírem van Lukrécia számára: az időjósok szerint megint szinte-szinte nyár lesz! Bár lehet, hogy ezzel elmulasztja az engesztelő áldozatnak szánt csirkemájat.

Előzmény: trizs77 (87023)
trizs77 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 87023

Lukrécia úgy döntött, itt az ősz.

 

Már egy hete, be- bekéredzkedik nappal is.

Szundít bent a melegben, majd kimegy 2-3 órára.

Néha ráfázik, mert mire késő este kedve lenne bejönni, már nincs odahaza senki aki beengedné.

 

Na püff.

Akkor így járt.

 

De Ő nem felejt.

Legközelebbi találkozáskor duzzogva közli : Nem felejtettem, hogy kint hagytál a hidegben.

 

Ilyen teljes házi személyzete (mind a hárman) elébe vonulunk , bocsánatot kérünk, és valami fínom falatokkal akarjuk lekenyerezni.

Ez hol sikerül, hol nem.

Ha nincs odahaza csirke máj, akkor buktuk az alázkodós kísérletet.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Csimpolya (87022)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.24 0 0 87022

Ami azt illeti, én szívesen tanulnék tőlük, de ezen a téren nagyon tehetségtelen vagyok.

Előzmény: trizs77 (87021)
trizs77 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 87021
sickamic Creative Commons License 2018.10.16 0 0 87020

vegyél kettőt, egyet a macskának, egyet magadnak :)

Előzmény: pajaci (87015)
szepi Creative Commons License 2018.10.14 0 0 87019

 

Findus élvezi az idei utolso jo idöt. Én is fünyirással.

Csimpolya Creative Commons License 2018.10.14 0 0 87018

Törekszem arra, hogy ember és topiktársaim hasznára legyek! :-)

Előzmény: pajaci (87015)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87017
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87016

Micsoda farok divat. :-)))))))))))

pajaci Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87015

Köszi, sokat segítettél :-)

Előzmény: Csimpolya (87014)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87014

Nekem is volt ilyen virágom, de nem maradt meg, pedig nem is ette a macskám. Ezért aztán ennek a bonyolult, nehéz kérdésnek a megoldását rád bízom, te tudod a legjobban.

Előzmény: pajaci (87012)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87013

Egy okkal több, hogy rajongjak Izlandért! Viszont a Pál macskanév kandúrt sejtet, a dottir viszont az izlandi névadási szokások szerint azt jelenti, hogy valakinek a lánya. Lehet, hogy nem Pál, hanem Paula?

Előzmény: trizs77 (87011)
pajaci Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87012

Vettem egy ilyen állítólag Erica nevű virágot, a macskám legnagyobb örömére. Két pofával zabálja tépi a virágát. Most bajban vagyok, hogy hova is ültessem.

 

trizs77 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 87011
trizs77 Creative Commons License 2018.10.12 0 0 87010

Amikor a kisleányok 9-12 évesek lesznek, akkor kell nekik élő plüssállat.

........................:-(((

 

Ha egy osztályban az egyik kap egy sziámi kismacskát, akkor az osztály leánytagjainak 80%-a, odahaza azonnal rákezd a

Anyuuuúúú/apúúúúú vegyél nekem sziámi kiscicát

 

című mondokára, permanens nyávogásra.

 

Ha valamelyikük tényleg kap, de nem sziámit hanem burmait, akkor másnaptól, ugyanannak az osztálynak a lánytagjai már mást nyekeregnek:

 

Anyuuuúúú/apúúúúú vegyél nekem  "x" fajtájú kiscicát

És ilyenkor X bármi lehet, csak olyan nem, ami a többi kislánynak az osztályban már van.

Szomorú, hogy a szülők/nagyszülők döntő többsége nem cicát vesz/szerez a nyivákoló bakfis leánynak hanem "x" fajtájú kiscicát vesz neki.

 

Vesz.

Pénzért.

 

Másnap elmennek a kisállat boltba/áruházba és másik kb. 50.000 forintot elköltenek cica felszerelésre.

Ez egyáltalán nem egyedi eset.

Ismerős leánya (felnőtt nő) egy ilyen áruházban dolgozik, naponta tud ilyenről mesélni.

 

A kislányok közötti verseny (nekem ilyen is vaaaaaan) oda vezet, hogy  a bakfisok a lehető legritkábban kapnak menhelyről cicát, vagy már kifejlett cicát.

Nekik márkás kiscica kell és már azt is sérelmezik, ha nem 6 hetesen hozhatják el, hanem csak három hónaposan.

 

 

 

sickamic Creative Commons License 2018.10.11 0 0 87009

Menhelyek tele vannak cicával, onnan is lehet választani.

manowner Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87008

A tapasztalatom, hogy a legkezesebbek a befogadott cicák és nem is válogatósak. Mégpedig azok, amelyek családi környezetben születtek, de a lelketlen gazdik kidobták őket. Az ilyen kis jószágok nagyon értékelik, ha valaki befogadja őket. Nyilván megfelelően le kell kezelni, mielőtt kisgyerek kezébe kerülnek.

Előzmény: trizs77 (87006)
CBNora Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87007

Azt hiszem, a Ragdoll elég nyugodt. Az orosz kéket nem tudom.

A sima házi macska lehet ilyen is, olyan is, sokfélék.

Előzmény: trizs77 (87006)
trizs77 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87006

Ismerős megígérte a leány unokának, hogy karácsonyra kap egy burmai barna kiscicát.

Mert a lányunoka ezért nyávog már évek óta.

 

Ismerős leánya, a lányunoka édesanyja kiakadt mint a kakukkos óra. Beígérte apukájának (ismerősömnek) hogy az Antarktiszon lévő öregek otthonába dugja................:-)))

 

Most felhívott.

Szövetségest keres.

Beszéljük le apját (ismerősömet) hogy ne vegyen az unokának karácsonyra kismacskát.

 

Nem ígértem meg, de azt igen, hogy a burmairól lebeszélem.

Gyönyőrű cica, nekem tetszik is, de olyan családba ahol reggel 7-kor elmennek otthonról, és a kisleány jön haza délután 4-kor, szülők este 6-kor nem való burmai macska.

 

Valami más fajtát, nyugodtabbat keresek, mely jobban egyedüllét tűrő.

Szívem szerint síma házi macskát ajánlanék, de azt a nagypapa egója nem veszi be.

 

Most hétvégén megingattam egy kicsit.

Az elébb felhívott, hogy ha burmai nem lehet, mit szólnék az orosz kékhez ?

 

Mit szóljak?

 

 

 

 

manowner Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87005

Silver nem örült volna, azt hiszem az új jövevénynek:)

Előzmény: Csimpolya (87004)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87004

A toyger kölykök teljesen úgy viselkedtek, mint bármely más kölyökmacska: játszottak. Igaz, az egyikük felidézte nagy rokonát, mert vérszomjas morgások és szemvillogtatások közepette marcangolta a játékát. Mondani sem kell, ő volt a legnépszerűbb.

Pénteken látogatóban voltam Nógrád megyében, az egyik ház előtt három kölyök és az anyjuk napozott. Az egyik kölyök rögtön kelletni kezdte magát, hempergett,  és amikor óvatlanul közelebb mentem, pofozgatni kezdte a bokámat. Fölvettem, úgy dorombolt, hogy már-már túlzás. Erős kísértést éreztem, hogy a mellényem alá gomboljam, bár szerintem, ha elkérem, jó szívvel adták volna, de ellenálltam a hirtelen vágynak. 

Előzmény: manowner (87003)
manowner Creative Commons License 2018.10.09 0 0 87003

Köszi a beszámolót:) Toygert még sosem láttam élőben, kíváncsi lennék rá, illetve a viselkedésére. (bár tudjuk, egyénfüggő:)). Kiállításon nyugodtan viselkednek? Bengáli most nagyon megy, ahogy látom, ott még nagy lehetőségek vannak a színezetben és mintázatban is, tehát ami egyszerű földi halandónak is érzékelhető és nem okoz nagy torzulást a macska felépítésében. Látod, Silver tudta, hogy nem kell mindenféle újdonságot megenni, meg is kapta érte a jutalomfalatot:)

Előzmény: Csimpolya (87002)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.08 0 1 87002

De bizony, csak nem tudok túl sok újdonságról beszámolni. Lehet, hogy tévedek, de mintha kevesebben lettek volna a szokottnál. Nem a látogatók, hanem a kiállítók. Viszont könnyen lehet, hogy később még jöttek, én közvetlen a nyitásra érkeztem. A legtöbb kiállított macska a Maine Coon, illetőleg brit rövidszőrű kategóriába tartozott. Volt még jó néhány bengáli és abesszin is. három tüneményes toyger kölyök, nekik rengeteg hódolójuk akadt, magamat is beleértve.

A bengáli macskák között volt egy csodás, márványos mintázatú, pont akkor zsűrizték, amikor ott voltam, remélem, nyert.

Láttam még fehér színű munckint is, de sajnos, a kedvenc tonkinézemet nem. A kurillian bobcat-ot sem, pedig örültem volna neki. Volt viszont devon rex, csak éppen nagyon szerény volt, csak egy darabka látszott belőle, mert visszahúzódott a lakosztályába. 

Elég sok és csinos nyúl is volt, no meg egy hüllőrajongó fiatalember, aki egy szép mintázatú kígyót tartott a csuklóján, két gyíkot meg az asztalon. Ez utóbbiak nyugis természetűek volta, időnként pislogtak egyet-kettőt, egyébként nem zavartatták magukat.

Volt néhány csinos fehérhasú törpesün is, ők is békés szunyókálással töltötték az időt.

Vettem valami tubusos macskavitamint, Silver nyers megvetéssel utasította vissza. A jutifalatot némi szaglászás és töprengés után kegyesen elfogadta.

Előzmény: manowner (87001)
manowner Creative Commons License 2018.10.08 0 0 87001

Nem voltál macsek kiállításon?

Előzmény: Csimpolya (87000)
Csimpolya Creative Commons License 2018.10.01 0 0 87000

Ki kell élvezni a szép időt. Ha már kissé hűvösebb lesz, gyakrabban fog benn aludni.

Előzmény: trizs77 (86999)
trizs77 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 86999

Lukrécia már be-be jön.

 

Bekéredzkedik.

Szét néz.

Megnézi, hogy minden rendben van e?

Ellenőriz.

 

Majd próba alvásokat tart, kicsiket, olyan 1-2 órásakat.

Majd kimegy.

Eddig kettő éjszaka aludt bent az elmúlt 20 napból.

 

---------------------------------------------

 

Jön az ősz.

Idősödik macska asszonysága.

Már 8 éves elmúlt.

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.09.27 0 0 86998

Az október havi, de már megjelent Hihetetlen magazin 66-67 oldalán van egy cikk a szolgálati macskákról. Talán ez a legjobb az újságban, még akkor is, ha az én véleményem igencsak elfogult. A kedvencem a japán állomásfőnök macska, nagyon jópofa történet. Érdekes egybeesés, hogy Galaxy bemutatott egy angyali macskát is, ezúttal egy tűzoltóállomás kabalamacskáját.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!